Samo ena spodbudba beseda

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

baloncica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 11. 10. 2013
Kraj: Murska Sobota

Neprebrana objavaNapisal/-a baloncica » 11. Okt. 2013 21:07

En lep pozdrav vsem skupaj! :)
Na forumu sem nova, čeprav ga poznam že nekaj časa. Na vas se obračam samo z eno prošnjo. Zadnje 3 mesece je bilo moje življenje več ali manj polno težkih čustev in trenutno ni v mojem življenju nikogar, ki bi mu svoj primer lahko povedala, da bi se potem sama dobro počutila. Ravno zato sem se odločila, da delim to z vami, čeprav se sama popolnoma zavedam, kakšna je situacija in kako zadeve stojijo. Vse kar prosim od vas je le kakšna spodbudna misel, komentar, kritika… :)
Situacija je taka… Nekaj časa nazaj sem spoznala fanta, ki mi je bil že na prvi pogled simpatičen in tudi sama sem bila njemu. Stvar se je lepo razvijala, najprej s pogovori preko fb, nato preko smsov, srečanja in skupne zabave, telefonski pogovori… Čez 2 meseca je bilo tako meni kot njemu popolnoma jasno, da sva si všeč. Čeprav je zgledalo že kar resno, pa nikoli nisva začela hoditi, ne zato ker bi zanimanje drug za drugega upadlo. Sama si tega koraka nisem upala narediti, saj je bil on zame prvi fant, on pa pač ni vprašal. Najverjetneje je bi kmalu začela kaj namigovati, vendar ker sem za te zadeve nekoliko sramežljiva, mi do tega koraka ni uspelo priti. Po nekaj tednih interesa z obeh strani pa se mi je zdelo, da seje nekoliko ohladil in ko sem ga vprašala je to prepričljivo zanikal. Med nama se je zopet »popravilo« in prepričana sem bila, da sem bila sama tista, ki je naredila preplah za brez veze. Še več, prepričana sem bila, da bova kmalu začela hoditi. Po moji sedemdnevni odsotnosti pa so se stvari zopet poslabšale in izgledalo je, da se je stvar med nama zopet ohladila. Ker je živeti v dvomu in negotovosti zame nekaj najhujšega, sem se odločila, da ga vprašam o tem kako zadeve stojijo med nama. Odgovoril je le, da je polno zaposlen na faxu. Ker vem kam pes taco moli v takih primerih, sem bila prepričana, da je zadeva končana, le da si nepogumnež ne upa direktno povedati, da mu pač ni več do mene. Vse lepo in prav, vendar so njegovi smsi še vedno prihajali (zaradi obveznosti nisem imela časa, da bi se lahko videla tudi v živo). Nikakor ne razumem, zakaj bi mi nekdo, ki si z mano ne želi več kot prijateljstva (kar sem po njegovem odgovoru sama tudi predvidevala) še naprej pisal in vzdrževal stik z mano, če pa ve, da sama želim več kot prijateljstvo? No, kmalu so tudi ti smsi pojenjali in po pravici povedano mi je bilo to kar prav, saj bi si z njegovim vsakim smsom delala utvare in glede na to da mi je bilo več kot očitno, da si me kot dekleta ne želi, so bili pogoji da bi ga prebolela več kot odlični. Po 3 tedenskem molku, ko sem skoraj že prišla k sebi in prebrodila trenutke žalosti, pa zopet dobim njegov sms. Ker ga očitno še vedno nisem povsem prebolela, mi je to sporočilo spet dalo upanje, vendar so njegovi sms po parih dneh zopet prenehali. Zdaj pa se moram zopet jovo na novo spravit k sebi. Resnično ne razumem dejstva, zakaj mi piše, če ve, da si jaz želim več kot prijateljstvo, sam pa mi očitno tega ni pripravljen dati. Zakaj ne pusti, da bi ga prebolela? Že takoj na začetku, ko se mi je zdelo, da stvari niso več rožnate, sem mu na pladnju ponudila odgovor,da to ni več to (v primeru, da si ne bi upal sam tega povedati), pa ga ni sprejel, kot bi še vedno hotel ohranjati moje zanimanje zanj. Sedaj se popolnoma zavedam, da si sam več kot prijateljstva ne želi (ali pa preprosto uživa v tem da me zajebava v glavo, čeprav nisem nikoli dobila občutka, da bi bil lahko tako pokvarjen), jaz pa moram to sprejeti. Popolnoma vem, da mi bo vsak njegov sms zopet pognal kri po žilah, čeprav se popolnoma zavedam, da bom na koncu spet razočarana. Je to ljubezen ali že obsedenost? Opravičujem se vam za dolgo sporočilo in vse kar vas prosim je le to, da mi podate kakšno misel, komentar, po katerem bo srce lažje dojelo, da iz te moke ne bo kruha, možgani namreč to že zelo dolgo vedo…
:)
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 12. Okt. 2013 5:53

sta seksala?
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 12. Okt. 2013 10:12

To ni ljubezen in tudi ni obsedenost. To je zaljubljenost. Povsem vseeno je, če sta seksala ali ne, če ti je sprva nosil rože ali ne, če sta se sprla ali sta se počasi oddaljila ... stvar je zdaj takšna, kakršna je: fant ne kaže interesa, da bi s teboj želel zvezo, tudi če bi ta interes kazal, bi vsaj mene motil tisti dolgi umik vmes, in rečem lahko le, da lahko gotovo najdeš koga, ki bo do tebe gojil enaka čustva kot ti do njega, s komer se boš ujela in tako dalje.

Ne, iz te moke ne bo kruha. Nehaj odpisovati na sporočila, ki ti jih tu in tam pošlje, izbriši njegovo številko, ne preverjaj profila na facebooku in ne pošiljaj mu verižnih mailov.

Zanesljivo(!) te bo minilo, trije tedni niso veliko, če si se zares zaljubila. ;)
Uporabniški avatar
CorrectionPen
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 181
Na forumu od: 14. 4. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a CorrectionPen » 12. Okt. 2013 11:08

Jochie napisal/-a:sta seksala?

+1
:?:
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 12. Okt. 2013 11:59

Meni pa pri vsej zgodbi ni najbolj jasno to, da na začetku pišeš, da si sramežljiva in, da mu nikoli nisi povedala, da ti je všeč, te citiram: "Najverjetneje je bi kmalu začela kaj namigovati, vendar ker sem za te zadeve nekoliko sramežljiva, mi do tega koraka ni uspelo priti."
Kasneje pa pišeš, da zakaj se igra s tabo in tvojimi čustvi, če pa dobro ve, da si ti od njega želiš več kot prijateljstvo... hm :?:
Mogoče pa iz tvojega vidika vse skupaj izpade drugače kot iz njegovega in je fant čakal namig, potem pa sklepal, da je tebi le do prijateljstva in se umaknil. Če samo ti v srcu veš kako čutiš in kaj si želiš, tip ti ne more brat misli, sploh, če si sramežljiva in ne pokažeš tega. To je stvar, ki je meni osebno padla v oči pri prebiranju. Kaj je pa v resnici pa ne more noben vedet razen njega. Lahko tudi, da te dejansko ne želi za dekle.
baloncica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 11. 10. 2013
Kraj: Murska Sobota

Neprebrana objavaNapisal/-a baloncica » 12. Okt. 2013 16:48

Ne, nisva seksala in hvala bogu, da nisma, ker bi se zdaj še 3x bolj slabo počutila…
Abby, hvala ti za odgovor in čeprav me je prizadelo, ko sem, to kar sama sicer že vem, slišala še iz ust nekoga drugega, vem, da je prav tako in da bom edino tako prebolela…
Ananhas, ne da mu nisem nikoli povedala, da mi je všeč, sem mu! Sicer ne točno z besedami »všeč si mi«, vendar sem mu dala vedeti, da mi je do njega, preko dejanj, pogovorov… Mogoče sem se narobe izrazila s to sramežljivostjo, hotela sem samo povedati, da je zagotovo vedel, da mi je všeč, le da si sama nisem upala narediti tega koraka… :) Mogoče je v meni, kar se tega tiče, še malo konservatizma, da mora pač fant narediti prvi korak… (vem, napačno mišljenje! :D ). No ja, imaš prav, konec koncev, kaj je v resnici, ve samo on. Hvala, Ananhas! :)
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 12. Okt. 2013 17:11

baloncica napisal/-a: Nikakor ne razumem, zakaj bi mi nekdo, ki si z mano ne želi več kot prijateljstva (kar sem po njegovem odgovoru sama tudi predvidevala) še naprej pisal in vzdrževal stik z mano, če pa ve, da sama želim več kot prijateljstvo?


zato ker to pač delajo. valda ne vsi, ampak se najdejo tudi taki. mogoče mu paše pozornost, ker ve da se ti zanimaš zanj in vsake tolko časa pošlje sms, da se ''spomniš'' nanj, da rezervira tvoje zanimanje še za vnaprej.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 12. Okt. 2013 17:13

Ne bom izumljal tople vode, samo potrdim prejšnja mnenja.

Nekatere osebe pač želijo imeti občutek neke oblasti, ko čustveno izsiljujejo na tak način.. Ne odpisuj in zapri to poglavje.
Uporabniški avatar
CorrectionPen
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 181
Na forumu od: 14. 4. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a CorrectionPen » 12. Okt. 2013 17:18

baloncica napisal/-a:Ne, nisva seksala in hvala bogu, da nisma, ker bi se zdaj še 3x bolj slabo počutila…


Zanimivo, da bi se 3x bolj slabo počutila če bi mu dala, ne glede na to da sta se 3 mesece gnjavila. Ne bi se pa slabo počutila, če bi dala kakemu modelu iz diskača/žurke po 3urah od kar sta se spoznala. Woman's logic, bravo.
Slika
Zadnjič spremenil CorrectionPen, dne 12. Okt. 2013 17:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 12. Okt. 2013 17:24

so mad :lol:
baloncica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 11. 10. 2013
Kraj: Murska Sobota

Neprebrana objavaNapisal/-a baloncica » 12. Okt. 2013 17:47

CorrectionPen napisal/-a:
baloncica napisal/-a:Ne, nisva seksala in hvala bogu, da nisma, ker bi se zdaj še 3x bolj slabo počutila…


Zanimivo, da bi se 3x bolj slabo počutila če bi mu dala, ne glede na to da ste se 3 mesece gnjavila. Ne bi se pa slabo počutila, če bi dala kakemu modelu iz diskača/žurke po 3urah od kar sta se spoznala. Woman's logic, bravo.
Slika


Od kje si pa ti to pobral, da bi dala nekemu modelu iz diskača/žurke po treh urah? Dej, lepo te prosim, na ta forum nisem prišla po nasvet, zato da mi bo en tak kot si ti nabijal neumnosti... Če imaš ti take izkušnje, mi je močno žal zate, vendar to še ne pomeni, da so vse ženske take...
Mishela in mastermind, hvala! :)
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 12. Okt. 2013 17:57

baloncica, spreglej tega trola, ki je jezen na cel svet, ker nima izgleda, da bi mu uspelo po 3 urah eno v posteljo spravit in zdaj je jezen na vse ženske in na vse take tipe, ki jim to uspe.
Kar pa seveda nima nobene veze s tvojo izkušnjo in te čisto razumem zakaj bi ti bilo še slabše, če bi seksala z njim in bi te potem kar tako odpisal...tebi je očitno do čustev in veze :) Bo že prišel pravi.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 13. Okt. 2013 10:00

Meni je predvsem smešno, kako si eni ljudje povsem po nepotrebnem komplicirajo in otežujejo življenje.
Vprašaš človeka, na čem sta, človek ti odgovori, ampak ne, odgovor očitno ni sprejemljiv zate in si začneš misliti, da so vse to laži in je v ozadju nekaj drugega. ???? Zakaj tako mučenje okrog tega? Zakaj potemtakem sploh vprašati nekoga, kakšna je situacija, če imaš že itak vnaprej pripravljen odgovor?
In tok težko je povedat nekomu, da ti je ušeč, in če ne misli kaj več, prekiniti stike z njim? Je lažje jokcat in se samopomilovat, kajne?
In tukaj ne zaleže vzpodbudna beseda, ker tako stanje samo tolerira. Potreben je grob način, edino ob takem se (mogoče) človek zamisli.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 13. Okt. 2013 11:20

^^ Kaj je pa s teboj narobe? :evil:

Punca se je zaljubila, tri mesece se je dobivala s fantom, ni bilo interesa in je potem to tudi upoštevala. Nakar ji je on začel ponovno pisat in jo je zmedel. Kaj zdaj tu ni jasno? Da ji je hudo? Da je zaljubljena?

''Grobo'' je že to, da se takšni punci reče, naj ga pozabi in gre naprej. To je dovolj boleče in kolikor razumem, je tej punci bilo to tudi povsem dovolj. Ni potrebe po nesramnosti.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 13. Okt. 2013 11:28

z mano ni nič narobe, ampak kolikor sem jaz razumela, je napisala, da je preveč sramežljiva da bi sploh uprašala, na čem sta, torej...
napisala je tudi, da ji je fant lepo povedal, da je mel ogromno dela na faxu in ji zato ni pisal (a vam se to nikoli ne zgodi??? - medtem ko ona ni imela časa, da bi se videla, je pa povsem sprejemljivo al kaj), ona pa si je to razlagala po svoje (zakaj potem sploh spraševati nekoga nekaj, če mu itak ne verjameš)
Kako lahko napiše, da fant ve, da si ona želi več, če je pa jasno napisala, da si tega ne upa povedat, ker je sramežljiva? Od kdaj smo ljudje jasnovidni?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]