Darila za miklavža

Od družabnih iger; izbiranja daril, verzov in glasbe;
pa vse do mega koncertov in zabav

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 24. Nov. 2009 13:54

ma to je reklama...ce bi za SINA izbirala igraco mi tocno vedela kaj mu je vsec in sploh ne bi sla odpirat teme... :roll: . reklama definitivno!
mojcaf
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 24. 11. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mojcaf » 24. Nov. 2009 14:00

*mala* napisal/-a:Kaj vse si moj bratranc in sestrična poželita in če kaj od tega dobita, ju mine v parih dneh. Čist brez veze.

Pri 6ih letih je že dovolj star, da začne vadit črke, številke. Treba otroku že kot majhnemu "vcepit" veselje do učenja, knjigic.


Ali že imaš kakšnega otroka? Verjetno ne, saj 6 letnike še zelo zanimajo igrače.
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 24. Nov. 2009 14:04

Zanimive so tisti hip ko jo dobi, po enem tednu pa več ni interesa.
(s)mej se
Uporabniški avatar
Tejax
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 131
Na forumu od: 29. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Tejax » 24. Nov. 2009 14:05

Ti kot mama bi morala najbolje vedeti, če je to primerno darilo, ne pa iskati potrdilo na forumu.
Sama bi 6-letnemu otroku raje kupila (kot so že omenjali) kaj bolj "produktivnega", npr. knjigo, primerno za njegovo starost, miselno igro, puzzle...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Nov. 2009 14:05

Nimam otroka :D Imam pa 6- letno sestrično in 9-letnega bratranca. In še predobro vem kaj ju zanima.

Seveda jih zanimajo igrače, ampak je treba jih navaditi tudi na kaj drugega, kot le igranje počasi (oz. bolj učenje ob igri). Čeprav so mladi, so zelo dovzetni za učenje in se hitro naučijo kaj novega in če jim znaš predstaviti na pravi način, se jim zdi fino, da nekaj znajo :wink: Seveda si je pa treba vzeti čas, kar je pa nekaterim nemogoče in raje kupijo bedasto igračo, pa imajo mir pred svojim otrokom, saj je zaposlen z igračo.

Pa sem prepričana, da ima skoraj vsak otrok toliko igrač, da se ne vidi ven iz njih.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
mojcaf
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 24. 11. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mojcaf » 24. Nov. 2009 14:09

SWEETprinces napisal/-a:ma to je reklama...ce bi za SINA izbirala igraco mi tocno vedela kaj mu je vsec in sploh ne bi sla odpirat teme... :roll: . reklama definitivno!


A se na tem forumu ne sme vprašati, če te kaj zanima, če si v dilemi? Ali je potreben takojšen napad na "novega člana". Vidim, da bi bilo bolje, da se ne bi registrirala.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 24. Nov. 2009 14:16

sorry, ampak zdej bom pa malček nesramna .. ampak samo zato, ker se mi tvoje mišljenje zdi skrajno neumno ..

predvidevam da je to tvoj prvi otrok in da je čisto razvajen ... dobi vsako igračo, ki si jo zaželi, se jo kmalu naveliča in dobi spet novo (ker jo je videl na TV-ju in si jo tako zelo želi) ... seveda ga bojo igrače zanimale še nekaj let, mogoče do 10., celo 12. leta .. ti pa mu jih boš do takrat še naprej nonstop kupovala in govorila: 'ah, ne rabi še miselnih iger, je še otrok, ki ga igrače zelo zanimajo' :D
rezultat: razvajen otrok - v šoli bo imel težave .. in ne, ne govorim o mentalnih težavah (mogoče se bo nekje globoko v njem skrival genij ki bi prekosil vse ostale), ampak v težavah z obnašanjem, ker bo navajen da doma dobi vse kar hoče, da so igrače najpomembnejše (igra JE! pomembna za otroka, vsekakor, ampak ni na prvem mestu ...) in mu nikakor ne bojo mogli "vcepit" šolskega reda in obnašanja ... verjemi, sm vidla preveč takih primerov ..


sorry mogla sm, ker to me pa ful razjezi :D
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 24. Nov. 2009 14:19

Se kar strinjam z ostalimi uporabnicami, da Miklavž ponavadi prinese kakšne malenkosti, zato se mi resnično zdi bolj primerno darilo kakšne sladkarije, sadje... Pa tudi delovni zvezki, puzzle, pobarvanke... se mi ne zdijo slaba ideja!
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 24. Nov. 2009 14:30

mojcaf napisal/-a:
*mala* napisal/-a:Puzle so tud zakon. Karkoli, da tamalim mal možgančki delujejo, ne pa 1001 avtomobilček ali punčka.


Puzle že ima. Na TV-ju je videl podoben avto in mu je bil zelo všeč, ker se vozi po steni in stropu.


kaj za božič pa dobi novo stanovanje ali kaj? :roll:
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 24. Nov. 2009 14:32

Ne, tisto pride verjetno kasneje. Najbrž bo prej tapravi avto. :D
Sinonim
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 12. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Sinonim » 24. Nov. 2009 14:34

He will like it ? :D HE will love it !!! :x
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 24. Nov. 2009 14:39

Jaz sem pri 6 letih za miklavža dobila kocke, ki so bile plastične, bele, velikosti nekje 5x5 cm in na njih so bile številke in črke. In to je bilo takrat vau.

Pa žebljički so bili zanimiva igrača.
Slika
(s)mej se
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Nov. 2009 14:43

^^ Jaz sem tud ime kocke imela. Pa črke so bile z modrim napisom, številke pa s rdečim (ali obratno) in sem bla čisto navdušena :D

Pa še ene manjše ploščice s katerimi sem račune sestavljala. Ali pa igra Spomin s kakšnimi luštnimi slikicami (zna popestrit kakšen večer). Mogoče Domine.

Mi smo bratrančka že pri ene 5ih letih učili remi igrat, šah pa kakšno leto pozneje. Ne škodijo take igrice.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 24. Nov. 2009 14:45

^^ ja te kocke sem imela v mislih
(s)mej se
Uporabniški avatar
Miss M.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 22. 7. 2007
Kraj: Supernova Heights

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss M. » 24. Nov. 2009 14:58

A se ne gre zdj s šestimi leti ze v prvi razred devetletke? Zakaj ga ne bi raje spodbudili s kaksnimi miselnimi igricami, al pa druzabnimi.. jaz zase vem, da sem skozi taksne igrace (npr. si izzrebal eno slikco in potem moral iz plasticnih tablic s crkami sestavit besedo) razvila neko zeljo po znanju, zadovoljstvo k sm neki dokoncala, dosegla, znala.. mislm, da starsi res lahko kr taktizirajo pri izbiri igrac, otroka naucis sprejemat poraz, potrpezljivosti, v glavnem marsikaj...
What's the story, morning glory?

Vrni se na Glasba in zabava

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov