Kaj ti narediš za varovanje okolja?

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 30. Apr. 2008 22:55

Ločeno zbiranje odpadkov.
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 01. Maj. 2008 10:41

Včasih vržem kak odpadek v naravo, da imajo naravovarstveniki kaj dela. :lol:
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 01. Maj. 2008 12:37

do otokov odnesem papir, steklo in plastiko. smeti nikoli ne mečem po tleh (redko čigumije). vozim se z javnim prevozom. :D
Uporabniški avatar
*freak
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *freak » 01. Maj. 2008 15:47

v večini lučeh imam varčno žarnico.Ločujem odpadke(plastika,steklo,papir).
ko se umivam npr. zobe imam zaprto vodo.ugašam luči in druge električne naprave.Odpadkov ne mečem v naravo.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 01. Maj. 2008 15:59

moram priznat, da ne storim ravno največ za okolje...pa vendar nekaj moje pomoči:
*nikoli(!!!!) ne mečem odpadkov po tleh...tudi, če hodim po cesti in imam v rokah kakšen odpadek, ga ne vržem po tleh, ampak bom hodila toliko časa, dokler ne bom našla smetnjaka...v skrajni sili pa odpadek nesem domov in ga vržem v smetnjak pred hišo...
*med pranjem zob zaprem vodo
*v dnevni sobi imamo varčno žarnico (v moji sobi ne, ker se moja luč velikokrat zapira in vžiga)

je pa veliko stvari, s katerimi ne varčujem (npr. topla voda, gretje...)
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 01. Maj. 2008 16:45

ločujem odpadke.. ponavadi. Mam pa alergijo na ljudi, ki tega ne počnejo, pač..
No, včasih se mi je zdelo to bolj pomembno.

Pa tudi ne mečem odpadkov povsod, ipd.

Mislim, da bi moral met vsak občutek za odgovornost do sveta in pomisliti, kam s svojim odpadkom, ne pa da npr. vrže nek lonec v mejo. ali pa pralni stroj, avto, te stvari vgl.

Po drugi strani pa en folk mal pretirava v zvezi s tem, mislim če tega lončka ne vržeš med embalažo, ti bo on nevemkaj :lol: Pa neki študiji okolja obstajajo, totalno kr neki. :wink: Vsak bi se moral zavedat, da nikamor ne pelje neločeno odlaganje odpadkov, toliko avtomobilov v eni familiji npr. in to bi blo to.
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 01. Maj. 2008 16:47

ločujem odpadke.. ponavadi. Mam pa alergijo na ljudi, ki tega ne počnejo, pač..


Jaz to ne počnem. Itak se v tovornjaku, ki pobira smeti vse skupaj zmeša.

Sicer pa sem mnenja, da se energija oz. kar mi okolje nudi, optimalno uporablja. Ne vem zakaj bi šparal. Za one ljudi čez 100 let? :roll:
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 01. Maj. 2008 16:53

Pontifex Maximus napisal/-a:Jaz to ne počnem. Itak se v tovornjaku, ki pobira smeti vse skupaj zmeša.

Sicer pa sem mnenja, da se energija oz. kar mi okolje nudi, optimalno uporablja. Ne vem zakaj bi šparal. Za one ljudi čez 100 let? :roll:


Ok. če se zmeša, se zmešajo papir, embalaža, steklo, kar potem komunalni delavci ločijo.
Vendar pomoje pobirajo ločeno, ker bi blo drugače brezveze;)

Čez 100 let? Misliš kaj na svoje bodoče potomstvo, al ga misliš sm na svet spravt?
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 01. Maj. 2008 16:58

marypa napisal/-a:
Pontifex Maximus napisal/-a:Jaz to ne počnem. Itak se v tovornjaku, ki pobira smeti vse skupaj zmeša.

Sicer pa sem mnenja, da se energija oz. kar mi okolje nudi, optimalno uporablja. Ne vem zakaj bi šparal. Za one ljudi čez 100 let? :roll:


Ok. če se zmeša, se zmešajo papir, embalaža, steklo, kar potem komunalni delavci ločijo.
Vendar pomoje pobirajo ločeno, ker bi blo drugače brezveze;)

Čez 100 let? Misliš kaj na svoje bodoče potomstvo, al ga misliš sm na svet spravt?


Čez 100 let mene ne bo več in najbrž ne bom poznal nikogar več od mojega potomstva. Ne, odpadkov ne pobirajo ločeno - vsaj pri nas ne - zato je brezveze, da ločuješ (pa še nepraktično je, ker potrebuješ več prostora in več kant za smeti in več časa). No v glavnem je vseeno, če so skupaj piksna, olupek od banane in od mleka tetrapak. Isto sranje - smeti so smeti.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 01. Maj. 2008 17:02

Pontifex Maximus napisal/-a:Ne, odpadkov ne pobirajo ločeno - vsaj pri nas ne - zato je brezveze, da ločuješ (pa še nepraktično je, ker potrebuješ več prostora in več kant za smeti in več časa). No v glavnem je vseeno, če so skupaj piksna, olupek od banane in od mleka tetrapak. Isto sranje - smeti so smeti.


js sm tud opazla, da pri nas dajo vse v en in isti tovornjak :D kaj pa njih briga, ali ti lepo vse ločuješ...oni itak vse zmešajo...(vem, ker me zbudijo vsak dan, pa jih vidim :wink: )
js odpadkov ne ločujem...smo 1x probali, ampak se ni obneslo...
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 01. Maj. 2008 17:10

ok kakšen vnuk in njegov froc bi se znal rodit..
Manjka ti tist občutek za okolje, sploh ni tolk point, ker če tega ne počneš, pol ti je vseen tudi koliko vode porabiš, koliko luči ne ugasneš. itd. Sej zdej naštevajo, kaj vse bi lahko, pa nočeš počel. No, upam, da boste nekateri le spoznali, da takšna ignoranca do okolja, odpadkov ne pelje nikamor.oz. boste sami sebe zaj**. Navsezadnje.. so že danes odpadki marsikje problem, npr. Italija.. se kopa v njih.
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 01. Maj. 2008 18:08

marypa napisal/-a:ok kakšen vnuk in njegov froc bi se znal rodit..
Manjka ti tist občutek za okolje, sploh ni tolk point, ker če tega ne počneš, pol ti je vseen tudi koliko vode porabiš, koliko luči ne ugasneš. itd. Sej zdej naštevajo, kaj vse bi lahko, pa nočeš počel. No, upam, da boste nekateri le spoznali, da takšna ignoranca do okolja, odpadkov ne pelje nikamor.oz. boste sami sebe zaj**. Navsezadnje.. so že danes odpadki marsikje problem, npr. Italija.. se kopa v njih.


Italija se z odpadki kopa zaradi tega, ker mafija z njimi precej na veliko služi. Ravno tako z odpadki služijo ogromne denarje na Švedskem.
Uporabniški avatar
BeXy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 28. 3. 2008
Kraj: Over the Niji

Neprebrana objavaNapisal/-a BeXy » 01. Maj. 2008 22:20

ja, ampak na Švedskem velik bol pazjo na okolje kukr v Italiji. Sploh je pa Skandinavija izredn sofisticirana glede tega.
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 02. Maj. 2008 1:18

*freak napisal/-a:v večini lučeh imam varčno žarnico.Ločujem odpadke(plastika,steklo,papir).
ko se umivam npr. zobe imam zaprto vodo.ugašam luči in druge električne naprave.Odpadkov ne mečem v naravo.
No na tole sem prejle pozabil.
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 12. Maj. 2008 18:12

hm..trudim se da res vsako smet dam v koš za smeti, pa tudi če morm papirček nosit kilometre s sabo :D ful me moti da je po cestah in zelenih površinah vse nastlano.. včasih celo direkt zravn koša za smeti!! :? nevem ampak zavestno ne morm kr nečesa vrečt na tla, čeprav me eni prav čudno gledajo ko mam včasih polne roke raznih papirčkov .. mogoče je to tudi zato, kr sem odraščala v nemčiji, kjer je upororaba košov za smeti najbolj logična stvar na svetu :)
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov