Starši ga ne sprejmejo

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 10. Apr. 2008 10:45

densy napisal/-a:
metuljčica* napisal/-a:
jullia_ napisal/-a:OMG, kao ste tako verna in pobožna družina, da je vera ovira, pa te tudi tega niso naučili, da nisi krščanka ampak kristjanka oziroma katoličanka.
Malo OT, ampak jaz sem se tudi spotaknila ob to. :D

jao a morte spet pojme popravlat :)


V napačnih pojmih se vidi nepoznavanje, z nepoznavanjem pa pridejo predsodki. Osvoboditev od predsodkov pa pomeni realni vpogled v določeno stvar.

En lep primer, ko se osvobodiš predsodkov:

1 Jezus pa je krenil proti Oljski gori. 2 Zgodaj zjutraj se je spet napotil v tempelj. Vse ljudstvo je prihajalo k njemu, on pa je sédel in jih učil. 3 Pismouki in farizeji so tedaj pripeljali ženo, ki so jo zalotili pri prešuštvovanju. Postavili so jo v sredo 4 in mu rekli: »Učitelj, tole ženo smo zasačili v prešuštvovanju. 5 Mojzes nam je v postavi ukazal take kamnati. Kaj pa ti praviš?« 6 To so govorili, ker so ga preizkušali, da bi ga mogli tožiti. Jezus se je sklonil in s prstom pisal po tleh. 7 Ko pa so ga kar naprej spraševali, se je vzravnal in jim rekel: »Kdor izmed vas je brez greha, naj prvi vrže kamen vanjo.« 8 Nato se je spet sklonil in pisal po tleh. 9 Ko so to slišali, so drug za drugim odhajali, od najstarejših dalje. In ostal je sam in žena v sredi. 10 Jezus se je vzravnal in ji rekel: »Kje so, žena? Te ni nihče obsodil?« 11 Rekla je: »Nihče, Gospod.« In Jezus ji je dejal: »Tudi jaz te ne obsojam. Pojdi in odslej ne gréši več!«
Uporabniški avatar
_sanja_*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 41
Na forumu od: 29. 1. 2007
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a _sanja_* » 10. Apr. 2008 11:37

A lahko vprašam, kolk si stara?
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 10. Apr. 2008 11:45

š?
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 07. Dec. 2010 23:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 10. Apr. 2008 12:38

Pontifex Maximus napisal/-a:
densy napisal/-a:
metuljčica* napisal/-a:
jullia_ napisal/-a:OMG, kao ste tako verna in pobožna družina, da je vera ovira, pa te tudi tega niso naučili, da nisi krščanka ampak kristjanka oziroma katoličanka.
Malo OT, ampak jaz sem se tudi spotaknila ob to. :D

jao a morte spet pojme popravlat :)


V napačnih pojmih se vidi nepoznavanje, z nepoznavanjem pa pridejo predsodki. Osvoboditev od predsodkov pa pomeni realni vpogled v določeno stvar.



sj ona nikjer ne govori, da je ona ful verna.. taki so njeni starši..
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 10. Apr. 2008 12:44

densy napisal/-a:
Pontifex Maximus napisal/-a:
densy napisal/-a:
metuljčica* napisal/-a:
jullia_ napisal/-a:OMG, kao ste tako verna in pobožna družina, da je vera ovira, pa te tudi tega niso naučili, da nisi krščanka ampak kristjanka oziroma katoličanka.
Malo OT, ampak jaz sem se tudi spotaknila ob to. :D

jao a morte spet pojme popravlat :)


V napačnih pojmih se vidi nepoznavanje, z nepoznavanjem pa pridejo predsodki. Osvoboditev od predsodkov pa pomeni realni vpogled v določeno stvar.



sj ona nikjer ne govori, da je ona ful verna.. taki so njeni starši..


Saj za njene starše govorim, ker je rekla, da njena mami komplicira glede pravoslavja in katolištva. :wink:
jagoda00
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 2. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda00 » 10. Apr. 2008 16:20

Pojdi raje potem nazaj k bivšemu, če je tako boljši in bo vse ponovno vredu in mami ne bo jezna več ter boste živeli srečno do konca svojih dni :evil: :evil: :D
P.S.
Malo se hecam, zoperna reč, nevem kako bi ti svetovala :?: :?
Uporabniški avatar
leoncinha
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 24. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a leoncinha » 10. Apr. 2008 17:02

Jst sem bla v podobni situaciji. Jst sem bla pridna, lepa oh in sploh, on pa(po mnenju mojih) neizobraženec, pijanc, neolikan, ne ve kaj je to ljubezen, nikol se ne bo zresnil z mano....
Seveda NIČ od tega ni bilo res. On je bil ljubezen mojega življenja(takrat) in jst se nisem pustla. Velik sm prejokala zarad tega k ga niso marali pa tud njemu je blo mal na bed, čeprav je govoru da to ni važno in glavn da se mava midva rada. Sčasoma sem se navadla da so šle te opazke skoz eno uho not skoz drugo pa ven. Jst se nisem dala in počas (ampak res po dolgem času) so uvideli da ne morejo nič in da se mava zares rada.

Jst ti priporočam da vztrajaš, če ga maš zares rada. Pravijo da z ljubeznijo loh gore premikaš( al whatever že), ni vrag da neb še maminega mišljenja.

S tabo smooo!!!! :D
Uporabniški avatar
*chiky*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 78
Na forumu od: 29. 4. 2006
Kraj: in his arms=]

Neprebrana objavaNapisal/-a *chiky* » 10. Apr. 2008 19:05

Hey. Morem reč, da me je prav zabolelp, ker mam sama podobno situacijo. Je pa razlog drugi. Fant nima izobrazbe, kakršno bi si starši želeli, ima svoj stil (ki pade v oko) in ko so me prvič videli z njim na cesti, je bil joj. Skupaj sva že leto in 3 mesece in se imava vseeno lepo. Mama ve, pred očetom skrivam. Izkoristiva prosti čas in sva vseeno dosti skupaj, čeprav pa ni tako, kot bi si želela. Zaradi tega trpim, ampak sem se naučila živeti tako, dokler ne bom dovolj samostojna, da se jim zoperstavim in dokler ne bosta spoznala, da sva že dovolj dolgo skupaj, da je pravi za mene in da z njim tudi nameravam ostati. Prepričanjem staršem je težko nasprotovati, vendar se bodo morali sprijazniti.
Shmeky
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 110
Na forumu od: 28. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shmeky » 10. Apr. 2008 19:57

tezka zadeva lahko pa recm da tvoji starsi ce so prebral enkrat sveto pismo kjer pise spostuj ljudi druge vere itd.....kle ni v vprasanju verska nestrpnost temvec nacionalna glede nato da ste v familiji slovenci on je pa srb ane seveda srbi so ze kar kasnih 20 let v slabi luci od vseh slovencev hrvatov itd....ne dojemajo da pac je bila to politkia zadnjih 20 let in ne celotni narod poleg tega so se srbi zbal za svojo druzine familije itd v tej vojni v bistvu nebom se spuscal v to vendar se vidi se en primer o shiiit zakwa lih cefurja:D poleg tega vidim da si stara koliko 26 neki tsga pozabu sm .....ja sj si ze cist odrasla sedaj se lahko pogovoris s starsi je pa en problem kako si se ti nasploh razumela znjmi se preden si njega spoznala ??? toj zelo veliko vprasanje kajti ce odnosi ze prej niso bili zadovoljni stabo potem pa res nwem ane...to so druzinske zadeve .... poleg tega da ti hoceta kao dobro ocitno sedaj sele vidita kako zivis ker si ze dolgo znjemu in sta se tudi odselila na sovje dolgo ze skp zivita i vidita da ti je cisto dobro in sedaj sama u sebi premisli kje ti je bilo lepse a doma pri starsih kjer is mogoce imela skrbi ker vidim da imas radikalne starse...ter pa sedaj ko si na svojem ....pa glede nato da nima izobrazbe moramo vedeti da to tudi njega boli samo ce mu kdo to omeni mogoce je zelo priden delavec in se kdaj pohvali da je delavec meseca in tako samo useen k mu naprimer lahko tvoji starsi zabijejo kajlo ja v pogodbi pa kokr vem ti pise delavec brez poklica kajne ....mah vidm da sm se prevec razpisal ...recem ti samo poberi svojega fanta pojdita k tvojim starsom in jima u faco recta no zj pa povejta kwa waju moti ...in se resno pogovorite o temu kajti ce bosta se kar tvoja starsa dve mule ki se zabijata z glavo v zid mors bit pripravlaena se sporect znjima in nakoncu bos ti zmagala ker si se jim uprla in nakoncu jima bo zou ker ste se sprli in potem pa mislim da bi se morali odnosi izboljsati...no lep pozdrav ce te se kaj zanima ti kr uprasi :D
ice baby
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 3. 4. 2008
Kraj: Ivančna Gorica

Neprebrana objavaNapisal/-a ice baby » 10. Apr. 2008 21:24

vidm da me sprašujete kok sm stara...stara sm 21, on pa je eno leto mlajši
glede nasvetov, da nej vztrajam, če se mava rada vas bom vsekakor upoštevala...ni mi vseeno, ker je konec koncev le ona moja mama in jo imama rada...vem da mi želi dobro, to mi pove ampak ne ve pa da to dela na napačen način, kot je že nekdo to omenil od vas...imam brata, ki se razume z njim, oče pa je tko bol neopredeljen tko da ni tko boleče kot pri mami
rosomah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a rosomah » 10. Apr. 2008 23:00

ice baby napisal/-a:Imam problem, ki se mi zdi čedalje večji in nikakor ne najdem izhoda, razn to da vztrajam pri svojem. Imam fanta, ki ga imam zelo rada, razumeva se, on me ima tudi zelo rad...u glavnem mami ga sploh ne prenese iz naslednjih razlogov: ker je pravoslavne vere ( on je Srb jest slovenka) jest sm pa oz. ona je krščanka in se obremenjuje s tem da me je ona vzgajala kot krščanko in se boji da bi jest prestopila v to drugo vero...pri meni in pri njemu sploh ne igra vloga vera, drug problem je ta, da ji on ne potegne že kot oseba, pravi da je preslab za mene, da to ni fant za mene, da si zaslužim bojšega in ga kr naprej primerja z mojim bivšim, češ da je bil on boljši, bolj urejen, boljša izobrazba itd.
Vsak dan, ko se dobivam in vedno, ko grem vn se začne kregat, govori mnogo psovk čez njega in tudi ko sem doma se ji kr strga in začne s svojimi prebliski ki jih ima glede njega. Jest ful trpim, ker moram vse to prenašat, govori, da če bom z njim ostala, naj nanjo ne računam več. Jest sm ful razočarana nad tem kako ona razmišlja in se bojim da bo zbolela na živcih zaradi tega, ko se ona tako obremenjuje. Prosim podajte mi svoja mnenje, svetujte mi, če ima kakšna podobno situacijo...Jest ga imam ful rada, lepo mi je z njim, lepo ravna z mano...on pa tudi ve da ga moja mami ne sprejema ampak ne da na to velik, ker sm mu pomembna jest!


posluš, ajs bejbi. Kaj pa si pričakovala. Da bo mati kar tako spustila svojo hčerko iz svojih krempljev. Ona te je vzgojila, ona te je oblikovala kot otroka, ona si je s tabo naredila neko garancijo za svojo starost. sedaj pa pride en tipček in začne pobirat njene sadove. Normalno, da jo pizdi. In ker je dečko srbin, jo pizdi še bolj.
Boli te. Svetujem ti, da to njeno pizdakanje lepo vzameš kot posledico njene navezanosti nate, in da se lepo dobivaš s tipom, ki ti je pri srcu, da ne boš kdaj obžalovala.
Ker se ti lahko zgodi, da dobiš res kakega kretena, s katerim bo tvoja mamica manipulirala, kolikor se ji bo zdelo in takšen bi bil zanjo idealen.

Ko boš domov prinesla mladiča, bo tvoja mamca vsa poscana od veselja in ji bo čisto vseeno, ali ti ga je naredil Mujo ali Janez ali Benito Musolini. Glavno da bo imela novo igračko.
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 10. Apr. 2008 23:35

Mala_Sončka napisal/-a: Moti jih, da z njim ne bom srečna.
Morda se jaz motim in oni imajo prav.
Vendar - sama moraš delat napake. Ker se na njih učiš. Nihče nima pravice ti solit glavo, pa čeprav to dela dobronamerno.


Evo, tle se čist strinjam. Moja dva tudi nista najbolj navdušena nad mojim. Mislm ga ne sovražista pa to, sta čist ok do njega. Sam mama misli, da on ni dosti dobr zame, da me bo prizadel, da ne bom srečna z njim. Včasih se mi zdi, da ima prav, saj sva res imela že kar nekaj kriz. Ampak! Sm ji povedala, da nej se ne vtika, da bom že sama pogruntala, če to res ni to. Ma morm sama čez to, če bi bo ona solila pamet, bo kvečjemu uničla najin odnos (ki je pa super). Tako da zdej je ok... :).
Just dance and everything it´s gonna be ok!
ice baby
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 3. 4. 2008
Kraj: Ivančna Gorica

Neprebrana objavaNapisal/-a ice baby » 11. Apr. 2008 0:20

hja glede tega da je mati navezana na mene se mi ne zdi čist tko...prej bi rekla da je tisti navezanček moj brat...pa to dam prou da se ona boji za mene češ da me je ona vzgojila itd. ampak to ji pa še ne da pravice krojit mojga lajfa ker to je samo moje živlenje...vztrajat bom mogla pri svojem, ker se mava rada in nama je lepo...zadostuje mi to, da znam sama razmišlat glede tega in da sama svoje naprej pelam...sej bom jest živela z njem ampak bojim se pa da mi bo nekega dne rekla da nism zanjo nič več to kar sem dejansko ji - hčer, pa da nej nič več ne računam na njo ampak nej pozabim vse...tega pa se res bojim za v prihodnost, sej je moja mama, ki jo imam rada in rada bi, da upošteva moje želje in nej ne bo sebična s tem da ji morem dam prpelat nekoga, ki bo zanjga rekla: Ta pa je primeren za tebe...čeprou jest pa ne bom čutila tega kar bi mogla, ker to se meni zdi da je zelo egoistično od nje!
Uporabniški avatar
alina85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 12. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a alina85 » 11. Apr. 2008 8:41

Jst imam enak problem... S fantom sva skup že skoraj 3 leta, pa še ni bil pri nas doma. Mama ga ne more vidt, pravi da ni dovolj dober zame, da je kriminalc, odvisnik, itd... pa vse sploh ni res! Oče ga pozdravi in se pogovarja z njim, ko se srečata, razen če je mama zraven, potem ne, ker ona ful nanj vpliva. Mi2 se mava pa full rada in bova vztajala. Res pa je, da sm full žalostna k me mama zvečer postran gleda k grem k njemu (narazen sva doma samo 5 km) pa se potem ne pogovarja z mano...ampak sm se sprijaznla in bom poskrbela za svojo srečo, ne za njeno. K bom drugače vse življenje nesrečna.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 11. Apr. 2008 10:43

Pontifex Maximus napisal/-a:
densy napisal/-a:
Pontifex Maximus napisal/-a:.....
V napačnih pojmih se vidi nepoznavanje, z nepoznavanjem pa pridejo predsodki. Osvoboditev od predsodkov pa pomeni realni vpogled v določeno stvar.



sj ona nikjer ne govori, da je ona ful verna.. taki so njeni starši..


Saj za njene starše govorim, ker je rekla, da njena mami komplicira glede pravoslavja in katolištva. :wink:


ja sej mat verjetno ve kako se pravilno reče :P

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov