Racionalizacijski hrček

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 02. Feb. 2014 18:23

s0nckic4 napisal/-a:izbire imamo vsi enako. tradicionalno smo ženske v prednosti v mlajših letih, moški ste pa v zrelejših.


tradicionalno so starejši ljudje v zvezah, mlajši pa ne ;)

če mi ne verjameš, pojdi na kakšno dating spletno stran. v par dneh boš dobila trimestno število ponudb za karkoli.
hej norci :)
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 02. Feb. 2014 18:50

s0nckic4 napisal/-a:izbire imamo vsi enako. tradicionalno smo ženske v prednosti v mlajših letih, moški ste pa v zrelejših.


Med moškim in moškim je razlika. Dvomim, da bo kakšen tip, ki kot mlad nič ne upa glede žensk, kadarkoli v prednosti napram tebi.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 03. Feb. 2014 17:39

Ananhas napisal/-a: Vau kakšna čast, da se je v moj komentar vtaknila najpametnejša punca na cosmo forumu... :roll: Sicer ne vem ali so ti od vseh silnih faksov in 500 predavanj zablokirali možgani, da nisi razumela preproste stvari, ki sem jo želela povedat. oh.


naravnost obožujem to tipično (slovensko) foušijo! :flower:

nč bat za moj mozeg, po "vseh silnih faksih" in "5oo predavanjih" še zmerom zazna idiotizme o tem, kako lahko nekdo srčno ljubi njemu neprivlačno osebo. :stupid:

res se mi ne da tolmačit.

podarjam ti medaljo. ker meni, da je tip neprivlačen, ma ni šans, da se me dotakne. to, o čem ti nadalje govoriš, ni neprivlačnost. LOL no. nisem ti jaz kriva, če se ne znaš izražat. mogoče bi blo fajn it na kako predavanje, naret kaki fax...
al pa preprosto dat nekaj na svoj videz in se nehat počutit neprivlačno...
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 03. Feb. 2014 18:55

^^ Ne samo pametna... tudi smisel za humor ima. :respekt:
Uporabniški avatar
TLDR
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 351
Na forumu od: 9. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a TLDR » 03. Feb. 2014 22:52

Znanost pravi, da hrček obstaja:

"Reverse Frontostriatal Connectivity" is the neurobiological term for the Rationalization Hamster:
Women and men differed in the brain mechanisms that enabled self-controlled decisions. During self-control men showed a stronger decrease in some limbic regions than women. An increased frontostriatal coupling helped men to control immediate reward desiring. Women showed the reverse frontostriatal connectivity during a ‘desire-reason dilemma’.

Translation: Men use reason to override their feelings. Women use feelings to override their reason.

This would help expain why it is difficult to utilize logic to convince a woman of anything. The more you succeed in convincing her, the more she will be inclined to amp up her feelings in order to counteract that success. Applying logic to the science, this suggests a more successful strategy would be to simply skip the logical process entirely and go straight to making an appeal to her emotions

In pa še kako na to zadevo gleda neka ženska:
"The rationalization hamster is that part of your brain that runs at full speed but never goes anywhere. It's the mechanism for denial and justification. Whatever you want to believe, it's your hamster that finds a way to make your belief "true," in spite of overwhelming evidence to the contrary. It's mantra is "Yes, but...)

Men have hamsters too, but since they're not nearly as sheltered from the consequences of their beliefs, men tend to maintain better control over their hamsters. Men usually have to learn from their mistakes. Women, not so much"
ALPHA & BETA MALE CREW
RED PILL CREW
PSYCHOLOGY & SOCIAL DYNAMICS CREW
DICK MASTERSON FAN CREW
1 mesec v ćuzi CREW
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 05. Feb. 2014 9:35

This would help expain why it is difficult to utilize logic to convince a woman of anything.



Slika


JS hočem videt to tvojo "znanost". Ne pa da mi bullshitaš okoli neke kvazi "znanstvene" tekste, ki so v resnici spet pobrani z nekega povprečnega bloga. Nehaj ctrl+c, ctrl+v nekega zagrenjenega bednika, ki ti z "logiko" (ki jo vi uber pametni moški seveda tako odlično razumete) pere možgane.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Tulip
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 10. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Tulip » 06. Feb. 2014 13:23

Hoj TLDR... mene pa zanima kaj boš imel od preučevanja teh zadev?

Ker mislim, da moramo tako moški kot ženske delati na sebi, drugih spreminjat/kontrolirat ne moreš, zato je mogoče edino smiselno, da se osredotočiš nase.
Uporabniški avatar
TLDR
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 351
Na forumu od: 9. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a TLDR » 06. Feb. 2014 14:26

@Sarrisima: big denial, sej vem. sicer pa te stvari niso pobrane s kr enega bloga, ampak heartiste bloga. maš pa to tematiko prisotno po celem googlu, pa tudi izven njega, v vsakdanjiku se ta tematika obravnava pod imenom "ženska logika".

Tulip: seveda, da ne moreš, lahko pa to koristiš sebi v prid.
ALPHA & BETA MALE CREW
RED PILL CREW
PSYCHOLOGY & SOCIAL DYNAMICS CREW
DICK MASTERSON FAN CREW
1 mesec v ćuzi CREW
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 06. Feb. 2014 23:43

^ in kako ti to v praksi uspeva? :D
Vsak raj ima svojo kačo.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov