lastno stanovanje

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
tassika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 12. 4. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tassika » 02. Jun. 2005 7:23

kako je z leasingom ne vem čisto točno, da se dobiti neki poslovni najem, kar pomeni, da ko ga odplačaš dobiš lastninsko pravico na tisti stvari, kakšni so pa pogoji pa pojma nimam, ker nikjer na netu tega ne moreš izračunat, tako kot za kredite, pomoje moraš iti k njim pa ti oni povejo. :flower:
Uporabniški avatar
Playgirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 3. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Playgirl » 02. Jun. 2005 9:22

Zadnjič sm nekje brala, da sta dva vzela kredit, ker je bil pogoj le en redno zapolen. Kathy, to bi teb prou pršlo,a ne?

bom pobrskala kje in ti javim...
Uporabniški avatar
Playgirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 3. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Playgirl » 02. Jun. 2005 9:25

evo, sm našla...

Midva sva sama že prej našparala 3 mio. Potem pa sva vzela kredit pri Karntner Sparkasse, in sicer tako, da sva dala poleg stanovanja, ki sva ga kupovala, na hipoteko še hišo njegovih staršev. S tem sva dobila višji kredit (v celotni vrednosti stanovanja + 1 mio), s čimer sva imela odličen štart.

Tiste našparane 3 mio. sva kar pustila in jih imava sedaj za ziher, če se komurkoli karkoli zgodi (seveda vložene, da se oplajajo).

Vse pohištvo sva kupila na obroke (1 leto), kredita pa imava cca. 140.000 SIT za 15 let.

Tako sva midva rešila najin problem. S tem, da sem bila jaz v času jemanja kredita zaposlena za določen čas, a je bil pogoj, da je za nedoločen čas zaposlen vsaj 1.


Drugače pa...jst tut sanjam o svojem stanovanju. Že varčujem, sicer pa pospešeno pišem diplomo.... Mislim, da bom nekak skupi spackala za eno stanovanje....vsaj tko sem si zračunala. Seveda, starši mi bodo lahko malo pomagali (vsaj to, da bodo poroki ali pa bodo v mojem imenu vzeli kredit). Drugač pa oba z dragijem delava na tem. Ampak je pa težko, priznam. Hudičevo težko. Sam je pa filing, k vidiš, da si pršparal milijon, dva...
Tyra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 394
Na forumu od: 30. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tyra » 04. Jun. 2005 12:24

Jaz zaenkrat se nimam. Po diplomi ( no ja, odvisno kako bom pridna) pa bo.
Fora je v tem, da sem precej izbircna glede Ljubljane in dolocene lokacije ne pridejo v postev ( Rakova, Fuzine, Tomacevo, Jarse in Moste naprimer).
Sem pa varcevala pri stanovanjski shemi, nekaj imam v delnicah, ostalo bodo pa morali prispevati starsi.

Zaenkrat mi je se prevec lustno doma.
Uporabniški avatar
Enschede
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 5. 5. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Enschede » 13. Jun. 2005 14:45

Kok pa morš tko met plače, da lahko uzameš kredit za eno 2 sobno stanovanje?
I'm turning like the sun
and like the stars
you try to sing with me baby
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 23. Jan. 2006 19:31

Z bivšim sva eno leto živela v najeti garsonjeri, kjer sva se imela prov fino.
Oddaljenost iz Lj. je bila 50 km, kamor (čist na zahodni del) sm se jst celo leto vozila z dizlom :D .
Najemnina je bila 25k, stroški še kakih 10-15k, tko, da sva v bistvu dost komot shajala. Vse stroške sva si delila na polovico, v trgovini plačevala izmenično, tko da se je nekje poglihal.
Z lastnico tudi ni bilo nikoli nobenih problemov, bila sva ji ful všeč in ko sm se izselila, je bla čist šokirana. :? jst sm delala še preko študenta, on zaposlen za določen čas, tako da o nakupu nisva kej preveč resno razmišljala.
Še dobro, ker sva se itak potem razšla, on pa zdej tam živi sam. :P
Uporabniški avatar
ME to YOU
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 2. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ME to YOU » 24. Jan. 2006 1:16

uuuuuuuuuuuuuu...
ideja o lastnem stanovanju sounds great :wink:
tudi mene pošteno mika..
sam kaj k sama ne bi mogla shajat :(
na račun staršev bi mi blo pa tko mal nelagodno :?
tko da zaenkrat ostajam še doma :roll:
Boys are my favourite thing to study!
tjaska
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaska » 24. Jan. 2006 2:37

Midve z Nio plačujeva 96.000 najemnino, stroški pa pridejo okoli 50.000 - zaračunavajo še nevem kakšne vrtnarje, ki urejajo okolico tuki :?
First to Know

Tres tres chic.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 24. Jan. 2006 9:13

Tjaska, pa hodita v službo? Mislim, ali se sami preživljata in plačujeta najemnino in stroške?
Zmaja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 19. 1. 2005
Kraj: Slovenija

Neprebrana objavaNapisal/-a Zmaja » 24. Jan. 2006 9:45

No midva sva tud že na svojem :jump:
Skupaj sva že pet let.Ko sva pol leta že hodila sva
na banki odprla vsak svoj račun za stanovanjsko varčevanje,
na katerem se je v 4 letih nabral kar lep znesek, malo
so nama primaknil starši ostalo pa sva vzela kredit, za katerega
pa plačujeva manjši obrok kot bi dala za najemnino, stanovanje
je velko cca. 100 m2, zdaj sma že pol leta na svojem pa za
noben denar več nebi šla domov.............. :D
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 24. Jan. 2006 10:02

Men se pa zdi za par na začetku bolje, da morda nekaj časa skupaj živita v najetem stanovanju ali vsaj na domu enega od njiju.
Ne bi si upala kar v nakup stanovanja, ne da bi prej že živela z njim nekaj časa in tako vsaj približno vedela, kako nama bo šlo.

Poznam punco, ki je bila s fantom skupaj mislim da 11let in sta kupila vsa srečna svoje stanovanje, potem se pa po pol leta razšla.
In kakšna je zdaj situacija? Ne moreta se nikakor zmenit glede denarja in še vedno živita kot cimra v tistem stanovanju, noter vozita vsak svoje prijatelje in morebitne nove punce/fante..
Uporabniški avatar
virginiaNOmore
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a virginiaNOmore » 24. Jan. 2006 15:11

Neki je blo omenjeno, da vsa stanovanja pokupijo, pa čeprav po visoki ceni. Itak. Bogati si lahk prvošjo, da pokupjo stanovanja po celi Sloveniji, pol jih pa oddajajo za mastne pare. :roll:
Uporabniški avatar
_Le`Ona_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 8. 10. 2004
Kraj: MS/LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a _Le`Ona_ » 24. Jan. 2006 16:26

Mimi_M napisal/-a:Men se pa zdi za par na začetku bolje, da morda nekaj časa skupaj živita v najetem stanovanju ali vsaj na domu enega od njiju.
Ne bi si upala kar v nakup stanovanja, ne da bi prej že živela z njim nekaj časa in tako vsaj približno vedela, kako nama bo šlo.



S tem se pa ful strinjam... :!:
Kdor upa, vztraja, kdor vztraja, zmaguje...
Uporabniški avatar
gugamuga
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 19. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a gugamuga » 25. Jan. 2006 12:12

Dalila napisal/-a:Če se pa sprijazniš s tem da greš malo dlje se pa da dobit kar precej za precej ugodno ceno.Kočevje naprimer ali pa Litija so cene stanovanj tam recimo 60 kvadratov 8 miljonov, v Ljubljani pa jih za to ceno ne dobiš niti 30


uh, kje si pa dobla tako nizko ceno? kar je vsaj približno blizu LJ (velja za vse od Litije do morja :roll: ),sigurno stane več. Če pa ne, me naj kdo obvesti, sem zainteresirana!

za tiste, ki s fantom/punco živite v garsonjeri...kako preživite?! :roll: Si namreč ne predstavljam bit z nekom ves čas v istem prostoru. Z veseljem bi živela s fantom, ampak tako, da je vsaj spalnica ločena, da grem tja brat, na primer.
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 25. Jan. 2006 12:17

Ja, ko se enkrat navadiš na veliko prostora, je težko prešaltat na garsonjero. Že moji starši so imeli razmeroma veliko stanovanje (80 kvadratov), zdaj pa imava s fantom 75, pa še možnost izgradnje mansardne sobe, kar je + 50 kvadratov. Jaz v garsonjeri ne bi preživela, ni šans. Sploh s psom ...
Jaz sem prav srečna, da imava stanovanjski problem rešen - hvala njegovim staršem, ker so gradili tako veliko hišo. Čeprav bi rada živela čisto na svoje, je to fuuuul zakon.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov