Splav, za ali proti?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 01. Sep. 2012 8:07

Fizične posledice niso tako problematične kot psihične.
holala8
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 19. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a holala8 » 01. Sep. 2012 12:31

Zdej brez veze ugotavlat, je al ni. Najbol da gresta h ginikologu, da je res 100%. Pa kaj sem mislila s tem, da podpiram splav iz zdravstvenega razloga - če je na preiskavah ugotovljena kakršnakoli deformacija zarodka, da je nosečnost rizična... Pa kr mirno, karkoli bo se bosta odločila, sta se odločila skupaj in je to odločitev, ki je najboljša in se za to ne smeta sekirat.
živimo samo enkrat...
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 05. Jun. 2013 20:09

se opravičujem, če kje to piše, ampak se mi res ne da brat vseh 30+ strani :roll:
splav, ki ni potrebna narkoza bi se naj nardil do 6.tedna nosečnosti, zdaj pa me zanima od kdaj se to šteje? 6 tednov od zadnje menstruacije al 6 tednov od izpuščene menstrucije ?
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 05. Jun. 2013 21:03

Nosečnost štarta s prvim dnem zadnje menstruacije. Se pravi, da si noseča že kakšen mesec, preden se dobro zaveš, da se nekaj dogaja :D
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 05. Jun. 2013 21:13

ahaa tako :D hvala
samo to ful ni dobro, pol ti ostane še slaba dva tedna, sploh pa če si navajen da ti zamuja dva (al pa več) tedna, te pa si itak adijo :S
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 05. Jun. 2013 21:19

Js se neb lih navadla na to, da menstruacija zamuja 2 tedna. Razmisli ali imaš daljši cikel in imaš epizodno malo bolj zgodnje menstruacije. Pa ko berem tvoje poste v drugih temah, bi rekla, da premalo ješ in da ti tudi to vpliva na cikel :?

V primeru zamujanj in ostalih zadev ti ne preostane drugega, kot da s fantom dosledno uporabljaš kontracepcijo, ali pa da vsak mesec besno kupuješ nosečniške teste :)
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 05. Jun. 2013 21:26

sej to je tisto, ker ko kao ''ne jem dovolj'' mi zamuja po 1-2 meseca, zadnja dva tedna pa dobesedno pojem vse kar vidim :o in vedno sem si s pomočjo hrane regulirala cikel, zdaj pa kar naenkrat ne gre, odkar sem nehala s KT :?
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 05. Jun. 2013 21:36

Res, na srce ti polagam, da se s svojim ciklom ne špilat. Jest normalno, vedno se da imet hrano s sabo in zmeraj se najde kakšna minuta, da se kaj prigrizne. Točna menstra in urejen cikel sta priceless! Pri premalo hrane začne telo zapirat "nepotrebne" obrate in reproduktivne mašine se ustavijo med prvimi! Telo se ti pa sedaj itak čisti po prenehanju kt in boš verjetno morala počakat še par mesecev, da se stanje normalizira... Z redno menstro je precej manj živčnosti in sitnosti :D Želim ti, da se ti vse poštima!
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 05. Jun. 2013 21:48

mah, se nekak trudim no :/
drugače pa nikoli nisem mela rednih krvavitev, že zaradi stresa :roll: ja, vem, vse se mi pozna takoj.
sem pomislila, da bi mele KT kakšen vpliv, samo mi ni blo jasno ker v prejšnih treh mesecih je blo vse lepo in prav, skoraj točno na datum, kot da jih nikoli ne bi jemala :D
oh well.. bomo vidli, malo še počakam.
drugače pa hvala :3
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 13. Apr. 2015 16:26

Ja, bla sem že v poziciji, ko sem premišljevala ali sem morda noseča - M mi ni zamujala, pa vendar.
Videla sem se že z vozičkom. Prej bi naredila splav, sedaj pa ne vem, saj sem prebrala par knjig (ezoterika, duhovnost) in raje otroka donosim, pa tut če bi bla stara 15 let in ne bi mela nobenga prihodka, bi ga dala v posvojitev.
Na srečo nimam izkušnje s splavov. Imam pa par kolegic, ki so splavile (različni razlogi, ene pozable tabletke, druge imele metodo umika...). Ali jim je žal pa vedo samo one pri sebi, dvomim da o tem želijo govoriti.
Uporabniški avatar
en_drug
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 28. 4. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a en_drug » 06. Maj. 2015 18:38

Čeprav sem zagret konzervativec in absolutno ne verjamem v socialno državo in enake možnosti za vse sem za splav.

Ženska mora imeti možnost odločitve kaj bo naredila z otrokom, ki raste v njej saj bo navsezadnje leta in leta skrbela zanj.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 06. Maj. 2015 19:02

en_drug napisal/-a:... absolutno ne verjamem v socialno državo in enake možnosti za vse sem za splav.


in to ma zdej veze ker..? :roll:
Uporabniški avatar
en_drug
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 28. 4. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a en_drug » 06. Maj. 2015 19:05

Ker so moji kolegi konzervativci iz UK in ZDA, ki so meni blizu proti :P
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 06. Maj. 2015 20:04

Ženska se lahko odloči med sexom ali se bo zaščitila ali ne. Ne mi zdej da nobena zaščita ni 100%, ker to vse vemo. Kondom redko poči in tabletke redko odpovejo.

Torej, če ženska zanosi, ima res možnost splavit, ima to možnost in lahko rečemo tutt pravico, odgovorna je za svoja dejanja. Nisem za splav, otrok lahko daš posvojit in ga bo z veseljem vzgajal par, ki otrok ne more imet.

Najlažje je it naredit splav (praktično gledano, ni vzgoje, ni ničesar). Kar je najlažje je redkokdaj tudi najboljše. Težje je otroka donosit in ga vzgajat ali dat v posvojitev.
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 07. Maj. 2015 23:21

Tudi, če bi se ženska lahko vedno odločila za zaščito, kar seveda ni niti približno res, to ne bi imelo niti najmanjše veze z njeno upravičenostjo do splava, ker nosečnost in otrok nista in tudi nikakor ne bi smela biti dojemana in uporabljana kot kazni za kakršnokoli že ženskino prejšnje vedenje, ne glede na to koliko si nekateri člani družbe želijo kaznovati po njihovem mnenju pretirano ali neprimerno spolno aktivne ženske. Ni pomembno, če je ženska bila posiljena, ni imela zaščite na voljo, ni bila izobražena o zaščiti, je pozabila na zaščito ali ji je zaščita zatajila. Nič od naštetega nima niti najmanjše veze z njeno upravičenostjo do upravljanja z lastnim telesom kakor se njej zdi najbolje, kar je bistvo diskusije o upravičenosti do splava.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]