Splošna tema za krajše nasvete

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Tulip
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 10. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Tulip » 12. Jan. 2015 17:05

Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 12. Jan. 2015 18:00

Hvala obema, sem našel nekaj dobrih idej že :D. V glavnem, bohemian style je pravi stil zame :D.

Slika

Samo v bistvu, bolšjak je zdaj samo še v nedeljo ob Ljubljanici a ne?
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 12. Jan. 2015 19:06

Wooow. Jz bi znorela v takšnem kaosu. :D No sj ni kaos, ampak so povsod neke drobnarije, ki mene skrajno živcirajo. Se že pripravljam kako bom težila tipu, ko bo prinašal svoje stvari v flat, kaj sme in česa ne sme prinesti. :D Pri meni ne bo "predalnika za ves crap", kakor ga majo vsa stanovanja. :D Zgleda pa kr udobna tale sobica.
Jz razmišljam, da bi mela bele stene s kakšnim turkiznim trakom sem pa tja, pa se nikakor ne morem odločit za barvo. :|
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 12. Jan. 2015 19:33

Haha, jaz pa obožujem kaos, nesimetričnost, okrogle robove, več različnih barv in materialov.

Definitivno bom imel visečo mrežo v hiši, viseči stol itak....peč je že notri, parket bo hrastov ki sem ga pobral iz stare telovadnice...

Mizo razmišljam da bi naredil tako, da bi kupil star šivalni stroj in na njega dal steklo, okoli mize pa neparno število stolov (sovražim parna števila), in seveda vsak stol drugačen.

Razmišljam celo da ne bi dal vrat notri (razen kopalnica), ker itak bom živel sam...zatorej zakaj bi imel vrata? :)

Foter mi kleše kip in okrogel lijak ki ga bom dal na velik in debel kos hrasta v kopalnico.

Pa en pacient iz Polja mi bo naslikal ženski portret za spalnico in konja za dnevno.

Postelja bi bila v nizkem okvirju, sam sovražm sexat na nizkih posteljah, zato bo dvignjena na primerno višino, pa postelja bo morala imeti visok okvir, because..

Aja pa v spalnici bo veliko premično ogledalo, because...

Pa kupljen je že širok fotelj za spalnico, because :D

-----------------

Sicer pa Evelyn, zakaj ko pride do pohištva in cele podobe stanovanja, zakaj imate žensko vedno roko nad temu, a ste ocenjene pri sv. Petru na podlagi tega ali kaj? :P
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 12. Jan. 2015 19:53

Lol, tvoje celo stanovanje bo en velik "because". Pazi glede steklene mize, "because"... :D
Ej sej ne, to midva ful poskušava kompromise delat, mal je sicer težko, ker je on fan nove šmensi arhitekture brez duše in lled lučk, jaz bi pa mela vse v stilu ene malo lepše koče v gozdu, bele blazine, zavese, temen les.. :D glede teh drobnarij, ki jih pa ljudje vztrajno kopičijo, pa ne odstopam! Mam kr nekakšno "fobijo" pred temi rečmi (na primer posodice z baterijami, kovančki, ključi etc.), kr gabi se mi to. Tle se mi pač mora prilagodit, jz se bom pa njegovim ledicam v spalnici. :|
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 12. Jan. 2015 19:59

dfq ledice :D

Jaz ene majhne lučke ne morem imeti ko spim, še od miške me moti :) .

Se mi pa zdi da imaš ti boljši stil, sploh temen les je zakon...

Upam da bo tudi kopalnica temna ;).

.....

glede mize pa niti nisem pomislil...bom moral najti rešitev med videzom in varnostjo :D.

V kopalnici itak ne bo tuš kabine, ampak samo rešetka in grob marmor, tako da je še tam varnost pri delu zagotovljena :D .
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Tulip
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 10. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Tulip » 12. Jan. 2015 20:19

Tistemu se reče urejen kaos. ;D Je pa tanka linija med okusnim in kičom.

Pri gledanju slik v teh stilih vedno zavonjam vonj iz Sariko ali kaj podobnega. :D Če bolj pomislim tudi vsi ljudje s takimi stanovanji, ki jih poznam, kurijo tiste palčke.. Zgleda, da spada k ambientu. :D

Drugače pa mi je všeč domačnost in toplina, tople barve, les... Bolj kot moderna, hladnejša minimalističnost.

Zadnja leta recimo kuhinje, čistih linij, s kovinskimi elementi, meni to izgleda kot bi prišel v laboratorij :D Sem pa v zadnjem času zasledila vračanje spet malo več old school kuhinjskih elementov.

Glede bolšjaka - ni nujno da samo tam, lahko greš tudi od ljudi do ljudi, sploh k starejšim, veš kakšne dobre stvari lahko skrivajo na podstrešjih. :D Pa še kakšno zanimivo zgodbo ti povejo.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 12. Jan. 2015 20:32

To z modernostjo je res...moj bratranec ima res vrhunsko opremljeno stanovanje, kot iz kataloga in res res drago.

Samo hiša deluje tako hladna in prazna...če bi me kdo peljal notri bi mislil da je predstavitvena hiša :D.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 12. Jan. 2015 20:36

To je najboljši filing na svetu! Js mam trenutno v spalnici doma samo posteljo in omaro (pa še omare ne bi mela, pa je ostala na vztrajno teženje matere, da ne more bit sobe brez omare :rolleyes: ). In clean-cut stanovanje, brez navlake, šare in podobnega je moj ideal :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 12. Jan. 2015 20:38

Pol si minimalistka, tudi kul :D

sam zato moraš imeti rad čistočo :D, oz. vesten čistilec :D.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 13. Jan. 2015 5:05

Led Zeppelin napisal/-a:V kopalnici itak ne bo tuš kabine, ampak samo rešetka in grob marmor, tako da je še tam varnost pri delu zagotovljena :D .


A ti to pol mislis met kr tus brez kake fizicne pregrade z ostalo kopalnico? Ti ful odsvetujem. Nadlezno, res. Namest sam tus kabino mas celo kopalnico mokro pa vlazno. Bi pa v veliki kopalnici verjetno fajn zgledal, ja. V moji ne :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 13. Jan. 2015 7:39

^^ v bistvu se še odločam, kupil sem tamalo tuš kabino...potem pa sem začel razmišljati, da ker je kopalnica velika, bogih 4 m2 da je mogoče pametno da naredim to, in naredim samo dobro zaveso...
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 13. Jan. 2015 9:19

Moja teta ima na to foro, pa je zakon. Ma v kopalnici stalno uno ploščato viledo
Slika

in vsakič ko se tušira pobriše po tleh, in viledo obesi, da se posuši. Tako da so tla res vedno v nulo čista. Vlaga pa je po celi kopalnici tudi če maš zaveso/kabino.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 13. Jan. 2015 10:05

:| Vsakič po tušu čistit kopalnico? Ni šans za nas..mal bolj lene. :D Sej ti ni treba met klasične tuš kabine, v tvoj slog bi ful pasal zid/steklo na eni strani (če maš tuš v kotu itak) in to je to. Da se res ne pošprica cele kopalnice. Tko:

Slika
Slika (materiale pač odmisli, to si sam urediš.., samo stil kako je postavljen tuš glej)
Čudno, da pa nimaš kadi glede na bohemski stil.. :)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 13. Jan. 2015 11:27

Smo imeli kad v stari hiši, v 18 letih ne vem če se je kdaj napolnila...

Bom premislil, ceprav tistih 30 sekund z viledo res ni veliko...
Ce imas pa kabino, rata pa vse mokro ko greš iz nje...

Pomoje bo kopalnica dolgočasna... Ker ce bo hisa prodana v 5ih letih, bodocemu lastniku ne morem pustiti ravno nekih mozaikov in podobnih stvari... :D

Bo pa imela kopalnica najbolj nujno stvar: pisoar, nuja vsake hise v kateri zivi moški. Nic vec krega o dilah...
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov