Splošna tema za krajše nasvete

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 18. Sep. 2019 20:58

Kurišče zveni super, ko bova mela hišo je že neki časa na must have listi :D

Bom počekirala malo , hvala.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 14. Okt. 2019 5:39

Novo vprašanje - a ima katera slučajno robotski sesalnik doma?
Priporočila?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
lollypop-@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 7. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a lollypop-@ » 18. Okt. 2019 18:48

Jaz ga imam. Imam IRobot, Roomba 660.
Je prvi takšen sesalec ki ga imam. Imam pa ga kake 3 leta in še vedno vse dela. Takrat ko sem gledala, sem gledala da sem kupila kvalitetnega in še vedno nekako "poceni". Od takrat nimam nobenih problemov z njim. Vse ok posesa, nič ne izpusti. Je pa res, da ga ne smeš gledat ko sesa, ker nekako ne sesa ravno po človeški logiki :D
Na splošno pa nevem če se to ravno splača. Če gledaš koliko stane, pa koliko časa ti prišpara. Pa definitivno bi jaz hitreje posesala. Sigurno sesa vsaj še 1x več kot če bi jaz sesala isti prostor. Je pa fajn, da lahko naštimaš da sesa ko tebe ni, in ko prideš domov, imaš posesano. Moraš pa imeti v mislih da bo tisti dan sesal in pred tem pospraviti stvari (npr. dvigniti stole pri mizi, da ti posesa pod mizo itd.).
Pa se mi zdi da če imaš majhno stanovanje je ok za celo stanovanje. V nasprotnem primeru pa je boljše da daš čistit prostor po prostoru.
Če te še kaj zanima, pa kar vprašaj.
Never explain yourself to anyone.
Because the person who likes you doesn`t need it,
and the person who dislikes you won't believe it.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 20. Okt. 2019 10:01

lollypop-@ napisal/-a:Je pa fajn, da lahko naštimaš da sesa ko tebe ni, in ko prideš domov, imaš posesano.


Jaz se ob tem vedno spomnim na post, ki je krozil po Facebooku o tem, kako je druzinski kuza imel "nesreco" po tleh ravno tisto noc, ko je robotski sesalec cistil.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Okt. 2019 14:03

Zato je hišni boks zakon za psa, ki ni pod nadzorom :)
Tudi jaz razmišljam o roombi. Ali to, ali pa pobrijem vse štiri kosmatince.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 20. Okt. 2019 15:34

Lollypop nisem dobro razumela - v splošnem si zadovoljna? Mislim bi se še enkrat odločila za nakup? Kako pogosto pa recimo ročno "globinsko" sesaš (kote, tepihe)?
A pa 660 je že tako dolgo na trgu? Sem si mislila da je novejši model :)

Ma gledava xiaomije (naj bi dobil malo več muzike za manj denarja kot pri roombi), roborocka s60. Me je prepričalo bolj efektivno mokro pranje + baje ful dober app (lahko sam zamejiš del prostora ki naj ga ne čisti (ob rožah npr), nastaviš različno pogostost čiščenja posameznih prostorov (npr hodnik+veža dnevno, spalnica pa recimo 1x na teden) itd. Malo še oklevam, ampak je zelo visoko na wish listi :)
Od "življenjsko nepotrebnih" gadgetov si prvo mesto delita s KitchenAidom :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
lollypop-@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 7. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a lollypop-@ » 20. Okt. 2019 22:23

_patchouli_ še dobro da nisem videla tega posnetka... si nočem niti predstavljati kaj se je moglo zgoditi :(

Sarissima: Kote ne sesam, ker jih že on dovolj dobro. Pometem ali pa posesam za vrati (jih imam odprta iz prostora v prostor), pa iz kopalnice. Ostalo on opravi. Tepihe občasno posesam, recimo 1x na 2 meseca, ker generalno jih dovolj dobro posesa, ampak če se kaj prav zaplete not, moraš "ročno". Verjetno odvisno kako goste tepihe imaš.
Glede appa se pa ful dobro sliši. Če bi zdaj kupovala bi me med drugim to prepričalo. Jst ga nimam. Ali pa je vmes tudi za iRobota, pa itak nisem spremljala. Moram prav pogledat, me zanima če ga lahko še kaj dodatno sprogramiram. Imam pa daljinec za upravljanje.
Jaz ga imam zdaj nastavljeno na 3x na teden za dnevne prostore in 1x na teden spalnico. Je pa res, da se mi zdi da meni ful odpadajo lasje in jih je drugače vse polno.
Drugače v splošnem sem pa zadovoljna. Ni pa najbolj nujen nakup, ne :D
Never explain yourself to anyone.
Because the person who likes you doesn`t need it,
and the person who dislikes you won't believe it.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 21. Okt. 2019 7:12

Ma ja, čeprav po drugi strani če gledaš rabiš pa za dober manualni :D sesalec ravno tako dat par sto EUR. Zdej mava enega, ki sem ga dobila na znižanju za 50eur. Ampak je res čipšit. Ful ne vleče dosti dobro, ko sesam pod posteljo moram cel čas pazit da je celotna krtača "prisesana" na tla itd. Za mokro pa imava uno kul viledo, ki se sama ožame (pa tudi ni bila ravno poceni), ampak ful se lasje primejo na njo in potem se vlečejo zadaj, pa ostajajo smeti ko čistim...
Res nerada pucam po tleh :)

Ne vem, zdej bom kupila najprej KitchenAida menda :D. Imaš morda tudi to doma? ;)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 21. Okt. 2019 8:51

emanuela napisal/-a:Zato je hišni boks zakon za psa, ki ni pod nadzorom :)
Tudi jaz razmišljam o roombi. Ali to, ali pa pobrijem vse štiri kosmatince.


jaz imam psa v stanovanju. brez roombe ne bi mogla. sesa vsak dan ob prednastavljeni uri, medtem ko kuža mirno spi v boksu.
lollypop-@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 7. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a lollypop-@ » 21. Okt. 2019 8:59

Zdaj si me spomnila. Definitivni plus je to, da gre vedno pod kavč in posteljo. (samo da ne bo zdaj slišati kot da ga reklamiram :lach: )
KitchenAida pa nimam :D
Never explain yourself to anyone.
Because the person who likes you doesn`t need it,
and the person who dislikes you won't believe it.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 21. Okt. 2019 9:04

Somebody kateri model imaš pa ti? Imaš aplikacijo ali ga sama prižgeš? Sesa ko si doma? Koliko je pa glasen?

Alo punce a nobena nič ne peče, kje so KitchenAidi, da me še za to nahajpate :D.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Okt. 2019 10:40

Jaz sem ga dobila za poroko, kaj naj rečem. Peka je res lažja, ker on lepo mesi, stepa itd, jaz pa vmes delam druge zadeve, si pripravljam itd. Must have res :)
The world is as you are.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 21. Okt. 2019 21:18

Sarissima napisal/-a:Somebody kateri model imaš pa ti? Imaš aplikacijo ali ga sama prižgeš? Sesa ko si doma? Koliko je pa glasen?


V bistvu ne vem številke modela :oops: (konec tedna pridem domov in povem, če bo še aktualno).
star je 2 leti, tako da še nima aplikacije, ampak je tako, da nastaviš ob kateri uri želiš, da sesa in kolikokrat na teden. Ko enkrat nastaviš ni treba spreminjat več, razen če želiš (ali pa če slučajno zmanjka elektrike, ker se mu vse ponastavi :lach: ). Glasen je toliko, da mi ni prijetno biti z njim v isti sobi in kaj brat/razmišljujočega delat, je pa lepo znosno če se samo zaprem v drugo sobo. So pa načeloma novejši modeli bolj tihi.
Načeloma jih lahko sprobaš v teh njihovih roomba centrih in boš vidla glede glasnosti. Kar se pa cene tiče - mislim, da so ravno roomba centri najdražji (vsaj tako je bilo k sem kupovala), kak big bang ma občasno akcije, moja mama ga je precej ceneje dobila v avstriji, jaz pa sem svojega v neki akciji v merkurju :D
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 22. Okt. 2019 6:48

Ej super, sej malo reklame sem hotela :D.


Emanuela, katero "velikost" ga maš? Mini, classic, artisan, professional?
Malo me skrbi, ker odkar sem se lotila gledat opažam, da majo ful nizko moč (samo cca 300 wattov - še moj blender jih ima 800...) - ali potem dejansko vseeno uspejo opravit vse te heavy duty naloge a la zamesit testo za piškote, pašto, kruh?

Pa btw, dobri frendi/žlahta ;)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1971
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 04. Nov. 2019 13:31

Random vprašanje...
Koliko bi bili pripravljeni plačat za umetniško poslikavo stene?

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov