8. marec Dan žena

Od družabnih iger; izbiranja daril, verzov in glasbe;
pa vse do mega koncertov in zabav

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 09. Mar. 2008 19:18

sej meni dan žena tudi ne pomeni nič. tako kot mi nič ne pomeni 1. november, dan reformacije in dan of. ok, je fajn, da sem včeraj rožco dobila, ampak lahko pa rečem, da ne bi 8. marca popolnoma nič pgrešala, če bi ga lepega dne ukinili.


govorim pa recimo o tem, da je bil včeraj v enem od dnevnih časopisov objavljen članek o tem, da je v svetovnih parlamentih samo 6% poslank in da bo to treba spremenit. fajn, a pa kdo kaj spreminja? 1x na leto je naval feminističnih objav in to je to. in od tega nimam popolnoma nič, zato mi praznik nič ne pomeni.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 09. Mar. 2008 19:50

Black Kitty napisal/-a:Ona je rekla, da ji nič ne pomeni praznik. Ta praznik je posvečen nečemu - v spomin, opomin na kaj je bilo, kaj se dogaja in kaj se je zgodilo.
Kakšne obljube to? Js nisem nič slišala sploh. Drugač pa se ne strinjam, da ena roža kej spremeni, da ženske kej mejn težimo al pa karkol - a smo tolk na darila mahjena al kaj? Če leti to na romantiko in pozornost - men 1000krat več pomen (bolj romantično, pozorno in vse), če pride moj k men mi sam lupčka dat in me pozdravt.
Kdo se je pa rože spomnu pa ne vem.
Kakorkol, zame ma praznik en pomen in na ta dan ne pričakujem nobene rože al pa karkol (zakaj že? je izven konteksta praznika)
Je pa lepa gesta :) - nasplošno


kukr se men zdi, je ona govorila v stilu kot nevem npr. valentinovo, da ji tak praznik ne pomeni nič.in če ji ne pomeni nič, ji pa ne pomeni nič, jebat ga.enim tud pomeni dan državnosti nevemkaj, men je pa čist ravno za ta in za ostale podobne praznike.sam lepo je da smo takrat frej :D
sicer pa mislm da pol ljudem ni jasno zakaj sploh dan žena in za nevednost jih ne rabmo obsojat.

drgač sm pa jst dobila od atija rumeno trobentico, pa od mami štiri trobentice (rumeno, rdečo, roza, vijolčno) :D obsedena s trobenticami sem :D
od deca pa nč, ker je ceu dan delau in pol se mu razumljio ni dal iskat odprte cvetličarne.sm pa dons dobila večerjo :)
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 09. Mar. 2008 20:00

Jaz sem dobila rožico. Pa bi mi več pomenilo, če bi jo dobila na čisto navaden dan kot pa zato, ker je bil pač 8. marec. :(

Saj vem, nikoli zadovoljna. :lach:
Uporabniški avatar
Claudia22
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 327
Na forumu od: 18. 12. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Claudia22 » 10. Mar. 2008 8:54

Dobila sem rdečo vrtnico in čokoladice od svojega fanta, ki se je tako potrudil, da je rožico prinesel še moji mami in moji sestri. :) Da ne govorim še o tem, da je obdaril tudi svojo mamo, babico in sestro. :)
" I am FREE no matter what labels you put on me. I am a no-name brand human being." (Simone Hudson)
Uporabniški avatar
monika11
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a monika11 » 10. Mar. 2008 10:55

Black Kitty napisal/-a:
monika11 napisal/-a:jst v bistvu ne dam nč na ta praznik


O ženska prosim mal si zgodovino preber in zakaj imamo ta praznik.
Na kratko
Mi je pomemben praznik z razlogom.

Dragi je prišel včer v LJ k men k sem delala, zvedel da so tm še mama, mami in teta ter vsem štirim čestital & prinesel rožico :)


S tem nisem mislila, da mi je vseeno ali smo enakopravne moškim ali ne, sam hotla sem povedat, da bi mi blo vseen, če mi moj ne bi dal "darilca" al krkol že..sicer so pa že ostale povedale kaj sem mislila..vsaj nekateri razumejo.. :roll:
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 10. Mar. 2008 15:17

"Jaz sem dobila to, jaz sem dobila ono ..." Hjao ženske, je res to vse kar ostane od nekega praznika? Kaj dobite??

Evo to je razlog zakaj ne dam nič na 95% vseh praznikov, vse od valentinovega preko dneva žena itd.. Materializem in potrošništo, ja hitro se pozabi na pravi pomen praznikov (če je sploh kdaj kaj takega bilo).

Se opravičujem izjemam.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 10. Mar. 2008 16:06

ja in, nekaterim pač to nekej pomeni, da neke dobijo.materializem gor ali dol, vsi smo materialisti, eni v to smer, eni v drugo, ki se spet lahko nekomu tretjemu zdi še bolj skrajna.
in roko na srce, kater praznik se dandanes še praznuje s svojim pravim pomenom?Mislm da nobeden več.za božič so božički in darilca, okraševanje smrečice, to počne še 98% ateistov, potem za novo leto ej važno da ga na čimboljšem kraju s čimveč alkohola preživiš.Za velko noč je važno da pirhe pobarvaš in se napapcaš potice.še nism slišala, da bi kšn kerga od teh praznikov praznoval zarad praznika samega, razen kakšne stare mamce ki so verne do amena, pri teh "božjih" praznikih.
ne vidm pa razloga kaj bi blo s tem anrobe.
bolj mi ej smešno i antipatično to, ko ljudej razlagajo da jim tak praznik ne pomeni prav nič, potem pa veselo pisarijo kako so dobile to, pa ono, pa da sa iso hotele, pa blablabla.a dej no, priznaj da si hotela :roll: :D
jst priznam, do amena sem vesela vseh mojih trobentic ki sem jih dobila in bi zamerla če se noben nebi spomnu name.pa kaj. :)
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 10. Mar. 2008 16:17

Bistvo modernih praznikov je potrošništvo. Več dobimo za praznik, boljši je. Kot da smo si zaslužili nekaj dobiti (prav na ta dan) ali kot da si ne zaslužimo nekaj dobiti na kateri drugi dan. Ne, potrebujemo posebne dneve v letu, ki so določeni za to, da 'nekaj dobimo' in jih potem pod neumnimi pretvezami praznujemo.

Ne hvala, jaz ne rabim nobene materialne navlake in izgovorov za to, da se nekdo spomni name in na to, kako posebna sem. Če ljudje, ki me imajo radi, vedo kaj si želim in kaj mi je všeč, mi lahko tisto ubogo rožo prinesejo kateri koli dan v letu in je bom veliko bolj vesela. Za take pozornosti ne rabim izgovorov v obliki skomercializiranih praznikov in se mi prav smilijo vsi tisti, ki jih rabijo.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
ciber_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 29. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ciber_girl » 10. Mar. 2008 18:35

Mene je moj dragi čisto presenetil.
Kupil pa mi je to veržico. --> Klik!
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 10. Mar. 2008 19:48

*purple* napisal/-a:bolj mi ej smešno i antipatično to, ko ljudej razlagajo da jim tak praznik ne pomeni prav nič, potem pa veselo pisarijo kako so dobile to, pa ono, pa da sa iso hotele, pa blablabla.a dej no, priznaj da si hotela :roll: :D


Jst nisem hotela. se mi zdi čisto kjut, da mi je nekaj prinesel in ga valjda Nisem šla zato zmerjat, ampak me pa čisto resno ne bi ganilo, če mi ne bi.
Zame je bila pač sobota dan kot vsi ostali, nisem praznovala, zato me tudi odsotnost rože ne bi prav nič prizadela.
V bistvu sta samo dve priložnosti, ko od njega resno pričakujem darilo in naj se me pazi, če nič ne dobim - rojstni dan in obletnica.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 10. Mar. 2008 22:51

te pa je ganilo ko ti je, nisi mogal skrit :D
sej prov, jst se pač strinjam s tem.
sicer pa kdo ej rekel, da nobena od nas sproti in ob navadnih dneh, ne dobi ničesar?jst že ne, ampak meni je vseeno kaj, kako, kdaj, važno da se spomni.za dan žena, valentinovo, rojstni dan in obletnico mi je pa pač še toliko bolj pomembno.
in potrošništvo gor ali dol.Potrošništvo je vsak dan, kjerkoli, kadarkoli, še takrat ko se sploh zavedamo ne.
In zame pač roža v teglcu ni materialna navlaka.Rada imam rože in jih rada sprejemam.Sicer pa nobeno darilo od nikogar ni bilo zame materialna navlaka.vsak se potrudi po svoje in to cenim.Ne cenim pa neke ignorance.
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 11. Mar. 2008 8:33

Js sem od očija dobila eno rožico, od fanta pa Milkine srčke pa najboljše kinder čokoladne bombončke. :D
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 11. Mar. 2008 8:56

men je ful zanimiv, da vas večino ne gane če nič ne dobite od fantov, a pol res čez leto dobite toliko pozornosti od fantov, da pač na te praznike ne rabite? a vam skoz nosijo rožice, majhna darilca itd. k men moj ne, muka mu je kupovat darila, že takrat ko kao mora, kaj šele da bi se čez let spomnu. v treh letih mi je enkrat zvončke prnesu pa me je skor na rt vrgl in enkrat mi je kupu pliškota kar tako, pa še to v prvih mescih zveze. če se kej spomne me na tortico pele, pa še to večinoma takrat k kej zaserje da se odkup :/
drgač pa teh pozornosti pač pri mojem ni. in ja hudič pol sm vesela teh praznikov k kej dobim,ko se spomne name (pa še nora sm na rožice) oz. sem bila, zdej k sm vidla, da mu je tud takrat težko me je vse minil.
Uporabniški avatar
le@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 155
Na forumu od: 24. 11. 2006
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a le@ » 11. Mar. 2008 10:18

Ljudje smo si pač različni, enim to pomeni veliko, enim (nam) pač ne... Meni osebno valentinovo ne pomeni nič, za 8. marec mi je pa všeč da se nekaj spomni, ne rabim zdej ne vem kakšnga šopka, men je čist všeč, če mi obljubi masažo in potem obljubo izpolni... :wink:
Kar se pa tiče daril med letom, kar tako, za brez zveze (čeprav to ni nikol - zmer je zato, ker te ma rad :D ), je pa res, da dobim kakšno rožico, nazadnje mi je sam nabral teloh, mi pa tudi ogromno pomeni, če sam pripravi kosilo, opere/obesi/pobere perilo, ker to ponavadi počnem jaz. Za nakit pa itak ve, da ga je men brezveze podarjat, ker ga ne nosim; spet kakšni drugi pa ne bi bilo všeč, če bi ji teloh nabral.
100 ljudi 100 čudi, pa hvala bogu da je tko, je vsaj svet bolj zanimiv.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 11. Mar. 2008 11:10

tanika* napisal/-a:men je ful zanimiv, da vas večino ne gane če nič ne dobite od fantov, a pol res čez leto dobite toliko pozornosti od fantov, da pač na te praznike ne rabite? a vam skoz nosijo rožice, majhna darilca itd. k men moj ne, muka mu je kupovat darila, že takrat ko kao mora, kaj šele da bi se čez let spomnu. v treh letih mi je enkrat zvončke prnesu pa me je skor na rt vrgl in enkrat mi je kupu pliškota kar tako, pa še to v prvih mescih zveze. če se kej spomne me na tortico pele, pa še to večinoma takrat k kej zaserje da se odkup :/
drgač pa teh pozornosti pač pri mojem ni. in ja hudič pol sm vesela teh praznikov k kej dobim,ko se spomne name (pa še nora sm na rožice) oz. sem bila, zdej k sm vidla, da mu je tud takrat težko me je vse minil.


ti maš pol enga tazga k jst :D no, vsaj glede rož in teh zadev.moj je ful tak, da mi ne bo kupoval skos nekih darilc tko kr neki za brezveze.me pa zlo velikrat kam pelje na kakšen izlet,kratek ali dolg, pa nevem potem me pelje na kosilce, al mi doma včas kr tko kej zelo dobrega skuha kar mam najrajš, gre z mano rožce nabirat in in jih seveda tud nabira ( :D ), itd...nevem, men take pozornosti ful več pomenijo, kot pa če mi nos karkoli, ker vem da ni tal človek ki bi mi nosu neka darilca, pa iskal po celi ljubljani odprte cvetličarne, medtem ko je delal deset ur ali več.
sam dan žena je pač dan žena :D

Vrni se na Glasba in zabava

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov