se nasprotja privlačijo?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Se nasprotja privlačijo?

da
75
67%
ne
37
33%
Skupaj glasov : 112

Uporabniški avatar
iluzija
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a iluzija » 15. Maj. 2007 10:27

srčica* napisal/-a:mene zanima kako različni ste si s svojimi partnerji

midva sva si popolnoma različna. kar imam jaz rada, on ne mara in obratno. sploh ne vem, če imava kakšno skupno točko. da je najina najljubša barva črna mogoče.. (oz. da so Črne obleke najlepše) pa kje se najdejo tudi skupne glasbene želje... ampak kar redko. pri določenih vonjih se še ujameva, pri hrani se stepeva, tako tudi pri interesih, čeprav naju zanima vsaka malenkost drug drugega. on ima rad pse, jaz obožujem mačke. on je bolj za party sceno, jaz za motozbore. lahko bi naštevala do onemoglosti pa še ne bi do konca prišla.

srčica* napisal/-a:ali stavek: nasprotja se privlačijo sploh drži?

to sigurno. privlačijo se (je tudi fizikalno dokazano :D )... že moški-ženska razmerje pomeni nasprotje (pač nasprotna spola). lepo je, da sta si dve "stvari" različni, hkrati pa se dopolnjujeta.

srčica* napisal/-a:ali drugačnost odnos poživi ali privede do "predčasnega" razida...

je pa nekaj drugega - koliko časa bo ta privlačnost trajala. midva skupaj lepo funkcionirava eno leto, od časa do časa tudi pride do kakšnih trenj, ampak znava se prilagajati drug drugemu, znava popuščati, sklepati kompromise, znava upoštevati mnenje drug drugega - to pa je zelo pomembno pri nasprotjih :wink:

je pa prednost pri tem, da sta si dva karakterno različna - nekdo kolerik, drugi flegmatik. dva kolerika na kupu... razmerje bi bilo sicer strastno, kar sicer ni narobe (ni dolgočasja), ampak preveč strastno razmerje pa, kot vemo, postane kar utrujajoče.
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 15. Maj. 2007 10:35

mene nasprotja ne privlacijo sploh, js opazam pr sebi da iscem oz pogledam za takim tipom k vidm da je kot jst, da se prblizno ukvarja s podobnimi stvarmi, podobno razmislja,... tezko bi blo men ce bi trofla zdj enga tezkega intelektualca pa bi mu rekla 'ej a greva plezat cez vikend' pa ne bi sou da si ne bo prstou umazu,... js zase vem da rabm sebe u moskem :lol: :wink:
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
Lorelai20
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 380
Na forumu od: 7. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Lorelai20 » 15. Maj. 2007 11:22

Do neke mere se že, si pa ne predstavljam, da bi bil moj partner popolnoma drugačen kot js. :? Da ne bi imela nobenih skupnih interesov, prepričanj... Če gre za neko "zdravo" nasprotje se pa strinjam, da se lahko dopolnjujeta in krasno funkcionirata vsak zase in skupaj.
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 15. Maj. 2007 14:25

Malo si morata partnerja biti različna in bosta super funkcionirala. Vseeno morata imeti pa podoben pogled na prihodnost. Nikakor ne bi mogla iti partnerja skupaj, če bi en želel poroko, otroke, drugi pa le kariero.
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
..aNia*.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 296
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ..aNia*. » 15. Maj. 2007 15:39

js pa pravm: Še v tako različnih stvareh najdeš vsaj nekaj malega podobnega. :)
Don''t care what people say, just follow your own way...
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 15. Maj. 2007 17:30

a :D
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 05. Dec. 2010 22:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
barbi
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 24. 12. 2006
Kraj: ptuj

Neprebrana objavaNapisal/-a barbi » 02. Jul. 2007 18:33

nasprotja se 100% privlačijo. midva sva čist različna karatkerja in to v vsaki stvari, pa sma že dolgo skupaj. res pa je, da se večkrat prepirava, sam potem pa je dosti slajše, ko se spet sprijaznima :D :D

različni karakterji se definitivno bolj privlačijo, kot pa čisto sorodni karakterji.
@smrketka@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 347
Na forumu od: 13. 10. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a @smrketka@ » 03. Jul. 2007 10:25

midva sva si tud zelo različna.se je pa treba zelo potrudit pa prilagajat, da ne delava stvari preveč posebej. pač kdaj jst z njim kaj delam pa mu pomagam in obratno. mi je pa to veliko bolj všeč da sva si tolk različna ker na ta način sem že spoznala in se naučila ogromno stvari in sem prepričana da se jih ne bi, če bi bla z osebo ki mi je zelo podobna
nekak se mi zdi da ta različnost dela življenje bolj zanimivo, ker maš stalno neke izzive, spoznavaš stvari izven svojih okvirjev, počneš stvari, ki jih sam nebi nikoli
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 03. Jul. 2007 10:27

Lorelai20 napisal/-a:Do neke mere se že, si pa ne predstavljam, da bi bil moj partner popolnoma drugačen kot js. :? Da ne bi imela nobenih skupnih interesov, prepričanj... Če gre za neko "zdravo" nasprotje se pa strinjam, da se lahko dopolnjujeta in krasno funkcionirata vsak zase in skupaj.


Se popolnoma strinjam. V določenih stvareh si enostavno moraš biti podoben če želiš normalno fukncionirati. Težko pa najdeš koga, ki bi bil enak po karakterju kot ti. Sigurno se nekje tudi razhajaš, ampak tako je prav. Torej za moje pojme moraš imeti več skupnih interesov kot ne, da lahko super funkcioniraš.
Uporabniški avatar
Vegetius
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 178
Na forumu od: 26. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Vegetius » 03. Jul. 2007 16:25

Jaz in moja zdajšnja sva bila na začetku kot pes in mačka, zdaj pa sva že šest let skupaj.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 03. Jul. 2007 18:05

Angel girl napisal/-a:
Lorelai20 napisal/-a:Do neke mere se že, si pa ne predstavljam, da bi bil moj partner popolnoma drugačen kot js. :? Da ne bi imela nobenih skupnih interesov, prepričanj... Če gre za neko "zdravo" nasprotje se pa strinjam, da se lahko dopolnjujeta in krasno funkcionirata vsak zase in skupaj.


Se popolnoma strinjam. V določenih stvareh si enostavno moraš biti podoben če želiš normalno fukncionirati. Težko pa najdeš koga, ki bi bil enak po karakterju kot ti. Sigurno se nekje tudi razhajaš, ampak tako je prav. Torej za moje pojme moraš imeti več skupnih interesov kot ne, da lahko super funkcioniraš.


To je tudi moje mnenje;
sem pa pred kratkim prebrala eno ful lepo misel, sicer je v hrvaščini:
"Suprotnosti se privlače (?), a sličnosti se vole!!"
Men se zdi to ful resnično. :wink:
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 03. Jul. 2007 18:39

Mimi_M - še kako je res ;)
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 04. Jul. 2007 14:06

Meni se zdi dobra, da sta si v določenih pogledih različna, vendar tako, da se dopolnjujeta, ne da nastane nepremostljiva razlika. še vedno se mi pa zdijo najbolj pomembni skupni interesi
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 04. Jul. 2007 14:16

Na-a, u mojem življenju se nasprotja definitiuno ne prvlačjo. Nikol mi ni šlo in vedno sm iskala (in našla oz bila najdena) seb podobne. :)

Itak ti ne more bit noben enak, podoben pa. Pr men brez podobnga karakterja, pogledou na bistvene stvari in vrednote u žiulenju in pa podobnih interesou in ljubezni pač nikol ni šlo skoz.

In me noben ne prepriča u nasprotno (čeprou so se določeni osebki trudil :evil: , neuspešno, bom pa ja vedla, kaj in kdo mi sede in kaj in kdo mi ne).
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
rdeče vrtnice
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 571
Na forumu od: 18. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a rdeče vrtnice » 05. Jul. 2007 9:46

mi2 sva enkrat čist nasprotna kdaj pa čist enaka. tk razmišljanje imava kar enako samo pogled na svet pa drugačen. sva različna pa misnem d nasprotja se privlačjo. ker če sta obadva čist enaka potem že vse vesta drug o drugmu če sta pa različna se pa nekak dopolnjujeta. ampak če pa sta preveč različna pa pomoje spet ni dobro. se pa strinjam z aloho d itak ni nobeden enak, podoben pa. naju zanimajo nekatere podobne stvari, glede muske se včasih ujameva(ok dobr kdaj pa res čisto nič ne :wink: )...pomoje se lih lepo dopolnjujeva :)
ℓινє...ℓαυgн...ℓσνє...
ℓυкα<3

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov