lastno stanovanje

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 25. Jan. 2006 12:39

gugamuga napisal/-a:
uh, kje si pa dobla tako nizko ceno? kar je vsaj približno blizu LJ (velja za vse od Litije do morja :roll: ),sigurno stane več. Če pa ne, me naj kdo obvesti, sem zainteresirana!

za tiste, ki s fantom/punco živite v garsonjeri...kako preživite?! :roll: Si namreč ne predstavljam bit z nekom ves čas v istem prostoru. Z veseljem bi živela s fantom, ampak tako, da je vsaj spalnica ločena, da grem tja brat, na primer.


Ja, tud pr nas so cene nekje tam, torej se da dobit.
Severnoprimorska , npr., enosobno stanovanje v izmeri okrog 40 kvadratov je blo pred kratkim 6 mio. Lepo stanovanjce.

V garsonjeri meni ni bilo težko živet..seveda bi bil dodaten prostor dobrodošel, samo moj fant je imel triizmensko službo, jst sm bla vedno šele okrog 16 doma, s tem, da sm se še učila za izpite, tako da je bilo čist ok, največkrat sva bila oba doma zvečer ali pozno popoldne, oba sva tud drgač dost ven okrog bila, imela sva tud balkon, no..

In jst sm se preselila iz hiše v garsonjero, pa sm se navadla.
Sam zdej sm spet nazaj v hiši :D on ima pa garsonjero samo zase..
Uporabniški avatar
Naty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: R`dam

Neprebrana objavaNapisal/-a Naty » 25. Jan. 2006 12:55

No naj še jaz povem.

Živim v centru mesta R`dam, v stanovanju velikem 85m2. Zanj sva morala odšteti 42.000.000 SIT.
Iskreno, se mi pošteno kolca po domači hiši, ki je v primerjavi s tem stanovanjem prava galeja. Ah, kaj čemo... :/
"Ni dovolj, da imamo odprte oči, potrebno je imeti tudi odprto srce."
Uporabniški avatar
sweet_kitty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 485
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweet_kitty » 25. Jan. 2006 13:11

Mam doma svoj prizidek - mansardna velika soba, odspodaj pa dnevna, kuhinja in kopalnica.
Kul, kul :).
Ni moj trip v svetu sanj-
Moj trip je lajf!
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 25. Jan. 2006 15:56

Jst sm drgač doma v hiši tud v mansardi, prostora za celo stanovanje, samo moj bivši ni želel, da živiva skupaj v hiši z mojimi starši in sva pač šla probat na svoje.
Še dobro, da nisva začela vlagat v ureditev stanovanja tu v naši hiši.
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 21. Mar. 2006 18:48

ME to YOU napisal/-a:uuuuuuuuuuuuuu...
ideja o lastnem stanovanju sounds great
tudi mene pošteno mika..
sam kaj k sama ne bi mogla shajat :(
na račun staršev bi mi blo pa tko mal nelagodno
tko da zaenkrat ostajam še doma


Lahko ti občasno posodim svojega, takrat ko se spet 'selim' nazaj domov za več tednov :oops: :lol:

Btw: slikce še vedno čakajo...
Zadnjič spremenil cukr8, dne 05. Jan. 2007 1:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 22. Mar. 2006 12:49

jez pa rabm kšn nasvet pa bom kr v tej temi vprašala:
živimo v hiši, podstrešje pa je prazno in ni niti sten. k sm bla mlajša sem hotla met gor sam sobo zdj si full želim met gor stanovanje z mojim, :bussi: ampak bi bla tuki samo 5, 6 let potem bi se preselila čist na svoje (k bi že mela neki dinarčkov). mojih ne morm prepričat d podstrešje opremimo že ene 10 let jih prosim (pa še kar ne obupam). :angry: govorijo mi d se ne splača celga podstrešja rihtat samo za neki let... :steinigung: mam pa mlajšo sestro k bi bla verjetn čist zadovolna če bi pri 18 dobila gor stanovanje, k bi jez šla :zustimm: . res si full želim živet z mojim sam ne morva nikamor ker nimava tok keša za najemnino, če bi bla pa doma pa neb blo tok stroškov! :) kako naj jim razložim d se splača ;( in d bi mel dol full prostora če grem jez gor... prosim za kakršenkol nasvet! :sport:
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 22. Mar. 2006 13:51

Lej, jst sm v podobni situaciji, s tem, da jaz imam vsaj sobo in pač hodnik na podstrešju, drugega ni nič pozidanega, sob oso mi uredili na začetku gimnazije.
Za ostalo je pa fotr reku, da on ne bo rihtal, ker je vprašanje, če bo na koncu sploh kdo gor živel in če bova midve s sestro in najinimi tipi hoteli, si bomo pač sami zrihtali stanovanje(a).

In jst sm to takrat sprejela in nikoli mi ni na pamet padlo, da bi pričakovala od staršev, da pa zdej še vse komplet mansardo oni opremijo zame!
Tud ko je bivši skoraj živel pr men, smo imel pač skupno gospodinjstvo, ampak sva kmalu šla pol v najemniško stanovanje, ker s starši živet ni bil cilj nobenemu od naju, najemnino pa sva si lahko privoščila.
Če pa si ne bi mogla sama privoščit tega, nama tud na pamet neb pršlo, da se obesiva staršem za vrat oz. da bi od njih pričakovala da za naju celo mansardko opremijo..nevem, moje mnenje glede tega.
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 22. Mar. 2006 14:04

ja, glih to sem hotla vprašat, a ti pričakuješ da ti bojo starši vse zrihtali pa opremili :?: sej če boš rihtala s svojim denarjem ti pa res nimajo kej sponašat in komplicirat :)
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 23. Mar. 2006 19:14

jez sem napisala d nimam keša d grem na svoje zato upam d mi bojo gor nardil vsaj tok d bom loh gor... ne pričakujem opreme ampak samo stene!!!! :!: kako naj sama to zrihtam če nimam keša? :?: rabm sam stene!
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 23. Mar. 2006 19:46

lakeesha napisal/-a:jez sem napisala d nimam keša d grem na svoje zato upam d mi bojo gor nardil vsaj tok d bom loh gor... ne pričakujem opreme ampak samo stene!!!! :!: kako naj sama to zrihtam če nimam keša? :?: rabm sam stene!


In kaj boš s samimi stenami?
A ni bolj, da teh par let še mal potrpiš oba našparata nekaj denarja in gresta potem na svoje, če že tko al tko praviš, da nebi ostala doma :?:
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 23. Mar. 2006 19:57

Naty napisal/-a:No naj še jaz povem.

Živim v centru mesta R`dam, v stanovanju velikem 85m2. Zanj sva morala odšteti 42.000.000 SIT.
Iskreno, se mi pošteno kolca po domači hiši, ki je v primerjavi s tem stanovanjem prava galeja. Ah, kaj čemo... :/


Kaj hudiča je pa R`dam? Roterdam?
Kukrkol, tale cena ni visoka - v Ljubljani bi tako veliko stanovanje stalo vsaj 60 miljonov.
Uporabniški avatar
_kocka_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 5. 2. 2006
Kraj: Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a _kocka_ » 23. Mar. 2006 20:00

Js mam isti problem... Prazno podstresje, kjer bi se dalo krasno stanovanje uredit... Samo, ko ne vem, kje bom js cez 5 let... Sedaj niti nism v resni vezi plus iscem eno "orng" sluzbo... Da bi mi pa starsi vse financiral mi pa niti ni...
Mam pa sedaj v istem nadstropju kot starsi veliko in lepo svojo sobo, samo ful pogresam se svojo kopalnico in mal zasebnosti (sploh, ce koga prpelem...)

Pa se neki: prazno podstresje uredit niti ne pride tko pocen... sploh, ce hoces orng in kvalitetno...
Življenje je potovanje, ne smer. Nosi udobne čevlje.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 23. Mar. 2006 20:02

Ja jst sm lahko sam srečna, da so mi pred 10 leti uredili gor lastno sobo, prej sva bili s sestro skupaj v eni.
Uporabniški avatar
dajcy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 28. 12. 2004
Kraj: wonderland:)

Neprebrana objavaNapisal/-a dajcy » 23. Mar. 2006 20:04

metron napisal/-a:
Naty napisal/-a:No naj še jaz povem.

Živim v centru mesta R`dam, v stanovanju velikem 85m2. Zanj sva morala odšteti 42.000.000 SIT.
Iskreno, se mi pošteno kolca po domači hiši, ki je v primerjavi s tem stanovanjem prava galeja. Ah, kaj čemo... :/


Kaj hudiča je pa R`dam? Roterdam?
Kukrkol, tale cena ni visoka - v Ljubljani bi tako veliko stanovanje stalo vsaj 60 miljonov.


wooow to se pa meni zdi ful velikooo :eek: stric in teta sta en mesec nazaj kupla stanovanje veliko 65m2 in sta plačala 8.000.000 .. no je pa res da se koroška le ne more primerjat z Ljubljano :roll:
9000 metara na nebu sam ja, za tren, kad mi osmeh daš...
9000 milja izpod mora na dnu sam ja, kad me ne gledaš...
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 23. Mar. 2006 20:21

dajcy napisal/-a:
metron napisal/-a:
Naty napisal/-a:No naj še jaz povem.

Živim v centru mesta R`dam, v stanovanju velikem 85m2. Zanj sva morala odšteti 42.000.000 SIT.
Iskreno, se mi pošteno kolca po domači hiši, ki je v primerjavi s tem stanovanjem prava galeja. Ah, kaj čemo... :/


Kaj hudiča je pa R`dam? Roterdam?
Kukrkol, tale cena ni visoka - v Ljubljani bi tako veliko stanovanje stalo vsaj 60 miljonov.


wooow to se pa meni zdi ful velikooo :eek: stric in teta sta en mesec nazaj kupla stanovanje veliko 65m2 in sta plačala 8.000.000 .. no je pa res da se koroška le ne more primerjat z Ljubljano :roll:


Čaki, koroška je drugo. Sam ljubljana je pa glede tega res bolana. Še si vključen v stanovanjski sklad, pa varčuješ in da nekaj država zraven, je recimo na poljanskem nabrežju tako stanovanje 45 miljonov, drgač na prostem trgu je pa zihr 60. Pa to ni center mesta. Prou u centru mesta, tam v argentinskem parku, je en nov blok, in je cena kvadratnega metra nad 1,5 miljona. Skratka, seek.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov