lastno stanovanje

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 18. Maj. 2005 22:04

ne napisala sem samo začetne cene in kvadraturo...
logično,da želim več zunanjega-notranjega prostora..
ni zamere.
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel
Uporabniški avatar
CommandykA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 3. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a CommandykA » 18. Maj. 2005 23:24

satan28 napisal/-a:Pozdrav,midva živiva zaenkrat še v bloku,80m2,je najino
odkupila sva ga pred 5 leti.Vzela sva kredit zavarovan z nepremičnino,vendar sva ga lani izplačala(imava s.p.,ki posluje
dobro),tako,da sedaj razmišljava o hiši.všeč so mi hiške,ki jih gradijo
v šentilju,se pa gibljejo cene od 30miljonov za 100m2 bivalne površine in 100m2 okolice...bo treba spet stisnit.. :?


hum to je pa kr drago no...mi zacnemo nekje julija z gradnjo hise in bomo za 30 miljonov meli hiso zazidano+opremljeno+parcela (okej kak miljon gor al dol)...ampak ne kvadrature ki si jo ti napisala 2x100m2...ampak 700m2 zemljisca s hiso 160m2 ... kupit ze narete hise se ne splaca nikakor...smo iskali ful vse varjante in najceneje je se vedno da se spravis sam gradit!je pa res da preden sporihtas vse papirje preden se zrisejo vsi nacrti preden se vse uredi do tocke ko lahko zacnes zidat in tut med samo gradnjo gre ogromno zivcev...in ce slucajno se nimas svoje parcele in jo odkupis in je tisti clovek tak lolek da bog pomagaj jih gre se vec! ampak na koncu mas to kar sam zelis,to kar sam ustvaris in obcutek je sigurno 100x bolsi kot ce kupis nekaj ze narejenega!
Riba plava in rdeca.Bil je bled in bohinj.Srbela ga je peta in sesta.Znal je brat in sestra.
Uporabniški avatar
izitanči
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 680
Na forumu od: 27. 12. 2004
Kraj: bela ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a izitanči » 30. Maj. 2005 9:03

Na srečo s tem nimam težav, ker sem ga" pojerbala"
Sončni zahod je mešanica, med pravljico in iluzijo. Ene največjih lepot, kar jih ponuja stvarstvo. Čista katarza človeškim čutom.
Uporabniški avatar
tassika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 12. 4. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tassika » 30. Maj. 2005 14:41

Na podlagi vašega foruma sem šla malce pogledat koliko stanejo lastniška stanovanja in res sm našla enega ful lepega v Kamniku 3 sobno za cca. 19mio., potem sem šla še malce pogledat po bankah za kredit in glede na mojo plačo lahko pozabim na stanovanje, toliko o samskem življenju. Pa naj še povem, da bi pa mogoče lahko dobila kakšno 1 sobno, ampak kaj ko razlika v ceni ni velika. Najemnine pa tudi niso nizke v Vrhniki se dobi tm, za cca. 60jurjev 2 sobno. Upam, da bom zadela na lotu, ker drugače bom zgleda celo življenje doma. :frown:
fishi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 22. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fishi » 30. Maj. 2005 14:48

tassika kaj pa ce gres zivet s ksno prjatlco oz. gres za cimro?
keep on smiling:)
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 30. Maj. 2005 18:03

Midva komaj čakava da greva na svooje,ker se nama bo pri njegovih ta starih kmalu skeglalo. Še 1,5 leta- upam! Čim prej tem bolje
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 31. Maj. 2005 8:59

tassika napisal/-a:Na podlagi vašega foruma sem šla malce pogledat koliko stanejo lastniška stanovanja in res sm našla enega ful lepega v Kamniku 3 sobno za cca. 19mio., potem sem šla še malce pogledat po bankah za kredit in glede na mojo plačo lahko pozabim na stanovanje, toliko o samskem življenju. Pa naj še povem, da bi pa mogoče lahko dobila kakšno 1 sobno, ampak kaj ko razlika v ceni ni velika. Najemnine pa tudi niso nizke v Vrhniki se dobi tm, za cca. 60jurjev 2 sobno. Upam, da bom zadela na lotu, ker drugače bom zgleda celo življenje doma. :frown:


To je ful bad :(

Sej s temi krediti oz leasingami so pr nas v Sloveniji mal narobe zastavl....povsod v tujini ti dajo hipotekarni kedit na stanovanje,ki ga kupiš in jih ne zanima a si redno zaposlen ali ne a maš veelko plačo ali ne....v glavnem jst bom znorela.....
Nism redno zaposlena,ampak mam tok mesečnega prihodka, kot ga nekateri z magisterijem in službo še 15 let ne bodo mel, pa mi ne dajo hipotekarnega kredita...pravjo nej se redno zaposlm :evil:
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 31. Maj. 2005 9:08

probi pri Orionu :D
Mnja....kwa pa tuje banke, ki jih je pri nam vedno vec? Hypo leasing d.o. Bank Austria Creditanstalt d.d.
ABECEDNI SEZNAM VSEH BANK V SLOVENIJI
Gone
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 31. Maj. 2005 9:14

Michael napisal/-a:probi pri Orionu :D
Mnja....kwa pa tuje banke, ki jih je pri nam vedno vec? Hypo leasing d.o. Bank Austria Creditanstalt d.d.
ABECEDNI SEZNAM VSEH BANK V SLOVENIJI


Če si to men naisal, ne bo šlo,ker vse banke zahtevajo potrdilo o zaposlitvi, ker je tak zakon v rep. Sloveniji al neki tazga.....
K sm bla na Bank Austria na Dunaju sem jih tko čist slučajno vprašala o nakupu stanovanja in so mi dal celo dokumentacijo kako to pr njih poteka in tm je tud varianta hipot. kredita in ne rabiš nobenih potrdil od službe itd....pol sm pa šla k nam na bank Austria vprašat pa so rekl, da nimajo oni nobene veze z Avstrijo in da so v Slo. dugačni zakoni.... :roll:
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 31. Maj. 2005 9:17

Aaa, zajeban pol to ja, pol ti je edina resitev da bi uzela starsa zate kredit oz. nekdo, ki mu zaupas ti pa pac njemu nakazujes mesecni znesek kredita, nevem vedno se najde resitev, upam :)
Gone
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 31. Maj. 2005 9:22

Michael napisal/-a:Aaa, zajeban pol to ja, pol ti je edina resitev da bi uzela starsa zate kredit oz. nekdo, ki mu zaupas ti pa pac njemu nakazujes mesecni znesek kredita, nevem vedno se najde resitev, upam :)


ja ideja je fajn, sam staršev nimam...edini ki bi vzel lahko kredit je moj dragi,ki pa na žalost nima take plače...jah je** ga...bom pa pač mogla počakat da končam šolo in da pridm iz Slovenije
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 31. Maj. 2005 9:43

Ah Kathy... čist te štekam..Jst mam tud več dohodka kt recimo fotr al pa mat, ampak ne, pač ne bom dobila kredita ker nism redno zaposlena.

Kr neki, lohk bi počas že dojel da bo skoz manj folka redno zaposlenga, ker dejansko v nekaterih primerih se bolj splača če nisi redno...
Uporabniški avatar
tassika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 12. 4. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tassika » 01. Jun. 2005 12:14

No tko je:
1. velika večina ne dobi službe, te itak nimajo za stanovanje.
2. imamo službe nimamo denarja za stanovanje, banka ne da kredita
3. imajo službe imajo velike plače imajo luksuzna stanovanja
4. stanovanja so draga

In ko pridemo do zaključka ugotovimo, da naša ljuba državica pravi da proda stanovanja kljub njihovi visoki ceni, kar pomeni, da povprečneži ostanemo brez. In kaj narediti. Pojma nimam pa že cel teden premišljujem o tem. Najboljše, da pogledam v torek preverjeno, ker bodo baje imeli reportažo o luksuznih stanovanjih in kdo jih lahko kupi pri nas. Mogoče bom potem vsaj približno lahko ocenila, kdaj bom mogoče šla na svoje. :gruebel:
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 01. Jun. 2005 15:50

Zacni kak biznis furat, chin chin :D
Gone
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 01. Jun. 2005 22:52

Kaj pa lizing? Jaz o tem sicer ne vem kaj dosti, ampak a moraš bit zanj tud redno zaposlen? men bi blo logično, da ne, je bol reskantno, ampak dobiš pa več? Mislim kako je kaj s tem?
pa pa

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov