Prvi in edini?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*Kitten*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 19. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *Kitten* » 22. Feb. 2008 10:39

Ja, sam k si še mlada, je pomojm cajt d se mal zdivjaš. :)
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 22. Feb. 2008 10:49

*Kitten* napisal/-a:Ja, sam k si še mlada, je pomojm cajt d se mal zdivjaš. :)


zdaj ne vem.. če ej blo to meni namenjeno.. ampak vseeno ti bom odgovorila...

zdivjana sme čisto dovolj :) ... grem ven s kolegicami, pa še zraven kaki kolegi, ap se naplešemo, grem na pijačo s kolegicami, včasih pride po mene domu kolega, pa grema sama na pijačo... mam svoje hobije... mam anjbolšo prijatlco ko sva ponavadi cele počitnice skupaj na kolesu ali rolerjih, preko šole sem že šla na izmenjavo v nemčijo, za en teden z umetnostjo v italijo, polek botera in botre vsako leto na morje, vglavnem imam svoj čas zapolnjen tudi z drugimi aktivnostmi... drugi dečki pa me niti ne mikajo, zakaj bi si želela drugega, ko pa mi je polek mojega lepo...
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
Uporabniški avatar
*Kitten*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 19. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *Kitten* » 22. Feb. 2008 10:51

srčica* napisal/-a:
*Kitten* napisal/-a:Ja, sam k si še mlada, je pomojm cajt d se mal zdivjaš. :)


zdaj ne vem.. če ej blo to meni namenjeno.. ampak vseeno ti bom odgovorila...

zdivjana sme čisto dovolj :) ... grem ven s kolegicami, pa še zraven kaki kolegi, ap se naplešemo, grem na pijačo s kolegicami, včasih pride po mene domu kolega, pa grema sama na pijačo... mam svoje hobije... mam anjbolšo prijatlco ko sva ponavadi cele počitnice skupaj na kolesu ali rolerjih, preko šole sem že šla na izmenjavo v nemčijo, za en teden z umetnostjo v italijo, polek botera in botre vsako leto na morje, vglavnem imam svoj čas zapolnjen tudi z drugimi aktivnostmi... drugi dečki pa me niti ne mikajo, zakaj bi si želela drugega, ko pa mi je polek mojega lepo...



Ja sej use lepo in prou, sam če maš tipa kukr ti še vn en pusti pa skos kontrolira, pa k mate babji večer se kr povab zravn :o
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 22. Feb. 2008 10:53

pri takem posesivnežu je pa čisto vseeno, če je prvi ali deseti po vrsti.
Uporabniški avatar
*Kitten*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 19. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *Kitten* » 22. Feb. 2008 10:57

Ja sam mi tut kaže, da me ma rad.. Mislm use nardi zame pa use.. sam res nevem :?
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 22. Feb. 2008 10:58

aja... no to ne vem kako je pri ostalih... jaz nimam takih blemov... se včasih zmenmo babe, pa mamo babji večer... tak med počitnicami naredi kera kaki party ... pa pri njej prespimo, pa čvekamo, gledamo filme, plešemo... kao pižama party... potem včasih se nabašemo v avto, se malo pelamo na šoping, pijačo... včasih se pa tudi zrihtamo, pa gremo ven same... to me moj nikol nena komandira kaj lahko počnem in česa ne smem.. pove mi odkrito, če mu kaj ne paše... ampak ni pa posesiven....

pa na maturancu sma si tudi poslala kaki sms, pa ka vem, pa me je včasih kaki sošolec objel, pa smo tam druge fante še spoznale, pa sem pelesala... pa me je drugi fant osvajal... pa nisem zasrala...

ok zaj tu pišem kot da je moj lajf idealen.. pa ni... pridejo blemi... ampak vseeno sem srečna da sem na totem svetu :D
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
Uporabniški avatar
urskec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 24. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a urskec » 22. Feb. 2008 11:14

jaz sem s sedanjim fantom skupaj 5 let! :D ko sma začela sem bla stara 12 on pa 16! je moj prvi resni fant (od začetka je blo bol parčkanje) sam ga nebi zamenjala za vse ostale ki bi jih lahko v tem času mela! sma mela tut midva krize sam se je vse lahko dalo na lep način rešit! pa sej je normalno da pogledaš še za kerim drugim (realno je da tut on pogleda za kakšno in da ima na čase kake pomisleke) sam dokler ne začutiš res neke kemije med vama se mi zdi brezveze tak ''igračkat'' ker lah zgubiš nekaj kar boš mogoče potem celo življenje iskala!
če pa res ne gre več pol pa bolš končat! če vama je ''usojeno'' bit skupaj pol bota itak po vsej vrjetnosti prišla na nek način skup (ok sej za to bota mogla tut določene stvari naredit ker samo od sebe se res ne bo zgodlo) - moje mnenje
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 22. Feb. 2008 11:48

Kaj pa sploh pomeni 'prvi'? Prvi partner ali prvi spolni partner?

Meni se zdi, da mnoge punce tu cisto za brezveze komplicirajo. Stvar se da lepo poenostaviti - ce si z nekom in ti je z njim lepo, potem ne vem zakaj bi gledala v daljno prihodnost in kalkulirala, kako bi bilo s kom drugim. Sploh pa tako misljenje v stilu, da grejo vsi narazen - pa saj to nima neke veze ali gre za prvega ali desetega partnerja. Sploh ni neke zanesljivosti v stevilkah, ampak ce ze obstaja kakrsnakoli varovalka, da bosta ostala skupaj, potem sta to samo vidva, ki bosta vlagala v zvezo in se imela rada.

Normalno je, da pomislis na koga drugega, ti kdo drug vzbudi kake hecne obcutke namesto partnerja, ampak to bi se ti zgodilo v vsaki dolgotrajni zvezi ne glede na leta in stevilko partnerja. Fora je, da to mine in da slej kot prej (ce je seveda res tako) spet pades v objem svojega in vidis, kdo v resnici steje, kam te vodijo custva ipd.

Meni se zdi brezveze zanasati na neke kvazi 'statistike' ala vecina parov gre narazen po 7 letih, vecina jih konca svojo prvo resno zvezo, vecina ne ostane s prvim spolnim partnerjem, ker potrebuje zanimiv seks, blabla ... Seks ni zanimiv sam po sebi, zanimiv postane, ko to pocnes z nekom, ki ga imas rad in to lahko traja ... za to, da ves, da ti nekaj ugaja in bi rad se vec, ne potrebujes 10 spolnih partnerjev, za to, da ves, da zveza funkcionira in se v njej dobro pocutis pa prav tako ne potrebujes cele cetice vojakov, s katerimi bi se poskusila v kompatibilnosti. Slednja obstaja ali pa ne ...

Sama nisem zagovornica ne ene ne druge opcije - nikoli nisem upala, da bo prvi zadnji in nikoli nisem verjela, da prvi ne more biti zadnji, ker se take stvari enostavno zgodijo ali pa se ne ... nihce ne nacrtuje, koliko jih bo dal cez, vazno pa je, da nekje na 'koncu' (kjerkoli ze to je) pristanes s tistim, ki ga imas rad ... :wink:

Predvsem pa je treba verjeti v svojo sedanjo zvezo. Ce dvomis vanjo, potem nekaj res ni cisto vredu ...
Uporabniški avatar
yust me
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a yust me » 22. Feb. 2008 12:01

Meni se zdi da ni tok pomembno ''kateri po vrsti je fant'', ampak se mi zdi, da je bolj pomembno kako se z njim razumeš, ali te ima rad pa take stvari.

Jst se nisem nikol obremenjevala s tem, da bi razmišljala, da se najina zveza ne bi obnesla samo zato, ker je to moja prva resna zveza. Ne bi ga zamenjala za nikogar drugega, seveda pa se kdaj zgodi, da srečaš nekoga, za katerega se ti zdi, da bi bil lahko tisti, ki bi ti lahko na novo ''zmešal glavo''.

Tko da mislim, da je najbolje, da se osredotočiš predvsem na to, ali želiš biti z njim - brez tega, da se opominjaš, da gre za tvojo prvo resno zvezo.

Osebno pa menim, da takšne zveze lahko uspejo :wink:
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 22. Feb. 2008 12:17

To tole pa je ena tema zame. Sem hotla že pred kratkim odpret temo, sam nisem točno vedla kaj nej napišem.

Ja tud moj je moj prvi resni fant, letos bo 3 leta odkar sva skupaj. Ne bom razpravljala o tem, da ga mam najbolj rada pa to..ker to je itak kristalno jasno, drgač ne bi bla z njim :hearts:
Zadnje čase večkrat razmišlam, kaj če se men kar naenkrat utrga, no al pa njemu. Kaj če me bo kr naenkrat presenetu z novico, da bi on probou še kej več. Kam bodo šla pol ta tri leta :(
Zanč sem bla s kolegicami na eni žurki, in pol sem se tm pogovarjala z enimi par let starejšimi tipi...Vsi so mi govoril, da ne morm met pr teh letih tok resnega fanta, da zamujam preveč. Pol en me je vprašu kakšen mava sex :roll: Mislm wtf kaj to njega briga. In pol je zravn še reku,da najbrž sploh ne vem kaj je to dobr sex, če sem do zdej sam z njim. Sam ne vem no, men res nič ne manjka, kar se tiče seksa (ok kakšn orgazem več bi prov pršu :oops: ). Jst sem seveda vsem nazaj povedala, da mi v zvezi nič ne manjka in da sem srečna. In pol mi je najstarejši od njih reku, sj se boš spomnila mojih besed čez par let :roll: : Pa kaj se sploh vtikajo v moje življenje!!
Skratka ja včasih se zalotm,ko razmišlam kaj pa če...
Uporabniški avatar
iluzija
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a iluzija » 22. Feb. 2008 12:27

Ma nasplošno so ljudje ful skeptični glede tega... Pa da na koncu sploh ni več ljubezni, ampak samo še navezanost... Ah pajade. Mislim, da nismo vse tako trapaste, da ne bi dojele, da v zvezi ljubezni več ni.

Sama mislim, da človek slej ko prej najde partnerja za celo življenje. Ene pač šele v petnajsto, druge pa že v prvo. Če pač ne bi bilo tako, potem zares ne razumem parov, ki so v zvezi recimo 36let in se imata še vedno rada (ciljam na moja starša). Ne vem, če je moj fant, ki je moj prvi in tudi zanj sem ta prva, tisti, ki bo ob meni celo življenje (po eni strani kar ne morem verjet temu), ampak trenutno me zadovoljuje na vseh področjih in prvo kot prvo - imava se rada. Nimam potrebe po iskanju nečesa več (in tudi on menda ne) in dokler bo tako, bova skupaj. Sicer se tudi sama vprašam kdaj, kako bi bilo poskusiti s kom drugim, a po drugi strani takoj pomislim, da mi niti všeč ni noben kot nek potencialen partner in da bi morala ogromno energije vložit v iskanje nekoga, ki bi mojega fanta presegel po "kvaliteti".

In dokler je ljubezen, dokler misliš, da si srečna (kot je tudi žuža rekla, da je), nimaš kaj iskati pri drugih... Ko bo začelo zelo škripati, takrat pa lahko razmisliš o koncu zveze.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 22. Feb. 2008 12:53

Jaz se pa samo to vprašam, kako vam sploh uspe ostat s prvim v vezi za celo življenje?
Tega pojma jaz enostavno ne poznam?

A mate res takšno srečo, da je že prvi pravi, ali se do ušes slepo zaljubite?
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 22. Feb. 2008 12:59

jah sej zaenkrat še nobeni od nas ni :) mojim starim staršem pa recimo je, bosta imela zlato poroko letos.
to s statistikami glede razpada zvez se mi zdi čisto irelevantno. a moramo torej vse pustit prvih 6 fantov, ker se statistično največ ljudi odloči za poroko s sedmim partnerjem? :)
Uporabniški avatar
iluzija
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a iluzija » 22. Feb. 2008 13:11

jullia_ si mi ukradla besede z jezika :P .

Tukaj je v bistvu še tisto vprašanje - kaj je prva ljubezen? In če jo definiraš kot tisto, ko se imaš obojestransko rad, ko si pomagaš, ko imaš ob sebi sorodno dušo, ki te dopolnjuje in ko te razjezi, ne prekineš veze z njo, ko veš, da je to resna zveza in ne slepa zaljubljenost...

Zase bom rekla, da je moj trenutni fant zame tisti Mr. Right... Ampak mogoče se bo čez nekaj časa to spremenilo... Itak ne moremo vedeti ali bomo z njim vse življenje. Kaj pa veš kaj nam bo prineslo življenje. A zaenkrat, če si srečen v taki zvezi - le zakaj bi ga zapustila?
Uporabniški avatar
[MaLa]
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 60
Na forumu od: 21. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a [MaLa] » 22. Feb. 2008 13:14

mi2 sva bila v podobni situaciji, skupaj 2 leti, pa je želja po čem novem prišla obojestransko. Takrat sva se lepo pomenila o tem in končala, šla vsak po svoje, samo sva se vseeno vračala drug k drugemu...nisva mogla drug brez drugega... Narazen sva bila pol leta, potem sva prišla s5 skup... Sam ni tako lahko, kot se sliši...da sva lahko znova začela, sva mogla veliko pozabit, odpustit...veliko sva se tud kregala, šele čez dobrega pol leta se je vse pomirilo in sva s5 srečna :P
Sama moreš razmislit, kaj si želiš, nihče ti ne more rečt, kaj je najbol prav. Lahko da izgubiš nekaj kar imaš in ti bo žau, lahko pa tudi dobiš nekaj boljšega... Dobro razmisli preden narediš karkoli... :wink:

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov