Splošna tema za krajše nasvete

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 30. Jun. 2021 10:58

Podobno ja, jaz sem bila v študentskem domu ko so nam menjevali okna, je bilo pol štuka narejenega v 1 dnevu. Majstri pridejo, zaprejo s polivinilom okoli, menjajo in v grobem lepo spucajo za sabo. Js sm še 1x posesala in na fino prebrisala okoli okna. Če maš šanso in maš rada čisto ti predlagam, da v obiju, Merkurju kupiš une plastične plahte za beljenje (cca 1 EUR za 20 kvadratov plahte) in si sama dodatno zaščitiš pohištvo/predmete. Tako malo zakriješ svoj privat prostor in hkrati boš mela manj pucanja :). Predlagam, da tudi ko vidiš da boste na vrsti za menjavo, res umakneš čimveč stvari stran od okna in iz tal da bodo čimprej fertik :)
Super bo, veš koliko bo manj vroče/mraz z novimi okni :wink:
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 30. Jun. 2021 13:33

mayaeb in Sarissima: hvala za odgovor! Uf, sem kar malo pomirjena :cool:

Sem mislila da to traja dlje časa...jaz imam 3 okna, bodo potem najbrž konec v 1 dnevu, upam.

Sarissima, definitivno! si bom kupila tisto plastično prekrivno plahto, lifesaver! Še danes šibam ponjo :D!
I am not an enigma, just a contradiction!
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 07. Okt. 2021 21:55

Kje odlagate nošena oblačila, ki še niso umazana za v koš za pranje?

Jaz marsikje, v bistvu opažam, da nobenega stola več nimam fraj. Rabil bi neko odložišče za te stvari, zato sprašujem :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 08. Okt. 2021 3:53

Leseno stojalo

https://www.google.com/search?q=wooden+ ... 7&dpr=2.63

(Sorry za dolgi link, ne da se mi s tem ukvarjat zdajle)
Lahko se lepo srajce obesis, da niso zmeckane.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 08. Okt. 2021 8:39

Ko smo ze odprli to temo - zadnje tedne organiziram in dopolnjujem prostore po stanovanju. Trenutno sem v shrambi (cca 1mx1,5m) in v pisarni, ki jo do nadaljnjega uporablja moj. ko sem pisarno uporabljala jaz, sem se kar dobro organizirala in je bila kljub temu da služi tudi kot utility zelo lepo urejena. Zdaj pa se njemu ne ljubi ukvarjati s tem pa rabim kako idejo kako mu olajšati shranjevanje stvari, saj jih načeloma samo kopiči in odlaga na enem delu pisalne mize, predali in knjižna polica ki je v pisarni so pa prazni :rolleyes: . Imate kako idejo oz dobro rešitev za pregledno uredit pisarno?

V shrambi pa je trenutno tudi raztur, na daljši steni imam custom made regal od tal do stropa s policami višine in globine cca 40cm. Na njega gre svašta stvari, ampak je noro nepregledno in po 2 letih že težko kaj najdem. Nakupila sem nekaj nizkih košaric, da bom lažje sortirala malenkosti. Glavni problem so zgornje police, kjer imam pekarske pripomočke (modeli, sestavine, mlinčki, ....) ki pa jih:
1. Težko dosežem
2. Ko jih dosežem velikokrat za sabo potegnem še 3 predmete ki jih nisem nameravala
3. škatle ki jih uporabljam so že zelo zdelane, in se mi manjše reči razsipajo po shrambi, padajo v koše za smeti ki so pod njimi itd.
Isto vprašanje kot zgoraj - ima katera zelo funkcionalno urejeno shrambo in bi lahko delila kak nasvet?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 08. Okt. 2021 14:42

Ni nasvet, ki si ga zelis slisati :D
Glede prvega, ma lahko ne vem kako vrhunsko resitev najdes, slej ko prej bo spet vse nalozeno. Bo treba fanta spremenit, ne pohistvo :lach: Povem, ker sem tudi jaz taka, da nalagam stvari in to sovrazim. Pomaga edino, da se malo prisilim imeti red (sedaj itak nimam drugega kot racunalnik in obcasno kako belezko).
Za shrambo pa, hmm... Ne rabis vec prostora za shranjevanje, ampak manj stvari ali nekaj takega.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 08. Okt. 2021 20:54

Ne, nisem hotela slišat ne nasveta pod enko, niti pod dvojko :D .
Na žalost nasvet "manj stvari" ne bo šel, ker res rada kuham in pečem :) . Lahko pa živim z razmetano pisarno :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 08. Okt. 2021 21:55

Oprosti _patchouli_ :oops: :lach: , meni tudi ni všeč nobena izmed slik na onem linku, vsaj od onih prvih zadetkov ne.

Obešalnikov ne rabim (srajce nosim sam na žure in kake (službene) dogodke :oops: :lach: ), rabil bi neko zofo, kjer bi lahko odlagal, samo da bi zgledalo malo drugače kot zofa

Ne, drgač cenim, da si odgovorila, da vidim kaj ve obstaja in kaj vse ljudje imajo in razmišljam naprej

Drgač to ne sodi sem, ampak jaz sem se vendarle malo vzel v roke. Kupujem oblačila (vse kar mi manjka, začenši s spodnjim perilom), tokrat res sistematično, gledam da ni predrago. Pa tudi favorite parfum (next candidate) sem si našel ta teden :) Zakaj to sploh pišem? Najprej moram to urediti, potem lahko razmišljam o opremljanju naprej.

Od opreme pa sedaj sicer najbolj še pogrešam kakšno nočno omarico in večji vzglavnik bi rabil. Samo se mi samo zaradi tega dvojega ne da iti v Ikeo :)
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 09. Okt. 2021 1:18

Pri meni so stvari za peko v dveh velikih plastičnih škatlah, jysk ima fine, takšne s klipsno na vsaki strani, da se dobro zapre. V eni imam sortirane pekače in pripomočke bolj za sladice(pekači, nastavki za brizganje, vrečke..), v drugi za kruh( mrežice za peko štručk, valjar, nastavljivi valjar...). V eni manjši plastični škatli je kup modelčkov za piškote.

Sestavine kot so pecilni, vanili,razne čokolade in dodatki imam v manjši mrežasti košarici. Posebej imam recimo še košarico za začimbe, ki jih pogosto uporabljam in eno za stvari kot so razni koncentrati, kakšne začimbne mešanice...
Mlinček za oreščke, kovinsko mesoreznico, pasirko imam kar v originalni embalaži na tistih prvih napisanih velikih škatlah. So pa bolj pri tleh te škatle, ker so bolj pogosto v uporabi. Na višini imam stvari, ki jih redko uporabljam ( kruhomat, sušilnik sadja in zelenjave, pekač za vaflje, model ta potico-prevelik ta v druge škatle in pretežek).
V eni res veliki škatli so zadeve za vlaganje, razni stekleni kozarčki, steklenice, pokrovčki.
Meni tak sistem odgovarja, kar želim delati,tisto veliko škatlo si prinesem.
Ta mesec sem si še za vse sestavine kot so različne moke, gustin, čokoladni dropsi, gres, riž, testenine...omislila velike steklene kozarce, ki se zapirajo s tistim kovinskim sistemom. Ful lepo izgleda :cool: Dragi je bil ekstra vesel, ko je nameščal nove regale, ki zdržijo vso to težo. In zdaj, ko ga vsakič, ko odpre kateri kozarec opominjam, da mora rob vedno obrisati preden ga nazaj zapre, da bo kozarec dobro tesnil :oops:

Podobno stojalo kot je na linku uporabljam za se uporabna oblačila, saj niso samo srajce za na obešalnik, na obešalnik gre lahko vse :rolleyes: Če je tega toliko za na zofo pa... :o kaos.

Pisarna, ah ja, v službi imam urejeno, doma pa odlagam na kup, 1x mesečno ali 1x na dva meseca pa zadeve vložim v fascikle in tiste mapce, ki imajo že tako noter prozorne mape in zližim v za to namenjen poličnik. Sproti mi ne gre :oops:
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 09. Okt. 2021 4:51

mmm, kot je mayaeb napisala, saj vse lahko vrzes cez. Srajce so samo plus. Jaz se tega sicer bolj malo posluzujem, bolj za pizamo, kake hlace in cez noc trenirko, ce je se za nosit naslednji dan. Zunanja oblacila gredo bolj ali manj takoj prat, sploh majice, ker je vroce in soprano, tako da ni ravno za dvakrat nosit. Moj pa ima eno preprosto stojalo ravno za srajce. Ampak ce ti ni vsec, ti ni. Si pa kako oblazinjeno klopco kupi ali kaj jaz vem. Samo to ni ravno urejena resitev, a ni?
Sarissima, samo povem, tako pac je :lach: Sicer pa, vsaj meni, malo prenove ponavadi koristi, da potem vsaj nekaj casa red vzdrzujem.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 09. Okt. 2021 7:22

Mayaeb, sem ravno včeraj "pobrainstormala" podobno rešitev kot jo imaš ti. Velike reči bodo v teh velikih jysk škatlah (točno vem katere misliš, ker imam v enakih zdaj oblačila ki so izven sezone :D ) , za drobnarije in te steklene kozarce (jaz imam tudi vse kar se razsipa v steklenih kozarcih ki so super instagramabilni :D ) sem nakupila take nižje košarice, ki bodo delovale kot "predal" torej, da jo izvlečem ven iz police in lažje poiščem kar rabim. Prej je bil glavni problem za nered, da so police tako globoke, da ne vidiš kaj je zadaj, in sem potem umikala vse na stran in na druge police ko sem kaj iskala. Upam da bo to kaj rešilo :) .

Pačuli, no hard feelings, včasih je treba slišat realno stanje :D .


Mmm midva sva v stanovanju dobila nekaj temu podobnega:
https://jysk.si/shranjevanje/ostalo/sto ... und-kovina

Ogromno cunj se da zložit gor, pa ne zavzame veliko prostora na tleh. Drugače pa imam jaz za odlaganje najrajši tiste kljukice, ki se obesijo na vrata in še fino je, da ko vrata odpreš, se vse te cunje ne vidijo :D . Moj seveda preferira to stojalo, ki je vedno polno :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Okt. 2021 10:19

mmm napisal/-a:Drgač to ne sodi sem, ampak jaz sem se vendarle malo vzel v roke. Kupujem oblačila (vse kar mi manjka, začenši s spodnjim perilom), tokrat res sistematično, gledam da ni predrago. Pa tudi favorite parfum (next candidate) sem si našel ta teden :) Zakaj to sploh pišem? Najprej moram to urediti, potem lahko razmišljam o opremljanju naprej.



To je malo of, ma kakšen parfum si pa zdaj našel?
Jaz tudi si moram nove stvari nabaviti glede oblek, kakšen modrc, še kakšne bolj elgantne hlače za v službo, kakšne nove čevlje, ali gležnarje ali kakšne petke, zaprte spredaj. Mislim, da sicer najbolj nujna stvar so zdaj kar gležnarji.
Moj naj parfum bi bil pa še vedno kar Kilian - Good girl gone bad, pa Delino bi še enkrat sprobala, ampak imam dovolj parfumov za zdaj, ni nujen nakup.


Kaj je že tukaj vse vprašanje glede obešanja oblek, v smislu, kam odložit stvari, ki jih boš še parkrat nosil in niso za prat?
Une kljukce na vratih imamo tudi pri nas, v svoji sobi jih imam/ spalnici, pa v kopalnici, kdaj obesim začasno tudi kakšen obešalnik na te kljukce (s srajco, oblekico poleti, jakno..) Pa obešalnike (pritrjene na steno, kovinske) imamo tudi na hodniku..
Kdaj pa obleke za doma/ trenirko odložim na stol za pisalno mizo, ostanejo na postli, omarici, ali kakšna stvar čez lijak/ bide v kopalnici, je pa to en set - hlače, majica, ne da bi odlagala 'pol omare' na ta način..

Kar je za službo pa obešam na obešalnike v omari.

Zdaj mi niti ni jasno, zakaj bi sploh rabil nekam odlagat in ne spraviti v omaro. Kaj v omari imate potem samo stvari, ki niso nikoli nošene? Jaz načeloma srajco/ oblekice nosim do max 2x, potem dam prat, hlače lahko večkrat, vse spravljam nazaj v omaro, ko se preoblečem za doma.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 09. Okt. 2021 11:05

Sarissima, to si mi super pa svetovala :) Mi je všeč izgled, tudi ne vzame veliko prostora, edino onih sredinskih za odlaganje majic bi lahko imel več. Se jih da dodati?

Jaz imam obešalnik za vrati od kopalnice, ampak tam imam obešene brisače - običajno brisačo za noge, ki je razen pred tuširanjem ne rabim

Po mojem sem vmes, ko sem bivši odlagal stvari vsepovsod "moral" pospravljati v omaro. Se niti ne spomnim več. Ne vem zakaj imam predsodek imeti ne-sveže stvari v omari, očitno nisem edini.

mayaeb, drugače ni tako grozno, kake 2-3 majice in 2-3 hlače se pa naberejo v enem tednu, ki niso še čist za v koš. In če ne vem kam bi to odlagal je lahko odloženo marsikje, stolov pa trenutno še nimam veliko.

hayley, nek Unisex sadni parfum od ene angleške firme je. Super diši.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Okt. 2021 11:15

Aja meni je pa po drugi strani nehigijensko, da so stvari za v službo na nekem prostem zraku v hiši in niso zaprte/ spravljne nekje, kot je omara. (Jaz tudi trenče, jakne rada obesim na obešalnik v omaro, mi boljše zgleda.) Ne vem, to me moti. Tud doma, mama je vedno vse pospravljala v omaro, nikoli ni nič viselo nikjer, kar je imela za v službo.
Če je pa kakšna stvar potna ali kaj takšnega, da zelo očitno ni sveža, je pa itak takoj dam za prat..

Angleško, a to si šel potem v kakšne nišne?
Edino angleško, ki se jo spomnem je Roja, ta je pa res že high end, ima najdražje tudi med nišnimi, kar jih je dostopnih v Ljubljani/ Sloveniji.
No sem poskušala enega kolekcije, ki so glih malo bolj razredčeni se mi zdi od klasičnih parfumskih koncentracij, novejpa kolekcija, mislim da so bili 275eur/ 100ml, enega Enigma sem poskusila. Tisti v bolj koncentrirani parfumski verziji, so pa po 350 nekje se mi zdi.
Lahko, da so še kakšni angleški, ma se jih ne spomnim.

Dizajnerski mislim, da so vsi ali italijanski aloi francoski.

Ajaaa, Jo malone, so ful znani angleški..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 01. Avg. 2023 10:36

Ko sem bil v najemu, je tam imel lastnik za čiščenje ogledala in predvidevam, da tuš kabine - vsaj jaz sem ju na ta način čistil... neki kar zgleda kot smetišnica, pa u bistvu ni, ker ima na koncu gumico, da lepo lahk navpično čistiš stekleno površino...

A kdo ve povedati kje se to dobi? Verjetno tud v mal večjem Sparu, ampak če mi kdo ne reče kako se temu pravi al pa kje se poišče, ne bom našel... :roll:

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov