Tako ga pogrešam...kako ga preboleti?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kako dolgo ste rabili,da ste preboleli končano zvezo?

manj kot 1 mesec
80
8%
1 mesec
58
6%
2 meseca
52
5%
3 mesece
83
8%
skoraj 1 leto
157
16%
več kot 1 leto
150
15%
takoj
46
5%
še nisem
380
38%
Skupaj glasov : 1006

Uporabniški avatar
Malena|8
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 11. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Malena|8 » 12. Apr. 2006 22:51

jaz pa sploh ne vem več pri čem sem....če je to kaj imam z enim kaka zveza al samo igračkanje...itaq čakam da bo vikend in naredim vsemu temu konec :D

punce....tiste ki ste pred kratkim šle narazen z svojimi fanti...pa kar pogumno naprej (če vas je pustil on)-itaq vas ni bil vreden :!: :!: :!: ...če pa ste ga pustile ve....pol pa....tak veste kako je na stvari
Uporabniški avatar
girl007
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 30. 7. 2004
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a girl007 » 13. Apr. 2006 13:49

Tudi prebolevanje bivšega partnerja je del življenja. Če te je pustil on, ti ga pa še vedno ljubiš, se moraš naučiti, kako nadaljevati svojo pot, pot proti soncu.

Čas celi rane, pravijo. Za neučakane je to nočna mora, še posebej, če gre za prebolevanje bivšega.

4 osnovna pravila

1. Brez joka ne bo šlo. Smo pač čustvena bitja in zelo nam pomaga, če s solzami iz telesa izperemo bolečino. Dovoljeno ti je jamrati vsakemu, ki ti je blizu (s tem ne mislimo na jamranje sosedu v dvigalu). Poslušaj pesmi za prebolevanje, kot so I'll Be Okay od Amande Marshall ali Torn od Natalie Imbruglia. Svobodno lahko izkažeš svojo žalost, vendar je ne utapljaj v alkoholu. Menda jok tudi krepi trebušne mišice.

2. Uniči dokaze. Pretvarjaj se, kot da nikoli ni obstajal. Odstrani njegove slike, prodaj njegove CD-je in očisti straniščno školjko z njegovo najljubšo majico.

3. Maščevanje. To ni nekaj, kar bi vam predlagali za vsako ceno. Ne gre za to, da mu na avtomobilsko kljuko nalepiš žvečilni gumi, ampak da, na primer, prosiš svojega seksi prijatelja, naj bo tvoj spremljevalec na zabavi, na kateri veš, da se bo pojavil tudi bivši. S tem mu boš dokazala, da obstaja življenje po njem (četudi malce zaigrano).

4. Zabavaj se! Zaradi pomanjkanja apetita in odpravljanja jeze z boksanjem v blazino si izgubila ravno tistih nekaj odvečnih kilogramov. Zdaj se lahko zmuzneš v novo zapeljivo oblekico in se s prijateljicami odpraviš na zabavo (karkoli že to zate pomeni: diskoteka, kino, nočni lokal, ...). Uživaj!

Avtor: Vita, januar 2005
LJUBEZEN je tista gonilna sila, ki dela dan drugačen in življenje lepše, ljubezen je nekaj skrivnostnega, lepega in nerazložljivega.
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 14. Apr. 2006 7:23

girl007 napisal/-a:Tudi prebolevanje bivšega partnerja je del življenja. Če te je pustil on, ti ga pa še vedno ljubiš, se moraš naučiti, kako nadaljevati svojo pot, pot proti soncu.

Čas celi rane, pravijo. Za neučakane je to nočna mora, še posebej, če gre za prebolevanje bivšega.

4 osnovna pravila

girl007 napisal/-a:1. Brez joka ne bo šlo. Smo pač čustvena bitja in zelo nam pomaga, če s solzami iz telesa izperemo bolečino. Dovoljeno ti je jamrati vsakemu, ki ti je blizu (s tem ne mislimo na jamranje sosedu v dvigalu). Poslušaj pesmi za prebolevanje, kot so I'll Be Okay od Amande Marshall ali Torn od Natalie Imbruglia. Svobodno lahko izkažeš svojo žalost, vendar je ne utapljaj v alkoholu. Menda jok tudi krepi trebušne mišice.

Ok s temle se še lahko strinjam ... pač jokaš, prebolevaš ... daš ven iz sebe la la la ...

ampak tole ...

girl007 napisal/-a:2. Uniči dokaze. Pretvarjaj se, kot da nikoli ni obstajal. Odstrani njegove slike, prodaj njegove CD-je in očisti straniščno školjko z njegovo najljubšo majico.

Ja sej nism neumna, da bom šla zdej vse kar sva mela kdaj skupnega stran metata, to je blo do zdej moje življenje in to bom obdržala za vedno pa tut če v eni škatli v zadnjem kotičku podstrešja. Mislim res mi bo pomogalo če bom strgala/uničla/zažgala vse drobnarije, ki jih imam od njega ... največja možna bedarija :?


girl007 napisal/-a:3. Maščevanje. To ni nekaj, kar bi vam predlagali za vsako ceno. Ne gre za to, da mu na avtomobilsko kljuko nalepiš žvečilni gumi, ampak da, na primer, prosiš svojega seksi prijatelja, naj bo tvoj spremljevalec na zabavi, na kateri veš, da se bo pojavil tudi bivši. S tem mu boš dokazala, da obstaja življenje po njem (četudi malce zaigrano).

In še ena rožica ... blazno mi je do tega, da ga zdej srečujem in se kažem tm pred njem. Mislm tole so men tko bulšit nasveti da ... adijo :roll:


girl007 napisal/-a:4. Zabavaj se! Zaradi pomanjkanja apetita in odpravljanja jeze z boksanjem v blazino si izgubila ravno tistih nekaj odvečnih kilogramov. Zdaj se lahko zmuzneš v novo zapeljivo oblekico in se s prijateljicami odpraviš na zabavo (karkoli že to zate pomeni: diskoteka, kino, nočni lokal, ...). Uživaj!

Jst ne vem kere novinarke tole pišejo, ampak me zanima kako one prebolevajo svoje veze ... očitno tko, da se najprej fajn scmerajo, uničjo vse kar so kdakoli mele od tipa, pol se mal naokol skurbajo, grejo na en faj žur in je pozabljeno ... :? :roll:

Beda od bede ... pomoje še nikol ćist zares niso ble v taki situaciji, drgač ne bi tazgale bulšita pisale ... :?

Avtor: Vita, januar 2005
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 14. Apr. 2006 7:31

tiasha, te čist razumem..men se tole zdijo bolj nasveti za kakšne najstnice, ki so ble s tipom par mesecev, ne pa 5 ali več let :?

Tud meni ni bilo nikoli do tega, da bi po koncu njegove stavri stran metala, halooo, sej imam nakit, obleke, cele albume slik od naju povsod, kjer sva bila, in zdaj mi niti malo ni žal, da sem vse obdržala, ker mi je lepo, ko pogledam recimo slike in se spomnim, kako je bilo (sam mi ni več hudo ob tem, ampak res samo lepi spomini)
Za tistih nekaj malenkosti, ki sem jih v prvem mesecu pa res vrgla v smeti, mi je pa škoda, da sem jih :?
Ker je bilo tudi tisto del mojega življenja, pišuka, eno tretjino svojega življenja sem z njim preživela, pa imam menda ja lahko tudi na to obdobje kakšne spomine :!:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 14. Apr. 2006 10:58

jst tud šparam par stvari od bivših čist tko za spomin...
sam nekak ti je pol lažje če vržeš vse stran, ker to naj bi bil prvi korak h prebolevanju, no al pa nekam skriješ kjer ne boš mogu tiste boleče trenutke teh stvari gledat...če ne je pa škoda po dolgoletni zvezi vse spomine uničt......
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 14. Apr. 2006 14:36

Hjaoooo, sam res, kašni globokoumni nasveti... Take dajejo loh sam tisti, k še nkol niso zares trpel in še nkol nekoga mel zares radi... :?

Js obdržim usako stvar... tko od prjatlc, prjatlou, kt od biuših oz. tistih, k so mi u nekem obdobju kej pomenil...

Sploh od biušga, k sm ga mela najraj, ne bi nikol mogla ničesar stran dat... Js sm še tok smotana, da mam po celi sobi raspostaulene negove stvari (spominki in darila)... :oops: K sva nehala sm jh sicr na en kup zmetala pa "kao" pospraula, pa sm jh pol pogrešat začela in sm jih spet vn povlekla in razpostaula... :roll: In spim z njegovimi medvedi. Jebiga.

Slike mam pa sploh use do zadne spraulene in jih z veselem pokažem in kdaj sama pogledam (čeprou ponavad ne gre brez souzic)... Jih za nč na svetu ne bi uničla, mislm sej se ne morš kr delat, da tistih neki mescou oz. bl let sploh ni obstajal... in zbrisat del svoje preteklosti. Nesmisel. Čeprou sm enkat kurla ene slike, sm se najprej prepričala, da mam tiste filme lepo na varnem pospraulene.

Spomini so največkat use kar ti za nekom ostane. :cry:
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
lindick
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 10. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a lindick » 14. Apr. 2006 14:46

heya...

hmmm...se se spomnite ko je moj bivši šel že isti dan, ko me pustil nazaj k bivši...no včeri sem bla na eni zabavi in...tam je bil on...Z NJO...oba presrečna...jz pa se morem vsako minuto dneva zadrževat, da ne jočem...če ga vidim...moram nujno na wc, da se zjočem...hudo mi je...zadnjič mi je rek, da noče stikov z mano ker ga ziher skušam dobit nazaj...resnica je: ne skušam ga dobit nazaj, jz nikol nisem hotla, da bi odšel :( ...pa nima veze..včer sem se trest začela, ko sem ju vidla plesat...in itak...sla pit....pol pa je do mene pris en tip, ki velja za najboljsega na nasem faksu...in itak sem plesala z njim...pol sem pa maščevalno poskrbela, da naju je bivši vidu, ko sma se poljubljala...in takrat sem čutla ful olajšanje...kao lej kok boljšega od tebe sm dobla...zdej pa se počutim še slabš kt prej :(
The nights I waited up for you...promises about coming through...so much time you wasted, that's why I had to replace you!
Uporabniški avatar
T@r@
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a T@r@ » 16. Apr. 2006 10:44

Pri meni je enako... bivši gre nazaj k bivši... :? Gledam ju vsak dan, kako se držita za roke... poljubljata.... :? Kriza je takrat pri meni... Ampak se tolažim s tem, da so vsi njegovi prijatelji mnenja, da sem boljša od nje z vseh strani.... :)
Vse je odšlo. Še spomini so se zavili v temo...
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 16. Apr. 2006 14:54

Tudi moja prijateljica; soseda doživlja podobne situacije, ker je je po 2 letih in pol pustil fant ... Ona že vsa zmešana (tako je sama rekla), nič se ne uči; pred njo je letos matura :?, vseeno ji je za ves svet ... In najhuje mi je, da sploh ne morem pomagati ... Vsak dan jo poslušam (saj vem, da tudi to veliko pomeni), jo tolažim, svetujem, da naj gre naprej, ampak itak, da ne more ... :? Jaz sem že skoraj obupala! :(
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 16. Apr. 2006 15:26

Mojo sosolko je pred dvema letoma fant prevaral na absolventu. Se zdaj ga ni prebolela. :? Pa lahko ji reces karkoli, ne bo pomagalo, doker ne bo sama "let it go".
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Uporabniški avatar
Princeska18
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 9. 4. 2006
Kraj: štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a Princeska18 » 16. Apr. 2006 17:35

Meni se že meša :cry: Ni trenutka da ne bi mislila nanj. Ne morem si pomagat. Najhuje pa je da je moji prijateljici rekel da mu je žal da me pustil. Ampak vem da če bom z njim me bo znova prizadel. Da ga le ne bi imela tako rada :cry: :cry:
Uporabniški avatar
*pupika*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1130
Na forumu od: 14. 9. 2005
Kraj: 3milimetre v zraku

Neprebrana objavaNapisal/-a *pupika* » 17. Apr. 2006 2:16

Joj, kr hudo mi je, ko berem vse tole... zopet podoživljam svoje dogodke in občutke, ko sva morala it narazen... mislim, da se tu res ne da drugega storit kot to, da pustiš času čas... čas najbolje celi rane in je najboljše zdravilo. To tudi sama trenutno počnem... jok pa lajša dušo... tako da, ne se sramovat svojih solzic, samo ne jih pokazati napačni osebi, ker se prav lahko naredi, da kdo v tem prekleto uživa...

cosmo ženske, morate(moramo) naprej.. in to bo takrat, ko bo čas za to- in nič prej...

rada vas imam....
My dreams are my reality...
Uporabniški avatar
T@r@
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a T@r@ » 17. Apr. 2006 2:36

Prišla sem z zabave, kjer je bil on... Ampak tako drugačen... Popolnoma se je spremenil. S to razliko, da zdaj dotike, poljube in besede ne namenja samo eni, ampak mnogim. :cry: Prijatelj mi je rekel, da je od takrat, ko me je zapustil zamenjal 4 deklet. Vse so bile za eno noč... In ko je prišel pred mene z eno izmed naslednjih, se mi je podiral svet. In še vedno se mi... Nisem zdržala pritiska njegove prisotnosti, zato sem tudi jaz našla tolažbo. Takrat sem postala jaz največja prasica, kako sem lahko že z drugim in bla bla. Ko je stopil do mene je verjetno pričakoval, da ga bom lepo pozdravila, mogoče je sanjal celo o kakšnem objemu. Vendar po vseh solzah, trpljenja in bolečine si ne zasluži niti tega! Gledala sem ga, kot če bi ga prvič videla, spregovorila nisem niti besede, le nemo sem ga opazovala. Takrat se je obrnil in zamomlaj nekaj v takem smislu: babnica ena, niti poznati me noče... :evil: Kar naj momlja sam sebi, ter njegovim vsem punčkam, ki jih bo obdelal. Ko bo spoznal, da sem ga imela rada edino jaz, vedno, resnično in največ mu bo prekleto žal! :!:
Vse je odšlo. Še spomini so se zavili v temo...
Uporabniški avatar
*tamalla*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 205
Na forumu od: 22. 3. 2005
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a *tamalla* » 17. Apr. 2006 10:29

T@r@ napisal/-a:Prišla sem z zabave, kjer je bil on... Ampak tako drugačen... Popolnoma se je spremenil. S to razliko, da zdaj dotike, poljube in besede ne namenja samo eni, ampak mnogim. :cry: Prijatelj mi je rekel, da je od takrat, ko me je zapustil zamenjal 4 deklet. Vse so bile za eno noč... In ko je prišel pred mene z eno izmed naslednjih, se mi je podiral svet. In še vedno se mi... Nisem zdržala pritiska njegove prisotnosti, zato sem tudi jaz našla tolažbo. Takrat sem postala jaz največja prasica, kako sem lahko že z drugim in bla bla. Ko je stopil do mene je verjetno pričakoval, da ga bom lepo pozdravila, mogoče je sanjal celo o kakšnem objemu. Vendar po vseh solzah, trpljenja in bolečine si ne zasluži niti tega! Gledala sem ga, kot če bi ga prvič videla, spregovorila nisem niti besede, le nemo sem ga opazovala. Takrat se je obrnil in zamomlaj nekaj v takem smislu: babnica ena, niti poznati me noče... :evil: Kar naj momlja sam sebi, ter njegovim vsem punčkam, ki jih bo obdelal. Ko bo spoznal, da sem ga imela rada edino jaz, vedno, resnično in največ mu bo prekleto žal! :!:


punca ne morem druga napisat ko sam tole :respekt: ..
res ti svaka čast da si tole tak speljala ... in ugotovila da gre življenje naprej .. joj da bi bla jst takrat tak pametna in bi to naredla .. in ne potem ko me je pustil sma ostala prijatla in me je povabil na njegov rojstni dan ... tam sma bla še enkrat skupaj ... jst nisem znala rečit ne ... on pa tud ne ...
in vrjemi da je bolše tak kot si ti naredla ... ker jst sem ga v tistem času ko sma bla frenda že na nek način pozabla ... pol pa spet mi je čist zmešu glavo ... :roll:
Uporabniški avatar
T@r@
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a T@r@ » 17. Apr. 2006 11:05

Dovolj mi je bilo tega prijateljevanja z njim... Nisva se prvič razšla... Kar nekajkrat že... In vedno znova sem mu nasedla. Mu verjela. In to samo zaradi tega prijateljevanja. Ni minilo dneva, da se ne bi slišala, si pisala ali kar koli. Četudi sva bila narazen. Zdaj mi je pa dovolj! Najslabše je biti z bivšim prijatelj. Po moje.. Če je bilo med vama vsaj nekaj ljubezni. Z obeh strani.. Čeprav je med nama še dosti odprtega, ker se od takrat ko sva se razšla, pošteno še pogovarjala nisem z njim. Tokrat grem jaz naprej. Hudo bo, ker ga vsak dan srečujem. Vendar sem prepričana da bom zmogla. Drugače bom čist uničena... :cry: :cry:
Vse je odšlo. Še spomini so se zavili v temo...

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov