Detergenti in pranje perila

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 27. Avg. 2013 16:29

Sem lih razmišljala, da bom ob priliki naredila malo več, popakirala v lončke za kumarce, čez kak lušten vzorčast papir, zvezat z rafijo in voila! Darilo za kreativni pay it forward je pripravljeno :D
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 06. Feb. 2014 8:47

Prva runda domačega pralnega gela (pralna soda+ pralno milo+ voda) porabljena.

Perilo je čisto, diši sicer ne, vsaj ne po ne-vem-kakih-super-duper-vonjih-toskanskih-trav-v-južnem-vetru-kot-čarovnija-vejejo-skozi-perilo...

Gel se sproti strjuje, zato ga je pametno v embalažo naliti ful manj, da ga lahko pred uporabo fino pretresemo, do tekočega stanja. KOličine sem uporabljala enake, kot pri navadnem pralnem prašku.
biba999
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 3. 11. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a biba999 » 03. Nov. 2014 8:31

Ja, za belo in barvno perilo uporabljam tekoči detergent in mehčalec znamke Super (kupljen v Sparu), saj je proizvajalec slovenski in to mi veliko pomeni. Detergent je za svojo nizko ceno tudi kvaliteten.

Če se najde kakšen madež, ki ne gre in ne gre dol (masten, čokolada, sadni sok), madež samo namažem s čistilom Nanotreat textile plus (kupi se v intersparu, bauhausu) in dam v stroj (edini doslej, ki res res odstrani madeže) Zadeva je sicer malo dražja (mislim da okrog 8 eurov), vendar pa ne vem več, kako bi brez njega! :)

Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
strawberry.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a strawberry. » 27. Nov. 2014 14:51

Katere detergente uporabljate za pranje belega in katere za pranje barvastega perila? Za belo perilo uporabljam Persil, Fax..zanbarvasto pa tekoč Persil gel sivka :)

Uporabljate mehčalec, in če kateri vam je dober?
Uporabljam Doussy iz Lidla

Kako pogosto perete? 2x na teden

Ali kakšen kos perila operete tudi na roke?
redko kdaj

Uporabljate sušilni stroj?
Ne

Katere kose perila likate in katere ne?

Ne likam brisač, nogavic, spodnjega perila in oblek, ki niso zmečkane :)
dizzy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 10. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a dizzy » 10. Maj. 2015 14:25

Živjo, punce. Jaz imam en problem. Že nekaj časa opažam, kako pri drugih perilo lepo diši, tudi po nošenju ali dveh. Moje pa nikoli nima tako lepega vonja. ;( Najbrž je kriv mehčalec - uporabljam Denk Mit za občutljivo kožo za dojenčke, ki nima prav izrazitega vonja. Zato zdaj iščem mehčalec, ki lepo diši in vonj ohrani tudi na perilu.

Imate kako priporočilo, kaj kupiti? S čim ste zadovoljne? :)
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 10. Maj. 2015 17:02

Meni so všeč predvsem sveži, nežni, lahki, ne pretirano sladki vonji, tako da, če so tebi tudi, lahko poskusiš kombinacijo detergenta Omino Bianco Nature Fresh in mehčalca Felce Azzurra Intenso Benessere Fiorito. Ko v pralni stroj nalijem po pokrov obojega, ima perilo do naslednjega pranja svež, nežen vonj.
dizzy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 10. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a dizzy » 13. Maj. 2015 14:20

Ja, tudi meni so ljubši lahki in sveži vonji. Si bom zabeležila to kombinacijo, ko bom spet kupovala mehčalev. Z detergentom sem sicer že zadovoljna (dm Denk Mit, zeleni), ampak vsaj mehčalec bom preverila. Včeraj sem nameravala kupiti Ornel v Sparu, ko je bila akcija 1+1 gratis, ampak sem prišla ob 7 zvečer v trgovino in so bili vsi že razgrabljeni. :)

Hvala ti, Lani.
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 13. Maj. 2015 16:02

Napiši, če najdeš še kakšno dišečo kombinacijo. :) Mi malo pomaga se spravit prat in obešat, če vem, da bo po tem vsaj soba, v kateri vse skupaj obesim, lepo dišala še cel dan. :D
dizzy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 10. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a dizzy » 20. Maj. 2015 17:14

Oglasim se, če najdem kaj. Zdaj sem pri tašči vohala dmov Oriental ali nekaj podobnega (v taki "zlati "plastenki je) in zelo lepo diši. Pravi, da se tudi na perilu lepo ohrani. Mogoče poskusim s tem, ker je kar poceni in nimam veliko za izgubiti.

Imaš čisto prav, tudi meni je veliko lažje obesiti perilo (pa tega res ne maram), če lepo diši. Za zlaganje in likanje še nisem prišla tako daleč, niti mehčalec mi ne pomaga. :)

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov