sprejeti svojo samskost

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 13. Mar. 2021 23:03

Jaz bom čist direktno povedal mmm, da mi je več forumašic pisalo da jim oddajaš predatorski vajb, in naslednič vzemi L in je to to, bolje biti poraženec kot nekdo do katerega imajo potem ženske negativne vibracije.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 14. Mar. 2021 0:00

Negativne in cudne vibracije oddajas zato, ker ta forum smatras nenavadno resno.

Pranje umazanega perila zaradi nekaj chatov v zs-jih, custveni izbruhi o rinjenju nozev v hrbet, jokanje kako te tu nihce ne mara (koga sploh briga?), stavki kot so 'kar sva midva imela bova resevala privat' (kot da nekaj zs-jev z neznanci pomeni nekaj imet)...

Vse to oddaja vajb, da nimas popolnoma nobenega privatnega zivljenja in da je tale forum nekaksen nadomestek za to.

Forum je samo forum. Smo le skupek nickname-ov, ki sem pa tja malo pojamra in napise kaksno o parfumih in kaj je kuhal, nic vec. Tu sem ze skoraj 15 let (o marija!) in lahko mirno recem, da se nihce od nas ne druzi v privatnem zivljenju. Ja, nekateri smo se spoznali, ampak imamo se vedno locena zivljenja, ki s forumasi nimajo popolnoma nic skupnega.

Na nek nacin se mi smilis, ker druzbe ni vedno lahko najti. Tudi sama sem veliko ljudi spoznala online, ampak na zelooo drugacen nacin. Najbrz je v vecjih mestih drugace, imamo to prednost da je tu ogromno novih priseljencev ki bi tudi sami radi nasli svoj nov krog. In tu je bistvena razlika. Ljudje v taksne fb / whatsapp skupine pridejo z namenom spoznavanja in druzenja, cosmo forum pa niti priblizno ni namenjen temu.

Ne vem kaj ti svetovati. Ampak ker si se veckrat cudil, zakaj si ljudem tukaj zoprn, imas zdaj crno na belem. S tem pa naredi, kar ti pase.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 14. Mar. 2021 0:37

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 15:54, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Mar. 2021 6:32

Da jemlješ preresno osebe na forumu sem ti tudi jaz že kdaj privat napisala.. in o tem, da imamo zunaj tega vsak svoj lajf, nismo nič povezani..

Jaz sem se dobila s tabo feb. 2020, ko si deloval nekaj časa veliko bolj skuliran kot zdaj na forumu, samo po zsjih in se nisi pisal na forum, verjetno si naredil takrat boljši vtis kot sedaj..

Verjetno bi na splošno pomagalo malo več vzivljanja v druge osebe, kako one dojemajo stvari, pogovore in bolj objektivno, iz razdalje, gledanje na situacije in manj iz strani lastnih čustev in lastnih potreb..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 14. Mar. 2021 11:31

Preberi si kaj beseda predator pomeni in s cim je povezana.

Biti predator ni 'ql'. Biti predator je zrelo za zapor.

Ne morem verjet, da je to treba nekomu razlozit. :/

Tudi druzenje (ali zelja po druzenju) z 18 letnicami, ko si v 30ih, je v mojih oceh problematicno.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Mar. 2021 12:01

Meni v bistvu deluje bolj tečen, pa neizkušen, pa s čustvenimi problemi, kot predator. Ampak seveda, naj si razčisti malo, kaj to pomeni in kje so meje..

Ampak ja, tudi jaz po eni strani sočustvujem, kot je nekaj podobnega že saarijarvi napisala, si predstavljam da more bit težka situacija vse skupaj, da si več let, 5+, v zvezi, potem pa naenkrat sam in brez (toliko) družbe, ter da živiš sam in še med korono in vsemi karantenami..
(Mogoče to, kako je živet sam ali s cimri, s katerimi nimaš toliko odnosa ob karanteni, sem tudi sama občutila večino leta, od dec. naprej sem pa tudi sama malo s kakšnimi bolj rednimi obiski pričela..)

Ko sem prvič jaz slišala za te zgodbe o 18 in 19 letnicah, sem bila tudi jaz presenečena.. zdej se ne bom niti spuščala v to..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 14. Mar. 2021 12:02

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 15:54, skupaj popravljeno 3 krat.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 14. Mar. 2021 12:22

Link do najbolj verodostojnega medija kar jih Slovenija premore :rolleyes:

Se res trudim,da ne bi česa komentirala, občasno me zanese. Ker nekatere zadeve so res čez mejo.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 14. Mar. 2021 12:34

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 15:55, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 14. Mar. 2021 12:42

Nove24 ne mislim niti odpirat.

Pedofili, posiljevalci, stalkerji, drkaci v javnosti, potrebni tipi v zs-jih.. so predatorji.

Menedzerjev in ljudi 'na vrhu' tu ni nihce omenjal, niti so to predatorji v tem kontekstu. Predator ni enako alfa samcu ali na karkoli si ze napeljeval, in ce bi te nekje javnosti slisala rect, da je to nekaj 'ql' bi poklicala policijo.

P.s. ni povezano s temo. Ampak tudi ta klisejski nacin razmisljanja, da si v zivljenju lovec ali plen, je totalno zgresen. Nic drugega kot fovsija in nezmoznost sprejemanja posledic lastnih zivljenjskih odlocitev.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 14. Mar. 2021 12:45

P.p.s. ni kul, da spreminjas in brises poste, ko si nekdo dejansko vzame cas in odpise na nekaj.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 14. Mar. 2021 12:58

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 15:55, skupaj popravljeno 1 krat.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 14. Mar. 2021 13:15

Ma ni (več) pomembno

Če bo kdo citiral lahko skopiram nazaj :lach:
Zadnjič spremenil mmm, dne 14. Mar. 2021 13:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 14. Mar. 2021 13:16

Mmm, upam da čimprej rešiš svoje težave.

Ne vem sicer zakaj imamo celo temo posvečeno tebi, ampak naj pristavim še jaz svojih 5 centov.

Osebno ne mislim, da si predator ali kakorkoli zrel za kakršne koli inštitucije, ampak predvsem obupan in naiven (tu mišljeno v dveh smislih - na medosebnem nivoju in tudi kot to, da se te da hitro potegnit v neke sheme, zarote in v splošnem vsako stvar, ki ima na prvi pogled neko logiko za sabo. Takrat potem postaneš glavni "akter" oz furaš do zadnjega to, v kar si bil indoktriniran).
Verjetno si pač tak tip človeka, ampak na splošno bi rekla da je to glavna kombinacija, ki nekega naključnega neznanca/neznanko odbije. Težko je prijetno small talkat in navezovat nove stike z nekom, ki ima super intenzivna mnenja o težkih tematikah, ki jih navleče ven ob prvi priložnosti (pa naj bodo to teorije zarote o koroni, teološko-moralne debate o cepivih, tvoj težaven odnos do cerkve, super intenzivne debate o bivši in čustvih itd...). Ne pravim da to niso zanimive debate in da bi moral ta del sebe potlačit, ampak ne tega vlečt ven ob prvi priložnosti.

Imam občutek, da se 150% vržeš v vsako osebo, ki ti nameni 10 min časa, verjetno zato, ker si še vedno ranljiv in se čutiš osamljenega ker nisi več v vezi. Razumljivo, nič narobe s tem. Rekla bi, da se poskusi pomirit sam s sabo in s svetom, začet uživat življenje kot samostojna oseba. Takrat tudi ne boš več oddajal tega občutka da bi naredil vse, zato da nisi sam. Vedel boš kdo si kot oseba, da si sposoben bit sam, in te druga oseba samo še nadgradi, in ni tvoja bergla brez katere ne moreš.
Sprosti se, in nehaj razmišljat kaj bi o tem-pa-tem rekla Cerkev, tvoj homeopat, tvoj terapevt, tvoja bivša itd. Vprašaj se, kaj hočeš ti in s čim boš ti zadovoljen.

Ne vem zakaj sem se razpisala, ker sem si parkrat rekla da se ne bom, ampak vse je bolj zabavno od že 40 min prerazporejanja slik in svečk in drobnarij po policah v dnevni, kar sem si zadala kot cilj za današnji deževen dan :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 14. Mar. 2021 13:22

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 15:55, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov