Zveza in stres zaradi podjetništva

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

alana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 11. 4. 2008
Kraj: bela krajina

Neprebrana objavaNapisal/-a alana » 15. Apr. 2008 14:18

jst imam tudi en problem,namreč fant je odprl s.p. in od takrat je vedno živčen,vedno sm jst kriva oz.jst pol moram poslušat ker drugi se umaknejo,jst pa ostanem z njim..in me zanima če ima kdo podobne izkušnje.
Uporabniški avatar
*skokica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 1. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *skokica* » 15. Apr. 2008 14:40

Moj sicer ni odprl s.p.-ja, piše pa diplomo in je tudi pogosto živčen in seveda sem tudi jaz tista, ki vse posluša ... Ampak moje mnenje je, da za to so partnerji in komu se bo razgovoril, če ne tebi?

Pa prav tebe krivi, al se pač samo jezi? Jaz zase lahko rečem, da se velikokrat razjezim ravno na najbližje, ker pač npr. poslovnemu partnerju ne moreš ravno v obraz povedat, da je ***** (vstavi poljubno), iz sebe je pa fajn spravt. :)
alana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 11. 4. 2008
Kraj: bela krajina

Neprebrana objavaNapisal/-a alana » 15. Apr. 2008 14:57

hmm ko bi bilo tako bi bilo super.on mene krivi za vse oz.pol mi začne prigovarjat naju in se začneva o vezi kregat..odkar imava s.p. se vedno kregava,me ponižuje in opravičuje to...res razmišljam da prekineva in sem mu rekla a se je začel jokat,pi***,vdaru je v omaro,brcnil.bojim se da se bo to začelo stopnjevat.sej me ima rad,sm nevem če je to ok.zato prosim da mi kdo kaj napiše,ker mi je že zelo hudo,ker ga vse razburi,nič mu nesmem povedat a prijateljic več nimam-zarad njega.prosi če mi kdo kaj svetuje.hvala
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 15. Apr. 2008 16:16

verjetno je pod pritiskom, ker to je velik zalogaj, met svojo firmo...sevede pa ni opravičljivo da se znaša na tebe...povej mu da imaš tega dosti in da tako ne gre več naprej, da bo mogu nekej naredit, se potrudt...naj službe ne nosi domov...povej da če bo še tak da ga boš prisiljena zapustit, ker tudi zate ni dobro, da se tkole spravlja nate...
alana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 11. 4. 2008
Kraj: bela krajina

Neprebrana objavaNapisal/-a alana » 15. Apr. 2008 16:29

sm mu rekla dva dni nazaj in kaj je rekel-sm nase gledaš,jst sm vedno najslabši,sama si si kriva da sem se tk spremenil...zopet jaz kriva..in kaj se zgodi malo nazaj-klicala sm na policijo zaradi enega pijanca ki je ful razgrajal in sem se ga prestrašila..no v glavnem,pričakovala sem da bo kaj reku kako je prav da so ga dali na streznitev ali pa nič...in on meni zabrusi:fajn si mu naredila,zarad tebe bo zdej tam cel dan,pa še kako kazen dobil.halo?ja in?a si ne zasluži mogoče?no in po tem pogovoru je pol bil skos živčen in nataknjen name.zakaj tk?res mi je že hudo,veliko jokam in ker se nimam komu zaupat še bol boli.a moje solze ga ne ganejo več
Uporabniški avatar
miteq
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 596
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miteq » 15. Apr. 2008 16:42

Preden ga pustiš mu kupi kakšno knjigo v stilu "management stresa" ali kaj podobnega. Načeloma res velja, če ustanoviš svoje podjetje, bodi pripravljen, da boš v službi 24/7. Eno je, da greš na delovno mesto ob 7ih zjutraj in prideš ob 15ih domov, s tem si zaključil za celi dan. Kadar pa imaš podjetje, pa o poslih razmišljaš tudi, ko sediš doma na kavču.

Očitno se tvoj fant ne znajde v vsem kaosu poslovanja in ne zna obvadovat stresa, ki pride z ustanovitvijo osebne ali kapitalske družbe, zato pa vse projecira na tebe. Škoda.

Predlagam, da mu poskušaš vse jasno povedat, in če ne pomaga, pa... saj veš kaj moraš storit, če že misli, da mu bo biznis tekel bolje, ko tebe ne bo...
Cosmopolitánka -e ž (á) naivna in tečna ženska; kokoš : kako je tečna - ta je prava cosmopolitanka; ti si rojena cosmopolitanka, ni ti pomoči; kako je lahko takšna cosmopolitanka dobila tako super moža?

Vir: SSKJ
alana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 11. 4. 2008
Kraj: bela krajina

Neprebrana objavaNapisal/-a alana » 15. Apr. 2008 16:48

sm sam si je kriv da mu je tako,ker smo mu vsi drugač svetovali on je pa kr rinil in rinil.sej bom počakala še malo in če ne bo druge se bom res vrnila k svojim v staro živlenje.čeprav bom speti jaz naslabša izpadla,sm kaj ko mu povem če me kaj moti mi pa reče-tebe čisto vse moti na meni.sm mislim da z razlogom.hvala vam da mi odpišete
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 15. Apr. 2008 16:56

meni se pa ne zdi prav da partnerji poslušajo tarnarje ko gre komu kaj narobe. meni gre ful na živce recimo ko moj fant hodi na pjačke pa se pogovarja o avtih in ne vem čem, ko pa pride k meni pa samo jamra kok je bedno u službi. in sem mu že parkrat rekla da naj to razlaga komu drugemu, sej ne rečem, da mi pove pa da ga potolažim, ampak ne pa zdej da bom vsak dan poslušala isto. midva se mava rada in hočem da se pogovarjava o lepih stvareh ne pa da samo jamrava drug drugemu.

drgač pa moj foter je hotu imet sp, zmanjkalo mu je denarja, najprej je fehtal starše in potem je začel težit moji mami, ki je bila neumna in mu finančno pomagala. bilo je še kup drugih težav, no ampak zdaj sta ločena.
neznanka__
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 21. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a neznanka__ » 15. Apr. 2008 16:59

..
Zadnjič spremenil neznanka__, dne 13. Maj. 2012 20:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 15. Apr. 2008 17:06

naslednjič ko ti bo kaj takega naredil se lepo obrni, pojdi domov, ugasni telefon in delaj naprej svoje stvari...mogoče bo šele takrat dojeu kaj je naredu in bo pršu nazaj ko bo dojeu, če pa ne bo, pol pa tak nisi nič zgubla...
Uporabniški avatar
*skokica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 1. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *skokica* » 15. Apr. 2008 17:09

punkie_ napisal/-a:meni se pa ne zdi prav da partnerji poslušajo tarnarje ko gre komu kaj narobe. meni gre ful na živce recimo ko moj fant hodi na pjačke pa se pogovarja o avtih in ne vem čem, ko pa pride k meni pa samo jamra kok je bedno u službi. in sem mu že parkrat rekla da naj to razlaga komu drugemu, sej ne rečem, da mi pove pa da ga potolažim, ampak ne pa zdej da bom vsak dan poslušala isto. midva se mava rada in hočem da se pogovarjava o lepih stvareh ne pa da samo jamrava drug drugemu.


Ne vem, tale situacija od Alane je res mal ekstremna, ampak načeloma, če ima partner težave, ga seveda poslušaš. :? Če je jamrmici in non stop samo jamra, je to spet drug problem, ampak partnerja naj bi bila skupaj v dobrem in slabem. Pač ni vedno samo med in mleko.
alana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 11. 4. 2008
Kraj: bela krajina

Neprebrana objavaNapisal/-a alana » 15. Apr. 2008 17:09

res je to moja dolžnost,ampak nima pa pravice-vsaj jst tako mislim,da me ponižuje,da se več sploh ne pogovarjava lepo,da jokam vsak dan,ker me boli.da mi prigovarja če sem šla po 4 mescih k frizerju in zapravla par evrov,da nimam nobene prijateljice več..mislim da mi ni dolžnost da sm zaradi njega vedno brez volje in da sm pozabila nase.npr.če se oblečem kk meni paše mi reče:a si se za sodelavca tk zrihtal..pač povrh vsega je ful ljubosumen.v bistvu ni mi lepo več,včasih je bil zelo pozoren,nama delal večerje,bil zelo pozoren..zdej pa sm še gleda ko se jokam in reče da sem si sama kriva.a mislite da je to ok?,ker meni se ne zdi
Uporabniški avatar
*skokica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 1. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *skokica* » 15. Apr. 2008 17:12

Ne, Alana, definitivno ni ok, da se tako obnaša. Iz prvega posta pač še ni bilo razvidno, da je situacija tako resna.

Sigurno nisi TI kriva, da je on tak in zaslužiš si boljšega! Najlažje je pa itak rečt - pusti ga!! - ampak saj vsi vemo, kako je, ko si v nekoga zaljubljen ...
alana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 11. 4. 2008
Kraj: bela krajina

Neprebrana objavaNapisal/-a alana » 15. Apr. 2008 17:13

ampak on se pol krega z mano,neče mi povedat npr.kaj bi lahko naredila,da urediva to pa to.ampak se začne pizdit,ker mu ne paše večerja..zarad brezveznih stvari se pizdi name.
hmm sm pa zelo daleč od doma-na drugi strani slo :(
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 15. Apr. 2008 17:15

seveda ni ok :!: jaz nebi pustila, da se to nadaljuje. nihče ni nikomur ničesar dolžan. dolžna si edino sama sebi ostati zvesta, ker sama najbolš veš kakšno zvezo si želiš.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov