Zveza in starš

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Captain
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 30. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Captain » 27. Dec. 2013 3:36

Poznam podobne bolne primere, sicer do sedaj je bila v veliki meri kriva cerkev (vera) ali pa je bila le-ta izgovor (torej varianta: "ja preden sta poročena, ne smeta spati skupaj" in podobne gluposti). Kar težko je bilo dojeti, da smo se kot otroci igrali skupaj, ko pa smo nekoliko odrasli (gimnazija) smo se nekateri lahko dokaj svobodno odločali kdaj kam s kom kako in za koliko časa ... nekateri pa še vedno kot mali pski domov k staršem v zavetje. Predvsem je bilo to tipično za punce. Tipi smo lahko viseli zunaj kolikor nam se je zazdelo, punce domov do 11. zvečer.

Prej kot slej pa so se uprle vse in zdaj dihajo dosti lažje. Da pa se tebi to dogaja pri tvojih 25ih .. pa mi res ni jasno kako je možno, da gre nekaj sploh do tako daleč.
Cel kup primerov poznam, kjer starši (in stari starši) pritiskajo na vest mladine (primer: greš v tujino za kak mesec dni ali še manj in ti rečejo: "ja kaj pa, če nas ne bo več na svetu, ko prideš nazaj?! zakaj sploh hodiš, doma bodi!" ..) ... :stupid:
Pri meni ni pogoja, da mi kdo začne s kako tako varianto "dejmo na vest prtistnt". Aha, se mi lih zdi: "čaki malo, ti si preživel svojih 55 let na Zemlji (+/-15), jaz pa jih imam šele 'rosnih nekaj' in si želim izkusiti sveta; življenje je kratko, koj si mi k**ac, da bom zaradi tebe visel doma?!" --> to so neverjetno egoistična bitja, ki te želijo prikleniti nase in te ne spustijo nikamor, pa nima veze je to brat sestra mati oče partner partnerka bilo kdo .... sam sterat jih nekam ... :/

Res mislim, da ta tvoj primer meji na skrajnosti...in kot je rekel nekdo pred mano, je par kilometrov za mejo normalnosti. :tot:

Rešitev: povedat familiji, vsem, dati na odprto, se pomenit z mamo - ampak, da posluša in ti vodiš pogovor, poveš, da če je zafrknila svoj lajf ni treba, da še tvojega - potem se obvezno odselit, pa naj stane kolikor hoče... in kar so povedali še predhodniki....evelyn-ine 3 točke so gut! Realna pa je verjetno le 2. točka, saj samo s pogovorom ne bo nič v takih primerih, ali pa bo le začasno delovalo in predvsem bolj navidezno ... 3. točka upam, da se ceniš toliko, da veš da ne pride v poštev, tako, da ti ostane le 2.: ji poveš kar ji gre + se odseliš, adijo, čao miki! se vidmo za božička in mogoče 1x umes, če MI bo sedl ... čao!

Veš kaj te čaka, če se tega ne lotiš? ... Mat te priklene nase, ti ji nasedeš.....ko pa ona umre .. kaj tebi ostane? pri 45-55ih samska in zagrenjena babnica, ki je nihče ne mara? ... Ne dovoli nikomur tega, da te spremeni v kaj takšnega ... pa magar batine talat .. (metaforične).

Good luck! :nein: :roll:
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 27. Dec. 2013 11:26

Kaj pa ostala družina? A nihče ne vidi, ve kaj se dogaja? Če ste si blizu bi ti jaz rekla, da komu povej kako je in naj še kdo drug govori z mamo. Isto bi rekla, da, če se boš kam umaknila za par dni se daj k družinskemu članu kateremu, ki bo stal ob tebi, če bo mama kot praviš znorela...
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 28. Dec. 2013 19:11

meni ni jasno, kako lahko tvoj tip tebe prenaša. tako neodločno žensko, ki se je popolnoma nesposobna zase postavit. že 5 let ga daješ v nič, tako kot tvoja mati. če je to tista napaka, ki jo je ona delala, potem boš tudi ti kmalu samska, ker se bo tipu zmešalo ob tebi.

ženska čustveno manipulira s tabo, te ima popolnoma pod kontrolo, ti jo pa še zagovarjaš in braniš.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Laika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 27. 6. 2013
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Laika » 29. Dec. 2013 17:54

Pri 25ih letih bi že morala razmišljati počasi, da greš na svoje. Če te tip 5 let podpira, te bo podprl tudi, če boš šla k njemu. Jaz bi na tvojem mestu znorela... Dobesedno znorela. Jok ti ne bo pomagal, treba se bo postavit zase.
Bodi bivša, ki bo vse prihodnje spravljala ob pamet. :)
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 29. Dec. 2013 20:12

Kje si zdej avtorica? Pa je ne, da te je mama zakopala kam na vrtu, ker si si drznila priti prepozno dam?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 29. Dec. 2013 22:34

^^ta je malo grda.
Staršev si ne izbiramo sami in očitno je, da ima rada svojo mamo, samo z njenim početjem in čustvenim manipuliranjem se ne strinja. Saj dejansko mama ve, kaj počne in s kakšnim namenom, njo pa skrbi, da je odgovorna za mamino početje. Pa ni.
Jaz bi mami postavila ultimat- ali se bo na nek način spravila k sebi ali pa grem. Ampak dokler se ti pustiš preskrbeti na finančni način, je to bolj malo vredno vse skupaj in s tvojega nasprotovanja ne bo nič.
Mora pa biti ta tvoj fant izjemno potrpežljiv ali pa nekje tam kot ti, ker pet let je le doba, ki bi jo redkokdo zdržal pod takšnimi pogoji. Dovolj si stara, sama veš kaj moraš storiti, samo stati moraš za tem in pustiti občutek krivde ob strani.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
suzanne windlow
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 18. 10. 2013
Kraj: Simulator

Neprebrana objavaNapisal/-a suzanne windlow » 12. Jan. 2014 9:24

mastermind napisal/-a:Kje si zdej avtorica? Pa je ne, da te je mama zakopala kam na vrtu, ker si si drznila priti prepozno dam?


Avtorice ni več, ker je bil prispevek provokacija.
yes, I am avatar
@quarius
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 17. 2. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a @quarius » 17. Feb. 2014 16:32

Ko sem tole prebral sem se prijavil, ker me vse to na nekaj spominja in mislim, da avtorici ne bo odveč še eno mnenje, kljub temu, da nekateri trdijo, da je prispevek provokacija…

Kako močno me to na nekaj spominja? Tako, da lahko skoraj z zagotovostjo trdim, da imaš izmed vseh možnosti, ki so ti jih nekateri tukaj zelo dobro predlagali, na izbiro samo eno, če želiš zares kdaj biti srečna. Spakiraj stvari in odidi čimprej! Ker mame ne boš nikoli prepričala oz. mogla spremenit. In vedi, da ti bo uničila čisto vsako zvezo, tako kot ti jo je že. Pa če se boš ti tega zavedala ali ne.

Spomni se kolikokrat je tvoja mama zaničevala, šinfala, tvojega fanta… Najbrž počne to ves čas še sedaj in ne glede na to, kakšen je tvoj fant, nikoli ne bo dovolj dober. Kjub temu, da je imel dobro izobrazbo, znal postoriti skoraj vsa dela doma, kuhat,… in ker ni vedla, kje bi se norčevala iz njega, te je šla podjebavat kako pa te on ne ve kje leži en fucking, popolnoma nepomemben kraj v neki državi. Spomni se, ko je tvoji mami šel pomagat delat in ko je vedel, da bo stal v blatu, snegu in si je obul čevlje, ki mu jih ni bilo žal, je nato tebe zafrkavala s tem…ali nima kaj boljšega za obut? Ko pa je bil s tabo, imel obute nove čevlje pa že spet ni bilo ok, ker je bil preveč picajzlast. Njegov avto ni bil zanesljiv, da bi lahko šla z njim na morje, ker ni imel klime ali pa ni bilo dovolj več let njegovih vozniških izkušenj, potem ti je govorila, da ni nujno, da imaš ves čas samo enega fanta… ali pa, ''tista stvar'', ki ni bila kriva čisto nič, zaradi katere si morala zmeraj ostajati doma, ker jo je bilo po njenem potrebno nadzirat… Ne bom več našteval, ker tega je preveč…

To kar počne tvoja mama, je načrtna manipulacija, ki jo dobro skrije še s tem, da verjetno fantu še kdaj kaj podari ipd., če se ne motim… kar zgleda kot, da vama želi najbolje. Cilj pa je samo eden, da se povzroča slaba volja, iz katere nastanejo prepiri (koliko krat te je vprašala, če se s fantom kaj kregata?... danes vem zakaj jo je to zanimalo), drug drugemu zlomita srce in ti na koncu zasovražiš osebo, ki ji pomeniš največ. Spomni se, če si kdaj že koga na ta način zasovražila? In tokrat verjemi temu avtorju, ki ti piše to, ker se mu še danes zdi škoda takšne pozitivne osebe. In prenehaj že s to samozavestjo, ker si lahko samo ponosna na to kakšna si!

Zato odidi čim prej, ko boš lahko. Ne čakaj na fiksno službo, ker jih danes več skoraj ni in je vprašanje kdaj jo boš dobila, nek majhen prihodek pa se kr hitro da najt… Sigurno te bodo fant in njegova družina, če je možnost in če so ok, podprli in ti ne bodo dali niti enkrat pomisliti, da si komu v breme. Če želiš lahko v tem primeru še zmeraj sama kaj prispevaš, npr. za hrano. Pa še nekaj…temu tvojemu tipu dam tukaj prav, da je nemogoče imeti takšno zvezo ampak kaj je to ugotovil komaj zdaj?… sicer pa to zdaj ni pomembno, če ti misliš, da je pravi, ne glej na ponos, ne bodi trmasta, ne išči izgovorov, ker se gre za tvoje življenje. Da bi si pa mama kaj naredila, ne skrbi, ne bo si, dovolj dobro jo poznam. Če še dvomiš si za vzgled vzemi prijateljico, ki je imela podobne probleme s starši. Mislim, da je njena odločitev bila prava.

Samo to še… tega ti nisem nikoli povedal. Ko si srečna ne kaži preveč svoje sreče drugim, ko kaj dobiš, raje kakšno stvar ''obdrži čisto za sebe''. Ker čisto vsak najprej pomisli, kako bi bilo če bi jaz bil/a tako srečen/a. Bolj malo pa je potem tistih, ki ti to srečo resnično privoščijo. In ker so sami nesrečni, raje srečo drugega, z minimalnim naporom, ob pravem trenutku, iz zavisti tudi uničijo. Potem pa so izredno dobri v tolaženju in ti rečejo ''upam da najdeš svojo srečo''. Od koga sem jaz bil enkrat deležen ravno teh besed, si lahko misliš…

Upam, da boš sedaj videla vse skupaj še malenkost jasneje in tudi to, da se ti čim prej, tako ali drugače vse v redu izide.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov