darilo ob rojstvu otroka

Od družabnih iger; izbiranja daril, verzov in glasbe;
pa vse do mega koncertov in zabav

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 11. Okt. 2011 10:29

Jst bom pa tkole rekla....bo rojstvu dobiš cel kup oblekic, za mesec do dva. Mogoče kakšen kupi kaj, kar dojenček lahko obleče pri starosti 6 mesecev, je pa to redko. Sama sem imela cca 20 bodijev za novorojenčke v starosti do 2 mesecev. Oblekla ene 10, ostalih 10 je ostalo nedotaknjenih. V prvih mesecih otrok rabi najmanj oblačil. Če že kupujete oblačila, kupite kej za leto dni starega otroka (leto dni gre hitro naokoli, darila pa dežujejo samo ob rojstvu), kakšno jaknico al pa kej.

Bodijev številke 52 bo ogromno, takih s številko 68, 72, 86 pa malo manj. Sama odkar sem mama, vedno podarjam "večje" številke.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 11. Okt. 2011 10:31

^^ To sem pa jaz dobivala po večini za 1 leto starega otroka.

purple_rain napisal/-a:
sanjaanja napisal/-a:Najbolj neizvirno darilo pa se mi zdijo plenice.
Vseeno pa najbolj koristno, se meni zdi.


Ja samo lahko precej zgrešiš glede na to koliko plenic danes obstaja.
Zadnjič spremenil sanjaanja, dne 11. Okt. 2011 10:33, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 11. Okt. 2011 10:33

Se strinjam s tem, kar je barbie napisala.
Pa nekaj mamic ki poznam, so si večino oblek za novorojenčka sposodile od npr. svoje sestrične ali sestre, ki je rodila kakšno leto pred njimi ali nekaj mesecev in več ne potrebujejo oblekic najmanjših velikosti.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 11. Okt. 2011 10:43

Sanjaanja, so te v porodnišnici morda vprašali, katero "vrsto" plenic naj dajo tvojemu novorojenčku? Dvomim. Tale gonija okoli znamke je itak bullshit. Če plenico dost pogosto menjaš, ritko do konca osušiš in pravilno neguješ, je vseeno, katere plenice imaš. Tudi ko bo otrok v vrtcu, bo dobil tiste, ki jih vrtec nabavlja. No, seveda vsake toliko pride kakšna pametna mamica, ki prinese otrokove "lastne" plenice, ker njen cukerček pač ne "prenaša" drugih. Ampak to je že ekstrem.

Ps Leto dni star otrok potrebuje desetkrat več robe za oblečt kot dva mesca star, tko da je vseeno bolje imet 20 bodijev velikosti 86 :wink:
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 11. Okt. 2011 10:48

no no... sem previl ze ene 3 ritke (svojih otrok se nimam) in bi lahko rekel, da se mal razlikujejo plenicke...
je res, da samo firma ne pomeni nic... ampak ene plenicke so polom - trakci so zanic, tm k nogico stisne je trdo...
tud je pa res da nekatere mamice kupjo pampers pol pa "sj ma pamperske, jz enkrat na dan menjam" (mal karikiram) ampak mislm, da se ve kaj mislm..

mogoce pa ni mislla firme ampak velikosti ipd? (pri Ja samo lahko precej zgrešiš glede na to koliko plenic danes obstaja )

vprasas mamico kaj potrebuje in kupis - simpl k pasulj ;)
najbolj koristno in u easy za oba!
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 11. Okt. 2011 11:10

Sej v velikostih se tud oblekce razlikujejo :P Ne glede na to, al kupiš trojko al šterko, enkrat mu bodo prav. Sam ne kupit enke. In kupiš take, ki imajo elastične trakove (like 9 od 10 različnih plenic) :wink:

Ker....majčke maš take z dolgimi in kratkimi rokavi, na gumbke in na trakce, z v in o izrezom, iz organskega in sintetičnega materiala....
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 11. Okt. 2011 11:13

ja tega je PREvec...

vprasaj in boste vsi zadovoljni ;)
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 11. Okt. 2011 11:22

Če bo mamica seveda odgovorila. Veš kok sem jih vprašala, kaj rabjo, pa je bil odgovor....ah nič, kaj pa vem, vsega je dovolj ipd.


No, pri nas je navada "obdarovat" otroka z denarjem. Ena najboljših stvari, kar so jih izmislili :D
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 11. Okt. 2011 11:40

Barbie jaz osebno sploh nisem dobila plenic za darilo, oziroma moj otrok. Ampak, da pa slišiš od ene mamice, da je dobila pleničke za fanta, ima pa punco, je pa totalno zgrešeno (očitno nekateri ne vedo, da obstaja razlika). Spet nekatere Pampersk in podobnih ne odobravajo in uporabljajo pralne.
Povem česa jaz ne bi kupila in česa bi bila najmanj vesela. Če pa bi bila ena izmed tistih, ki bi imela cel kup oblačil že prej, bi jih bila najbrž vesela, ker drugega ne bi rabila.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 11. Okt. 2011 11:43

???

Evo, še ena, ki ni vedela, da obstaja razlika. Hudiča, pa sem že več kot 3 leta mama....
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 11. Okt. 2011 11:48

brandibelle napisal/-a:no no... sem previl ze ene 3 ritke (svojih otrok se nimam)...


:zustimm:

Poznam namreč primer tipa, ki ima svojega otroka pa ga še nikoli ni previl. Vedel ni niti, katero številko plenic ima tamala.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 11. Okt. 2011 11:54

Vesna tudi jaz poznam takšnega, ki ga še ni nikoli previl in nima pojma o plenicah čeprav ima otroka.

Barbie a ti to resno, da ne veš?
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 11. Okt. 2011 11:55

Sej je velik takih - ponavad itak mamice ne pustijo, da bi se kdo dotikal njenega sončka, očkati so itak pregrobi in ne znajo.....poznam par primerov, ampak v večini je mamici čist pasalo, da je imela "vso kontrolo" nad otrokom. fotru ga še skopat ni pustila, ker on pač to ne zna - tko da za to jst krivim mamo.

Sanjaanja - lahko obrazložiš to s plenicami?

Itak da resno. Ko sem jst kupovala plenice, nisem zasledila, da bi bile posebej za fantke in posebej za punčke. Evo, ponudba merkatorja. KAtere vzet za punčko in katere niso dobre, ker so kreirane za dečke? http://www.mercator.si/trgovina/seznam_ ... alog=P4232
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 11. Okt. 2011 12:03

Jaz pa poznam take, ko bi mamicam prav pasalo, če bi tut očka kdaj previl otroka ali ji ga pomagal skopat....ampak je tip preveč len ali zaseden (preveč dela, ali pa že 7. dan pije s prijatelji), da bi pomagal. Oz. noče.

Meni je to tko :yernuts:

Drugače pa tudi jaz nisem vedela, da obstajajo različne plenice za punčko in fantka. Pač, otroške plenice.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 11. Okt. 2011 12:07

Kakršnega si izbereš, takega maš. Ne verjamem, da je previjanje otroka prvo, pri čemer ta moški ni hotel pomagat. To lahko vsaka le sebi pripiše :wink:

Mogoče imam prestare sorodnike, ampak so imeli kar iste plenice, fantje in punčke.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Glasba in zabava

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov