Tako ga pogrešam, kako ga preboleti? 2.del

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 10. Apr. 2015 12:40

Punce moje, vem kak vam je, jz sem tudi rabila veliko časa da sem pozabila bivšega. Prvih mesecev po razhodu se niti ne spomnim dobro, nisem mogla spat in sem delala samo tisto kar je blo nujno potrebno da preživim, ti meseci so mi v megli...

Obrnite se sebi, preberite kako dobro knjigo, ukvarjajte se s sabo, čas pozdravi vse. Znebite se fotk in daril za obletnice, skupno fotko sem raztgala in jo vrgla v reko, darila sem podarila naprej, dolgo sem se poslavljala od vsega. Imejte kako prijateljico, ki vam bo stala ob strani. Stike s bivšim pa prekinite. Potrebovale boste zagotovo še kak mesec za prebolet, ampak boste prebolele. Če je meni uspelo, lahko uspe tudi vam, objem :)

Sedaj imam drugega fanta in se na bivšega redko kdaj spomnim, pa še to ne v smislu da mi je žal da nisva skupaj, daleč od tega...

Naj še dodam, da ko sva se razšla, je on kmalu za tem dobil otroka z drugo, bilo mi je nenormalno hudo. Nato se je razšel tudi s mamo od otroka in nato mene klical - seveda sem ga skenslala in ni mi žal da sem ga. Tko da se to hitro obrne, verjemite mi.

Spoznale boste novega partnerja, ne jutri in ne pojutrišnjem, vendar ga boste in šele potem boste videle razliko in vedle kaj je zveza in da to kar ste imele sploh ni bila ljubezen.
lola1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 24. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a lola1 » 01. Maj. 2015 17:56

kako je mogoče, da vedno pademo na "slabe fante" res, kako?? :x

po več kot 6 letih prijateljevanja pa neke vrste zveze, sva lani decembra končala, ker je bil res nesramen do mene in lahko se zahvalim le prijateljicam, ki so naredile konec temu. in ko sem ga po enem mesecu toliko prebolela, da sem lahko šla mimo njegove hiše (živiva v isti vasi :? ) brez da bi padla v jok. mi je februarja spet začel nazaj pisati, se opravičevati itd...pa je hotel spet ven, da mi ima toliko za povedati, in seveda sem po faking xyz povabilih, pred pol meseca rekla, da greva. ok, res bilo vse super pa vredu, pa prijazen je bil ..včeraj, ko sva se pa srečala na proslavi za 1.maj, pa me je totalno ignorirao, a po sms-u mi pa napisal, če greva kam. mislim kreten..toliko o tem, kako se je spremenil...sem ga odjebala, oz. mu dala danes do polnoči rok, da naj pove če me hoče v svojem življenju ali ne, in če bo ne ali odgovora ne bo dal, (ker bo pričakoval, da bom kot vedno pozabila na to in mu oprostila) bo on zame končana zgodba, ker tolikokrat sem že poskušala, da bi nama uspelo, pa nama ni..zakaj bi nama potem zdaj :/
v bistvu ne pričakujem lih nasveta kakšnega, samo sem pač morala to napisati, da dam ven iz sebe
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 01. Maj. 2015 18:49

Joj, ne vem kaj naj ti rečem, vem da je težko, sploh po tolkem času, ampak si 1x že popustila in dvomim da bo zdej kaj boljše.

Sama sem samska po štirih mesecih zveze, nekdo bi rekel to ni nič, ampak vseeno boli...
Jz bi rekla, da res palimo na slabe dečke. Nimam nekega pametnega nasveta, razen da se probaš zamotit s sabo in da ne pozabiš zakaj sta se razšla in kaj ti ni ustrezalo pri njemu.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 02. Maj. 2015 7:41

čuftika napisal/-a:Jz bi rekla, da res palimo na slabe dečke.


Definitivno. Bad Boyi so definicija ne "needy" (te besede nimam pojma kak bi se jo najboljše dalo prevest) in ta potrebnost po potrjevanju drugih (mislim, da je to še najboljši prevod) je totalni mimostrel kar se privlačnosti moškega pri ženskah tiče. Zato pa padate na bad boye, na take, ki jim je vseeno za vas, ki so misteriozni, ki se ukvarjajo s samim sabo, ki so samozavestni, ki so v emocionalnem centru. Take karakteristike so vam privlačne, ampak moški s takimi karakteristikami vas bo tud lažje prizadel, zato, ker se ne ukvarja tolko z vami in mu ni tolko do zadovoljevanja vaših potreb pa tudi, če vas ima zelo rad. Če ga bote zavrnile ali prizadele, ne bo plazil za vami pa vas prosil za še eno šanso, ampak se bo obrnil pa in šel stran pa si mislil: njena izguba.

V bistvu je precej logično. Zato pa nočete Mr. Nice Guy-a, ker taki pleaserji, ki delajo stvari samo zato, ker hočejo neko potrditev od vas so odbijajoči in medtem, ko te karakteristike na ženski pri moških grejo skozi, ker roko na srce - seksat bomo pa le dobli, pa pri ženskah, ki na seks ne polagajo take pomembnosti, vsaj na začetku ne, ta potreba po potrjevanju konča vso privlačnost.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 02. Maj. 2015 9:03

Včasih je dobro slišati moško slališče :)
Točno to, če rečem da tak ne morem več, bo on rekel, da je potem najboljše da ne zapravlja tvoj čas - ne bo rekel potrudil se bom in podobno, ker se ne bo, ker se ne rabi trudit, ker mu je očitno vseeno ali je z mano ali je z neko drugo žensko. Očitno ni nekih globljih čustev, on je sebi center sveta, partnerka je obstranskega pomena.

So misteriozni, nevarni, ukvarjajo se s nevarnimi zadevami, ampak tebi so všeč, pa čeprav veš da niso zate in čeprav si realno v tem času srečala milion bolj postavnih tipov, ti hočeš samo njega... :/
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 02. Maj. 2015 9:33

Meni se zdi problem neuravnoteženost in to, da se ljudje ne želijo prilagajati. Pač, jebiga, odnos deluje po principu "push/pull" in najti je treba neko ravnotežje. Osebno mi gredo oboji, ti. "bad boyi" in "nice guyi" na živce, ker nimajo začrtanih meja, ampak po večini samo gonijo svoje. Ne, hvala.

lola1, skenslaj ga. Nima si smisla kvarit živcev in tratit časa za take osebke. Ja, bo težko, ampak bodi močna in pojdi naprej, ker nima smisla. Pika.

čuftika, jaz te čisto razumem, se mi je pred leti zgodilo podobno - šla sva narazen po nekaj mesecev zveze na zelo otročji način z njegove strani. Je bilo hudo, ampak sem si dopovedala, da ni vredno se sekirat, če mi človek v obraz ni sposoben povedat kako stvari stojijo.
As your lover describes you, so you are.
Uporabniški avatar
en_drug
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 28. 4. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a en_drug » 02. Maj. 2015 9:40

Veerle napisal/-a:Meni se zdi problem neuravnoteženost in to, da se ljudje ne želijo prilagajati. Pač, jebiga, odnos deluje po principu "push/pull" in najti je treba neko ravnotežje. Osebno mi gredo oboji, ti. "bad boyi" in "nice guyi" na živce, ker nimajo začrtanih meja, ampak po večini samo gonijo svoje. Ne, hvala.


Dobro napisano. Današnjim generacijam z mano vred manjka volja do prilagajanja in sprejemanja človeka takšnega kot je.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 02. Maj. 2015 10:07

Predvsem pa manjka spoštovanja do žensk, očitno je vseeno kera je zraven, samo da je, za ta namen najboljše kupit napihnjivo lutko v Venera shopu, ki je brez čustev :ja:
Uporabniški avatar
en_drug
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 28. 4. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a en_drug » 02. Maj. 2015 10:18

To je preveč posplošeno. Jaz bi lahko recimo napisal, da ženskam manjka spoštovanja do moških, kar je prav tako preveč posplošeno. Še vedno velja da moški izbira ženska izbere.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 02. Maj. 2015 10:32

Seveda ženska izbere, vendar ko ugotoviš da si zbrala kaj ko ti ne ustreza, potem greš naprej...

Pač ne štekam, zakaj se ne tko težko potrudit ko ti težka reče že vmes kaj jo moti ali ko se na koncu dobita in pomenita. Tipi rečete OK, potem boljše da ne zapravljam tvoj čas. Kaj na šihtu tut vsako nalogo pusti, ko se mu kaj zatakne ali začne komplicirat? In gre na naslednjo, to pa nedokončna, ker ni šla tko enostavno kot si je on zamislil (zelo nedozorelo in odročje, sploh za moškega 35+, tko da takim tipom polagam na srce da dejte odrasti, ker drugače boste dobri samo za avanture, na stare dneve boste pa sami).
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 02. Maj. 2015 10:46

Jaz pa ne padam ne te izgovore, oh bad boyi mi spodnesejo tla pod nogami, oni počnejo nevarne stvari :lol: .


Razumem kaj vas spolno privlači, samo resno...na temu svetu je toliko dobrih in uravnoteženih moških, ki ne bodo skakali za vami, in bodo počeli nevarne zadeve (LOL).

Razlika med temi moškimi, ki dejansko vejo kaj počnejo in kdo so...je pa ta, da so ali zasedeni, ali pa se ne bi zanimali za žensko, ki ima v sebi vzorce za bad boye.

Ker vsaj za moje pojme, jih ve spravljate v zveze ker jih poskušate popraviti. Se jih pa ne da popraviti, ker vzorci ki jih imajo oni..so enaki obnašanjem fantkov.

Preberite si kak material, boy vs. men psihology, pa boste videle vzporednice.

To glede bad boyev, je isti bulšit kot je medijsko predstavljanje alfa samcev.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 02. Maj. 2015 11:41

Ja, se strinjam da so fantki v telesu moškega.

A veš une teorije, ko so včasih moški ženske posiljevali pri tem ko so zasedal nova zemljišča? No in potem, smo ženske tega v podzavesti nekje navajene, da nas izkoriščajo in zato nas privlačijo taki tipi - moje mneje :P
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 02. Maj. 2015 12:39

Po tej logiki, bi lahko moški ubili svojega nasprotnika, in posiljevali sosede ko kupimo novo parcelo v občini.

Pride do neke točke, ko si je treba priznati, da če imaš celo vrsto idiotov za sabo, si sama kriva za to. Isto je če ma moški same nore ženske.

Sploh pa, res premišljujem kakšna je verzija slovenskega bad boya...
Res, to bi rad videl...ker mali kriminal v Sloveniji je na levelu Čokolino mafije, ne vem, mal nabildan, tatuji, kak UFC fighter?

Ker sem srečal, delal, in imam v familiji take paciente, in se mi njihove partnerice dobesedno smilijo. Za kako minuto.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 02. Maj. 2015 15:43

Bad boy po karakterju, manj po videzu...

Ko pogledam svoje bivše, so si bli različni, z veseljem z vsakim spijem kavo, niso bli napačni, ampak niso bli pravi.
Problem so moški, ki imajo čustva nekako zablokirana, modra je to samo varovalo... Ali izhaja iz primarne družine.


Samo za vzpodbubo puncam, ki prebolevajo - bla sm prepričana da svojega prvega fanta ne bom pozabila nikoli. Ko sva se razšla mi je bilo grozno. Skupaj sva bila 2 leti, načrtovala hiško in družino. Delala sm na sebi, nisva se videvala in mi ga je uspelo pozabit. Pomagal je samo čas. Zato sem mnenja da lahko pozabimo vsakega, če to želimo.
Skupno fotko sem raztrgala in jo vrgla v reko, darila za obletnice podarila otrokom, darila za rojstne dneve sem isto podarila naprej. Napisala sm seznam kaj bi pri njemu ni ustrezalo. Naj še povdarim da se uradno nisva nikol poslovila, nikol pogovorila na koncu, ampak da je šel vsak svojo pot, brez da bi razčistila in dala točko na zvezo, kar mi je ful težko padlo. Ampak se da, rabila sem seveda mesece in mesece da sm dojela da si zaslužim več in da sm lahko objektivno pogledala na vse. V meni je bilo nakopičeno ogromno jeze, ki sm jo sproščala s športom in kričanjem v naravi, ko sm bla sama... Bila sm prepričana da nikol več nobenga ne bom spoznala, ki bi mi bil všeč - seveda sm se zmotila :D
lola1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 24. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a lola1 » 02. Maj. 2015 21:21

čuftika1..ja saj enkrat ga bom itak prebolela, samo zdaj je res hudo..sploh zato ker on ne razume, kaj je narobe. mogoče je problem v tem, da sva od vsega začetka bila midva en za drugega, prvi resen poljub, prvi seks, itd (sva relativno mlada - 20)...in po vseh prekinitvah in drugih ki so bili med tem časom, mislim, da oba hočeva zagotovilo, da če nama s kom drugim ne uspe, da pa imava še en drugega. Sam problem je, da se on zato noče vezati, ker potem verjetno misli, da je to to in konec, da bi spoznal koga drugega...torej ja, on je meni še vedno, faking yes, jaz pa njemu rezerva, ki sicer čuti nekaj do mene, samo vseeno hoče še sprobat z drugimi
Sama sebi sem že smešna, ker sploh mislim, da se bo kdaj spremenil in brezveze zapravljam čas z njim.Samo sebe je pa težko prepričati, da nič ne bo

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]