Omara v spalnici

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 04. Maj. 2009 21:11

U ta je lepa. Samo je pa draga.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 04. Maj. 2009 21:17

lakeesha napisal/-a:UG84, kotna sploh ne, na eni strani je okno na drugi vrata :)
*purple*, sej gledam, pa gledam, pa nč ne zagledam :D
ah ni da ni, enkrat bom tud jez najdla... in k bom najdla omaro po mojem okusu in predvsem merah, bom najsrečnejša


no, jst sm jo iskala cerka let pa pou :D intenzivno in sm bla že skor na konc, da res dam ves denar, ki ga mam pa naročim omaro iz enga hudga lesa pr mojmu na šihtu.no, pa se je potem le našla,čeprou morm še čakat nanjo še kšn mesec.

tko, da ne obupat :D

tele Ikeine omare so res lepe, ampak kvaliteta pa mislm da ni baš neki.sicer so omare ki jih majo razstavljene v štcuni res inprovizorično sešraufane skupej, ampak vseeno.nekatere so ibr predrage za to kar dobiš.Ena plastična drsna vrata smo gledal,pa so bla res nikakva in 300 € z ničvrednimi drsnimi "panti".
al pa še ena je s steklenimi drsnimi vrati in so samo vrata 400 €.pa nč posebnega, navadna mat šajba,pa še use švoh.
so pa ene reees lepe, pravljične, sam kaj,k so za en drek.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 04. Maj. 2009 21:42

^purple, to čist odvisno, katero serijo vzameš. Za spalnice je (meni osebno) serija Malm dost fajn (imam posteljo + dva predalnika). Ni zdej to pohištvo za 20 let (ampak meni takšno niti ne ustreza, ker imam rahlo obsesijo z opremljanjem stanovanja), ene 10 let pa zdrži (preverjeno pri nekaj prijateljicah). So pa tudi stvari ala Rutar, ko že na daleč vidiš, da so zanič.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 04. Maj. 2009 22:43

no ja sej sm rekla, d aje odvisno in da ne velja za vse.Seveda sem enakega mnenja pri Rutarju, Lesnini, itn...
sam glede same Ikee mogoče ljudje učas res preveč misljo da je to pa nevem kok huda štcuna z nevemkolk hudo robo.Sem tud jst mislna enako, dokler si je nism v živo mal bolj konkretno ogledala.se mi pa Ikea še zmeri zdi bolj primerna za drobno pohištvo in dodatke za dom, kot pa ornk pohištvo.pač enako kot usi trgouski centri s pohištvom.Dobro mizarji so pa useen dobri mizarji in neprimerljivi (tako v kvaliteti, kot žal tudi v ceni) s trgovinami.
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 05. Maj. 2009 7:10

Jz se tako hitro naveličam stvari, da nima smisla da dam dosti denarja za karkoli (razen kuhinje in kopalnice). Omare so mi pa lepe te drsne, v katalogu od Ikee sem vidla nekaj lepih za 500€.
Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 05. Maj. 2009 10:03

Ikeo mi je prijateljica odsvetovala, ker naj pohištvo ne bi bilo primerno za selitev. Vzdrži samo eno montažo, potem pa ni več stabilna. U zdajšnjo sem pa vsaj 3 premontirala pa ene 10x prestavila.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 05. Maj. 2009 10:36

mislm da tud tele vgradne, ki jih je UG84 nalimala, potem ne pridejo kej dost v poštev če jih boš prestavljala,ker te omare so bolj v smislu vgradnih omar, kar pomeni, da naj bi bile fiksne.so pa res to dbest omare z največjim izkoristkom prostora!

kalanhoja, si že kej mela ogledano ali se še v začetni fazi odločanja?
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 05. Maj. 2009 10:40

kalanhoja napisal/-a:Ikeo mi je prijateljica odsvetovala, ker naj pohištvo ne bi bilo primerno za selitev. Vzdrži samo eno montažo, potem pa ni več stabilna. U zdajšnjo sem pa vsaj 3 premontirala pa ene 10x prestavila.


To sem tud jst že slišala, ampak mi je pa ravno zadnjič kolegica rekla, da je preselila en kup Ikeinega pohištva in da tud zdaj - še enkrat sestavljeno - lepo stoji.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 05. Maj. 2009 11:02

*purple* napisal/-a:kalanhoja, si že kej mela ogledano ali se še v začetni fazi odločanja?


Že prej sem ciljala na Alples, zdaj po vseh teh priporočilih in slikcah sem pa že odločena, da od Alplesa vzamem. Nisem pa še odločena kateri program :?:
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Maj. 2009 11:20

Js bi pa nekoč imela 1/4 sobe pregrajeno za omaro :) kot tista omara, ki jo Mr. Big naredil Carrie :) No, to so seveda sanje, ampak nikol se ne ve.

Sicer mi pa res niso všeč omare in pohištvo bele barve pa še kakšna kovinska barva. Tak umetno mi zgleda. Sem za masivne lesene omare, v lepih rjavih odtenikih. Perfect.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 05. Maj. 2009 11:27

*mala* napisal/-a:Sicer mi pa res niso všeč omare in pohištvo bele barve pa še kakšna kovinska barva. Tak umetno mi zgleda. Sem za masivne lesene omare, v lepih rjavih odtenikih. Perfect.


Celo belo jaz tudi ne bi imela, čeprav ena prijateljica jo ima in dobro zgleda. Bi pa imela kombinacijo dveh barv npr. svetlo-temno.
Uporabniški avatar
Mrs Beauty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 1. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Mrs Beauty » 05. Maj. 2009 13:03

Meni so definitivno boljša drsna vrata in tridelna omara (na sredini ogledalo na vratcih, tam not je omara s policami, na obeh straneh pa prostorna omara za zlaganje oblačil spodaj in zgoraj za obešanje). No, to sem zdaj opisala svojo omaro. :D Je črne barve, ker imam tudi posteljo črne barve in ima veliko ogledalo. Bom enkrat v kratkem pofotkala, zdaj se mi ne da... :D
"If a guy doesn't call you, he doesn't want to call you. And if a guy treats you like he doesn't give a shit, it's because he doesn't give a shit." (He's Just Not That Into You movie)
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 05. Maj. 2009 13:06

majchy84 napisal/-a:Jst mam od Alplesa in mi je ful všeč.


Rabim še kakšno informacijo, če lahko :?
A tale, ki imajo globino 60cm, so takšne, da imajo notri prostor za obesit cunje, zgoraj pa 2 polici? Tiste, ki imajo globino 40 cm pa so notri police?
A je treba police še posebej doplačati?
Trenutno mi je najbolj všeč varianta Balada, kombinacija rjava-bež.
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 05. Maj. 2009 13:47

Te z globino 60 mam tko, da sta zgorej dve polici čez celo širino, pol pa v dvodelni po eni strani police, na drugi za obest, v enodelni pa za obest plus ena polica pri tleh. Pri unih 40 so pa samo police. Ampak mislim, da se da ful skombinirat tudi samo police v 60 cm in mogoče za obest tudi v 40 cm. Ubistvu maš lahko omaro tudi brez polic, samo je tko bolj izkoriščena, ker nimam nobenih tolk dolgih oblek, da bi prišle do tla omare zdj, k so zgorej police. Jst vem, da sem hotla najprej ogledalo na vratih pa se ni dalo, ker so tista možna samo, če so spodaj še predali (ker imajo pač samo tolk velika taka vrata), kar pa meni ni ustrezalo. Ne vem, tuki je tolk možnih kombinacij, da res najboljše, če greš v eno prodajalno, še najbolš kr z merami, koliko maš prostora za omaro.
Ni bilo treba nič posebi doplačat (če se prav spomnim), edino eno krajšo palico za obešat v dvodelni omari, ker original je čez celo širino za obešat, jst sem pa hotla samo na polovici omare.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 05. Maj. 2009 15:41

Hvala ti za informacije :bussi:

Bom šla nekam pa naročim. A so cene povsod iste, a kdo kaj ve?

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov