prosim za pomoč (nasvet)

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

saraa93
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 1. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a saraa93 » 25. Okt. 2013 16:15

Heii, ker ne vem na koga se naj obrnem, se obračam na forum.

Torej, stara sem 20 let, še študiram. Trenutno živim pri fantu, saj so me starši zapustili. S fantom sva skupaj cca. 1,5 leta in nekako nevem če je med nama še ljubezen. Problem je v njegovih starših, saj se skos vtikajo med naju. In tega imam dovolj ne morem več, ker vseskozi jokam ker se počutim zapostavljeno on pa se za solze ne zmeni kaj preveč.
Nimam dovolj finančnih sredstev, da bi šla kam na svoje, fant pa pravi isto, da nima denarja.

Nevem več kaj naj. Ker sem se pred kratkim preselila tudi nimam veliko prijateljev in se nimam s kom pogovarjat in mi je zato res hudo.

Upam da mi zna kdo kaj svetovati

lp,
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 25. Okt. 2013 16:33

zakaj so te starši zapustili?
saraa93
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 1. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a saraa93 » 25. Okt. 2013 16:36

Jochie napisal/-a:zakaj so te starši zapustili?


starša sta se ločila in nato sta šla vsak po svoje. živela sem z mamo samo kasneje je zahtevala da se odselim od nje.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 25. Okt. 2013 16:40

kakšna je možnost, da se vrneš k očetu? imaš s staršema še kontakte? ne predstavijam si, da bi se starši odpovedali otroku, razen če ni res kakšen obupen primer...kriminalec, narkoman in podobno....
saraa93
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 1. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a saraa93 » 25. Okt. 2013 16:41

Jochie napisal/-a:kakšna je možnost, da se vrneš k očetu? imaš s staršema še kontakte? ne predstavijam si, da bi se starši odpovedali otroku, razen če ni res kakšen obupen primer...kriminalec, narkoman in podobno....


oče živi skoraj 100 km stran in ne morem k njemu, ker imam študij tukaj kjer sedaj živim. mama pa se mi je odpovedala ker je dobila novega partnerja in je on zahteval da se odloči med njim ali mano :(
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 25. Okt. 2013 16:44

imaš kakšne prihodke, socialno pomoč, preživnino? kakšne sošolce, prijatelje, ki ne živijo doma in imajo kakšno posteljo prosto?

tole s fantom glih ne zgleda obetavno in po mojem mnenju je edina rešitev, da si najdeš streho nad glavo in mir, da lahko doštudiraš...
saraa93
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 1. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a saraa93 » 25. Okt. 2013 16:45

Jochie napisal/-a:imaš kakšne prihodke, socialno pomoč, preživnino? kakšne sošolce, prijatelje, ki ne živijo doma in imajo kakšno posteljo prosto?

tole s fantom glih ne zgleda obetavno in po mojem mnenju je edina rešitev, da si najdeš streho nad glavo in mir, da lahko doštudiraš...


imam dohodke samo preživnino a ni dovolj za stroške šolanja in še za kako sobo
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 25. Okt. 2013 16:48

občasno študentsko delo?

moraš obrniti gumb v glavi in začeti razmišljati, kaj se da narediti, ne kaj se ne da narediti!
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 25. Okt. 2013 16:54

Poisci si studentsko delo in zraven studiraj. Denar sparaj in slej kot prej ti bo sigurno uspelo, da gres na svoje v podnajemnisko stanovanje.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 25. Okt. 2013 17:16

+ pozanimaj se kake so možnosti dodatne socialne pomoči (enkratna socialna pomoč in podobno)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 25. Okt. 2013 21:53

Jaz pa prov ne morem verjet, da se mama odpove svojemu lastnemu otroku, ker tako od nje zahteva njen novi partner. :?
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 27. Okt. 2013 11:11

^^ se strinjam..

Sara pripročam da si poiščeš študentsko delo čez vikend, četudi je to v kakšnem lokalu.
Ti pa priporočam da si poiščeš svojo sobico, tako da boš imela še nekaj cimrov, torej v večjem stanovanju. S tem boš pridobila tudi nov krog potencialnih prijateljev.
baloncica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 11. 10. 2013
Kraj: Murska Sobota

Neprebrana objavaNapisal/-a baloncica » 27. Okt. 2013 13:21

Kaj pa če bi očeta prosila za manjšo finančno pomoč, ravno toliko da lahko greš takoj na svoje, če je tako hudo, da na trenutnem bivališču nimaš mirnega življenja? Saj mu potem že vrneš...

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov