zelo slaba samopodoba

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

snegec099
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 25. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a snegec099 » 25. Nov. 2012 21:08

Pozdrav!

Sem nova na forumu. Prijavila sem se pa zato, ker me že kar nekaj časa muči moja samopobodba, ki je zelo na nizko. kako bi si lahko izboljšala svoje mnenje o tem? resnično me moti, da se počutim manjvredno od ostalih punc :( v obup me spravlja to! :( mogoče kakšen koristen nasvet? zelo bi vam bila hvaležna! :)
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 25. Nov. 2012 21:12

Predvsem to ni debata nas, temveč usposobljenih strokovnjakov. Če ti slaba samopodoba povzroča oviro v vsakodnevnem življenju ti svetujem obisk psihologa..
Drugače pa, kaj povzroča tvojo slabo samopodobo? Zunanji videz ali kakšne posebne lastnosti?
Itak ti lahko vsi svetujemo, da se preprosto sprejmi takšno kot si pri stvareh, ki jih spremeniti ne moreš ter delaj s polno paro na stvarih, ki jih spremeniti moreš!
It was forever..but it didnt last long..
snegec099
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 25. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a snegec099 » 25. Nov. 2012 21:17

Ne citiraj predhodnika
Ni problem izgled, zunanji videz, ampak ljubosumje, ki izvira iz tega, da mislim, da sem slabša od ostalih.
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 25. Nov. 2012 21:20

Imam podobne tezave kot ti (poleg ostalih zadev) in sem se preprosto vdal v usodo. K raznim strokovnjakom ne mislim hodit, ker ne mislim zret raznoraznih tablet.

Drugace se moras pa sama pripravit do tega, da spremenis to. Ce nisi zadovoljna z svojim izgledom, zacni obiskovat kaksen fitnes. Mogoce ti bosta pridobljena energija in moc dala vzpodbudo, da se vidis v boljsi luci.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 25. Nov. 2012 21:20

na kaj točno pa si ljubosumna pri drugih?

wasd saj te v "žretje tablet" ne morejo prisilit..
It was forever..but it didnt last long..
snegec099
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 25. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a snegec099 » 25. Nov. 2012 21:28

pravim, z izgledom sem zadoovljna. glede ljubusmja je pa tako, da imam fanta in sem dejansko ljubsoumna na puncu od njegovega brata. da zakaj, ne vem..ko sem blizu je potem ona tiha, ko pa ni mene, se pa ona popolnoma drugače obnaša do njega, mene, saj do mene je itak da tiha in vse. in tudi občasno dopisujeta si. čevprav mi fant trdi, da ni nič v ozadju, razen, da se pač poznajo in da je od brata punca, ampak mene res moti to, da imata taki odnos! pač, kakor koli bedno se sliši, tak mislim, vidim stvari, sutuacijo in mi to v bistvu zniša samopodobo, ker mislim, da je ona za njega več kot jaz :( čeprav mi je on že vsaj 100-krat razložil, da mam napačne predstave, ampak vseeno :(
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 25. Nov. 2012 21:34

Kako je lahko ona za njega vec kot ti, ce je on s teboj in s tabo deli intimne trenutke/pogovore (predvidevam), medtem, ko sta onadva pac samo kolega? A zdaj je vse narobe, ce ima kolegico, ki je punca njegovega brata (verjetno ni tak prasec, da bi s prevaro zajebal tebe in lastnega brata)? Ona se pa verjetno do tebe obnasa tako samo zato, ker verjetno ve, da si ti ljubosumna na njo.
snegec099
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 25. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a snegec099 » 25. Nov. 2012 21:36

pač taki občutek mam in zato sem napisala, to kar sem. in če je potem res temu tako, mi prosim lahko kaj predlagaš, da bi se potem moje mnenje spremenilo?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 25. Nov. 2012 21:37

..Evelyn.. napisal/-a:Predvsem to ni debata nas, temveč usposobljenih strokovnjakov.


sej to smo mi :D the cosmo team :cool:

snegec099, jaz sem enkrat spoznal tako punco. tud razdalja je bila med nama velika in sva se samo enkrat videla. bivši jo je prevaral in je bila zelo nezaupljiva. mislila je da tukaj itak osvajam druge punce in je prekinila stike z mano, jaz sem jo pa imel zelo rad in me je zelo bolel da ji nisem mogel dokazat.

point je v tem da moraš vedet da folk ne pričakuje ves čas neke popolnosti od tebe in so ponavad precej manj zbirčni kot se zdi. ti vidiš na seb slabe stvari, ampak sigurno maš pa mnogo dobrih ki jih sploh ne opaziš. sam tega se je treba zavedat, pa bo. najboljši način je tak da veš da si nekomu zares všeč :)
hej norci :)
pirodoksin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 188
Na forumu od: 1. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a pirodoksin » 25. Nov. 2012 21:38

wasd napisal/-a:Imam podobne tezave kot ti (poleg ostalih zadev) in sem se preprosto vdal v usodo. K raznim strokovnjakom ne mislim hodit, ker ne mislim zret raznoraznih tablet.

Drugace se moras pa sama pripravit do tega, da spremenis to. Ce nisi zadovoljna z svojim izgledom, zacni obiskovat kaksen fitnes. Mogoce ti bosta pridobljena energija in moc dala vzpodbudo, da se vidis v boljsi luci.

jao, ne vem, na katere strokovnjake si ti mislil, ampak psihologi ti vsekakor ne morejo dati tablet, psihoterapevti pa še manj, ampak majo druge metode zdravljenja oz. pomoči. tablete ti dajo psihiatri, pa še to jih lahko odkloniš, če si kolikor toliko normalen oz. meniš, da jih ne rabiš. ne vem, kaj misliš s tem, da si se "vdal v usodo", ampak vsekakor ti pa ni treba trpet in greš lahko mirne volje na psihoterapijo ali kako drugo obliko pomoči, npr. kake delavnice za samopodobo, asertivni trening ali pa si vsaj prebereš kako strokovno knjigo (ne pa nekih new age bedarij). včasih je pa res najbolje, da ne delaš na notranjosti, ampak na zunanjosti, torej, da se zunanje polepšaš, saj s tem dobiš tudi pozitiven feedback od drugih, ampak to ni nujno dobro za vse s slabo samopodobo, odvisno od njihove psihične konstitucije oz. od vzroka problemov.
snegec099
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 25. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a snegec099 » 25. Nov. 2012 21:40

slovenc79 napisal/-a:
..Evelyn.. napisal/-a:Predvsem to ni debata nas, temveč usposobljenih strokovnjakov.


sej to smo mi :D the cosmo team :cool:

snegec099, jaz sem enkrat spoznal tako punco. tud razdalja je bila med nama velika in sva se samo enkrat videla. bivši jo je prevaral in je bila zelo nezaupljiva. mislila je da tukaj itak osvajam druge punce in je prekinila stike z mano, jaz sem jo pa imel zelo rad in me je zelo bolel da ji nisem mogel dokazat.

point je v tem da moraš vedet da folk ne pričakuje ves čas neke popolnosti od tebe in so ponavad precej manj zbirčni kot se zdi. ti vidiš na seb slabe stvari, ampak sigurno maš pa mnogo dobrih ki jih sploh ne opaziš. sam tega se je treba zavedat, pa bo. najboljši način je tak da veš da si nekomu zares všeč :)


saj jaz sploh ne rečem, da se fant ne trudi, res se trudi, tudi sma aopazim da se, to je pač čist ok, ampak problem je dejansko z mano :(
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 25. Nov. 2012 21:42

snegec099 napisal/-a:pač taki občutek mam in zato sem napisala, to kar sem. in če je potem res temu tako, mi prosim lahko kaj predlagaš, da bi se potem moje mnenje spremenilo?


Zdaj, ce je za tvojo slabo samopodbo/ljubosumje kriva samo punca od fantovega brata, se poizkusi normalno pogovorit z njo. Probajta kdaj jit sami kam naokoli (kar pac zenske delate skupaj) in se spoznajta.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 25. Nov. 2012 21:46

ne citiraj predhodnika ;) pravila foruma, itak se pa ve o čem govorimo :D

vem ;) sam zavedat se moraš da ni vse tako črno kot si misliš. če sama veš da je problem v tebi, potem veš da si ti tista ki vidi stvari črno. veš da realnost ni tako črna :) zato poskusi te slabe občutke ignorirat in več misli na dobre stvari.
hej norci :)
snegec099
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 25. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a snegec099 » 25. Nov. 2012 21:48

ja to ni tako lahko ;) saj pol je okeeey, ko vem, da se ne bosta srečala, samo tisti vikendi so problem, ko se srečata pač :S
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 25. Nov. 2012 21:53

Iz tvoje prvotne slabe samopodobe smo prišli do tega, da te moti punca fantovega brata.
Kaj vse ženske ne najdete kot povod za ljubosumje -pa ne samo to, še v lep paket si zapakirala vse skupaj.
Očitno veš kaj si pišeta in če to ni ne vem kaj bo za kosilo ali kam greste ven ampak je ej, veš kaj bi ti delal pomoje ni razloga za preplah.

slovenc, ti pa pusti že ubogo punco, vedno jo daješ za primer. Mimo je. Vsi že vemo za kaj se je šlo, ni je potrebno vedno omenjati in izpostavljati da je bilo krivo vse drugo kot pa pomanjkanje želje iz njene strani.
The world is as you are.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron