Splošna tema za krajše nasvete

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3496
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 01. Avg. 2023 11:20

Ponavadi najdeš če iščeš kot "set za čiščenje stekel" ali kaj podobnega. Majo več ali manj v vseh trgovinah to ja.

https://www.merkur.si/pripomocki-za-okn ... m-3030337/
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 828
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 01. Avg. 2023 14:02

Take stvari najdeš res skoraj povsod, veliko izbiro ima bauhaus, na oddelku za avte in oddelku za čiščenje.
Steklo pri kabini je občasno fajn namazati z nano premazom, da kapljice dol stečejo in ni hitro sledi kamna. Enaka zadeva kot pri avtih, da kapljice stečejo na stran ob rahlem dežju.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1723
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 01. Avg. 2023 16:11

Hvala vama, to sm rabil ;) :D
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7745
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Avg. 2023 10:48

Mi imamo to zadevo s cimrami v kopalnici.
Sicer jaz sem bila skos prepricanja,da se to uporablja zato, da se pobrise kapljice po steklu v tus kabini po vsakem tusiranju, za preprecitev nastajanja vodnega kamna ,ne za samo ciscenje. Jaz cistim kar z gobico,pa treba je malo bolj pritisnit obicajno, da gre proc, da bi samo s tisto ' smetisnico 'pobrisal.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1723
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 05. Avg. 2023 18:32

Res je, hayley, moje "kapljice" je precej težko pobrisat. Rabim kar konkretno drgnit. Verjetno bi res neko nano mazilo rabil gor dati, samo potem res prosim za točen link in navodila (ker koliko sem gledal so ta nano mazila kar draga, ne bi nekaj na pamet delal), tko kot mi je Sarissima lepo rekla naj grem v Merkur in še isti dan... sem šel v Merkur. In našel nekaj podobnega kakor je na sliki, haha :wink: :cool:

Pogrešam, da mi daje bivša oz. kerakoli ženska navodila in pač grem in naredim/kupim po njih. :roll: :)

Tko da metlica je bila za probat, žal ne gre. Je pa super za čiščenje omarice z ogledalom, edino zgoraj na vrhu imam malo popacano sedaj, ker sem brisal od zgoraj navzdol. Ampak za vsako malenkost se ne sekiram.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2487
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Nov. 2023 7:06

Se splaca kupiti malo cenejsi robotski sesalec ali je bolje potem imeti kar navadnega, robotskega pa kupim z regresom drugo leto? :D
Bi ga res imela, ker ne maram sesat, ampak ce potem ena cenejsa zadeva ni ucinkovita in moram se vseeno rocno sesati, potem brezveze...
Gledam neke rowente.
Ja, vem, da so marsikje znizani...
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 828
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 29. Nov. 2023 8:11

Po mojih izkušnjah se splača počakati na regres. Če boš nekaj kupila samo zato, da bo, ti bo prehitro žal.

Ko smo menjali sem celo raziskavo naredila in je zmagal roborock s8 s postajo. Ima 2 krtači, pomije super, nobenih flekov.
Trenutno ima na geekbuyju kar ok ceno. Ga pa tam nisem zasledila s postajo, samo sesalec. Če imaš prostor se bolj splača vzeti s postajo, da se tam sam prazni, pere krpo in menja vodo.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2487
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Nov. 2023 8:53

Zgleda kul, malo drazji od tistega, ki sem ga imela ogledanega, ampak na mimovrste je samo 15% znizan, moj je 30% in se kar pozna :)
Za postajo pa po moje nimam prostora (edit: ali denarja, je kar razlika v ceni), kaj pa vem. Bom se malo pogledala.
Zadnjič spremenil _patchouli_, dne 29. Nov. 2023 8:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3496
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 29. Nov. 2023 8:57

mi imamo roborocka 5 (star ko zemlja, ampak delo še vedno opravi kot se spodobi). je sicer nekaj 'ročnega' dela, torej praznjenje koška in ročno moraš stavit gor modul za mokro brisanje ampak imamo doma trenutno tako nastlano po tleh, da posesa velikokrat tudi kaj mokrega (pašto z omako recimo :D ) in se košek umaže in se nato prah nabira na teh točkah, tako da bi ga morala v vsakem primeru ročno čistiti, tudi če bi meli postajo :)

pomoje presodi kako 'fensi' mašino bi imela, pa se potem odloči :)
p.s: tudi če se odločiš za poceni varianto, vzemi takega z lidarjem, ki ti riše 'zemljevid' stanovanja. ti sesalci precej bolj efektivno očistijo in veliko bolj hitro, ker ne krožijo po stanovanju ko eni mesečniki :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 828
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 29. Nov. 2023 9:43

Ta ima možnost, da če pride do kakšne take nesreče, politje...ga lahko prav na tisto mesto pošlješ očistit.
Za preproge avtomatsko dvigne krpe. Meni topravpride, ker imamo na večji površini tiste airex blazine.

p.s. še najboljše pa je, ko ga vklopim in na ves glas rečem, o ne, pojedel bo igrače. In vse manjše igrače so ekspresno v škatli za igrače :D :cool:
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3496
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 29. Nov. 2023 9:57

trik z igračami je lajf ja :D

btw ali ima 8ka ločena koška za mokro/suho čiščenje? in ali sesalec 've' kdaj sesa mokro/suho?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 828
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 29. Nov. 2023 10:19

Ima 3 koše, en za čisto vodo, umazano vodo in za prah.

V aplikaciji nastaviš kdaj kako dela. Lahko oboje naenkrat, lahko samo sesa.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3496
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 29. Nov. 2023 13:52

damn, morda pa tudi jaz letos pišem Božičku :D . meni se zdi že naš starček zelo efektiven pri čiščenju, ampak to zveni pa kr next level.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2487
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Nov. 2023 14:59

Moj je sedaj rekel, da naj neham komplicirat, da mi ga za bozic kupi :D

Ves, da si odrasel, ko imas moza se bolj rada, ko ti sesalec kupi za darilo, namesto, da mu ga v glavo vrzes :lach:
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2487
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 08. Dec. 2023 9:18

Update: sem kupila in na hitro preizkusila. Navdusena, navdusena, navdusena. Najboljsi nakup ever. Macek se ne strinja ravno. Ker si ni upal blizu sesalca, je pretepel polnilno postajo :lach:

Novo: Ima kdo kak predlog za napravo, ki bi mi pripravila stanovanje na sesanje? Pobrala stvari, umaknila stole itd? :D

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov