Noč čarovnic

Od družabnih iger; izbiranja daril, verzov in glasbe;
pa vse do mega koncertov in zabav

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
CorfuGirl
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 456
Na forumu od: 9. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a CorfuGirl » 28. Okt. 2006 9:48

Jst grem,jst grem,....komaj čakam.Ok saj vem da ni kakega pomena ampak se še lani spomnim kakšen žur je bil.Pa še v ponedeljek me čaka en party,...tak da bo kar veselo,...
"Vsaka ženska je lahko lepa, le če zna pravilno poudariti svoje prednosti".
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 28. Okt. 2006 10:05

Jst nikol nč spešl ne praznujem tega praznika ... doma kkšno bučo izrezljamo pa jo km postavmo, drgač pa nč tazga. Nobenih velikih žurov al pa kej ... mogoče bom pa letos kam šla :D
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 28. Okt. 2006 11:06

*purple bitch* napisal/-a:seveda se mrtvih spominja med letom skos, ampak prvi november je še posebej tak dan, ki nekak ni primeren da se prej ali potem nacejaš in žuraš...vsaj za moje pojme ne...mi imamo pač umirjen dan in smo že od nekdaj zmenjeni da je to družinski dan, ko gremo na grobe, imamo družinsko kosilo, brez da je kdo prekrokan od prejšne noči...nevem pa kdo je rekel da gremo naslednji dan žurat :roll:
in ni treba met nekih živčnih izpadov...pri nas in pri bejbiki očitno tudi, imamo pač tko pošlihtan....ti pa zarad mee če ga piješ tri dni skupej takrat :roll:
Noben nima živčnih izpadov, ti si tista ki zavijaš z očmi kot zmešana. Pa nevem od kot ti ideja da če greš na zabavo za noč čarovnic, da moreš tri dni skupaj pit. Big news: Ni nujno da si po vsaki zabavi prekrokan :) Ampak kot si rekla: vsak po svoje :wink:
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 28. Okt. 2006 11:43

Men je ta praznik ful zanimiv in res škoda, da pri nas ni tok razvit, kot je v Ameriki. Všeč mi je predvsem ta srhljivi pridih, ki ga ima halloween. Pa poleg šemljenja se posavljajo tud dekoracije pred in v hišah, kar pri našem pustu ni tok običaj.

Pa ne bi rekla, da gre za 'amerikanizacijo', ker Halloween je tradicija, ki je med drugimi popularna tud v Angliji, Kanadi, Irski, Avstraliji, Novi Zelandiji in Franciji. Gre se bolj za to, da je v Ameriki najbolj priljubljen, kar pa ne pomeni, da izvira od tam. Pa na splošno se mi zdi malce smešno, da se ob vsej tej globalizaciji gremo neko "antiamerikanizacijo" :? Če se bomo šli naslanjat kaj vse izvira iz Amerike potem lahko polovico stvari, dogodkov, trgovin in tehnologije ukinemo...

Kar se pa tiče dneva mrtvih, pa itak ne hodim na tisti dan na grobove, ker je tam takrat totalni 'đžumbus' in gužva. Raje grem v miru, ko je manj folka. Žalujem pa takrat, ko me emocije do tega privedejo, in ne takrat ko pride en uradni praznik.

Slika
Zadnjič spremenil Frenkie, dne 02. Nov. 2007 10:02, skupaj popravljeno 2 krat.
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 28. Okt. 2006 12:36

Ja, men je tut všeč. Mi je glih ati prinesu 3 buče, ki jih bom izdolbla in naštimala svečke not. Sem eno že prejšni teden, ampak ker je blo tko topl, so mi jo napadle mušice in sem jo mogla zabrisat. Pač nisem mogla počakat še en teden, hehe.

Am glede dneva mrtvih pa jaz takole mislim. Jst ga neki ful ne praznujem, tut tist dan se ne hodim gužvat gor na britof. Svečke hodim redno prižigat skozi celo leto in se mi en dan v priverjavi s celim letom ne pomeni nič! Kar je pa najbolj žalost je pa to, da so za prvega ponavadi najbolj okrancani tisti grobovi, ki so med letom popolnoma zanemarjeni. Jaz to vem, ker hodim skos in vidim.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 28. Okt. 2006 13:12

Frenkie napisal/-a:Pa res je glupo mišljenje nekaterih tukaj, ki pravite, da gre za 'amerikanizacijo.'. Če se bomo zdej začeli naslanjat na to, kaj vse izvira iz Amerike, potem lahko polovico stvari, dogodkov, trgovin in tehnologije ukinemo in se gremo eno antiamerikanizacijo


Res hecno, ja. Bognedaj, da omenis Noc carovnic. Si ze ves "zamerikaniziran". Ampak brez McDonaldsa pa vokanja doga ter konektanja za drink pa ne gre. :roll:

Ampak to je ze druga tema. :oops:
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 28. Okt. 2006 13:13

Jst bom šla dns mal vn k so kao neke haloween party pa to. Pa mislim, da je tamau postavu dve buči pred vrata. Drgač pa ni zame to nč posebn dan :)
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 28. Okt. 2006 13:23

vidm, da ljudje pozabljajo kaj je pomen Prvega novembra ... ni poanta tega, da greš na Žale k svojim ... Prvi november je dan, ko se s prižigom svečke spomniš na nekoga, ki ti je v življenju nekaj pomenu, na prijatelje, na družinske prijatelje, na osebe, ki jih več ni ... vsako leto prižgemo svečko dedku, ki je padel v vojni, ko so ga ubili domobranci - nihče ne ve, kje je pokopan,
; Urošu, ki je pri 26ih umrl v gorah; Franci, sestri z redu Frančiškank, saj cerkev redkokdaj poskrbi za njihove grobove, na prababice in pradedke, ki so pokopani v Križevcih in Savičenti ... to je poanta prvega novembra ... ne pa žuranje in klicanj duhov ...
pa s takimi, da se mormo mrtvih čez celo leto spominjat ... hm, sej tut ljubezen čez celo leto izkazujemo, pa zakaj potem Valentinovo? ja, boste rekle, men ni nč do tega ... ampak sede pa, ko dobiš rožco 14.2. ...

Femmefatale ... ja, lahko je to star keltski praznik, ampak noben ne praznuje starega keltskega običaja, ampak eno napihnjeno ameriško verzijo ... vsi v maske, buče rezat, pa trick-or-treat .. brezveze ... jst mam pusta, ki ga tudi vsako leto praznujem :lach: in mam dovolj ene maškare letno ...

na žalost poznam preveč primerkov, ki jim mrtvi ne pomenijo nič ... tudi na grobove nihče več ne hodi ... in vsaj to, da se 1x letno nekateri spomnijo na svoje pokojne bližje, je veliko ... jaz si tudi želim, da bi se nekoč, ko me več ne bo, name nekdo spomnil častljivo in ne po prekrokani noči (govorim o prijateljih)

največja bedarija pa idiotizem so mi pa une zrezljane buče pred vhodnimi vrati ... kaj ste sebe na ogled postavle* :lach: ?

* hec, da nau spet jok in stok, da koga žalm!
Uporabniški avatar
Tamala`
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 31. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala` » 28. Okt. 2006 13:34

bejbika napisal/-a:največja bedarija pa idiotizem so mi pa une zrezljane buče pred vhodnimi vrati ... kaj ste sebe na ogled postavle* :lach: ?

* hec, da nau spet jok in stok, da koga žalm!

Naravnost grozna si :?

:lach:

PS: 31. je edini dan ko lahko praznujem svoj praznik brez krinke :lach:
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 28. Okt. 2006 13:35

sm točno vedla, da se boš spotaknila v to :rofl:
ti ne rabš buče pred vrati, ampak sam sebe na ogled postavš :lach:
Uporabniški avatar
Tamala`
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 31. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala` » 28. Okt. 2006 13:47

mah za bučo se bodo vsaj ustavili pa jo gledali pa rekli mogoče kok je lepa... pri meni bodo pa zbežali stran še preden me bodo videli :lach:
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 28. Okt. 2006 13:48

paz, da te kdo ne brcne :lach:
Uporabniški avatar
Tamala`
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 31. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala` » 28. Okt. 2006 13:55

Sej pravim da se še blizu ne bodo upal.. k bodo mislili da jih bom v žabo spremenila :D

Sam mal cvikam da me ne bodo na grmado dal.. :/
Ti bi me zih :lach:
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 28. Okt. 2006 13:57

ja itak ... sam tvoj avatar vidm ... prokleta vještica ... burn, bitch, burn ...
Uporabniški avatar
Tamala`
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 31. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala` » 28. Okt. 2006 14:19

Hokus pokus nekdo je žaba :lach:

Vrni se na Glasba in zabava

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron