Prosim za pomoč pri stenah

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Senka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 15. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Senka » 15. Dec. 2013 16:17

Pozdravljene punce..!

Prebrala sem veliko tem na forumu in vidim, da imate odlične nasvete, zato sem se odločila prijaviti, da mi pomagate. Z možem preurejama celotno stanovanje in potrebujem kakšne ideje glede sten. Pohištvo bo povsod belo, laminat je siv. Veste mogoče za kakšne strani, ali pa imate kakšno idejo kako prebarvai stene? V dnevni sobi sem si zamislila da bi imela eno steno črno-belo z vzorcem, podobno kot na tej strani: http://www.appszoom.com/android_themes/ ... gcvtb.html
Ker je dnevna velika, bi imela še mogoče na eni steni vijolično barvo http://fortikur.com/wp-content/uploads/ ... g-Room.jpg . Se vam zdi, da bi bila ta kombinacija ok, ali je preveč?

V kuhinji bi imela nekaj z rdečo barvo, ampak ker je rdeča živa, ne bi imela spet vse stene rdeče..Če imate kakšen nasvet, bom zelo vesela.

Hvala :D
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 16. Dec. 2013 22:37

Forumaši ne moremo vohat, kako izgleda tvoje stanovanje, da bi ti dali kak specifičen nasvet (tega bi tko al tko lažje dobila v kakšnem cajtngu na princip delo in dom ali na kakšnem arhitekturnem forumu ipd).
Če boš imela eno steno vzorčkasto, potem bo lepo izpadlo, če bo v prostoru živahen enobarven kavč/preproga/omara ... Malo si nariši, barvaj in sprobavaj.
Pri rdeči pa bodi previdna. Doma imam v kuhinji (starinski stil) del stene pobarvan bordo rdeče, praholovci in ostale zadeve so pa zraven v barvi lesa, zlati in črni. Pri modernih kuhinjah, plastiki in sijaju zna biti recimo živo rdeča grozna in včasih ratam kar živčna, če je preveč te barve v kakšni kuhinji.
Pri barvanju sten veselo uporabljaj barve, naj bo vsak prostor drugače obarvan. Modra hladi, zelena pomirja, v rumenem se lažje učimo :D Lagano pri močnih odtenkih.

Itak imamo pa različne okuse.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3410
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 31. Dec. 2013 11:44

Jaz ga definitivno ne bi srala z raznimi vzorci in kricecimi barvami v stanovanju. Meni osebno pac to ni vsec, drugic pa: tega se bi znala hitro navelicat. Zanimivo bi znalo biti leto, dve...potem pa spet vse barvat? Ne hvala...

Ampak ok....okusi so razlicni.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 31. Dec. 2013 12:14

pa najprej je fajn vedet kako bo pohištvo in šele nato stene malat z raznimi vzorci in svačim.

prosim izogibajte se lime green in oranžni, to ma res že vsak drug slovenski flet. v prodajalnah barv vam zmešajo katerikoli vzorec, tako da nima smisla kupovat razne jupol trend in podobne oslarije.

+ v modi je spet bela.
yoursoulismine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 14. 8. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a yoursoulismine » 26. Avg. 2014 12:01

Jaz sem čisto leva, kar se tiče domačih opravil, rada pa bi popestrila barve stanovanja. Ker nimam kolegov, ki bi bili vešči podobnih opravil, se odločam za najem belilnega servisa. Odločam se za tele http://www.fuga.si/slikopleskarstvo/ saj so dokaj blizu. Zanima me, ali bom morala v času beljenja biti prisotna v stanovanju, saj bom drugače morala vzeti dopust, ter koliko časa običajno traja beljenje(stanovanje ima 60m2). Hvala za odgovore!
mavricaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 15. 5. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mavricaaa » 06. Okt. 2014 10:54

Živjo

Tudi jaz bi prosila za pomoč pri izbiri barv :)

Pohištvo je belo-leseno (hrast), kot lahko vidite na priloženi sliki , tla pa predstavlje dokaj temen parket.

Razmišljam da bi 3 stene ostale bele, eno steno pa bi prebarvala na svetlo zeleno barvo. Druga opcia sta dva vertikalna pasova v zeleni barvi (v širini 30 - 50 cm) na vsaki strani ene stene. Vsa dekoracija bo prav taka zelena (blazine, vaze...)

Ali mislite da je dodajanje dodatne barve (zelene) preveč, glede na to da je pohištvo dvo-barvno in da so tla drugega odtenka kot leseni del pohištva? Ali predlagate drugo barvo?

Vsak nasvet bo več kot dobrodošel!

Hvala :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 06. Okt. 2014 18:52

sicer ne vidim nobene slice, ampak z abožjo voljo ne pacat z nobenimi 30-50cm pasovi po stenah. po mojem bi bilo bolje da eno steno pobarvaš zeleno. po možnsti tisto, ob kateri so kosi pohištva, ki so fokusne točke.


prostorama pri večini svojih projektov uporablja barve in njih kombinacije. mogoče tu najdeš kako inspiracijo.
zvezdan84
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 29. 9. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a zvezdan84 » 06. Okt. 2014 19:47

vsake oči imajo svojga malarja tako da ne se preveč na druge ozirat,

če ti je tebi všeč pol drugo nima veze.

danes pa mislim da pravila barv ne obstajajo več.

lp
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 07. Okt. 2014 7:24

pravila barv vsekakor obstajajo. glede barv obstaja cela znanost.

smiselno si je pomagati z enim od mnogih generatorjev barvnih palet, ki jih najdemo na netu.


pol pa hop v obija/ bauhausa po barvne lističe in jih postavit na steno. najbolje je to delat ob sončnem dnevu, ker takrat najbolje vidimo kako barva žari in kako bo izpadla.

svetujem, da se izogibate raznim jupol trend odtenkom, ker že zdavnaj ne zaslužijo imena trend in jih je prepolno vsako slovensko gospodinjstvo. odsvetujem tudi mešanje bele + dipi pigmentov, ker boste težko dobili željen rezultat. enkrat ko barvo prenasičiš, ni več posti nazaj.

željen odtenek vam zmešajo v vsaki malo boljši prodajalni oz mešalnici barv.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov