lastno stanovanje

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 20. Jan. 2005 14:56

Gregor napisal/-a:Glede stanovanja je res čist odvisno. V centru so tko najemnine kot kupnine obupno drage, tko da morš met kar fajn dohodek da si lahko zadevo privoščiš. Kar se mi osebno zdi škandalozno, ampak kaj čmo dokler ne bo država posegla in nardila red na trgu z nepremičninami bo tko.


Kdaj je pa naša država še kje red nardila :eek: :eek: ...kvečjemu še večjo zmedo...sam ne želi si tega :!: Po moje nam bo velik boljš, če se država ne bo nč vtikala v to, ker pol bo sam še slabš...že tko al tko hočjo obdavčt stanovanja in hiše :angry:
Uporabniški avatar
Mrs. Smiley
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 60
Na forumu od: 26. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Mrs. Smiley » 20. Jan. 2005 17:06

zamišljena napisal/-a:Drgač se pa v LJ najemnine gibljejo okoli 30.000 sit


Me pa res zanima, kje lahko v Ljubljani najameš stanovanje za 30 000 SIT (in v kakšnem stanju)?!
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 20. Jan. 2005 17:09

pepa napisal/-a: Obstaja tudi ena varianta pri Bank Austria v navezi z zavarovalnico Grawe, da skleneš zavarovanje in dobiš kredit nato pa plačuješ zavarovanje in ko se ti zavarovanje izteče, se kredit poplača iz tega denarja. Vmes pa ti banki plačuješ samo obresti. Točnih pogojev ne vem, lahko pa ti jih posredujem, če bi te zanimalo.
.

Jst bi te ful ful prosila, da mi kej več o tem poveš....Hvala
Uporabniški avatar
uršy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 641
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: najlepše mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a uršy » 20. Jan. 2005 23:41

Jst se bom lih zdej odselila k lubiju, k sva zrihtala stanvanje. :love: Res je ful fajn rihtat pa še pospravlat, ko to delaš sam zase. :D

Sm zlo happy. trk, trk, trk :P
Uporabniški avatar
Sabinc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 25. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Sabinc » 22. Jan. 2005 21:22

Jah, js pa o tem, da bi se mal odselila na svoje, razmislam ze par let.. mam 'sreco' da mamo v ljubljani svoje stanovanje, kjer smo prej ziveli, pa tut 'nesreco' k je moja mami mau cudna.. mislm.. kadar sm ji zatezila, da bi sla js pac na svoje, mi je govorila, da ne znam skrbet sama zase, da nej si prej poiscm kacga fanta, pa tut da itak nimam kesa, da bi njej placevala najemnino... no, zdj ji namerava se mal bl zatezit za to stanovanje.. k mam zdej pa fanta in nekak razmislava, d abi blo fajn zivet skupi... in upam, da se bo nekak omehcala, ceprov ne verjamem.. me noce dat stran od hise... a ni to grozno?
Uporabniški avatar
Sabinc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 25. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Sabinc » 22. Jan. 2005 21:24

Aja, drgac pa tut js mal okol gledam, ce bi kje drugje nasla kako stanovanje.. pa nisem se nic zasledila.. ali vzemajo samo punce al samo fante, ce pa ze dajajo v najem celo stanovanje pa je blazno drago... js pa bi rada bla v ljubljani... ker se mi je zdaj odvec vozit vsak dan v lj.. in se ne bi vec dolgo...
Tk da se tut priporocam za kak namig, kje dobit kako stanovanje (ce se uno z mami ne bo obneslo).. :)
Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 22. Jan. 2005 22:51

Gregor napisal/-a:Glede stanovanja je res čist odvisno. V centru so tko najemnine kot kupnine obupno drage, tko da morš met kar fajn dohodek da si lahko zadevo privoščiš. Kar se mi osebno zdi škandalozno, ampak kaj čmo dokler ne bo država posegla in nardila red na trgu z nepremičninami bo tko.

FYI - do neke mere je ta naša "država mamica" menda ravno razlog za visoke cene, saj (prek nadzora nad namembnostjo zemljišč) ne dopustijo veliko novogradenj. Sedanja politika države naj bi bila, da je pri nas preveč lastniških nepremičnin in da bi prebivalstvo moralo biti malo bolj mobilno in najemat. Novogradnje zato omejujejo in posledično gredo cene za obstoječe nepremičnine gor.

Če misliš, da boš kdaj dobil stanovanje v centru Ljubljane za isti denar, kot če bi bilo v Blatnem Dolu, si se pa uštel. Si kaj predstavljaš, koliko ljudi bi stanovalo v centru Ljubljane, če bi imeli možnost za to? Bistveno več, kot je tam na voljo nepremičnin. In po kakšnem ključu misliš, da bi dodeljevali ljudem pravico do nakupa, če ne tako, da pač nepremičnino dobi tisti, ki zanjo največ ponudi? Saj ni le prodajalec tisti, ki določa ceno... tudi kupec mora obstajati, ki je pripravljen ceno plačati - sicer ni posla. Če cene vztrajajo na teh višinah, pa očitno posli so.

Sicer pa, kolikor se tiče teme neposredno... s punco stanujeva na Bežigrajskem dvoru, stanovanje je veliko cca 90 m2 neto, najemnina je 190 kSIT, stanovanjski stroški so med 25 in 40 (skupni stroški, voda, ogrevanje ipd), preostali stroški (elektro, telefon, ADSL) so pa isti, kot bi pač bili ob enaki porabi tudi drugje.

Najemnina je sicer za tako stanovanje relativno nizka, so lastniki, ki zahtevajo še več... da bi po sedanjih tržnih cenah kupil, bi pa stalo okoli 60 mio SIT. V teh pogojih je najem ekonomsko boljši izbor, če denar količkaj dobro investiraš...
Uporabniški avatar
sammy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 29. 7. 2004
Kraj: LJUBLJANA

Neprebrana objavaNapisal/-a sammy » 23. Jan. 2005 11:32

Jaz sem lani kupila stanovajne v LJ-Bežigrad. Večino denarja so prispevali starši, za ostalo sem pa vzela kredit, ker sem varčevala v stanovanjski shemi.

Stanovaje je eno in pol sobno, veliko 40m2, star blok, stanovanje smo popolnoma obnovili (za kopalnico dala nekaj čez 1 milijon). Ker živiva skupaj s fantom, si stroške deliva na pol, tako da kar gre.

Tako nama je sedaj fino, da sploh več ne hodiva ven (se hecam)!
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 26. Mar. 2005 14:50

kathy napisal/-a:Že dolgo časa razmišljam, da bi se odselila, da bi končno mela svoj mir zato me zanima:
kdo živi sam? Koliko dajete za najemnino? Koliko za račune? Ste zadovoljne s svojim stanovanjem in na kateri lokaciji ste?
Če pa ste si kuple stanovanja, me zanima kako ste prišla do kredita (men ga nočjo dat!)?


nama bo njegov oče dvignil kredit,ker ga nama na najine plače pač ne dajo. kupila pa bova stanovanje v kamniku- cca. 15.000.000 enosobno stanovanje. samo pa bo full hudo dajat 100.000 za obrok na mesec, bova že preživela sej sva dost skromna,pa tudi dosti stvari že imava
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 29. Mar. 2005 13:50

No jst se pa v petek selim! Jupiiii :)

Na Gorenjskem sva z dragim najela manjše enosbono stanovanjce, vse je novo (nova kopalnica, kuhinja, okna, vrata, napeljave, skratka vse)
in bova dajala 40.000 plus stroški, se pravi okol 50, 55.000.

Kar se pa kreditov tiče...podn :( vzameš 10 miljonov, vrneš pa 20. Sj niso resni. neki bo treba pogruntat..
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 29. Mar. 2005 13:56

kathy napisal/-a:Že dolgo časa razmišljam, da bi se odselila, da bi končno mela svoj mir zato me zanima:
kdo živi sam? Koliko dajete za najemnino? Koliko za račune? Ste zadovoljne s svojim stanovanjem in na kateri lokaciji ste?
Če pa ste si kuple stanovanja, me zanima kako ste prišla do kredita (men ga nočjo dat!)?


Velik strošek! Ampak vse se da, če se hoče. Srečno!
Uporabniški avatar
mucyka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 3. 11. 2004
Kraj: MB-okolica

Neprebrana objavaNapisal/-a mucyka » 29. Mar. 2005 14:11

kathy napisal/-a:Že dolgo časa razmišljam, da bi se odselila, da bi končno mela svoj mir zato me zanima:
kdo živi sam? Koliko dajete za najemnino? Koliko za račune? Ste zadovoljne s svojim stanovanjem in na kateri lokaciji ste?
Če pa ste si kuple stanovanja, me zanima kako ste prišla do kredita (men ga nočjo dat!)?


Ufff....To pa to...Mir in lastna pravila in nič teženja v hiši......Ja komaj čakam...Imam ful noro iddejo zase, sam še na 18.roj.dan počakam...

Zate pa tko:ne vem....moja sestra živi s fantom in ji je zelo vredu, pa tudi moj brat živi pri punci in mu je ql....Res je velik stroškov, sam se da, če se hoče.....Držim pesti zate! :lol:
LoVe is in The Air !!!!
Uporabniški avatar
KranCk
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 72
Na forumu od: 20. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a KranCk » 18. Maj. 2005 20:28

jz tut zdej iscem apartment..kle no gorenjskem kje...mam pun k***c "tstarih" :evil:
manck + kranck
satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 18. Maj. 2005 21:15

Pozdrav,midva živiva zaenkrat še v bloku,80m2,je najino
odkupila sva ga pred 5 leti.Vzela sva kredit zavarovan z nepremičnino,vendar sva ga lani izplačala(imava s.p.,ki posluje
dobro),tako,da sedaj razmišljava o hiši.všeč so mi hiške,ki jih gradijo
v šentilju,se pa gibljejo cene od 30miljonov za 100m2 bivalne površine in 100m2 okolice...bo treba spet stisnit.. :?
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel
Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 18. Maj. 2005 21:24

Sori, ampak če se že seliš v hiško, mora imeti po mojem mnenju mal več vrta kot pa ga ima povprečno atrijsko stanovanje v kakemu bloku, mislim, meni se zdi 100m2 zelo malo - to je čist samo moje mnenje, tako da ne zamert :)

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov