Omara v spalnici

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 03. Maj. 2009 15:58

majchy84 napisal/-a:Ja, omare in predalnik na kolesih s 3 predali je prišlo 1200 evrov. Posteljo (isto Balada) in pisalno mizo (program TempoX, z izvlečno mizo, tko da prideta ubistvu dve mizi) sem vzela pa že spomladi 2007, sem pa dala okrog 500 evrov.
Mhm, sej jst imam še eno omaro na hodniku :D, tam so pa bolj zimske stvari oz. kar ne nosim pogosto. Ampak če bi tukej pospravila vso kramo iz enojnih omar s policami, je pa prostora čez glavo dost :)

Sem zdj pogledala mal na strani od Alplesa. Imaš pri Baladi tudi drsna vrata, predalnike, steklena vrata oz. mlečno steklo al kaj je že, kotne omare, ma res vse sorte, tako da pomoje lahko skombiniraš popolno omaro za svoje potrebe. Ah, ko bi že imela svoje stanovanje, me je prijelo spet mal opremljat, računat, kombinirat, itd. :D


Ti imaš 5 delno ne, na sliki je 6?
Meni je pa všeč tale ekspres program (cvetlo, temno). Moti pa me, ker nimajo zraven cen in posameznih elementov kaj vse se da naročit.
Najbolje, da obiščem kakšen salon kjer prodajajo njihovo pohištvo.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 03. Maj. 2009 16:03

g00fy_qa napisal/-a:
Glede barve; je boljši temen les ali svetel ali je odvisno od okusa? Ker temen baje pomanjša sobo, svetel jo poveča in doda več svetlobe. Hkrati pa se mi temnejši zdi veliko elegantnejši.



Glede barve - jaz zase vem, da ne bom nikoli več imela temnega pohištva, ker se takoj vse pozna gor (odtisi prstov... še najbolj pa prah :D), tako da sem se zdaj, ko sem opremljala novo stanovanje, v vseh prostorih odločila za svetle barve.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 03. Maj. 2009 16:03

@g00fy_qa: Hm, moje omare so lepo zaobljene, ampak niso romantične, so pa pomoje bolj "večno" elegantne, take da mi bojo ustrezale tudi čez neki deset let, ker niso prou mladinske. Osebno bi se raje odločila za navadna vrata, drsna mi niso všeč. Imam eno omaro z drsnimi vrati, ampak je že mal fuč mehanizem in se včasih težko zaprejo. Pa tud lepša mi zgledajo navadna vrata. Izbrala bi pa sigurno svetel les (najraje bukev), ker poživi sobo, več je svetlobe in večji je prostor. Temen les se mi zdi pa zelo "zamorjen", pa sploh ne eleganten. Je imela teta en prostor s temnim pohištvom, tam sem vedno imela klavstrofobičen občutek :?

@kalanhoja: ja, moja je 5-delna, mogoče samo na sliki zgleda 6, ker je še del druge omare zraven :) Je pa tako, da imaš toliko različnih elementov in kombinacij lahko, da je res težko vse spravit na spletno stran. Cene so pa tudi potem čisto odvisne od kombinacije. Najboljše je, da obiščeš kakšno Lesnino, prideš z merami prostora in ti bojo tam najbolje svetovali.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 03. Maj. 2009 16:14

frigga napisal/-a:
g00fy_qa napisal/-a:
Glede barve; je boljši temen les ali svetel ali je odvisno od okusa? Ker temen baje pomanjša sobo, svetel jo poveča in doda več svetlobe. Hkrati pa se mi temnejši zdi veliko elegantnejši.



Glede barve - jaz zase vem, da ne bom nikoli več imela temnega pohištva, ker se takoj vse pozna gor (odtisi prstov... še najbolj pa prah :D), tako da sem se zdaj, ko sem opremljala novo stanovanje, v vseh prostorih odločila za svetle barve.


U zakaj tisti, ki imate že svoje novo stanovanje nič slikc ne pokažete. Jaz tako rada vidim na novo opremljeno stanovanje. Upam, da ga bom kdaj sama imela.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 03. Maj. 2009 16:17

Meni so tudi bolj všeč navadna vrata kot drsna. Pohištvo imam rajši svetlo zaradi svetlobe v prostoru. Drugače mi pa zna bit temna omara tudi prav elegantna.
Ne majchy saj sem razbrala kot, da imaš 5 delno, samo preverjam, ker na povezavi od Alplesa je 6 delna.
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 03. Maj. 2009 16:23

kalanhoja napisal/-a:
*hox* napisal/-a:Če bi še enkrat kupovala omaro, bi zihr kupila tako z drsnimi vrati in brez poličk.


Zakaj? Vprašam za mnenje, ker jaz pa ravno več polic in predalov rabim. Sedanja omara in na redko police in se mi kupi cunj podirajo notri pa vedno rabim tisto kar je spodaj v kupu :(

Police in kupčki oblek mi niso ušeč in bi rada vse imela obešeno. Okej, za nogavice in gatke bi rabila en predal. Z drsnimi vrati pa zato, ker mi je pač ušeč način odpiranja omare. :lach:
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 03. Maj. 2009 16:24

kalanhoja:
Ampak to je sestavljiv program in lahko čist poljubno kombiniraš.
Meni bi recimo super rešil mojo prostorsko stisko že tvoj sredinsko-desni del - se pravi dvojna omara širine 83 cm in zadnja desna omara. :wink:
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 03. Maj. 2009 16:25

kalanhoja napisal/-a:
U zakaj tisti, ki imate že svoje novo stanovanje nič slikc ne pokažete. Jaz tako rada vidim na novo opremljeno stanovanje. Upam, da ga bom kdaj sama imela.


Uff, sej ni moje. :D Je najemniško, ampak sva imela srečo, da je bilo razen kuhinje in kopalnice prazno in sva lahko sama izbirala opremo. :)
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 03. Maj. 2009 17:15

Tud jaz imam spalnico od Alplesa - tip Balada. Na eni strani stene imam tri omare skupaj - ena moja, ena skupna, ena od moža. Sredinska, skupna ima za okras steklena vrata. Potem imava pa še kotno komodo na vratca in pa predalnik.

Nekako takole izgleda:

Od tele slikice imava predalnik in pa kotni del.
Slika

Od tele slikice pa omaro, s tem da je na sredini ogledalo, ne steklo.
Slika

Stene imava pa svetlo zelene, močan pigment.
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 03. Maj. 2009 19:46

^^ Ful dobro! Te kotne variante se mi zdi zelo praktične, ker pridobiš ogromno prostora. Malce so dražje, ampak če bi jaz kupovala, bi kar celo omaro kupila kotno. Res sem navdušena na kotnimi zadevicami.
You want me to be something I can never ever be.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 03. Maj. 2009 19:46

*hox* napisal/-a:
kalanhoja napisal/-a:
*hox* napisal/-a:Če bi še enkrat kupovala omaro, bi zihr kupila tako z drsnimi vrati in brez poličk.


Zakaj? Vprašam za mnenje, ker jaz pa ravno več polic in predalov rabim. Sedanja omara in na redko police in se mi kupi cunj podirajo notri pa vedno rabim tisto kar je spodaj v kupu :(

Police in kupčki oblek mi niso ušeč in bi rada vse imela obešeno. Okej, za nogavice in gatke bi rabila en predal. Z drsnimi vrati pa zato, ker mi je pač ušeč način odpiranja omare. :lach:


Samo puloverji in majčke se lahko kaj pretegnejo ali kako? Drugače pa jaz tudi rabim eno dvodelno, ki ima na obeh straneh za obešat. Pa nekaj s policami. Pa ene par predalov (uh teh bi rabla ene 6 :eek: )
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 03. Maj. 2009 19:48

Mimi_M napisal/-a:kalanhoja:
Ampak to je sestavljiv program in lahko čist poljubno kombiniraš.
Meni bi recimo super rešil mojo prostorsko stisko že tvoj sredinsko-desni del - se pravi dvojna omara širine 83 cm in zadnja desna omara. :wink:


Vem, da je sestavljiv, saj to mi je všeč. Ne vem pa kakšne variante vse so.
Ampak to ni moja omara. Jaz imam trodelno.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 03. Maj. 2009 19:52

UG84 super omara :)
Kakšno razporeditev pa ima levo in desno? Kaj polic? Koliko stane, če mogoče veš?
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 03. Maj. 2009 20:01

Jst mam res velko sobo. Ampak placa za cunje mi pa kronično primankuje. Mam več omar(c) use naokol (vs pohištvo po meri narjen), trije predalniki za štumfke, spalne cunjice, gatke in modrce so lih za glih, omarca za borderske cote in dodatke je ustrezno velka, ostali dve pa odločno premejhni. Ko sm mela u eni use obešen, je bla gužva, sm zadevo rastaula in nardila police, pa je spet gužva. Mah.

Usako pomlad prestaulam pomladno-poletne cotke naprej in na višje police, jesensko-zimske nazaj in na nižje. Jeseni obratno. Kr sm redoljubna, mam use lepo pokupčkan, dodatke pa po namembnosti razporejene po škatlah.

Mojedva mata po meri narejeno garderobno sobo. In ja, tut tm zmer zmankuje placa :D . Ko bom enkrat odtavala na svoje, si želim eno "shrambo" viška, kjer bo moje cotouje dostojno kraljevalo, omare sam plac jemljejo in kvarjo estetiko katerekol sobe.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 03. Maj. 2009 20:02

Uf to je trnutno tud moj problem, z mojim se seliva kmal in sva ravno kupovala omare, težava je bila pa da greva v podnajem tako, da sva mogla za zelo malo denarja kupit neki dobrega in velikega. na koncu sva se odločila, da bo on vzel svojo ki jo ima zdaj (navadno 3-delna) zame in ostale stvari sva pa kupila v dipotu, na sliki zadaj, belo-črna:

Slika

Ta, ki pa je rjava in odprta bo pa za čevlje v hodniku.
Ko se seliš šele ugotoviš koliko stvari dejansko imaš :D

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron