sprejeti svojo samskost

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Nov. 2020 9:40

Mmm social skills naj bi bil eden izmed bolj naucljivih skillov, nasprotno pa neki močni matematični skilli, močnejše logično sklepanje, razmišljanje ni toliko ucljivo..
Ocitno tudi v sluzbi imate pri vašem načinu dela manj nekega Timskega dela kot kje drugje in je potrebno manj socialnih veščin kot na kakšnem drugem mestu in posledično jih tudi tam ne pilis preveč?.. sklepam iz slišanega.. Očitno se moreš samo vrzt malo več v družbo in bo bolje.. Mogoče kaj brat ali poslušat na temo čustvene inteligence? Kar ti bolj ustreza, jaz sem totalno bolj tip za podcaste in yt, kot da bi se knjige lotila...

Glede seksa ne vem čist kaj bi rekla, jaz imam bolj predstavo, da je to kot poljubljanje in znaš avtomatično, ne vem če ima izkušenost neko hudo vezo tukaj, da je človek športnik je verjetno najbolj iz vizualnega vidika privlacno in že osebi sami da samozavest? Ima najbrž bolj vezo, če oseba ni samozavestna in mogoče je tukaj kec, da tisti bolj samozavestni in neobremenjen sami s saboj imajo v nekaterih primerih rahlo več spolnih partnerjev za sabo? Ni pa nujno, samo jaz bolj vidim, da bi se na ta način izražal, kot pa neka huda izkušenost.. Itak, kaj je nekomu všeč že skomuniciras, najmanjši problem, bolj je to, koliko je neka oseba pripravljena ugodit, se potrudit za partnerja ali koliko ima zanosa/navdusenja za seks..
(.. zdaj imam že skoraj bolj mnenje, da so bili tvoji dvomi glede seksa bolj iskanje pozornosti kot realno mišljenje..)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 28. Nov. 2020 19:03

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 15:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Nov. 2020 19:25

Ok, to res ne vem sigurno reči glede tega social skills, pač se je odprla tema in smo začeli o tem, te ne poznam dovolj, da bi lahko ocenila..
Mogoče edino to, da se je meni takrat zdelo, da bolj se nisi toliko navajen dobivat z ženskami, samo jaz se tako ali tako nisem preveč poglabljala v tisto srečanje.. :D . Pa saj si sam nekaj pisal v smislu, da nisi z nobeno nekaj dejtal in da je ta bivša bila edina..? Pa še zdaj ne vem, a te je ona zapela al kaj, si ne predstavljam toliko obratno..

Hm.. ok. :D Mogoče bi mogu kaj spit za sprostitev pa it v gym malo na rokah delat. :D
Jaz nisem imela nobene izkušnje prav v slabem smislu z nobenim..
Sem pa imela izkušnjo z zadnjim tipom, s katerim sem bila v zvezi, da sem že skoraj razmišljala, da bi prenehala dobivanje z njim, ker na začetku se je tko ne 1x ampak ene parkrat, 3x ali 4x zgodilo.. da ni mogel seksat, ker je bil preveč živčen, baje se mu to sploh še ni zgodilo nikoli prej... tako da je bilo ene par neuspelih poskusov preden sva prvič.. :lach: . Pa ni fora, da bi bil neizkušen, je že bil v zvezi prej in imel št. spolnih partneric nekje podobno, lih malo višje od mene.. N sej po eni strani kjut, sem si pol razlagala, da sem mu bila tako zelo všeč. :D



Glede vere, sem se spomila, da sem imela eno kolegico, iz enih skupnih športnih dejavnosti ki je dtudi bila precej verna..
Imam pa sodelavca, lih tistega, ki sem mu simpatična, ki je tud neki veren malo bolj in to kar precej kontra od mene.. Vem pa da je enkrat hodil z nekimi ženskami, ki so bile prav crazy verne in me je res šokiralo, ko sem kakšne štorje slišala. Pa on karakterno deluje res tak v redu, simpatičen, ne vem, kje je take čudne ženske dobil..
Zdaj zadnji čas pa mislim, da tud on ima pri dolčenih stvareh bolj neverske poglede, npr. glede poroke vem, da se mu zdi poroka ali življenje na koruzi enakovredno in da so druge stvari pomembnejše, ki par držijo skupaj, ne poroka.. (Sklepam, da je imel tudi eno neg. izkušnjo s poroko in ločitvijo, ko je zelo verjetno ravno zaradi vere prehitro šel v poroko.. )
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 28. Nov. 2020 19:39

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 15:52, skupaj popravljeno 2 krat.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 03. Dec. 2020 7:39

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 15:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 03. Dec. 2020 16:45

Samo pravim, da so fwb mixed. Eni se pretvarjajo za zvezo, eni ji razložijo, da bi najprej seksali potem zvezo, pa potem dostikrat nič, ker jih pač mine.


Hm.. dobro, to, da se pretvarjaš, da bi zvezo, že spada v neko kategorijo, da si moten za moje pojme.
Jaz tudi nisem mislila v prejšnjih postih prav nujno, da moreš dobit fwb, pač ne vem, neko casual dejtanje, kamor spada tudi seks verjetno. Ali pa ons..
Ma kdo po 20 letu sploh gre v zvezo, brez, da bi prej seksal, tisto je pač neka začetna faza dobivanja, ko še ne seksaš, ne rečeš pa, da si v zvezi?
Pač, da vidiš, če se ujameš, če imaš neko privlačnost, najbrž vidiš že prej.. ne bi rekla, da zdaj ful gledam 'izkušenost', mogoče bolj, hm.. velikost, vsaj približno.. (tle sem pa jaz najbrž malo preveč direktna..)

Da bi lagal o letih na tinderju je tudi čisto mimo..
Tisto, da ciljaš na mlajše od okolice tvojih let ženske tudi meni deluje odbijajoče.. V bistvu si prvi, ki ga poznam, da ga tako zanimajo mlajše, ali, da se ti tako zdijo bolj zanimive.. ne vem, a pri drugih do zdaj tega jaz nisem videla ali ni bilo toliko tega..
Zadnjemu bivšemu, ko je bil star 25 se mu je ena 18 zlagala, da ima 21 al 20 in mu je bilo čisto mimo, ko je izvedel, zgubil interes, ma mu najbrž že od začetka karakterno ni bila najbolj, pa un, ki sem se dobivala z njim poleti tudi si je baje dal na tinderju max. 5 let mlajše od njegove starosti..

Slike so verjetno kar važne, če je to edina stvar, ki jo vidiš..(pri tinderju)

Samozavest pa je zelo seksi, ja, ampak ne mislim 'šopirjenja'..

Drugače sem pa itak že vidla, da ti imaš čisto drugačen okus, kaj ti je okusno, všeč, seksi, od mene, tako, da mogoče nima veze, da ti jaz karkoli sploh komentiram..
Najprej se pa sploh moreš odločit kaj iščeš ali kaj bi rad..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 05. Dec. 2020 10:02

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 15:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Dec. 2020 10:58

Mogoče je učinkovito, če zgledas izrazito mlajši od svoje starosti.. :D

Ma jaz mislim, da sem že parkrat tukaj gor napisala svojo starost in ne neki skrivam tega, 27 imam. :D

Teoretično, če bi bila na tinderju, pa bi si najverjetneje res nastavila nekaj 5+, 1 -, ker bi bila recimo da neka najbolj zaželena starost, čeprav v realnem življenju, če bi me nekdo prav res z nečim pritegnil bi bila meja nekje bolj 15+.
Toliko, kot je moj samski sodelavec :D, bi pa njemu vizualno dala na zacetku 35- 40, ne malo čez 40..

No za koliko let bi se pa ti rad pomlajsal na tinderju, me prav zanima..? :D

Recimo, da razumem malo, da bi lahko bile ene čez 30 in brez nobenih izkušenj, zvez, ali z otroci od prej malo težavne..

Ampak js vem, da bi si ti dal kar 18+ ( aja če že nimaš ravno toliko) ali se manj, če ne bi bilo prisotnih cudnih mnenj okolice..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Cristiansen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 19. 11. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a Cristiansen » 05. Dec. 2020 22:06

Zanimiva debata se je razvila, med mojim pohajanjem po Portugalski :razz:

Skratka, poleg je bila gospodična malček starejša od mene. Spoznala sva se preko FB nedolgo nazaj in je izrazila željo iti v Lisbono, ker še nikoli ni bila.
In sva šla.
Imela sva se fino, tako in drugače, kar je za odraslo žensko in moškega normalno.

Bistveno je delo in razvoj sebe, kot moškega, kot posameznika.

Obojim nam je všeč vsega po malem, zlata sredina, adrenalin kakor mirna kri, gledanje filma, kakor poplesavanje po ulicah, objemi kakor divji seks, otroški in odrasli duh v enem, varnost in nevarnost.

Zakaj nam je všeč mustang ?
Divja energija, svoboda, prostost, moč, krotkost in nedosegljivost tega fenomenalnega bitja, ki pa ni več, ko ga imaš ujetega pod domačo streho.

Vsak želi vozit Ferrari, ne pa imeti ga doma.

Če je ženska pripravljena na izzive, takšne in drugačne, je vsaka dobrodošla. Zanima me ona, kot oseba in kaj je pripravljena storiti. Ne kaj ima, kaj je imela in kam spada na družbeni lestvici.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 09. Jan. 2021 16:09

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 15:53, skupaj popravljeno 1 krat.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 14. Jan. 2021 14:53

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 15:53, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Jan. 2021 19:13

Js bi rekla, da je normalno, da si 'v šoku', neprijetni občutki, ko zamenjaš stan iz vezanega v samskega..
..Še toliko bolj, če nimaš blizu družine, prijateljev, kjer živiš..
Ostalo pa ja... dolga tema bi bila za komentirat vse. Lahko ti sprožijo določeni dogodki razna psihična stanja, lahko je pa tudi pri nekaterih malo genetsko ali neko neravnovesje hormonov..
Če nimaš prijateljev ali družbe blizu je tudi kar slabo za mentalno zdravje za večino ljudi, ker smo socialna bitja..
Lahko se nekdo ne počuti zadovoljnega, ker nima stika s svojim jazom in dela vedno nekaj, kar se od njega pričakuje oz. nekaj, da bi izpadel dobro, sprejemljivo pred okolico.. Dobro je imet malo natrenirano to, da veš, kako se v danem trenutku počutiš in zakaj se tako počutiš in da imaš dovolj nekih trenutkov, intervalov, ko se sprostiš, ko delaš stvari, ki te veselijo, razvedrijo, sprostijo...
Glede zvez se pa tudi šteje, da ne smeš krpati luknje pri sebi, na način, da dobiš človeka, ki nek problem, manjko zapolni/ reši.. npr. ne dobiš punce samo zato, ker ti manjka družbe.. oz. moraš sam najprej biti celota oz. moraš najprej sam sebe imeti rad, da imaš potem lahko rad druge..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Jan. 2021 9:54

Ok zdaj moji odgovori sledeči niso nič povezani z naslovom, vsaj direktno ne, ampak bolj s temo o sreči oz. kako biti srečen.
(Sem tudi še malo pod vplivom razgovora s šefom v petek..)

Se strinjam, da je zelo neprijetno, da greš k nekemu terapevtu in ti reče nekaj v takem determinističnem tonu, vedno boš tak in tak, nikoli ne boš tak... Če ti nekdo reče nekaj v smislu, nikoli ti ne bodo šle te vrste služb ali nikoli ne boš najboljši pri postiljanju postelje je eno.. ampak, da ti reče nekaj v smislu, nikoli ne boš srečen, ker si tak in tak, je res..obremenjujoče oz. ne vem kakšno besedo bi sploh uporabila za opisati to stanje..

Zdaj bom pisala bolj v oziru, da nimaš nekih psihičnih težav, ki jih sam ali brez zdravljenja ne moreš premagati ali sploh ne moreš.. (menda so tudi takšni primeri.. se pa ne spoznam kaj dosti na te teme).
Kolikor sem jaz poslušala o tej temi o sreči, je najbolj ključno, da čim bolje poznaš samega sebe, ker samo tako veš, kaj ti ustreza in kaj te najbolj veseli, dela srečno..
Mogoče je kdaj tudi malo težje čisto dobro poznat sebe, najbrž je nekaterim težje sprejet nekaj, kar jim pri sebi ni všeč oz. se razlikuje od tistega, kar bi radi bili ali kar morda sami mislijo, da je v okolici najbolj zaželjeno, sprejemljivo..

No saj ne vem, če je tebe motila prav ta določena tema o sreči (in sem zdaj začela debatirati o tem, ker bolj mene zanima) ali samo to, da ti nekaj determinističnega povejo..

Jaz nisem bila zraven, da bi prav ocenila, kaj je tisti terapevt mislil, po eni strani se sliši kot, da bi že malo obupal nad vsem, ker ni našel problema in zato rekel, kot da si sam po sebi tak, da nisi srečen..
Lahko je mišljeno, da nekdo ima res neke zdravstvene/ fiziološke probleme, kakšna neravnovesja v telesu, lahko je mišljeno samo kot, da moraš znati ceniti in biti zadovoljen s tistim, kar imaš v tem trenutku, sicer ne boš v nobeni situaciji, v kateri boš, zares zadovoljen/ srečen..

Sicer pa tisto dejstvo, da moraš poznat samega sebe pomeni tudi, da delaš nekako za dolgoročno zadovoljstvo in si potrpežljiv, ne sprejmeš določenih priložnosti (primer nek določen potencialni partner ali služba, ki bi delovali na prvo oko kot nekaj, kar bi vsak želel imeti, ali celo kot nekaj, kar bi ti nekdo zavidal, ti pa recimo veš, da ta določena stvar ni nekaj kar ustreza tvojemu jazu..) za kratkoročne zadovoljitve ali zato, ker nekako izpadejo dobro navzven, dobiš potrditev okolice.. Saj to je nekaj, kar naj bi bilo že samoumevno, ampak vseeno, ne škodi še enkrat ponovit..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 17. Jan. 2021 14:25

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 15:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Jan. 2021 14:58

mmm napisal/-a:
Ni mi pa bilo jasno, da "prof. dr.", ki se ima za nekega "psihoanalitika" potem ni upal prodreti vame, torej se lotiti problema, začeti brskati globlje in globlje, dokler ne zadane tistega kar boli oz. tistega iz česar izvira nezadovoljstvo. Da je "psihoanalitik" upal izreči tak pasiven stavek neke vrste predaje je vsaj malo čudno :?


Jaz sem samo podala možnosti, kaj je lahko mislil, ni nujno, da je to bila 'predaja', lahko je pa dejansko bilo to, da kompliciraš in moraš videti pozitivne stvari in znat biti srečen s stvarmi, ki jih imaš, lahko nek mix obojega ali več stvari... saj zato, pa si tam na pogovoru, ga vprašaš, kaj je s tem mislil..

Glede prof dr. - jaz imam občutek, da precenjuješ te nazive, vsaj jaz imam malo drugačen pogled..

mmm napisal/-a: če sem gledal kaj po "prepovedanem"

Kaj? Kakšnem prepovedanem..?

A ne obstajajo tudi seks terapevti? :D

Drugače jaz ne razumem prav, kakšen problem imaš glede seksualnosti, bi to mogel bolj opisat.
Razen, da sem vidla, da je tebi bolj tabu oz. imaš neke stvari za slabe, verjetno zaradi teh cerkvenih stvari in večina ostalih je bolj sproščena glede pogovorov o seksu in vsem s tem povezanim.. bolj moške mislim, verjetno sem večino pogovorov o seksu imela z moškimi, ampak tudi nekaj žensk no..
Po mojem samo kompliciraš oz. si ne predstavljam kakšni problemi bi bili..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov