Splav, za ali proti?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

DM123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 6. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a DM123 » 06. Jan. 2011 21:32

TO JE TEMA IZPELJANA IZ TUKAJ Zanosila s poročenim , KJER SE JE PREVEČ ZAŠLO V OFFTOPIC GLEDE SPLAVA.
TUKAJ NE KOMENTIRATE UPORABNICE IZ ZGORAJ NAVEDENE TEME IN NE SVETUJETE NJEJ. TO JE DEBATA O SPLAVU IN VAŠEMU MNENJU GLEDE SPLAVA.
Hvala. ...Evelyn..


sel: "98% of anti-abortionists are men. 100% will NEVER be pregnant."



No, zdej če si hotla s povedanim mene uvrstit v tisto skupino moških, ki naredijo otorka potem se pa potuhnejo, ker to itak ni njihova stvar, si se zelo zmotla. Jaz sem si te stvari davno razčistil, ker pač vem, da se z vsakim odnosom spuščam v določen riziko, ki obstaja in bom če bi se slučajno znašel v takšni situaciji tudi prevzel odgovornost za svoja dejanja v vseh pogledih. To, da nimam maternice in ne nosim otroka še ne pomeni da otrok ni tudi moj, da ima tudi moje gene in mojo kri. Sicer pravno ne vem kako je to urejeno, ampak jaz se s splavom gotovo ne bi strinjal in bi prevzel svoj del obveznosti, ki jih otrok prinaša. Ni fino, ampak vseeno, ne odtehta vsega kar splav prinese.[/url]
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 06. Jan. 2011 21:33

^^ imas prav.

Ne morem pomagat, ampak ob besedi splav vedno pomislim na en film, ki so nam ga v OS vrtel, kjer blo s klescami.

Aja, glede na opis- da bodo jutri vse naredili gre v njenem primeru zihr za splav z vakumom, ker drugace bi tabletke ze dobila in sla cez 2-3 dni tja.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 06. Jan. 2011 21:39

DM123, koga briga, če bi se ti strinjal ali ne - ženskino telo, ženskina izbira. Po zakonu :)

Tudi nam je profesorica za biologijo vrtela nek film o splavu. Klešče in vse te zadeve, pa slike mrtvih otrok (ki so bili splavljeni vsaaj po 20. tednu). Sem jo hotla vprašat če nam bo ona vzgajala otroke in skrbela za njihovo psihično in fizično dobrobit, če postanemo mame pri 16, ker več kot uničeni dve življenji to največkrat ne prinese.
Uporabniški avatar
lig3r
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 6. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a lig3r » 06. Jan. 2011 21:40

hmm http://www.splav.info/ za razmislt :/
*_ Vsak je svojega mnenja ! _*
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 06. Jan. 2011 21:42

^^bejž stran s tem.

DM123 napisal/-a:
purple_rain napisal/-a:
DM123 napisal/-a::blah:
Ob takih mi vedno najprej pride na misel: "98% of anti-abortionists are men. 100% will NEVER be pregnant."


No, zdej če si hotla s povedanim mene uvrstit v tisto skupino moških, ki naredijo otorka potem se pa potuhnejo, ker to itak ni njihova stvar, si se zelo zmotla.
Ne, hotela sem rečt, da kako zelo "na organ" mi gredo moški, ki pametujejo in moralizirajo o tem, med tem ko je pravzaprav na koncu to predvsem odločitev ženske.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 06. Jan. 2011 21:45

purple_rain napisal/-a:Ne, hotela sem rečt, da kako zelo "na organ" mi gredo moški, ki pametujejo in moralizirajo o tem, med tem ko je pravzaprav na koncu to predvsem odločitev ženske.


in zaradi odločitve ženske mora moški plačevati preživnino... :roll:
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 06. Jan. 2011 21:53

^^hudiča, sam kaj ko je tko fajn sexat, a.


Cowboy the fuck up.
DM123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 6. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a DM123 » 06. Jan. 2011 21:57

purple_rain napisal/-a:^^bejž stran s tem.

DM123 napisal/-a:
purple_rain napisal/-a:
DM123 napisal/-a::blah:
Ob takih mi vedno najprej pride na misel: "98% of anti-abortionists are men. 100% will NEVER be pregnant."


No, zdej če si hotla s povedanim mene uvrstit v tisto skupino moških, ki naredijo otorka potem se pa potuhnejo, ker to itak ni njihova stvar, si se zelo zmotla.
Ne, hotela sem rečt, da kako zelo "na organ" mi gredo moški, ki pametujejo in moralizirajo o tem, med tem ko je pravzaprav na koncu to predvsem odločitev ženske.


1. Kako je to samo odločitev ženske? Pa vi si otroke dobesedno prisvajate.
Otrok je od ženske ravno toliko kot od moškega, samo očitno to pri nas ni ravno vsem jasno, ker tudi sodišča ob ločitvah v 95% primerov otorke dodelijo ženskam, kot da so njihova last, pa so lahko še tako grozne matere, to sodišča ne zanima. Zadnji primer Koroška, se zgraža cela Slovenija. In zato nikakor ne razumem, zakaj je to samo odločitev ženske? To je odločitev obeh, ker če se malo grobo izrazim, sta tudi otroka naredila oba, ne samo ženska!

2. A ti veš kaj pomeni moralizirati oz dajati vrednostne sodbe in obsojati? A sem jaz koga obsodil, zaradi njegovih dejanj? Ne, sem samo izrazil svoje mnenje.

sončk napisal/-a:DM123, koga briga, če bi se ti strinjal ali ne - ženskino telo, ženskina izbira. Po zakonu :)

Tudi nam je profesorica za biologijo vrtela nek film o splavu. Klešče in vse te zadeve, pa slike mrtvih otrok (ki so bili splavljeni vsaaj po 20. tednu). Sem jo hotla vprašat če nam bo ona vzgajala otroke in skrbela za njihovo psihično in fizično dobrobit, če postanemo mame pri 16, ker več kot uničeni dve življenji to največkrat ne prinese.


Torej če bi ti z nekom nenačrtovano zanosila in bi ti on rekel, da želi otroka in da bo prevzel skrb za njega, bi ti rekla:"Ne, ne boš ga imel, četudi ga želiš, ker je moj in jaz lahko naredim kar želim!"

Oprosti, ne želim biti žaljiv, ampak tako razmišljanje je pa milo rečeno bolano in res srčno upam, da si ena redki, ki bi to naredila. Ker če pa partner prevzame otorka in je tvoja naloga samo to, da ga 9 mesecev nosiš pod srcem in nič drugega, pa ti je tudi to preveč, potem se pa jaz marsikaj vprašam.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 06. Jan. 2011 22:06

^^globoko vdihni...izdihni... chillax.
Nisem rekla, da je "samo" njena odločitev, ampak "predvsem" - je razlika, še vedno pa prevlada volja ženske, res je.

LOL, "samo met otroka 9 mesecev in potem ga še rodit" PAČ ni a walk in the park, ane.

NE vpletaj primerov dodeljevanja skrbništva.

Nisem rekla, da ti moraliziraš, ampak da "moški, ki to počnejo" mi grejo na K*.


Tko. S tem zaključujem s tabo.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 06. Jan. 2011 22:06

da ne bom pisala isto kot purple_rain. se pa popolnoma strinjam z njo.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
lig3r
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 6. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a lig3r » 06. Jan. 2011 22:09

ah dajte no vsak ima pravico povedat svoje mnenje!
, če ste ga že ve izrazile ga lahko tudi DM123 in prav je naredil si upal povedati drugačno mnenje za v pomislek in ga tudi podpiram. Zakaj bi se morali strinjati vsi z vsem .
*_ Vsak je svojega mnenja ! _*
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 06. Jan. 2011 22:10

DM123, vaša naloga je da uživate. Ko me v bolečinah rojevamo in ne smemo piti 2 leti, se ga vi nažrete in ga grete ven žurat (če gledamo samo en del). Ja, vam otrok pomeni veliko in ga imate radi tako kot me, ampak:
Moje telo - moja odločitev in od nobenga drugega!
A goal without a plan is just a wish.
DM123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 6. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a DM123 » 06. Jan. 2011 22:20

Ajča napisal/-a:DM123, vaša naloga je da uživate. Ko me v bolečinah rojevamo in ne smemo piti 2 leti, se ga vi nažrete in ga grete ven žurat (če gledamo samo en del). Ja, vam otrok pomeni veliko in ga imate radi tako kot me, ampak:
Moje telo - moja odločitev in od nobenga drugega!



1. To o pijančevanju so spet neki brezvezni stereotipi, če ve res na moške gledate tako kot tukaj pišete, potem....ne vem kaj naj rečem. Mimo uglavnem, tako razmišljenje potem rezultira v tistem znamenitem Vsi moški so prasci!

2. Ja tvoje telo je tvoje telo. Ampak otrok ni tvoje telo. Če greš ti na lepotno operacijo, to je tvoje telo in počni z njim kar hočeš, odločitev za splav pa ni odločitev o tvojem telesu, ampak o nekom tretjem, ki je nastal iz genskega materiala obeh. In kljub temu da ga ti nosiš, ni tvoja last.
DM123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 6. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a DM123 » 06. Jan. 2011 22:25

purple_rain napisal/-a:
LOL, "samo met otroka 9 mesecev in potem ga še rodit" PAČ ni a walk in the park, ane.


A splav pa je? To je pa mimgrede al kaj? Je pa ja menda boljše in z lažjo vestjo rodiš novo bitje, za katerega bo nekdo poskrbel, kot pa da ga spraviš v kanal, prizadaneš sebe in v tem primeru še partnerja, če je proti. Mogoče imam samo jaz takšne poglede, ampak zdi se mi absordno da lahko to dvoje sploh daste na tehtnico in se odločate med tema dvema opcijama.
Uporabniški avatar
lig3r
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 6. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a lig3r » 06. Jan. 2011 22:26

DM123 napisal/-a:
Ajča napisal/-a:DM123, vaša naloga je da uživate. Ko me v bolečinah rojevamo in ne smemo piti 2 leti, se ga vi nažrete in ga grete ven žurat (če gledamo samo en del). Ja, vam otrok pomeni veliko in ga imate radi tako kot me, ampak:
Moje telo - moja odločitev in od nobenga drugega!



1. To o pijančevanju so spet neki brezvezni stereotipi, če ve res na moške gledate tako kot tukaj pišete, potem....ne vem kaj naj rečem. Mimo uglavnem, tako razmišljenje potem rezultira v tistem znamenitem Vsi moški so prasci!

2. Ja tvoje telo je tvoje telo. Ampak otrok ni tvoje telo. Če greš ti na lepotno operacijo, to je tvoje telo in počni z njim kar hočeš, odločitev za splav pa ni odločitev o tvojem telesu, ampak o nekom tretjem, ki je nastal iz genskega materiala obeh. In kljub temu da ga ti nosiš, ni tvoja last.


DM123 se popolnoma strinjam s tabo :)
*_ Vsak je svojega mnenja ! _*

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov