Kaj je za vas ŽURKA?

Od družabnih iger; izbiranja daril, verzov in glasbe;
pa vse do mega koncertov in zabav

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 17. Apr. 2008 23:56

Zadnje case se mi znanci in kolegi veckrat pritozijo, da kdo ni za zurke, da sploh ne ve, kako se zura,...

Mogoce je malce nenavadno vprasanje, ampak zanima me, kaj je za vas zurka.

Jaz opazam, da se pri meni to precej spreminja. 10 let nazaj je bla zurka ven it, pit, mogoce plesat (tu je bil pogoj zadostna kolicina zauzitega alkohola). Zdaj pa ne vem. Zur je it neki spit (ne nujno alkohol) s prijetno, sprosceno druzbo, na veliko cvekat in se smejat. Zur je piknik v naravi z enako druzbo. Mi pa zur unici, ce se kdo prevec napije in potem vsi pazijo nanj, namesto da bi se zabavali.

Kaj je torej za vas zurka?
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 18. Apr. 2008 0:07

Takrat ko sem sproščen, ni težakov zraven, se mal zapleše, nasmeji, pogovori ,mal popije, poje, dobra glasba.
Najboljše je spontano ,nič načrtovano.
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 18. Apr. 2008 10:04

FemmeFatal napisal/-a:Zadnje case se mi znanci in kolegi veckrat pritozijo, da kdo ni za zurke, da sploh ne ve, kako se zura,...

Mogoce je malce nenavadno vprasanje, ampak zanima me, kaj je za vas zurka.

Jaz opazam, da se pri meni to precej spreminja. 10 let nazaj je bla zurka ven it, pit, mogoce plesat (tu je bil pogoj zadostna kolicina zauzitega alkohola). Zdaj pa ne vem. Zur je it neki spit (ne nujno alkohol) s prijetno, sprosceno druzbo, na veliko cvekat in se smejat. Zur je piknik v naravi z enako druzbo. Mi pa zur unici, ce se kdo prevec napije in potem vsi pazijo nanj, namesto da bi se zabavali.

Kaj je torej za vas zurka?

moja žurka je enaka tvoji :)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 18. Apr. 2008 12:09

Ma dej, en folk je zatežen do daske in s svojim sitnarjenjem o žurki vsako žurko pokvari.
Nikoli ni fajn imet prevelikih pričakovanj, ker se potem lahko čisto drugače razplete. In najbolj mi grejo na živce tisti, ki forsirajo druge, da morajo noret in skakat, da bo kao žurka.

Jst sem za spontanost, najbolj fajn je takrat, ko ljudje čisto po naključju pristanejo skupaj, odprejo flašo vina in dočakajo sončni vzhod brez predhodnega planiranja najhujše žurke evr.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 18. Apr. 2008 12:31

ja če en že par dni prej začne težit kam gremo pa kako bo, vem da bo gnilo, ker majo pol vsi prevelika pričakovanja. najbolš je, če se gre nekam na eno pjačo, pol pa iz te ene pjače rata krneki pjač z naključno družbo.. :) čist tko nepričakovano..
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 18. Apr. 2008 12:51

Ja tud zame je bla žurko pred parimi leti (prvi letnik srednje šole) to,da smo ga nek pil, in pol smo se res neumno obnašal, plesal itd. ampak baje smo se mel fajn :D Zdej ko gledam nazaj, se mi zdi to prov smešno, šli smo ven z namenom, da se ga napijemo :eek: in to nj bi bla žurka (+muska seveda).
Zdej ko gremo ven, spijem kakšno pjačko dve. Važn mi je sam, da sem v dobri družbi, da se mamo fajn, da plešemo tud brez velikih količin alkohola v riti, da se smejimo:). In ja se strinjam z vami, najbolš je takrat ko je spontano, da ful prej planirano ker pol vis nekaj pričakujejo .
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 18. Apr. 2008 14:03

Zame je žurka, če se pleše, nori, poje :D! Če tega ni, potem je bolj čvekanje (tako jez to opredeljujem).
Just dance and everything it´s gonna be ok!
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 18. Apr. 2008 14:08

^^ja pr men je tud žurka to,da ga re sna polno plešem in se brigam sam zase, in maksimalno uživam.Pa muska more bit ta prava pa use.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 18. Apr. 2008 14:54

Jaz sem za drink&dance :razz:

hehe
Uporabniški avatar
deniro
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 4. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a deniro » 18. Apr. 2008 15:05

Zvoncica napisal/-a:Jaz sem za drink&dance :razz:

Me too :D

Alkohol vsekakor pripomore, da se folk malce opusti. To seveda ne pomeni, da se ga naliješ toliko, da zase ne veš in da naslednji dan obžaluješ določene stvari... ampak le toliko, da se malce relaksiraš :D

To, da alkohol zmeri pokvari vzdušje, je samo pri neodraslih najstnikih, ki ne poznajo meje in presegajo svoje zmogljivosti. Tisti, ki pa imajo malce več tinte v glavi, pa seveda vejo kje je meja.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 18. Apr. 2008 15:17

Ja, v prvem postu sem tud jaz pozabla omenit, da mora biti vse predvsem spontano. Najhuje je, ko se kaj organizira nekaj tednov vnaprej, potem se pa vsi nekaj silijo.

Pa mene osebno zelo moti, ko mi kdo tezi, zakaj ne zuram. Se spomnim enkrat na eni prireditvi (Lovsin je bil takrat na odru) pride k nasi druzbi nek znanec kolegov, s katerimi sem bila tam, in zatezi, zakaj nisem dobre volje in ne zuram. Ko sem ga vprasala, kaksna je njegova definicija zurke; ce je to popivanje in brezglavo skakanje okrog ter tezenje nepoznanemu folku, se je spokal. Ocitno je nekaterim res tezko razumet, da je lahko cisto prijetno stat, srkat svojo pijacko in opazovat dogajanje.

Deniro...ne, da alkohol vedno pokvari vzdusje. Lahko zelo popetri dogajanje. Ampak ravno pri tistih, ki mislijo, da je samo z alkoholom lahko lepo, se ponavadi izkaze, da ni tako. Ja, obicajno so to ravno nedozoreli najstnik.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 18. Apr. 2008 15:21

FemmeFatal napisal/-a:Najhuje je, ko se kaj organizira nekaj tednov vnaprej, potem se pa vsi nekaj silijo.


Ja... Včasih mi pač ne paše plesat in noret, pa čeprav je to za večino ljudi definicija žurke. In res ne vem, zakaj se je potem enim težakom treba vtikat vame in me prepričevat, da se ziher nimam dobro, da mi je dolgčas in da ne znam žurat. Če mi sede debatirat o smislu življenja, je to zame v tistem momentu žuranje :)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 19. Apr. 2008 12:21

FemmeFatal napisal/-a:Ja, v prvem postu sem tud jaz pozabla omenit, da mora biti vse predvsem spontano. Najhuje je, ko se kaj organizira nekaj tednov vnaprej, potem se pa vsi nekaj silijo.
.


jst bi temu rekla da se veselijo :D
nevem mi smo v naših dobrih časih, zoorganiziral kar nekaj žurk v raznih kučicah v ljubljani in okolici in ko smo naredili prvo, katera je bila fenomenalna, smo vsi komaj čakali drugo, ker smo vedeli da bo še bojša :D
drgač so mi te žurke bile takrat najboljše.ves poznan folk, muska po naših okusih, polno smeha, zabave, totalno sproščeno vzdušje in ker sem bila tudi jaz dostkrat med organizatorji, sploh za nabavo pijače in jedače, alkohola nikoli ni zmanjkalo :D

zdej žuranje je zame to da se popolnoma sprostim, plešem kolikor me noge držijo, skačem, pojem, sem v družbi mojih ljudi, spijem seveda tud kej...
moti me edino to, da ko ful plešem, in sem seveda fl žejna in na šanku nimam drugega kot alkohol, takra zna bit kar precej pestro.sicer gledam na to da spijem tud kšno vodo umes, sam kdaj je pač vseeno preveč :oops: ampak važno da se imam takrat fino, drug dan že pozdravim mačka z govejo župco :D

mi pa tud sede, sploh v poletnih mesecih, koktejlčkanje v centru ob ljubljanici, dokler nas ven ne zabrišejo, in čvekanje.sam to nekak ni definicija žura-žur more bit ornk.
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 19. Apr. 2008 13:08

Men je blo najbolš, ko smo v srednji šoli meli kake razredne žurke pri komu na vikendu, pa nas je res kr vlk prišlo in pol smo plesali celo noč, se zafrkavali, smejali ... res je blo zakon. :gut: Pa fajn je blo ker smo vrteli svojo muzko, recimo ko mene v raznih diskotekah ful moti, ker mi je muzka čist glupa. Ful rada plešem, sam na glupo muzko mi je pa mal bedno in se ne morm met tk fajn, kot bi se sicer lahk. Joj, prav pogrešam tiste čase. :)

Zdej pa pač gremo tu pa tam v kakšno diskoteko al pa kej takga, ampak ni to to - muzka mi ponavadi sploh ni všeč (razn tu pa tam kera pesem), folk kr neki teži, vsi prešvicani se tam drajsajo ob tebe, smrdi vse okol ... Ma sej vse bi še šlo, če bi bla dobra muzka. To men ful pomeni. Včasih si ful želim it ven plesat, pol sm pa zmeri razočarana. :?

Drugač mi je pa fajn, ko so recimo takle poleti kakšne prireditve na prostem, pa razni koncerti - komi čakam da se spet začne sezona. :D
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 27. Avg. 2013 22:36

kup prijateljev pri nekomu doma. ogrevalnih par drinkov, čvek in smeh. potem pa dalje plesat dokler noge dajo.

kaki open air dogodki.

čisto spontane zadeve, ko se zberemo, ker se slučajno nismo meli kam dat in se naključno pokličemo...na takih žurih navadno še najbolj zaglavimo.

Vrni se na Glasba in zabava

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov