Starejši moški in mlajša ženska

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Amazonka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 15. 4. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Amazonka » 24. Apr. 2014 13:33

Kaj pa je narobe s kakavom in sladoledom? njamiiiiii :D

Drugač sem pa mnenja, da leta niso pomembna. Najbolj zanimiv par,ki ga poznam, je 13 let razlike (on 33, ona 46). Že 5 let super funkcionirata, samo kakšen zlobnež se obregne, da ne bo trajal. Bomo vidl.
Uporabniški avatar
Ewyx
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 197
Na forumu od: 15. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ewyx » 24. Apr. 2014 14:22

Problem v starostni razliki je v mlajših letih- sepravi če je fant 24 in punca 16, je to za moje pojme absurdo prevelika razlika, medtem ko se nekaj let kasneje ta razlika čist lepo izravna, in par še boljš fukcionira, če je fant mal starejši.

Pa da ne bo kdo jamral- seveda se najdejo izjeme, ki lahko super funkcionirajo kljub razliki v letih (16-24 recimo), ampak ko sem bila js teh let, se niti slučajno nisem videla kompetentna za zvezo s kakšnim znancem, ki je že končeval faks, ali celo hodil službo. Meni so bili to takrat čisto različni svetovi :)
See I'm so far off the map the sun is shining... :fluffy:
Uporabniški avatar
Nucky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 31. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nucky » 25. Apr. 2014 22:10

Ewyx se podpišem pod tvoj post.. Moj bratranec npr je star 35, njegova žena pa 46 pa sta skupaj skoraj 10 let.. Njena hči 8 let mlajša od njega.. Starostna razlika je bolj problem v mlajših letih, ko si rekla npr 24-16.. Ok je že res, da ženske dozorijo hitreje kot moški ampak vseeno mislim, da trenutno si redkokter tip pri 23,24 želi zvezo s 16 letnico.. Pri teh letih končujejo fax,redno delajo in se počasi pojavi želja po familiji in skupnem življenju kar pa je s 16 letnico.. In če pogledamo tudi kaka je večina 16,17 letnic danes potem se ti bolj splača ustanovit Vrtec d.o.o. kot pa karkoli imet z njimi.. Če je pa recimo punca stara 30 pa on 40 pa mislim, da ni nobene hude razlike.. Tudi obratno ne..
Uporabniški avatar
littlebird_18
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 219
Na forumu od: 7. 6. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a littlebird_18 » 21. Jun. 2014 0:27

Da se js delim svoje mnenje.....spoznala sem fanta, ki je 12 let starejsi od mene. Sprva sva samo bluzila nisem niti nameravala imeti kaj vec ampak sva se super ujela, vsec mi je bil bolj zrelo razmisljanje, nevem deloval je nekako bolj kakor taprau dec :lach: potem ko so pa zadeve postajale nekoliko resnejse pa me je zacelo skrbeti mnenje okolice, kako bova midva speljala naprej...Res, da sva do zdaj skupaj kake pol leta, kar ni ravno veliko ampak je najbolsa oseba kar sem jih spoznala in se niti ne obremenjujem z mnenjem okolice, drugace stara sem 19 on pa 31 :)
And in the end we're all just humans drunk on the idea that love only love could heal our brokenness
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 21. Jun. 2014 12:59

midva imava ogromno razliko v letih (15+), nikoli nisem niti pomislila, kaj si misli okolica, za to mi je res čisto vseeno, saj sva v vezi midva in ne drugi. Skupaj sva 6 let in se imava fino, je pa res, da sem že od majhnega bila bolj zrela kot moji vrstniki, odraščala sem s starejšimi ljudmi, po večini z zelo inteligentnimi...
Res si ne predstavljam, da bi bila s kom svojih let
vrocamucka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 133
Na forumu od: 22. 5. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a vrocamucka » 22. Jun. 2014 9:26

Problem veliko starejšega moškega je da bo vdova bila veliko let.. vdova.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 22. Jun. 2014 10:32

^^ sploh ni nujno, oz. tudi če je mlajši moški, lahko vseeno umre prej od ženske...in na to mislit, namesto uživat v letih in letih skupaj...
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 22. Jun. 2014 15:04

Mah to, da pri veliki starostni razliki partnerja ne bosta mogla uživat skupne starosti je krneki.

Glede na trend razpada zvez se to najverjetneje itak ne bo zgodilo. Posledično si bo tudi na starost lažje najt novega partnerja. Če ti partner umre še ne pomeni, da boš pa zdaj sam in osamljen do konca življenja.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Jen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 4. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Jen » 05. Jul. 2014 11:06

Jaz sem vedno bolj čutila privlačnost do kakšnega 10 ali 15 let starejšega dedca (da izgleda dobro za svoja leta in me je pritegnil s karakterjem), ki ima že urejeno življenje in predvsem glavo, kot pa do nekoga mojih let, ko še za sebe ne ve prav dobro, kaj bi sam s sabo, kaj šele kakšno žensko išče in ali je za resno zvezo. Ne pravim, da mlajši ne morejo imeti take stvari pošlihtane v glavi, a roko na srce, taki so redki, poleg tega se starostna meja, ko se moški umiri, vedno bolj viša ...

Ne vem zakaj, a si sploh ne morem predstavljati, da bi bila skupaj s kakšnim mojih let. Enostavno nimajo tiste zrelosti, ki jo iščem pri moškem. Tako kot nekateri fantje iščejo žensko, ki bo v zvezi vodilna in bo od njih starejša, tako tudi jaz iščem nekoga, ki bo nosil hlače v zvezi. Naj omenim, da sem naveličana tega, da pri mojih vrstnikih kdaj naredim prvi korak in pišem prva (ali predlagam da gremo kdaj kam skupaj, če se spoznamo preko družbe), dobim zainteresiran odgovor in kako se morava kaj slišati za pijačo (gre za znance, neznancu ravno nikoli nisem pisala), nato pa stisne rep med noge in usahne. Zadnjič sem pa izvedela za enega teh primerov, ki sem mu v preteklosti že sama pisala (takrat sva bila oba že 23), da je zdaj v zvezi, da pa je najinemu skupnemu znancu povedal, da sem mu bila všeč in ga je vprašal kje sem, ali sem še samska ipd.

Ne gre mi v račun, zakaj imajo moški dandanes tako malo muda, da napišejo eno ubogo sporočilo. Ker jaz ponavadi tudi nisem bila ena tistih bejb, ki čakajo kot Mont Blanc, da jih nekdo usvoji. Tako da že iz tega razloga raje spoznavam starejše, ki enostavno vedo kako začeti pogovor (četudi se iz tega ne razvije nič, še vedno bolje spoznavati in tipati teren kot še tega ne).
Uporabniški avatar
donna.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a donna. » 06. Jul. 2014 20:43

Jen napisal/-a: Ne vem zakaj, a si sploh ne morem predstavljati, da bi bila skupaj s kakšnim mojih let. Enostavno nimajo tiste zrelosti, ki jo iščem pri moškem. Tako kot nekateri fantje iščejo žensko, ki bo v zvezi vodilna in bo od njih starejša, tako tudi jaz iščem nekoga, ki bo nosil hlače v zvezi.


Maybe daddy issues?
Uporabniški avatar
Jen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 4. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Jen » 07. Jul. 2014 11:29

Saj sem napisala zakaj. Ni potrebe po odgovarjanju na vprašanje, ki ni bilo niti zastavljeno. :) Očetovsko figuro sem pa imela ves čas otroštva in odraščanja, tako da mi oče kot tak ni manjkal.
:wink:
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 09. Jul. 2014 8:26

Tole z otrostvom in starsi je tako pretirano...
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 10. Jul. 2014 7:14

Torej Jen, kdaj greva na kofi? :D
Uporabniški avatar
Nucky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 31. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nucky » 16. Jul. 2014 16:31

Škoda, da je moj fotr poročen.. Drugač bi ga lahko predstavil parim.. Ima pa 44 let.. Upam, da ni premlad za par deklin tukajle.. :lach:
Uporabniški avatar
Jen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 4. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Jen » 18. Jul. 2014 21:01

Picatinny napisal/-a:Torej Jen, kdaj greva na kofi? :D

Upam, da nisi nekje takih let kot mož na tvojem avatarju. :D Malo heca.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov