Koliko zapravite oz. kako razpolagate z denarjem?

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 06. Mar. 2009 15:28

^ Moj fant še čaka neko vračilo. Jaz zelo nerada posojam denar. Dobro ajde, za kavice pa to, sam večje vsote ne, edino seveda staršem, kar pa je popolnoma druga stvar.
Na tvojem mestu bi rekla, da si bolj na tesnem, in če bi ti lahko vrnila denar, ki si ji ga posodila.
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 06. Mar. 2009 20:36

a..
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 02. Dec. 2010 7:36, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
ena pač
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 5. 3. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a ena pač » 06. Mar. 2009 20:55

piškotek* napisal/-a:Tudi jaz se posodila 2.500 eurov kolegu in sedaj lahko pozabim na njih. Zato od takrat neprej ne posojam več nikomur, pa če me prosi mama ali znenec, od mene več ne bo dobil noben denarja.


...
Zadnjič spremenil ena pač, dne 01. Jan. 2010 15:50, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 06. Mar. 2009 22:45

^^ Ja se strinjam. Js sm sam debelo pogledla, da posodiš enmu tok keša, pol se pa obrišeš pod nosom za ta dnar ... fak :eek: :eek: Men se zdi že to, da posodiš recimo 100€, pa jih ne dobiš nazaj, čist nedopustno, ne pa tok. Ojej. Sam kak pa to, piškotek*, da veš da ne boš dobla tega dnarja, a ti prav noče vrnt al kak??

softTouch, teb pa priporočam, da ji kr direkt rečeš. Če boš predolg odlašala, bo nazadnje res "pozabla" vse skup. Pol bo pa še kje rekla "a ti nism že vrnla?!". Nikol ne veš, tk da probi to uredit ČIMPREJ.

Js drugač ful nerada posojam, kakšnih večjih vsot pa niti slučajno ne bi posodla. Sploh če bi vedla, da je vprašanje kdaj mi bo ta oseba sposobna vrnt (recimo če je konstantno brez dnarja). Ne bi pa niti 10€ spregledla nobenmu, ker ne pobiram ravno po tleh dnarja (pa ga tud nimam ravno nevemkok), in bi se mi zdel skrajno butasto.
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 07. Mar. 2009 10:45

problem je v tem,da mi ona tega zneska ni zmožna vrnit naenkrat in mi ga pomoje vsaj še eno leto ne bo. se bom poskusila zmenit,da mi vrača recimo po 50€ na mesec ali pač kolikor ji znese.
mislim sej jest tega denarja ne rabim ful nujno,sam na koncu se res lahko zgodi da se bo "pozabilo".sem pa jest lih tko kot ona mogla delat za ta denar
2500€ tud jest ne bi šla kr tko posojat.no recimo staršema ali kakšnemu bližnjemu sorodniku bi tud dala tolk denarja če bi ga mela in če bi ga oni res potrebovali (ne zej za neko preserancijo),drugim pa rajši ne
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 01. Jan. 2010 9:55

Saj res, sem že pozabila na to temo. Dajmo jo malo oživit.
Uporabniški avatar
Seyfullah
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 851
Na forumu od: 4. 6. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Seyfullah » 03. Jan. 2010 12:15

Frizer - barva me sestra,striže me brat od fanta,sušim in perem se sama :D
Oblačila,čevlji,... - Sem zelo skromna kar se tiče tega hehehe,kupujem ko res kej rabim
Make up - Ok to morm met skos novo :D
....
Rada pa kupujem drugim,pa jih razveseljujem
:D
***Everything is possible...Impossible just takes a while longer***
jagoda-malina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 433
Na forumu od: 11. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda-malina » 03. Jan. 2010 16:05

Za frizerja porabim vsak drugi mesec 40 eur.
Za oblačila in čevlje ene 500 eur na leto.
Za kozmetiko bolj malo, največ za osnovno higieno.
Za hrano približno 100 eur na mesec.
Za bencin okrog 100 eur na mesec.
Za položnice okrog 100 eur
Potem pa je tu še strošek za registracijo, zavarovanje, servis za avto, kurilno olje,...

Vsega skupaj na mesec porabim okrog 500 eur, 200 pa jih dam na stran oziroma privarčujem.
Tako, da privarčujem ene 2400 eur na leto.

Za dopust pa porabim regres.
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 22. Sep. 2010 8:49

sanjaanja napisal/-a:Mene zanima koliko na mesec recimo zapravite za nakup oblačil, čevljev, kozmetike, frizerja, ... Oz kako pogosto nakupujete določene stvari in koliko si tega privoščite?
Koliko porabite za hrano, stanovanje, počitnice?
Vam ostane še kaj denarja za varčevanje?

Poleg tega pa me zanima, ali ta denar zaslužite sami, ali pa mogoče še niste zaposleni in vam določene stvari plačajo starši.
Prosim, da se malo razpišete.


Redno zaposlena s prihodki okrog 1100 eur/mesec.
Stroški grobo preračunani na mesec bi zgledali takole:
50 eur za oblačila in čevlje
50 eur za kozmetiko, frizerja, maserja
150 eur za hrano
50 eur za počitnice
100 eur str. avtomobila (registracija, servis, zavarovanje, gume)
50 eur za pijačke, večerje, kino
100 eur str. športa
20 eur str. telefona
26 eur str. interneta
100 eur str. drugih položnic (zavarovanje,...)
40 eur str. daril
40 eur str. ogrevanja

Najbrž sem še kaj pozabila.

Razliko torej privarčujem. To je povprečno 300 eur/mesec.
Zadnjič spremenil neznankan, dne 22. Sep. 2010 21:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 22. Sep. 2010 9:42

Huh, razpolaganje z denarjem.
Pri meni je tako... Od več družinskih članov, s katerimi sobivam, sem bila v največji gospodarski krizi, edina zaposlena, kar je pomenilo, da so bili vsi stroški hiše na mojih ramah (+nakup materiala za ogrevanje za zimo + obvezna renovacija starih stvari v hiši - cevi ipd.). Poleg stroškov hiše pa ne smem pozabit tudi na moje položnice in odplačilo avtomobila, seveda :) .
Zdaj, ko se je stanje malo izboljšalo, dam mesečno za stroške in hrano 150 - 300 eur, odvisno od mesečne obremenitve - stroškov, poleg tega imam še svojih stroškov (krediti, odplačilo avta, položnice za a-ž) cca 500 eur. Porabo za bencin ne štejem poleg, ker imam potne stroške tako ali tako vrnjene.

Za frizerja in cote in šuhe in mejk up ne zapravljam, ker mi to niti ni pomembno. K frizerju grem 1x leto, cote si kupim, ko je res nujno, šuhe si prav tako kupim, ko jih nujno rabim (pri meni je beseda nujnost itak neka neznanka, ker sem lansko leto celo zimo hodila v športnih copatih, čeprav imam doma bularje :D ), mejkapa pa sploh ne uporabljam dosti, tako da s tem tudi nimam nekih izdatkov.
Ampak mi to ni pomembno, ker mi je bolj važno, da imamo streho nad glavo, toplo v hiši pozimi, da nam ne odklopijo elektrike ali pridejo rubit karkoli,... Tako se pač zame nepomembnim stvarem odpovem in je :cool:.

Denar vlagam tudi v čimbolj udobno bivanje mojih živali (kar niti ni poceni :D ).

Moj nemarni in nepotrebni izdatek pa so čiki :twisted: :roll: , ampak še nisem na stopnji, ko bom rekla :" Ne bom več kadila!"

Enkrat na x let imam tudi večji izdatek pri nakupu planinske opreme, nakupu avtomobila, ogromno zapravim tudi za gume za moj avtek, ker gume so mi na vozilu izrednega pomena, nakupu računalnika + dodatne opreme, TVja, vsaki 2 leti moram obvezno menjat telefon, trenutni največji izdatek pa je renovacija spalno-dnevnega prostora.

Dopustovat ne hodim v tujino, ker obožujem reke in gore, tako da so moji dopusti bolj taborniški, vključujejo užitke na rekah, planinarjenje, obiske slapov in kulturno-zgodovinskih znamenitosti. Več let zapored pa sploh nisem šla na dopust, ker sem hotela delat.

Šparam ne, čeprav bi lahko, vse skupaj pa mi gre skozi z opravljanjem 2 služb. Je res, da mi manjka prostega časa in dostikrat spanec in počitek, ampak jebat ga, spet se je potrebno nečemu odpovedat, da lahko imaš nekaj drugega. In je kul :D :cool:
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 22. Sep. 2010 21:42

Se kar nabere teh stroškov. Kaj bi šele bilo, če bi živela na svojem. Tako mi ni treba plačevat položnic in dajati za hrano in stanovanje. Teh 150 ki sem jih štela za hrano vključuje malico v službi, sadje in jogurte, ker to kupujem sama. Pa kakšno čokolado in tortico.

Res ne vem kako bi preživela nekje na svojem z družino. Stroškov se mi že tako toliko nabere.
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 23. Sep. 2010 18:34

Jaz študiram, dobivam preživnino + štipendijo, s tem da mi mama plačuje stanovanje, jaz pa si vse ostalo krijem. Delala nisem nikoli preko študenta, drugače pa tu pa tam organiziram kaki tečaj ličenja oz. ličim za kakšne poroke itd. in tako še dodatno malo zaslužim.

Stanovanje: 300 eur / mesec
Hrana: 150 eur / mesec
Oblačila: čisto odvisno, kdaj rabim več stvari, kdaj pa čisto nič
Kozmetika: uff... vsaj enih 50 eur /mesec
Čevlji: en par si na 2 meseca kupim
Frizer: 1x na mesec, dam približno 60 eur
Manikura: 30 eur / mesec
Počitnice: vsako leto grem na kak jezikovni tečaj, drugače pa grem še s kolegico za par dni na hrvaško
Iskreno varčujem glih ne.. ne vem zakaj bi.
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 23. Sep. 2010 21:19

Saj, če še bolj šparam in dam na stran 300 eur na mesec je to 3600 letno. Do stanovanja bo torej preteklo še precej let.
Sama sreča, da lahko stanujem doma, ker če bi nekje drugje bi si morala plačevati stanovanje in bi šla čisto cela plača.
Uporabniški avatar
girl92
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 23. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a girl92 » 23. Sep. 2010 21:26

sm čist gorenka, ful šparam ^^
ampak si pa sevede tud prvošm kj, za dušo :lol:
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 24. Sep. 2010 7:35

Jaz isto :)

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov