razpadla zveza-zakaj?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 29. Dec. 2015 18:53

Ne odgovarjaš zato, ker nimaš odgovora na vprašanja. So bila zelo resno zastavljena in če bi bil sposoben malce samoopazovanja, bi lahko videl, da dejansko kažejo na ena mesta, kjer tvoja prepričanja niso koherentna, kar bi samoreflektirani osebi pač dalo mislit in bi morda naredila kakšen korak naprej v osebnostni rasti. ;)

Katoliška je naša družba. Tale. Tu. Slovenska. Avstrijska. Italijanska. Hrvaška ... in tako dalje. In ta družba narekuje norme in iz te družbe tvoje norme izhajajo. Če nisi pripravljen/zmožen/nimaš interesa/whatever, da bi razumel, kako ta družba deluje, potem je mala verjetnost, da bo tvoje mnenje kaj drugega kot reprodukcija tistih norm in stereotipov, ki ti jih družba podaja.

Prepričevat kogarkoli, da bog ne obstaja je precej nespametno. Tega ne moreš vedet. Luštno o tem spregovori Louis CK: https://www.youtube.com/watch?v=uuvbUK2ZmKw
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 29. Dec. 2015 19:51

odgovarjal ne bom, ker se ne čutim dolžnega odgovarjat, ne ker odgovorov ne bi imel - sklepaš čisto po svoje
ne prepričujem katolikov da boga ni - sklepaš čisto po svoje.
moja načela ne izhajajo iz katoliških, so pa nekatera enaka. jaz sem svoja načela spoznal sam, z opazovanjem, pogovori, izkušnjami in ugotovil, da so poštenost, iskrenost, zvestoba itd, vrednote ki jih najbolj cenim. ne ker nekaj v bibliji piše in ker te bog gleda. ravno zato, ker ni več nekega strašenja s peklom so ljudje opustili vrednote do te mere da je v današnji družbi vedno težje najt nek neegoističen medčloveški odnos.

glede na svoje probleme ki jih imaš in s svojo preteklostjo ki te mori, čustveno nestabilnostjo. in tvoja lastna vzvišenost da si pametnejša od vseh drugih ker kopiraš celo svoje razmišljanje iz nekih knjig, ti preprečuje da bi bila razumna, poslušna oseba. škoda.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 29. Dec. 2015 20:01

MarijaNana, nekaj postov nazaj si še pisala zadeve ki so imele neko vrednost za Slovenca, sedaj ko si se spustila v nek ideološki boj pa je postalo brezpredmetno.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 29. Dec. 2015 23:00

LZ: LOL, nisem jaz zabredla v ideološki boj. Samo pojasnila sem, od kje prepričanja, ki jih ima Slovenec izhajajo. Če napišem, da je naša družba katoliška in da so vrednote, ki jih ta družba ponuja kot pravilne, katoliške, to res ni ideološki boj, ampak čisto osnovno sociološko dejstvo. Drugo pa ... eh.

Slovenec: Madonca, kakor cviliš sem ti morala pa res hudo rep pohodit. :mrgreen: Aja, pa thumbs up za to ugotovitev, da mi karkoliže preprečuje, da bi bila poslušna oseba. Ker to, da bi bila poslušna, mi je bil vedno cilj. Pa to je sploh totalno carsko. Bit poslušen. A če ti palico vržem, jo boš nazaj prinesel?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 29. Dec. 2015 23:17

poslušnost ne pomeni bit ubogljiva podrejena copata, ampak da si sposoben razumet in dojet, kaj ti nekdo poskuša povedat. SPET neki mešaš po svoje :P in spet ego, češ "jaz kraljica sem samostojna in nobenga ne rabim poslušat".. peteliniš se tam kjer ni treba. več kot očitno je da imaš ti neke travme v sebi ki sprožajo takole obrambo.
hej norci :)
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 30. Dec. 2015 14:45

FIY: poslúšnost -i ž (ú) 1. ubogljivost: starši so zahtevali poslušnost 2. pokornost, pokorščina: obljubiti, odreči poslušnost; prisiliti koga k poslušnosti; poslušnost zakonom, do zakonov ● ekspr. noge so mu odpovedale poslušnost ni mogel več hoditi ◊ lov. preizkusiti poslušnost psa ♪

Ostalo je pa že preneumno.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 30. Dec. 2015 16:14

jap, tle sem očitno mimo usekal :P

ne vem kako bi se reklo potem pridevniku, s katerim označiš človeka ki je sposoben poslušat. razumen, i guess :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 30. Dec. 2015 16:37

Nadaljujta v klepetalnici. Vsi naslednji posti, ki nimajo veze s temo bodo pobrisani.

Slika

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov