Opremljanje stanovanja

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
flesherka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 675
Na forumu od: 24. 3. 2008
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a flesherka_ » 28. Nov. 2011 18:00

*mala* problem takega stropa so dosti višji bivalni stroški. Razen če se boš v neko eko varjansto spustila, pa boš mela gretje na metan iz kravjega drekeca=) Načeloma pa ti lahko marsikdo pove, da višji stropi pomenijo višje stroške.
ONCE YOU GO PINK, YOU NEVER GO BLING...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 28. Nov. 2011 18:13

floribunda napisal/-a:mansardo? ker brez stropa bolj tezko zivis :D


Ja, mansardo hočem, očitno :D
Računam na dobro izolacijo, kaj pa vem. Pa tudi ogrevanje imamo še na drva, kar na količino gozda doma, ni ravno problem :) + kamin v dnevni, da bo topleje pozimi.

Ima stric tako narejeno v svoji hiši, pa fenomenalno zgleda. Ostali prostori pa z navadnimi stropi.

Sicer pa zaenkrat le zbiram ideje, ker se bo spomladi/poleti prekrivala streha na novo in se bo treba odločit, kje dvignit streho, kako, itd... Js bi to najraje kar sproti spreminjala, ker zaenkrat sploh še nimam predstave kak bi rada kakšen prostor :?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 28. Nov. 2011 20:09

kaj pa čenekoga prosiš, da ti to malo nariše? al pa sama sketchup odpreš, natreniraš malo klikanje in poskusiš sama malo splanirat? ker strehe sproti glih ne bost emogli spreminjat :)

drugače ma pa dečo doma na novo narjeno mansardo, z novo izolacijo in čisto super funkcionira. strešna okna morejo bit fajn, tista s trojnim steklom so sicer draga ko ps, ampak se obnesejo.
Uporabniški avatar
flesherka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 675
Na forumu od: 24. 3. 2008
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a flesherka_ » 28. Nov. 2011 22:02

Jaz trenutno živim v mansardnem stanovanju, ki je popolnoma prenovljeno, gips plošče, nova fasada (letos) in nova streha (lani), pa je brez klime poleti savna. Skozi strešna okna je zelo težko ustvariti nek prepih, poleg tega pa vročino konstantno nabija skozi okna. Pa zelo težko je na strešna okna naredit neke zavese, ali žaluzije. Ne priporočam mansarde! Pozimi pa je seveda delo težko obdržat temperaturo, ker so vse stene zunanje in ni gretja iz okoliških stanovanj.
ONCE YOU GO PINK, YOU NEVER GO BLING...
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 29. Nov. 2011 8:25

*mala* verjetno maš bolj kot mansardo, v mislih neke vrste galerijo, ali kako se pač to imenuje. Jaz razumem tvojo željo kot nekaj takega:

KLIK

KLIK

KLIK

....in tole je zakon! :D Če bi v svojem fletu imela možnost za večjo odprtino, bi tudi sama naredila nekaj takega.
Kar se pa mansarde tiče: zgornje nadstropje mojega stanovanja je mansardno :hearts: (obožujem jutranje sonce, ki sije skozi strešna okna, tramove...). Poleti je bilo grozno vroče gor (čeprav sva dala najboljšo izolacijo, ki obstaja...baje), sedaj pa je kr precej hladno (razlog: ni še radiatorja). kakšni bodo točno stroški, ko dava radiator še gor, pa sporočim naknadno :D
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 29. Nov. 2011 8:41

flesherka_ napisal/-a: Skozi strešna okna je zelo težko ustvariti nek prepih, poleg tega pa vročino konstantno nabija skozi okna. Pa zelo težko je na strešna okna naredit neke zavese, ali žaluzije. Ne priporočam mansarde! Pozimi pa je seveda delo težko obdržat temperaturo, ker so vse stene zunanje in ni gretja iz okoliških stanovanj.


Žaluzije, pliseje... se kupi v trgovini ;)
Če je stanovanje IZOLIRANO potem temperatura NE raste/pada kar tako ;)
PREVERJENO.


Btw - jaz sem mislil, da je mansarda zgornji štuk bloka/bajte, kjer izkoristiš še zadnje frej delčke in je večina STEN postrani /oblika strehe.
http://image.24ur.com/media/images/600x ... 616937.jpg

In razumel, da avtorica hoče tko naredit (ni omenjala oken)

http://www.diy-home-makeover.com/pictur ... ooms30.jpg

(za več svetlobe z okni)
http://www.drummondhouseplans.com/filea ... 160806.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_qVWQMAP8XMI/S ... ight-2.jpg
Pač da maš prostor X krat Y krat Z (višina) in namesto klasične [] oblike prostora izkoristiš še ^ del hiše.
Sem tolk časa googlal, da sem prišel do "strokovnega izraza" za tole - cathedral ceiling ;)
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 29. Nov. 2011 8:48

Problemi mansard:

a) slaba izolacija
b) slabo prezračevanje
c) neprimerno ogrevanje

Če imaš streho, izolacijo in okna (ter seveda zaščito pred soncem - žaluzije...) TOP - potem ne boš v tem prostoru imel NOBENIH problemov s temperaturo.
Problem nastane, ko kupiš super izolacijo, streha je zanič, okna so stara ipd - VSE je treba poštimat ;) (ja vem, da je drago).


_____

meni je tut "cathedral" style SUPER - škoda ker sem v bloku :) mam pa vsaj odtenek skylight roof na zimskem vrtu :) in je zakon!
- se lahko tukaj dotaknem še temperaturnih problemov.

Imam stekleno streho in pvc frame na površini 6x3m in je pozimi temperatura normalna - če luftam je mraz, če prižgem radiatorje v drugih prostorih se ogreje tudi zimski vrt.
Poleti pa NUJNO pliseje - in vročine NI ;)
torej - če je tukej dost "izolacije" tudi v mansardah ne bi smel bit problem... samo kvalitetno je treba kupt in zračit/ogrevat prostoru primerno.
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 29. Nov. 2011 8:52

V kolikor pa nekaj prostora na "podstrešju" ostane je najboljše ogrevanje oz dodaten vir le-tega z namenom šparanja pri kurjenju - povezava prostorov prek zračnikov.
npr.
v dnevni imam kamin, nad knaufom potegnem cevi do vseh prostorov, kjer bi si želel toplo met (kopalnica, spalnica, otroške sobe) in potem vsa "odvečna" toplota izpod stropa dnevne (toplota se dviga) lepo potuje v ostale sobe in jih tako "brezplačno" ogreva.
PREVERJENO in je SUPER!
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 06. Jan. 2012 18:11

Citiram iz zaklenjene teme:

Punica granatum napisal/-a:...ena od mojih že zelo starih in otroških low-budget rešitev :)

dolgočasna notranja vrata stanovanja so polepljena z nalepkami z androidi iz simobilovih oglasov....zgleda bolj igrivo :)

Slika
The world is as you are.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 06. Jan. 2012 22:06

Meh, men pa ti roboti niso glih...kaj vem, tud low budget rešitve lahk izpadejo bolj okusne, no. Tale vrata bi bla čist kul, če bi kar lepo ostala bela, brez navlake. Je pa res, da je to moje osebno mnenje in ko govorim o okusu, mislim na moj okus, tk da ne vzet za slabo =) Sam pravim, da jz pač tega nikol ne bi nardila.

Zadnja low budget poteza: home made praskalnik za mačko. Kul je izpadlo, bolj kot sem si mislila :cool: Drugače stanejo od 100€ navzgor, taki malo bolj konkretni.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 06. Jan. 2012 23:00

brandibelle napisal/-a:Btw - jaz sem mislil, da je mansarda zgornji štuk bloka/bajte, kjer izkoristiš še zadnje frej delčke in je večina STEN postrani /oblika strehe.
http://image.24ur.com/media/images/600x ... 616937.jpg

In razumel, da avtorica hoče tko naredit (ni omenjala oken)

http://www.diy-home-makeover.com/pictur ... ooms30.jpg

(za več svetlobe z okni)
http://www.drummondhouseplans.com/filea ... 160806.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_qVWQMAP8XMI/S ... ight-2.jpg
Pač da maš prostor X krat Y krat Z (višina) in namesto klasične [] oblike prostora izkoristiš še ^ del hiše.
Sem tolk časa googlal, da sem prišel do "strokovnega izraza" za tole - cathedral ceiling ;)


Ampak ta stanovanja so samo.... uau <3
Ljubim okna, ljubim mansardo, in tole je kot mini češnja, na vrhu češnje na vrhu smetane :D

Ahhhh, kdaj bo keš da si zrihtam še jaz nekaj podobnega :oops:
http://www.krisallendaily.com/category/window/
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 07. Jan. 2012 11:37

T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 08. Jan. 2012 18:06

flesherka_ napisal/-a:Jaz trenutno živim v mansardnem stanovanju, ki je popolnoma prenovljeno, gips plošče, nova fasada (letos) in nova streha (lani), pa je brez klime poleti savna. Skozi strešna okna je zelo težko ustvariti nek prepih, poleg tega pa vročino konstantno nabija skozi okna. Pa zelo težko je na strešna okna naredit neke zavese, ali žaluzije. Ne priporočam mansarde! Pozimi pa je seveda delo težko obdržat temperaturo, ker so vse stene zunanje in ni gretja iz okoliških stanovanj.


Dobra izolacija reši tudi takšen problem..Pač je potrebno ob gradnji dati malce več izolacije, pa potem tudi poleti ni nekih hudih problemov (ko se sonce upre), v najslabšem primeru pa se zmontira klima.

Kar pa se tiče strešnih oken-noben problem ni nabavit rolo za strešno okno, ga zmontirat in tako prostor poleti kljub visokim temperaturam ostane hladen, poleg tega pa nudi tudi zatemnitev-kaj češ boljšga :)
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 08. Jan. 2012 21:10

http://www.homedit.com/8-36-square-mete ... n-america/

tole je fajn :D pred kake pol leta je bilo v novicah na zadnji strani...
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 08. Jan. 2012 22:40

kaj je pa v tem stanovanju fajnega? :eek:

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov