Tako ga pogrešam...kako ga preboleti?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kako dolgo ste rabili,da ste preboleli končano zvezo?

manj kot 1 mesec
80
8%
1 mesec
58
6%
2 meseca
52
5%
3 mesece
83
8%
skoraj 1 leto
157
16%
več kot 1 leto
150
15%
takoj
46
5%
še nisem
380
38%
Skupaj glasov : 1006

Uporabniški avatar
Stripy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 22. 3. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Stripy » 01. Jun. 2010 8:31

Joj, sam ene pa res nimate niti mal občutka za človeka, k je čist v badu madona. Res je lahko rečt, da naj neha dramatizirat, ampak to niso enostavne stvari. Najlažje je rečt, pejt vn, pejt pospravlat, dj to dj ono. Kakorkol se že probaš zamotit, ta občutek je s tabo. In pomaga edino čas, da ublaži to bolečino. Tko da, ni nekega hitrega recepta, kako se pozabi na vse kar je blo. Zase vem, da sem bla prvi teden čist namorjena, nikamor se nisem premaknila, razn do najboljše kolegice pa sestrične, k sta mi stale ob strani. Po parih tednih je stvar že bistveno lažja. Beliangel, če rabiš koga za pogovor, lahko kontaktiraš mene na zs, sm neki podobnega doživela par mescev nazaj.

Lp
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 01. Jun. 2010 8:35

^^sej vem, da ni prijetno, no worries, sem tud sama šla že čez podobno; ampak it ven in se zamotit sigurno bolj pospeši prebolevanje, kot pa sedet doma in se smilit sam sebi. Sam to sem hotela rečt..
In, ja, beliangel1 totalno dramatizira (dej še enkrat poglej njen post).
Uporabniški avatar
Stripy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 22. 3. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Stripy » 01. Jun. 2010 8:41

V glavi se ji postavljajo vprašanja, na katere ne najde odgovorov in jih bo tud bol težko. Ampak jo razumem, ker sem se jst sprašvala zelo podobno, dokler nisem počas pršla do spoznanja, da teh odgovorov ne bom dobila in da je treba naprej. Itak, vsak preboleva drugače. In vsak more sam pridt do spoznanja, da je blo tko pač najboljš. Jst sem bla vedno mnenja, bolš sam, kot v slabi zvezi. Ampak vseen se je pa težko sprjaznt z izgubo. Jst sm se tist trenutek, ko sva nehala, počutla, kot da bi mi en umrl. Kot, da bi del mene manjku, po določenem času pa spoznaš, da se je to pač mogl zgodit. In naj dramatizira, če bo tko lažje dala ven svojo bolečino, tud ven bo šla pa se zamotla, ko bo pripravljena na to.

Pa ja vem, vse smo že šle čez to, zato pa, djmo si raj pomagat, k pa ku...t ena drugo. Tko da, no hard feelings :)
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 01. Jun. 2010 8:45

Jst sem pa že pomislila da je izgubila mamo, očeta ali otroka.....nekaj nenadomestljivega.......ne pa fanta.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 01. Jun. 2010 8:48

Stripy napisal/-a:Jst sem bla vedno mnenja, bolš sam, kot v slabi zvezi.


Se strinjam. :)
Vem da je hudo po razhodu s fantom, lahko se poskusit zamotit s čem, ampak mislim da bo najbolj pomagal čas!
Pa pogumno, sej ima samsko življenje tut svoje prednosti :wink:
pikica24
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 20. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a pikica24 » 01. Jun. 2010 15:22

Se stinjam s Stripy. Verjetno se je že bolje počutila ko je samo napisala tukaj kaj čuti. Da ve da jo drugi podpirajo. Tudi meni je veliko lažje če samo napiše pa nekdo potem odpiše, da bo kmalu bolje.
beliangel1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 2. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a beliangel1 » 02. Jun. 2010 15:11

hvala Stripy in hvala pikica24.
naj povem, da mi ej ful ful ful pomagalo to napisati sem...pa čeprav sem dobila nekaj očitkov.
nekak sem mogla dat iz sebe..
napisano je blo v ternutku slabosti...v trenutku ko se ti poruši svet.
drugače pa ne skrebt...nisem najstnica zasanjana.in znam preživet tud ko je zelo težko.
ampak mogla sem dat iz sebe.
in verjetno bo še kak takšen post.
Uporabniški avatar
-barbi-
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 5. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a -barbi- » 02. Jun. 2010 21:35

purple_rain napisal/-a:Kaj storit? Nehat dramatizirat, za začetek.
Dvignit rit in it ven, se zamotit, kej počet, pospravljat magari - če je že vse pospravljeno, lepo vabljena k men. :D


gute Antwort...res dober odgovor.

Punce vem in verjamem da je težko..samo dve leti...no ko bote z nekom vsaj 5 let in šle z tistim narazen, s katerim maš mogoče šeotroka, že hišo in vse...pol bo res kriza. Tako malo sem in tja...ni nič resnega. Sicer nisem brala vseh 300pa nevemkolko strani ampak...zadnjih nekaj. Nič groznega...zamotite se, bo prišel novi pa bo hitro boljše.
Man hat die Menschen schon halb für sich gewonnen, wenn man sie mit ihrem Namen anredet, weil man sie auf diese Weise eben ihre Persönlichkeit fühlen lässt.
Franklin Delano Roosevelt
Uporabniški avatar
Stripy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 22. 3. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Stripy » 03. Jun. 2010 6:58

Ene pač niso tok močne, da bi lahko rekle, ma bmk, grem naprej bo že drug prišel. In rabjo več časa, da se sprjaznejo z določeno situacijo. In zna še kako bolet tud po enem letu brez otrok. Ne rečem, da ni težje, če maš še otroka, ampak ni otrok pa bajta pogoj, da po končani zvezi bol trpiš.

In itak, da pride drug tip slej ko prej, ampak v fazi, ko res dojameš da je konc, bol težko razmišlaš o tem, kater bo naslednji.
Uporabniški avatar
*Lara*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 521
Na forumu od: 26. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lara* » 03. Jun. 2010 8:14

Ma ja...v easy je govort nekomu, k je srečno v zvezi, kako naj se preboleva...Sam dejansko so koraki takšni-jokanje-prbolevanje-spoznanje drugega-sreča :)sam pri enih to dlje traja...pri drugih manj...pomožnosti se nardi še kak korak nazaj, hehe... :D
Uporabniški avatar
Stripy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 22. 3. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Stripy » 03. Jun. 2010 8:22

Ajoj, Lara, zdj si me spomnla name :D

Jok, jok, se sprjaznim, spoznam druzga, to ni to, spet se prikaže bivši. Pa sem bla spet šibka, popustila in se je začel začaran krog poln joka po eni strani pa smeha na drugi.

Dokler mi ni čist počl in sem prekinla zadevo v sekundi. Zdaj pa uživam, pa počnem stvari, ki me veselijo, hodm vn, spoznala naslednjega, ob katerem mi šibajo metulčki sto na uro.

Point tega je, da vsak preboleva na drugačen način in vsak more sam pridt do spoznanja, da je bolš prekint vse skp, če veš, da nisi srečen.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 03. Jun. 2010 14:33

*Lara* napisal/-a:Sam dejansko so koraki takšni-jokanje-prebolevanje-spoznanje drugega-sreča :)sam pri enih to dlje traja...pri drugih manj...pomožnosti se nardi še kak korak nazaj, hehe... :D
Sam dejansko je to problem, ker je napačen vrstni red (zato se pa potem skoz jokca), moral bi bit: prebolevanje-sreča-spoznat drugega..


Ampak kaj pa jz vem, ane, k sem srečno samska. :D
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 03. Jun. 2010 14:58

*Lara* napisal/-a:Ma ja...v easy je govort nekomu, k je srečno v zvezi, kako naj se preboleva...


Veliko bolj pametno je, da se učiš od nekoga, ki je nekaj že dal skozi, kot da si dva, ki sta v istem zosu, vzajemno dajeta potuho pri pasivnosti. Čeprav je slednje bolj easy.

*Lara* napisal/-a:Sam dejansko so koraki takšni-jokanje-prbolevanje-spoznanje drugega-sreča :)


To je napaka, ki jo dela večina (in tu nisem izvzeta).
Uporabniški avatar
*Lara*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 521
Na forumu od: 26. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lara* » 03. Jun. 2010 16:17

A pejte se solit nekam s temi napakami :D sej nism napisala splošno definicijo prebolevanja...sam tko..na hitr..iz glave.
No ja..vsaj debata teče dalje :D

Ja, prav je da ti svetuje nekdo, ki je dal to čez... je pa vseen fajn, da še mal sočutja pokažeš nekomu, ki je na tleh...al je to že preveč po novem :cool:
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 03. Jun. 2010 16:34

Normalno, da je težko, posebej če narediš napako, ki jih dela mnogo-fant, fant in fant, btk za kolegice, potem pa ostaneš sam.
Meni je npr pomagalo to, da sem se nekaj dni smilila sama sebi, potem pa je bilo dovolj.In sem si nabavila nekaj cunj, kozmetike in štikle, pa žurat in spoznavat nove tipe.Fajn je občutek, da si všeč še komu in da je v morju še več rib, ne pa samo ena, s katero se ni izšlo.
The world is as you are.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov