Priznam da...20#

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 30. Maj. 2023 6:43

Ja, samo meni potem res ni pasalo, da sem se toliko zredila, je bilo krivo, ker sem bila v unem obdobju, ko sem se več zredila, še ena cela 2 tedna pri starših ( velika noč, 1. maj) in tam imajo toliko hrane dobre in vse mi postavljajo pred nos, tudi ful nekih sladkarij, piškotov, ki jih sama za v stanovanju ne kupujem, da pol jem/ sem jedla že samo zato, ker mi dobro zgleda, ne, ker, bi bila lačna... pa mogoče imam večji apetit kot nekateri drugi ljudje, sploh ko ne kadim..
V 1. tromesečju sem pa pridobila pa npr že 5kg, tudi če mi je bilo ves čas slabo, ampak brez bruhanja, ker pomaga če ful pogosteje ješ in večje količine, proti močni slabosti, sem tud že od kakšnih drugih slišala in od ene influencerke, tako da ni sam pri meni ta pojav..
- 1X in edinkrat sem pa na hitro bruhala, ko sem na tešče spila preveliko količino vode za oddat urin in morem rečt, da ko ti odleže po bruhanju, se v bistvu velik boljše počutiš, kot ko tije cel dan slabo, brez bruhanja...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 30. Maj. 2023 6:50

-oprosti mayaeb,ma za moje pojme malo premalo kriticno kaksne stavri preberes in se kar zaletis komentirat na prvo zogo, za prejsnje komentarje mislim, ne za zdaj, o tezi. Komentarje o starosti mojega moskega, ko nikakor povezano ni bilo s temo pogovora in komentiranje mojih pregledov, vlecenje teme od nevemkoliko dni nazaj,ko sem 1x napisala, da ni fer, da imajo punce razlicno kolicino pregledov,na negativen nacin, s citiranjem izjave, ko jaz sama pisem o premikanju svojega otroka in kako sem nad tem navdusen,se m ije zdelo kar skrajno neprimerno in kokosje,ce temu drugace recem..


O teži in tem,da ne ješ pogosto pišeš, pač to ni ok kakorkoli pogledaš. Zdravi redni obroki so ok. V kolikor imaš ta nihanja si s tem, ko večino dneva ne ješ delaš škodo in pridobivaš kilograme, ker telo dela zalogo.
Starosti tvojega in podobnih zadev nisem komentirala, ne spomnim se, da bi. In če je katera druga tudi ne vidim,da bi ti kaj slabega želela s tem.
Kakor vidim je, da če ti katera kaj napiše vse vzameš kot slabo, ni nujno,da ti kdo želi kaj slabega.
Napisala si,da ni fer, da jih druge imajo, vse prav, če tako misliš. Lahko bi pa druge rekle, da ni fer, da ti je tvoj naredil en ekstra uz. To je bilo pa kar ok.
Da začneš žaliti, ko ti kaj ni všeč..ok,razumem, si obkrožena z ljudmi, ki se tako obnašajo in to sprejemaš kot normalno.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Maj. 2023 10:25

Ravno zato ti pišem in izražam svoje mnenje, da prehitro nekaj napišeš, ko ne razumeš dobro, zakaj se gre tema.. si videla samo kaj sem jaz napisala in očitno ne razumela zakaj.

Si očitno čisto drug tip od mene, sama si nikoli ne bi drznila v koga kaj vmešavati ali očitati, če ne bi bila do potankosti prepričana, da razumem, zakaj se gre v pogovoru.

Malo je tudi treba imeti uvida, da je to forum in da oseba, ki nekaj piše, ni nujno vse mišljeno dobesedno oz je mogoče napisala 6% dejanskih stvari iz celotne slike, ki se ji dogajajo v življenju, v stilu kar jo je morilo ali nad čimer je bila navdušena, kar je želela dati ven v trenutku pisanja, ne da nekdo dela čisti povzetek celih svojih dni in svojega življenja z neko 100% natančnostjo.

Ne pišem, da si ti komentirala starosti mojega, ampak navezuje se na to, da sem drugim rekla kokoši in sem tu podala razloge, zakaj sem to rekla. Glej ne vem, kaj je to tako slabo razumljvo ali kaj, meni ni. Men ije to en kup negativne energije s strani drugih, kjer sam nikoli se nisme na negativen način nikjer vmešavala v poste drugih.

Če ne poznaš ozadja in vidiš samo eno besedo ,ki se ti zdi žaljiva, se pač zadrži komentiranja, če nisi toliko, da bi vsaj prebrala poste in se potrudila razumet, kaj je bilo pred tem!

In ja, sama nimam potrebe, da bi se vmešavala ali naslajala nad kakšnimi problemi Ananhas ali Emanuele ali koga drugega.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 31. Maj. 2023 12:19

- imam občutek da prihajam sem gor vedno z enimi in istimi jamri :)
- sem res utrujena, hesus. stanovanje mamo tako, da je hkrati (za silo!) pospravljen le en prostor, ponavadi dnevni. v spalnico se samo odlaga šaro in zložene cunje, medtem ko pisarno pospravim ko ne morem več zvezka odložit na mizo :rolleyes:
- je bil maj psihično in fizično naporen, še dobro da ga je konec. upam da bo junij bolj umirjen ali vsaj bolj stabilen.
- so mi čisto odveč ta vremenska nihanja - en teden za bundo zjutraj ko grem do kafiča, zdaj 2 tedna tako ekspres pritisnila vročina da težko verjameš, danes pa sem zjutraj spet tlačila malo v 2 dolge rokave. w.t.f.
- moj ima ful dela v službi in sem bo še cca 2 tedna samo stopnjevalo. se pozna da trenutno minimalno "prispeva" k gospodinjskim opravilom in da večina pade name iz enostavnega razloga - ker sem več doma.
- tamala ima totalno eratičen spanec zadnji teden. en dan vstane ob 5h, danes sem jo ob 6.45 komaj zvlekla iz postelje za v vrtec.
- včeraj so prišli nenapovedano kolegi na obisk, z njihovim sta samo 3 m razlike in sta imela tako norijo celo popoldne da se mi je kar smejalo :) eden drugega sta pokrivala z brisačo, lovila sta se, se za rokice vlekla levo in desno :hearts: pač res sta bila tako kjut da ni za povedat.
- sem se dokončno odločila, da letos poleti organiziram večji piknik. deloma zato ker nismo v zadnjem letu praznovali niti enega od "pomembnih" rojstnih dni, deloma zato ker bi rada spet zbobnala na kup malo več žlahte in kolegov :) .
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Maj. 2023 12:50

- bom še jaz s priznanjem o sebi :D
- sem razdražena, ker 1. ga nisme vidla od ponedeljka popoldan, 2. on mene obtožuje, da sem jaz kriva, ker je on dobil slabo pico oz je bila kao slaba picerija. Mi je kar tko za malo, pač sama prej nisme hodila ven jesti skoraj nikoli in se ne poglabljam, kje je kakšna hrana, pri tej določeni piceriji mi je zelo všeč zunaj razgled in ambient, pogled na hribe ter tudi tistih 2x, ko sem bila lani, mi je bila pica bolj všeč kot v picerijah v domačem mestu, kolikor imam spomina nanje... po tistih 3h dneh vzdrževanja pred hrano pred tehtanjem sem pa sploh bila vesela vsake bolj nezdrave, kalorične hrane.. Prav tako si mislim, kako me tisti, ki je bil z mano prej v zvezi ne bi sekiral zaradi takih stvari in bi mu bila bolj jaz pomembna..

- se jaz jajc, na oko, za zajtrk nikoli ne naveličam.. njama, jih lahko jem vsak dan celo leto. Se spomnim, da ko sva bila na Zanzibarju s K, je on že po ene 3h al 4ih dneh rekel, da bi se pa tistih jajc naveličal, če bi jih mogel vsako jutro jesti.. pa se spomnim, da je bil ful nek svetel rumenjak v tistih Afriških jajcih, od naših domačih kokoši je bolj oranžen..
- kako so mi fajn tablete ,ki jih lahko ješ kadarkoli in ne rabiš tisto razmišljat, da moreš ob obroku s hrano, pol jih pa še pozabljaš pri obrokih(kar naj bi za prenatalne veljalo)
- sem mislila mogoče it ta teden že malo pred vikendom na primorsko pa so mi zdaj zobozdravnika premaknili tik na konec tedna v Lj.. ... spet sem se oglasila s pričakovanjem, da je klic, ki ga pričakujem, potem pa ta zobozdravnik

....- dobila tisti pričakovan klic, se mi zdi, da bom začela delat, ravno ko moj začne z dopustom, morem se še enkrat pozanimat, kdaj ima dopust, bi sicer imela možnost izbirat, kdaj začnem, ampak sem sama rekla, da čim prej, ne vem, a se mi splača premaknit začetek dela za en teden, da bi bila skupaj fraj še, ko ima on dopust, ali bolje, da kar začnem čim prej, ker itak ne bo dolgo trajalo...
- On sicer še ni imel dopusta več kot 1 dan odkar sva skupaj, zdaj ima v bistvu dopust, ki ga more porabiti od lanskega leta, da mu ne gre v nič
- Potem me pa še en bivši sodelavec kliče, če sem že rodila.. :lach: Se mi je že večkrat zgodilo, da na določen dan, ko me glede ene obveznosti kličejo, imam potem par različnih prejetih klicev v tistem dnevu iz različnih strani, kot da neki planeti vplivajo, da me na določen dan več ljudi kliče :D , ostale dni pa zatišje...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 31. Maj. 2023 17:04

<3
Zadnjič spremenil mmm, dne 05. Sep. 2023 23:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 01. Jun. 2023 9:13

- joj js bi tudi šla v kako azijsko, upam da greva konc tega tedna v kako Dabudo

- se mi zdi, da skor ne morem več normalno pojest enega povprečno velikega obroka na enkrat, ker imam tako malo prostora v trebuhu. Sej po eni strani še dobro, da se ne redim toliko kot v 1. polovici nosečnosti.
- joj sem zdaj brez sladkega že od vikenda in me je zdja po parih dneh nazaj začelo mikat kaj, včeraj sem sicer malo sladoleda, ampak ne neki dosti...

- nič ne bo s skupnim dopustom, bom js kr normalno začela delat
- greva mogoče edino na enodnevni izlet ta vikend, še ne veva kam, ali Ita do morja, ali proti gorenjski ali Zagreb.
- se boljše počutim dns, mela prav nek napol živčni zlom še pri uni terapevtki v torek
- otrok očitno zaenkrat ravno isto velik kolikor je predvideno za njegovo starost, nč večji, manjši oz ravno za en dan bolj zgodaj pdp ocenjen.
- jooj, kako je živčna una morfologija, ko tam ležiš, sem bila kot ko sem čakala ocene testov v kaki osnovni, srednji, (za izpite na faksu mislim, da me ni tolk brigalo več, itak je več kot 1 možnost opravljanja) Pa zdravnik na nuhalni je vse pred mano razlagal in bil ful sproščen, ta moja pa najprej vse sama pogledala potem meni kazala.. in tam čakaš, če bo rekla, da kak organ manjka(ali sem pa preveč teh izjav na fb skupinah videla, kaj je pri komu falilo na morfologiji oz ni bilo v najbolj normalnem stanju).. Pa dejansko je bilo res ful na hitro.. nuhalna, ki je bila smaoplačljiva je ful bolj nazorno in počasi vse pokazal, tle nisem sploh nič vidla gor na ekranu na morfologiji...
- sem do zdaj glede nosečnosti 1x sanjala, da sem imela zelo močno razmaknjene trebušne mišice in 2. da je otrok dobil obrazne poteze bolj po njemu in barvo las, svetlejšo, po meni, ker on ima črne lase...
- meh sem pozabila mojo psihološko knjigo v njegovem avtu, pa ne morem brat zdaj par dni..

- se mi zdi plačevanje dodatnega pregleda 3d/4d bolj metanje denarja proč, ma moj je rekel, da bi šel, ga bom spomnila, če bi šel, ko bo ena 2 tedna do konca obdobja, ko se to še lahko dela..
- kako mi paše pit črno kavo zjutrja, mi je ratala nazaj ful dobra, 1/2 2. trimesečja mi še ni toliko teknila...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Jun. 2023 7:05

- je to odstranjevanje vodnega kamna kakšna samoplačljiva zadeva?

- nisva še nič kupla za dojenčka, razen podarjenega vozička
- pismo je to kr utrujajoče se ukvarjat, katero opremo rabiš, sem se včeraj ful ukvarjala, katero rabljeno lupinico vzeti, da bo pašala točno na najin voziček in kaj paše še zravn za dat v avto in dodatki na lupinici, da mi ne dajo samo osnovno stvar brez dodatkov, ki so običajno zraven... pa še nimam sploh prakse kupovati rabljenega oz iz bolhe..

- ne vem, zakaj js nisem bila poslana na teste za sladkorno, pri nekaterih je to ful aktualna tema, a moja gin sploh ne pošilja na splošno, ali imam tako dobre rezultate iz začetka na tešče, da ne rabim.. :D
- waw danes sem ustala kar 2 uri prej kot ponavadi, mogoče pa tablete za železo že delujejo :lach:
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 02. Jun. 2023 7:18

- imela sem res čudne sanje, nekje naj bi bile objavljene plače. Iz vsake države kjer ima podjetje enote je bilo objavljenih par 100 najvišjih plač in potem je bil cel halo. Razmišljam zakaj bi to sanjala, čudno.

- jutri gremo na poroko in ne vem kaj naj oblečem. Nekaj sem imela v mislih, probam prej, ne bo šlo. Nujno moram v trgovino danes, ne da se mi.

- na vikendu sem opazila modrasa. Že prej sem tam videvala belouške in smokulje, to zdaj pa ni več hec. Živali me ne motijo ampak modras je nevaren. Tam mi je bilo všeč, ker nisem rabila gledat čisto vsakega koraka od malega. Lahko sem bila v vrtu on pa je hodil okrog. Zdaj bom lahko za vsak korak gledala, da ni kje modras.

- ne vem kaj naj, če ga ujamemo in peljemo stran se najbež lahko vrne. Predvidevam, da tudi ni samo 1 ampak jih je več.

- bi bil čas, da najdeva avto. Ne da se mi s tem ukvarjati. Še vedno ne vem katerega bova prodala, mojega mi je škoda.

- kakšen de...moraš biti, da skličeš sestanek za petek opoldan. Takrat nihče več ne dela.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 02. Jun. 2023 7:43

mayaeb napisal/-a:
- kakšen de...moraš biti, da skličeš sestanek za petek opoldan. Takrat nihče več ne dela.


danes popoldne imamo company-wide piknik. šef mi je včeraj ob 6h zvečer sklical sestanek pol ure pred začetkom piknika :rolleyes:
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 02. Jun. 2023 10:04

<3
Zadnjič spremenil mmm, dne 05. Sep. 2023 23:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Jun. 2023 10:34

Ja ... meni ni noben zobozdravnik do zdaj omenjal zobnega kamna...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 02. Jun. 2023 10:39

Sarissima napisal/-a:
mayaeb napisal/-a:
- kakšen de...moraš biti, da skličeš sestanek za petek opoldan. Takrat nihče več ne dela.


danes popoldne imamo company-wide piknik. šef mi je včeraj ob 6h zvečer sklical sestanek pol ure pred začetkom piknika :rolleyes:


omg :nein:

V petek po 12 je glih super cajt za kake lazje sestanke... oz. ce imas delo ki ni enakomerno zahtevno so take pred vikend ure ravno super da resis taske ki jih drugace ne mores, ker te skoz motijo. Torej nek tip fokus time-a :wink: :cool:

Lahko pa raje gres na pir s sodelavci, al pa na dejt s tajnico... in si pol neses siht domov za cez vikend al pa pac dolocene stvari prelagas v nedogled :twisted: stvar osebne odlocitve in prioritet. Malo pa tud kontrole v firmi.


Petek opoldne je zame enako kot dan pred praznikom in dan pred kolektivnim dopustom. Vse kar nekdo ni prej naredil bi zaključil zadnji moment in s tem obremenjeval druge. No go, je prej čas za take stvari, če si kdo ne zna splanirati si je pa sam kriv.
Lahko greš pa v petek kmalu domov in preživiš več časa z družino, delaš od doma, da ne izgubljaš časa na cesti...
Pri nas ni študentov, ki bi v petek po faksu hodili na pir. :rolleyes: dejt s tajnico, kot da je kos mesa, kaki stereotipi :rolleyes:
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 02. Jun. 2023 13:26

<3
Zadnjič spremenil mmm, dne 05. Sep. 2023 23:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Jun. 2023 19:36

- Ne perem si tako dobro, imam tudi plombe kdaj za delat. Zdaj kaj je zobni kamen točno še zdaj ne vidim pri sebi, na googlu če vpišeš, ti da neke kar ekstremne slike, tistega, kot je na slikah ziher nimam... Če že imam, imam malček tam kjer imam žico prilepljeno na notranji strani spodnjih zob, ker jo imam za stalno, ampak tako je, ne moreš si prat čist isto, kot da ne bi imel.. še vedno ni tako hudo kot na slikah na guglu..

- mi je danes na živo 4 plombe delala/ vrtala.. sicer nikol nisem dobila nobenih inekcij tudi pri mojih prejšnjih zobozdravnikih. Ma zdaj, k me je ta prašala, če sem navajena imet inekcijo/ mi jo da in sm rekla da ni treba, se kar tko 'tough' počutim. :D (Dejansko ni tako boleče, so nosečniške slabosti celodnevne kar velik hujše od vrtanja) 1 ali 2 plombe so mi pa menda ven padle od prejšnjič, zato je bilo zdaj toliko novih za naredit na enkrat. In ravno novo neko mlado zobozdravnico imam, sej zato sem bila malo skeptična ,če sploh zna delat, ker sem imela večje sitnosti po njenem obisku kot preden sem šla tja prejšnjič. Upam, da bo tokrat v redu. Mogoče mi prejšnjič ni dovolj globoko zavrtala, da je padlo ven, ker je bilo tokrat kar bolj močno čutit to vrtaje kot prejšnjič.

- sem tako grozna v kopalkah, ma nisem hotela komplicirat, če bi jih jutri rabla, sem vzela kar 2 v HMju in čav, neki dobro s toliko dodatnimi kg itak ne morem zgledat, ne glede kolk dobre ali drage kupim. Ena punca je sicer rekla, da ji navadne kopalke v večji št niso dobro stale, potem, ko je kupila prav nosečniške so bile pa veliko boljše. Mislim ,da bom sama preživela in tisti, ki me bodo videli tudi v navadnih kopalkah v večji št. Samo upam, da mi une enodelne ne ratajo še slučajno premajhne, dokler jih ne bom nosila ali do konca nosečnosti, so sicer 40 št.
- fak v tisti kabini zgledam obupno, se mi zdi da je moja kolegica tik pred porodom s 73 kg, pa še par cm nižja je od mene ,zgledala veliko manj debela in maščobnata kot jaz zdaj pri cca. 69 kg. Pa tud trebuha sploh ni imela velikega tik pred porodom. Ne vem, a je bila samo v 3 sloje oblačil oblečena med tehtanjem, da so ji tisto težo namerili ali kaj.
- mi je mama rekla 1x na zadnje, da ne rabi bit otrok ne vem kako težak, tudi če ima 2500g in jaz manj jem od zdaj naprej, pa lahko še lažje se ga rodi če ni pretežak/ prevelik...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov