Priznam da...20#

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 31. Avg. 2022 16:42

hayley napisal/-a:- na živce mi grejo preveč teh slik iz hribov, potovanj, ker je prav tisto tipično, kar naj bi se pričakovalo, kot da je folk brez osebnosti. En tip, ki je meni pisal, mi ima kar dober stavek v profilu: 'My standards arn't very high but plz hiking, traveling and liking animals is not a personality.' Jaz se s tem strinjam. :D

- js po mojem privlačnost najbolj vidim iz opisa/ info, ker se vidi osebnost nekoga, ob pogoju, da mi je vizualno vsaj nekaj srednjega, če mi vizualno prav ni, potem ne..


- Slike iz potovanj so lahko dober pokazatelj življenjskega stila - imaš možnost, a bo izbral najbolj zlajnane s hribi v ozadju ali recimo poleževanjem na ležalniku ali pa rajši take, ki dejansko prikazujejo neko zanimivo aktivnost na potovanju oz. pač tip potovanja, s katerim se bo mogoče oseba na drugi strani ekrana lahko poistovetila (ali pa ne); isto recimo, če nekdo objavlja samo slike z luksuznih potovanj - je dober pokazatelj, da s tako osebo verjetno ne bi bilo kompatibilnosti, če so ti wnb luksuzna potovanja v resortih španska vas. :D
- potovanja sama po sebi seveda niso pokazatelj osebnosti, ampak v kolikor veš, za kakšen tip potovanj se nekdo odloča, pa lahko veliko pove o osebi in kompatibilnosti.
- opis je pomemben, sploh če je iskren, ampak spet, ljudje lahko napišejo karkoli. Rajši nek krajši tekst z dobro izbranimi besedami in zavito malo v foro. :D
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Avg. 2022 17:05

- meni je pa ful hudo, da sem dobila nekoga za se pogovarjat o parfumih na tinderju, to je tisto skoraj 'better than sex' :D :D Pa še yt parfumerje gleda, očitno nisem samo js čudna.

- spet mi zamrzuje tinder
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 31. Avg. 2022 17:23

^^ (ash) drži, ampak potovanja so samo ena od mnogo stvari, ki jih lahko počneš v življenju. ravno to je najbolj smešno, na tinderju se zdi, kot da se 90% ljudi ukvarja z istimi nekaj stvarmi. potovanja, fitnes/športanje, žuranje, netflix, in to je v bistvu to. ob pogovoru pa tudi ugotoviš, da ima skoraj vsaka isto mainstream filozofijo. in ni čudno, da se potem človek vpiči v detajle glede videza, horoskope, osebnostne tipe in druge čisto brezvezne stvari, da bi po cheap bližnjicah začutil neko posebno povezavo.
če imaš kvantiteto, je težko izbrskat ali se odločit, koga boš kvalitetno spoznaval. tako da ja, imeti čimbolj jedrnat opis se mi zdi najboljša opcija. ampak tudi v teh kmalu vidiš ene in iste stvari.
mislim da je tinder naboljše uporabljat za zabavo kot pa pričakovat karkršnokoli spoznavanje ali celo zvezo iz tega. v izi, in kar je, je :)

hayley, si skurila serverje :P mi je pa simpatičen tvoj entuzijazem :) ti privoščim da spoznaš koga zanimivega.

priznam,
- da je pa bilo kljub vsemu kar nekaj žensk na tinderju, v katere sem se takoj in precej zagledal. je pa zoprno to, ker je treba plačevat za to, da vidiš lajke in se te pač ne vidi, razen če si tudi sam zanjo zelo zanimiv.
hej norci :)
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 31. Avg. 2022 17:37

hayley napisal/-a:- spet mi zamrzuje tinder

Ja ti res nisi moj tip deklice. Jaz bi se dobil, ti pa rada chatas. To da sm te spravil v telefoniranje je res uspeh :wink: :cool:

Dej ga spravi na snapchat, ti se jaz posljem kdaj “dissapearing messages” :cool:

Sej na Instagramu tudi grejo. Dej pliz nared si se Instagram, rabim +1 followerko - pa tam tud obstajajo dissapearing msgs

Al pa priporocam Whatsapp ker je od facebooka (u bistvu Meta). In ima zato fajn smajlije. Jaz s sugarbabiez se tam dogovarjam :oops: (to niso prostitutke, je malenkost druga scena FYI)

Evo pa upostevam(o) LZ-ja
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Avg. 2022 17:42

- Drgač sem imela nekaj časa instagram, ampak prazen, samo za gledat folk, brez slik ne nič.. in potem en dan po dolgem času nefollowanja nobenega, pofollowam par teh parfumskih yterjev in me instagram zablokira! In še zdaj sem zablokirana.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Avg. 2022 17:58

slovenc79 napisal/-a: to je v bistvu to. ob pogovoru pa tudi ugotoviš, da ima skoraj vsaka isto mainstream filozofijo.


Sem v prvo prebrala, da ima skoraj vsaka isto mainstream fantazijo.. in že začela razmišljat, kaj bi bila mainstream fantazija.. :lach:
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 31. Avg. 2022 21:58

-* mah, jaz se poskušam zelo izogibati da posplošujem ljudi preko socialnih omrežij, ponavadi sem ugotovil da je kup nekih mojih strahov in predsodkov priklopljenih na to ugotovitev.
-* če je oseba, slikana samo pred materialnimi stvarmi, ali so samo neke hedonistične stvari, seveda nekako sklepam da si ne deliva enakih življenjskih nazorov.
-* nekako sem spoznal že nekaj ljudi iz te influencer scene, tudi ena moja znanka je del te scene...in je njen IG totalno nasprotje njenega karakterja. Pač oblači se top, pol njenih frendic je missic in ma se fajn...to je to, čisto kul oseba, kateri bi lahko napačno obesil kup nekih oznak.
-* mislim da to delamo, da se nekako zaščitimo pred zavrnitvijo, ker se še vedno radi grupiramo in predalčkamo kot v neki SŠ. V resnici je pa kup neke globine v vsakomur, in ko včasih sodelujem na kakšnih vajah terapije, sem nekako vedno šokiran koliko ne razumemo drug drugega, in si ne vzamemo, niti ne damo šanse da bi lahko bili odkriti.
-* sej vem da nimamo časa, da gremo v detajle vsakogar, in da moramo hitro ugotoviti z kom klapamo...jaz sem samo malo bolj odprtega pristopa in si dovolim da se motim pri ljudeh.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 31. Avg. 2022 22:22

-^Samo kaj pa je swajpanje v levo in desno drugega kot posploševanje ljudi? Že sam princip izbiranja je čisto predalčkanje. Če bi hotli vsakemu dat priložnost in izključiti možnost, da se motimo, bi mogli vsakemu stisnit lajk ali pač sploh ne uporabljat takih aplikacij. :)
- Narava teh aplikacij je narejena tako, da si ustvariš prvi vtis na podlagi nekaj informacij, kar je že v osnovi posploševanje brez prostora za globino. Uporabnik se potem še mora odločit, katerim informacijam bo dal prednost: videzu, opisu, kvaliteti slik, nasploh energiji, ki jo nekdo izžareva itd.
- + kriteriji, da nekega znanca označiš za kul osebo so verjetno malo manj strogi, kot če si iščeš resnega partnerja in začneš razmišljati o vseh vrednotah, ki si jih (ne) delita. Oz. z drugimi besedami: lahko ti je tista IG znanka kul, ker jo bežno poznaš in niti ne rabiš razmišljat, če bi ti bila isto kul, če bi jo dejtal.
Zadnjič spremenil Ash., dne 31. Avg. 2022 22:27, skupaj popravljeno 1 krat.
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 31. Avg. 2022 22:27

-* maš prav, sej zato me tudi ni gor trenutno, ker sem bil sit judganja :lach:
-* jaz cenim opis, Spotify listo, čeden obraz, pse, fotoaparate, slike iz tripov :lach:
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 31. Avg. 2022 22:44

Led Zeppelin napisal/-a:-* mislim da to delamo, da se nekako zaščitimo pred zavrnitvijo, ker se še vedno radi grupiramo in predalčkamo kot v neki SŠ. V resnici je pa kup neke globine v vsakomur, in ko včasih sodelujem na kakšnih vajah terapije, sem nekako vedno šokiran koliko ne razumemo drug drugega, in si ne vzamemo, niti ne damo šanse da bi lahko bili odkriti.
-* sej vem da nimamo časa, da gremo v detajle vsakogar, in da moramo hitro ugotoviti z kom klapamo...jaz sem samo malo bolj odprtega pristopa in si dovolim da se motim pri ljudeh.


ja, predalčkanje je nek naraven proces, da si poenostavimo stvari in ugotovimo, v katero skupino pašemo. to je sicer smiselno v skupinah, ampak pri partnerstvu, kjer spoznavaš eno osebo, se je pa seveda smiselno bolj poglobit.
samo problem, kot ga jaz vidim, je, da namesto da bi človek iskreno bil to, kar je, in kljub zavrnitvam večine bil všečen samo nekaterim redkim, ki so mu zares kompatibilni, se raje orientira in prilagodi glede na to, kaj je všečno večini, da ima širši izbor, več možnosti, in verjetno tudi več samozavesti.
zdaj pa odvisno, kaj ti je cilj. če je širok izbor, se zdi nemogoče poglobljeno spoznavati z več kot eno osebo, ker to zahteva veliko časa, mentalne energije. sklepam da se za to bolj odločajo tisti, ki radi menjavajo partnerje ali pa se čist prepustijo naključju. medtem pa če če si želiš nek kvaliteten odnos, ki ima prihodnost, imaš plane za naprej, si boš želel zožati izbor na čimbolj ustrezne partnerje. za to pa je treba drug drugemu pokazati tudi kaj več.

zdaj glede globine.. verjamem, da jo ima vsak, ampak vprašanje je, koliko ljudi dejansko poglobljeno spozna samega sebe, in kako so to zmožni iskreno pokazati drugi osebi, s katero si želijo bližine. glede na zmedenost mnogih vrstnikov bi rekel, da se marsikdo ne, in posledično je tudi iskanje resnega partnerja več ali manj ena zmeda. ob tem, da si pustiš širok izbor, pa sigurno. marsikdo se tega azveda, in potem na silo skuša izožat izbor z nekimi čisto površinskimi kriteriji, npr. horoskop, višina, kdo ima kakšen avto, poklic, plačo, kompliciranje glede videza..

posledično imaš primere, ko ljudje šele v nekajletni zvezi ugotovijo, da imajo s partnerjem v bistvu zelo malo skupnega in je bilo vse skupaj samo neka kratkotrajna strast, ki se je zavlekla v zvezo. še huje pa, če tega sploh nikoli ne ugotovijo in so v zvezi nesrečni, pa niti ne vejo točno, zakaj.

no, zadosti bo :P včasih me kar povleče v to razmišljanje, še posebej ob večerih.

vidim da me je ash prehitela, z nekaj istimi poantami.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 01. Sep. 2022 3:46

- meni je pa tinder bolj za spoznavat nove, zanimive, ljudi, ker sem zdaj zelo dolgo obdobje bila domov, služba, domov (home cat!) , če že in če si ga ne bom zbrisala.
Drugače seveda se gre za ocenjevanje na podlagi videza in energije povezane z videzom/na slikah. Če mi ima kdo prijeten opis iz katerega je razbrati, da tudi njega zanima sprva bolj druženje, spoznavanje ljudi, kdo za pogovor o filozofiji, eksistenzializmu, psihologiji, makroekonomiki, geopolitiki, parfumih.. ima takoj moj ja. :lach:, - malo citiram ljudi, katerih opis sem prebrala v zadnjem času.
- sem včeraj enega kar unfollowala, ker je bil tako bizaren no iskreno tudi se mi ni zdel inteligenten po pogovoru. Me sprašuje, kot da dela kljukice, eno za drugim, kaj počnem v življenju, rada športam? , kadim? , če sem na sveže samska in potem, če sem se cepila, zakaj sem se cepila. In potem njegov odgovor, saj ta virus sploh ni nevaren.. Sem ga smao unmatchala. Po slikah je deloval ful normalen, lusen sproščen. Po vprašanjih kot nek anksiozen, nesocializiran freak.
Na začetku mi je rekel, da zgledam edina redkih normalnih tle, ker so ostale vse napol nage, ful potetovirane, pa ne vem kaj je še dodal..

- ne kaže, da bi se s kom kaj dobivala. Včeraj so me bolj 3je pritegnili za pogovor, ampak zdaj se mi že zdi, D Ane bo z nobenim bolj nič. Un od parfumov, mi ne deluje tolk zainteresiran, Oz po tem ko meni zamrzne telefon zrd pisanja, ga ni več ko js pridem nazaj, potem en mi ful razlaga, kako hodi ne techno partije, star 29, luskan na sliki, je nek gejmer? Al kaj js vem kaj in pol ali več kot pol stvari napiše v ang in kašen vezaj v Slo in sprašuje mene če sem jaz bolj ' home cat' (ku mi je dober ta izraz), ta tretji je en iz Koroške, očitno skata, ful lusen po slikah. To je tisti, ki mi je na začetku pisal, da se moje slike nekaj ne ujemajo, se je potem popravil, da se samo zajebava, ker je mogel nekako prebiti led.

-da slutim, da zna ratat tečno, če ti postane kdo všeč, veš pa, da si piše z vecimi. To leti na tistega s Koroške, mi je ratal malo simpatičen po začetnem pogovoru in pol dolgo časa ni odg, ma moje vpr zadnje, je pa mel neko zvezdico modro pri imenu in se mislila, da si piše z drugimi, meni se mu pa ne da odgovorit, samo očitno ima skos to zvezdico zdaj vidim in ne pomeni, da je prisoten?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 01. Sep. 2022 6:40

* Sem si tudi pisal z eno znanko svojih let (ne na Tinderju), in sem bil začuden, da ni imela še fanta (ta relationship del lajfa je res divji zahod - niti malo ni pravično porazdeljen in noben te ne (na)uči kako uspešno iti v/čez njega)
* Neki mi je hitro začela, da se iz mojih Facebook prispevkov vidi, da imava oba težave s socializacijo
* OK, mal je negativna, zato je mogoče samska, bom probal vseeno jo odvrniti od tega. Potem sliši, da rad hodim ven plesat in gledat ženske... to ji je pa too much. Bolje zanjo bi bilo, da bi bil noter nesocializiran. No, nič ni komentirala, ampak takrat je komunikacija z njene strani utihnila. Jaz pa tudi nisem nič več.

* Mislim, da večino socializacije steče v OŠ/SŠ. Tam sem jaz mal zaj*. Oz. imel bolj malo prijateljev. Potem ta folk komunicira dandanes po Snapchatu, hodi ven in se druži in grupira naprej. Jaz iz tistega obdobja nimam veliko stikov.
* Sicer vidim, da nimam težav z navezovanjem novih stikov, samo manjka mi družba odprej.
* Morda vseeno pretiravam, ker nekateri npr. saarijarvi, gredo potem živet v tujino, pa jim vseeno tam ne primanjkuje družbe z istimi interesi. Ali pač? :roll:
* Ne vem, ona ima fanta. Ko sem jaz imel punco, bolj partnerko, mi je tudi primanjkovala časa za druženje s prijatelji/kolegi :)

* Skratka, morda Tinder vseeno ni orodje socializacije. Je zgolj dating/ONS aplikacija. No saj sem neumen. Kako bi sploh lahko bilo orodje socializacije, če se gre zgolj o seksualni privlačnosti.

* S hayley še nisva filozofirala, ne vem če bi nama sploh šlo. Saj jaz nisem nek filozof, sej ona verjetno tudi ne. Sem pa bil nekoč dober v filozofiji, če lahko temu tako sploh rečeš, saj v gimnaziji je pač bilo daleč premalo filozofije, da bi lahko karkoli rangirali.

* Sem včeraj po popoldanskem spanju dobil inspiracijo za svoj novi opis na Tinderju. Meni je všeč, zelo všeč. Ampak nekih sadov še ni obrodil. Ampak meni je všeč, zabaven, sarkastičen - tak pač sem. Saj lahko, da ženske ne iščejo takega, ampak tak pač sem. :) Kaj naj? :)
* Mi je bolj cute od vseh teh opisov, ki jih hayley navaja :oops:

* Tiste spremembe po delavnici se mi res dogajajo. Pravkar sem določen folk z lahkoto "odpikal", ker sem videl blokade, negativno energijo iz njihove strani. Mislim, tokrat sem bil kar diplomatski, hladen.
* Mi je tudi ta sprememba ql. Edino kar bi moral še urediti je to zdravstveno stanje - rabim nazaj močan imunski sistem :)

* Joj, spet nimam kruha za zajtrk, toastov pa sem se prenajedel v začetku prve službe za malico, in se mi kar želodec obrača, ko si jih dam delat
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 01. Sep. 2022 9:26

-meni sicer tinder ni nekaj ful znan, sem parkrat pri kolegici mal posvajpala in se mi zdi, da to lahko kar malo zasvoji - vedno je en swipe naprej lahko nekdo še boljši, še lepši, še zanimivejši...itd. sod brez dna, kjer se lahko začneš bati, kaj vse še zamujaš.
-se mi drugače zdi to čist fajn orodje za spoznavat ljudi, potem pa ali iščeš zabavo ali nekaj več. Se mi pa zdi prav, da je jasno v opisu napisano, kaj pravzaprav iščeš, zato da ljudje ne tratijo časa z nekom, kjer že v štartu iščeta druge stvari
-imam 3 kolegice, ki so fanta na tinderju spoznale in jim fajn funkcionirajo stvari.
-če bi me kdaj v to smer vleklo oz. če bi rabila, ne bi imela zadržkov sprobati
-bi me pa 100% dosti bolj pritegnil profil z nekim konkretnim opisom, kot pa brez vsega.
-sem imela lep dopust, dosti videla in doživela
-sem bila po dolgem času spet na Dunaju in mi je tokrat nekaj kliknilo, kar mi do sedaj še ni. tolk lepo mesto, tako poštimane stvari, ful enostaven javni prevoz, krasni parki... kar preselila bi se. res dober vibe mi je bil.
-sem imela tudi par dni morja in čisto na off
-sedaj spet nazaj v realnost. grem danes mojega kužija iskat k staršem. komaj čakam, ful mi je manjkal, res sem ga pogrešala.
-mam kar neke skrbi, da takole če ga malo dlje pustim, da ne bi več bila njegova najljubša :D mora to od nekje izvirati.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 01. Sep. 2022 9:57

- jaz nimam ničesar za zdaj še napisanega v opisu, je pa tudi res, Da imam šele 3/4 dni tinder. Nekaj ljudi me je na začetku pogovora vprašalo, kaj iščem tu in sem povedala. Si bom pa napisala nekaj v kratkem.

- nisem pa dobila občutka, da bi ljudje gor iskali ons ali da bi kdorkoli bil vsiljiv, so zelo sproščeni. Več jih ima napisano, da nočejo onsja, ali pa nasprotno, da so tu zaradi zabave, nekateri bi radi nove ljudi spoznavali, da ničesar specifičnega ne iščejo in podobne, en tip je imel napisano, da mu lahko kdo samo serijo ali film predlaga.. Je pa res, da imam čisto normalne slike, nič seksi, nič Močnega mejkapa, nič petk, nič vpadljivega. :D

- zdaj mi jih je itak toliko pisalo, da nimam niti časa vsem odpisovat Oz zelje
-na zadnje mi je en kaj že, Avstralec Al novo zelandec (temu podobna zastava je zraven) , ki trenutno potuje po Slo. In Hr. pohvalil eno sliko iz Afrike in vprašal iz kod je..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 01. Sep. 2022 11:38

slovenc79 napisal/-a:so se pa razvnela ta priznanja še bolj kot sem mislil :P

hayley napisal/-a:- na živce mi grejo preveč teh slik iz hribov, potovanj, ker je prav tisto tipično, kar naj bi se pričakovalo, kot da je folk brez osebnosti.


točno to. ta generičnost, vse eno in isto in komaj čakaš da najdeš nekoga posebnega. sčasoma tudi ko imaš matche, ki se zdijo posebni, ob pogovorih ugotoviš da so vsi nekako po istem kopitu, vsaj tkao je bilo pri meni. in ni samo na tinderju, tudi povsod drugje je tako. težko se je spoznavat z nekom, ki ne kaže/si ne upa pokazat neke posebnosti, ali pa je sploh nima.


Hmm, kaj pa vem. Meni se vse to iskanje po 'posebnostih' zdi malo precenjeno. Potovanja in hribi/športanje je pač nekaj, kar je že samo po sebi lahko zelo obširno in raznoliko, jaz v tem ne vidim neke generičnosti. Večina nas to rada počne, tako kot nas večina rada poskuša dobro hrano / hodi na koncerte, itd. Vsaka od teh tem je lahko odlična za ure in ure debat, važno je samo, da človek v teh stvareh res uživa. :)

Kar hočem reči je, da sama npr. nisem stremela k iskanju ljudi, ki so tako zelo 'drugačni' od mase, z drugačnimi hobiji, itd. Ne rabim, da je tip kaskader in da za zabavo požira sablje z ognjem med vikendi. :D

Potuješ? Super! kam? Zakaj? Sam/a ali v družbi? Katera je bila najbolj nora stvar, ki si jo na potovanju videl/a? Kam bi rad/a šel/a? Kje je do zdaj bilo največ komarjev?

Kuhaš? Kaj najbolje pripraviš? Kaj najbolje zaje*eš? Spremljaš kakšne kuharske dokumentarce (Chef's table / Somebody feed Phil / Bourdainovi showi, etc - vsi super btw :ja: )

Če se človek zna s strastjo pogovarjat o 'generičnih' stvareh je to že odličen znak, po mojem. Dodaj dober smisel za humor in čustveno zrelost pa si zmagal. ;D

-* mislim da to delamo, da se nekako zaščitimo pred zavrnitvijo, ker se še vedno radi grupiramo in predalčkamo kot v neki SŠ. V resnici je pa kup neke globine v vsakomur, in ko včasih sodelujem na kakšnih vajah terapije, sem nekako vedno šokiran koliko ne razumemo drug drugega, in si ne vzamemo, niti ne damo šanse da bi lahko bili odkriti.


100%

* Morda vseeno pretiravam, ker nekateri npr. saarijarvi, gredo potem živet v tujino, pa jim vseeno tam ne primanjkuje družbe z istimi interesi. Ali pač?


A veš, da sem si jaz tu 90% družbe tudi našla preko interneta. Ne preko tindra, ampak danes je tega res že malo morje.. meetup skupine se zdaj delajo že na redditu, discordu, fb-ju, whatsappu, ni da ni. :ja: jaz sem imela srečo, da sem že nekaj let nazaj pristala v enem od teh krogov in je ta krog resnično obstal, nas je veliko in se družimo večkrat na teden. Nekaj se nas je tako tudi poparčkalo, poroka je tudi že bila ena (in ne bo edina :oops: ). Internet je lahko super orodje za spoznavanje, ker se pokupčkajo skupine ljudi, ki jih družijo isti interesi / backgroundi, itd.

V Sloveniji mi je bilo dosti težje najti družbo, sploh po teh malih vaseh, kjer je izbire že bolj malo. Potem pa so tu še čisto drugi interesi + za vsak dogodek rabiš avto ali si rihtati prevoze, etc.. Mah, dej. No, aplavdiram vsakemu, ki je ostal v teh vaseh in si naredil nek krog prijateljev, meni ni nikoli uspelo. Potem v srednji šoli je bilo že lažje, v Ljubljani še bolj, tu v Berlinu je pa itak na vsakem koraku kul folk. :)

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron