Tašča, da te kap :)

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Keira
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 17. 2. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Keira » 05. Maj. 2014 20:51

Pozdravljeni!

S fantom sva se lansko leto preselila v tujino. Letos se želiva poročiti in načrtujeva družino. Problem je tašča. Že na začetku ji ni bilo všeč kako se oblačim, kakšne barve nosim, kaj počnem v življenju...pač vedno pripombe na mene. Pa sem to spregledala, dokler se ni stopnjevalo. Ko sva se selila, je želela imeti besed pri vsem, kam postaviti pohištvo, kako zližiti posodo v kuhinji, pri vsem. Rekla je: to boš imela tu, to tam itd...
Potem so bile pripombe na mohjega fanta, da je skujšal, da nič ne kuhava, da je neurejeni in da sem jaz kriva za to.
Nikoli ni zadosti dobro sčiščeno, ko pride ona na obisk, vedno nekaj najde, čeprav nikoli ni umazano. Vedno izbira zavese, tepihe, namizne prte..pač samo prinese in zamenja z mojim prejšnjim.
Zdaj je začela govoriti, da bo prišla in odpeljala sina, ker pač po njenem nič ne kuhava in ne skrbiva zase. Baje, da sva neurejeniva. (Vedno ko pride na obisk sva v trenirki). V bistvu sva doma vedno v trenirki. Vsaki dan kliče 5 krat, vse želi vedeti. Kaj počneva, kam greva, zakaj greva... Če ima fant obleko za delati, če sem naedila tisto, tretje... Ko naprimer rečem, da fant počiva, ker je pač utrujeni od službe, je že ogenj v strehi, kaj bo počival, da se počiva ponoči.
Zdaj ko sva v tujini (uro in pol vožnje v Slovenijo), vsaki dan kliče kdaj bova prišla na obisk, pa čeprav sva bila ravno prejšnji dan tan. Po njenem bi morala biti na obiski vsaki drugi dan.
Enostavno je obsedena z najinimi življenjami in z nadzorom. Smo se poskušali pogovoriti, ampak to z njo enostavno ne gre. Potem je mogoče dva dni mir in spet ista stvar naprej.
Zanimajo me vaša mnenja. Sva se pogovarjala, da bi bilo mogoče bolje za nekaj časa stike prekiniti in se bo mogoče umirila. Kaj vi menite?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 05. Maj. 2014 21:32

Tašča taka je in taka bo ostala. Pomoje nadaljni pogovori nimajo smisla, ker če do zdej ni bilo spremembe, je nikoli ne bo.

Meni sta vidva bolj 'hecna', ker ji dejansko sama dovolita vtikovanje v vajino življenje... Zakaj se ji sploh oglašata na telefon in jo spuščata v svoje stanovanje? Pač lepo ji povejta, da se boste slišali bolj poredko in da v vajinem stanovanju ni dobrodošla.
Ferbc002
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 3. 4. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Ferbc002 » 06. Maj. 2014 9:08

Mislim, da je tukaj use na tvojem bodočem možu da poštima. Enostavno nej reče svoji mami da sta se sposobna sama štimat in nej da mir.

Izpade grdo, ampak je nujno potrebno če hočš met v življenju res mir.
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 06. Maj. 2014 18:58

So se tvojemu tipu že spustila moda? :D On je tisti, ki mora postaviti meje, če pa tega ne zmore/ne želi, si najdi koga drugega ali pa vzami psa iz zavetišča. :lol:
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 06. Maj. 2014 19:15

Svašta kako si eni dovolite diktirat življenje s strani zunanjih oseb.. Dobro da se tašča ni preselila kar z vama, da vama bo kuhala in pomivala.. Vajin problem ni v tašči ampak v vama ker ne znata uravnavat odnosov.

Se pa ne strinjam, da je tukaj kriv samo tip. Kot par, ki si ustvarja življenje skupaj bi morala stopit skupaj in ji pač povedat kako in kaj.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 07. Maj. 2014 0:29

Tvoja tašča je tipičen primerek slovenske ženske, ki jo vloga mame (najbrž tudi žene) definira v življenju, česar drugega, kar bi jo veselilo najbrž tako ali tako nima.
Torej vidva živita v tujini in ona vama še vedno narekuje življenje. Očitno je, da od tebe pričakuje, da boš za svojega partnerja skrbela kot za svojega sina, saj te obtožuje da je shujšal, ker mu nisi kuhala, da je neurejen,... Halo, pa saj je odrasel človek! Naj ji tvoj fant razloži, da odrasli ljudje (ja, tudi moški!) skrbijo sami zase in da ti nisi nič kriva, da je shujšal itd. In da naj bo vesela, da je vzgojila samostojnega človeka. Tu se ti nimaš kaj opravičevat, čeprav upam, da se postaviš zase in ji v normalnem tonu razložiš, da nisi njegova mama, saj je ne potrebuje več, in da kot partnerja živita življenje kot ustreza vama, čeprav so to ne ujema z njenimi predstavami. Seveda pa ji mejo mora postaviti njen sin in ji povedati, da ona nima nobene pravice urejati vajinega doma in se vmešavati v vajin način življenja. Če tega ne bo storil sedaj, si lahko prepričana, da so bo njeno vmešavanje samo še stopnjevalo, še posebej, ko bosta imela otroke.
V glavnem tvoj fant naj ji pove, da lahko pokliče samo ne vem enkrat na dan ali še manj (5x na dan?? A se tvojemu ne zmeša?), če ga kliče večkrat se naj enostavno ne oglasi. Omejita tudi obiske. Verjetno bosta res morala za nekaj časa prekinit stike, užaljenost gor ali dol, ženska nima razčiščenih pojmov in definitivno ni normalna. Realno pa tudi oceni fanta, če je mamin sin in se sedaj ne bo postavil za vaju, te celo življenje čakajo težave in potem lahko kriviš le še sama sebe.
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
Uporabniški avatar
Malishka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 15. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Malishka » 12. Maj. 2014 15:32

Se opravičujem ampak če tip ni pripravljen pošlihtat stvari s svojo mamo, ji jasno povedat kje je meja in neha bit mamin sinček, se bo v vajino vezo vedno vtikala. Halo. Lahko se tudi sama na ostro pogovoriš z njo, ampak potem boš ti izpadla pra*ica ki zavaja in komandira njenega sinčka.
"Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi." - N. Zaplotnik
Keira
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 17. 2. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Keira » 14. Maj. 2014 15:33

Hvala za vse nasvete. Trenutno je mir, ker se je moj res razkuril na svojo mamo in ji rekel, da če ne bo mir, lahko pozabi na njega kot na sina. Bomo videli kako bo naprej :)
Uporabniški avatar
Muffy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 21. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Muffy » 16. Maj. 2014 10:44

Dobrodošla v klub :)
Sama imam podobne težave s fantovo mamo (Če že ne istih)!
Jaz sem te težave "ublažila" tako, da ne grem več k njemu domov in tudi blokirala njeno številko,..Njegova mama pa se še vedno vpleta v najino razmerje na vse možne načine! Mislim, da so to mame, ki "mislijo", da so sine rodile le zase in jim nobena punca, ki stopi v njihovo življenje ne paše in pol ne vedo več kako bi se izživljale, da bi pokvarile to razmerje.

Ampak mislim, da bodo naši fantje mogli prerezat že to popkovino, če bojo hoteli bit srečni! ;(
Axl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 8. 5. 2014
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Axl » 16. Maj. 2014 12:27

Matere ter očetje se nimajo kj vtikat v življenje sinov/ hčera tko je in pika. Posebej pa po določeni starosti, ko morejo sinovi/hčere sami poskrbet zase.

Tud nesramn ne smejo bit, to je potrebno tkoj črto postavit, prek katere se ne sme it.

Po mojem mnenju zadeva najbolje funkcionira če oba postavita jasno črto svojim družinam. Fant svoji familiji, kr je njegova in je njegova odgovornost, da postavi mejo. Punca pa svoji familiji ter mora sama postavit mejo svoji materi ter očetu, da se ne vtikata.

Podobno kot je problem "maminih sinčkov" je tud problem "očetovih punčk" tko da oba partnerja morata bit tle odločna, drugač je vse skup bol bogo.

Jz mam dokaj dobre izkušnje(na srečo, upam da tko ostane) ter sm mami zdavnaj povedal jasno da so moji odnosi z puncami moja stvar in konc.
Keira
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 17. 2. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Keira » 16. Maj. 2014 13:03

Muffy napisal/-a:Dobrodošla v klub :)
Sama imam podobne težave s fantovo mamo (Če že ne istih)!
Jaz sem te težave "ublažila" tako, da ne grem več k njemu domov in tudi blokirala njeno številko,..Njegova mama pa se še vedno vpleta v najino razmerje na vse možne načine! Mislim, da so to mame, ki "mislijo", da so sine rodile le zase in jim nobena punca, ki stopi v njihovo življenje ne paše in pol ne vedo več kako bi se izživljale, da bi pokvarile to razmerje.

Ampak mislim, da bodo naši fantje mogli prerezat že to popkovino, če bojo hoteli bit srečni! ;(


Tudi jaz ne hodim več k njim domov. Tašča me pa tudi več nič ne kliče. Tako je tudi najboljše. Zdaj naj bi bilo vse ok; naju je povabila v nedeljo na kosilo, ampak bo moj kar san šel :) ker je tako bilo že sto krat, čez en teden pa spet vse narobe :mad:
Keira
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 17. 2. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Keira » 16. Maj. 2014 13:10

Axl napisal/-a:Matere ter očetje se nimajo kj vtikat v življenje sinov/ hčera tko je in pika. Posebej pa po določeni starosti, ko morejo sinovi/hčere sami poskrbet zase.

Tud nesramn ne smejo bit, to je potrebno tkoj črto postavit, prek katere se ne sme it.

Po mojem mnenju zadeva najbolje funkcionira če oba postavita jasno črto svojim družinam. Fant svoji familiji, kr je njegova in je njegova odgovornost, da postavi mejo. Punca pa svoji familiji ter mora sama postavit mejo svoji materi ter očetu, da se ne vtikata.

Podobno kot je problem "maminih sinčkov" je tud problem "očetovih punčk" tko da oba partnerja morata bit tle odločna, drugač je vse skup bol bogo.

Jz mam dokaj dobre izkušnje(na srečo, upam da tko ostane) ter sm mami zdavnaj povedal jasno da so moji odnosi z puncami moja stvar in konc.

Saj sva postavila meje. Zadeva nekaj časa rez funkcionira (kot zdaj), ampak samo za nekaj časa, potem so stvari naprej enake. :?
Axl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 8. 5. 2014
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Axl » 16. Maj. 2014 16:40

Keira,

Tko je, prv je mir, sam pol je možno, da bo ponovn začela težit pa kršit zasebnost. Zdj ob kršitvi zasebnosti je ponovn potrebno mejo postavt, nič popuščanja. Včas je potrebno večkrat jasno ter odločno povedat do kod se lahko gre ter definirat kaj bo kdo prenašal ter kaj ne. Ko se gre preko alarm konc, nič popuščanja. Sam vseen je dobr, da se ne krega, ampak se jasno, odločno ter spoštljivo pove ona pa si naj misl, kaj si hoče. Še vedn se lahko dobr razumete, al pa sin ter ona, sam vse skup bo ml drugač zgledal ter ona bo morala odnos spremenit ;) Če se pa ne boste razumel se pa ne boste, tko je kaj.

Kr men res ni logično o teh 5 klicih na dan, sj ne morem si predstavljat, da se še to dopušča. Enkrat, dvakrat na tedn pa je to to.
terezijO
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 10. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a terezijO » 16. Maj. 2014 16:51

me sej mislm, da obstajata samo dve meji, al tašča, k se res dobr razume in je dejansko prijateljica, ali pa tašča, ki je navaden zmaj. Druge ni, samo v drugem primeru more nujno sinček postavt meje, pa povedat, da zdej ma svoj lajf in to je to
Keira
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 17. 2. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Keira » 16. Maj. 2014 18:34

Axl napisal/-a:
Kr men res ni logično o teh 5 klicih na dan, sj ne morem si predstavljat, da se še to dopušča. Enkrat, dvakrat na tedn pa je to to.

Klicanje dvakrat na teden verjetno ne bom doživela :) Zdaj je enkrat na dan, do nadaljnega :D

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron