Priznam da...20#

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 19. Maj. 2022 10:11

Priznam
- da mi paše ta poletna vročina, kiklce in malo več gole kože. Majka.
- da mi ne paše vročina, ki mi kuha moje dete :( . Upam da bo čimprej boljše, prvič je bolna in niti ne vem kdaj je treba klicat pediatra.
- da pogrešam službo, sodelavce, trače.
- da upam, da moj pride čimprej iz službe, v dvoje je vse lažje.
- da se bojim da bo zares menjal službo. Mislim da je služba, ki mu jo ponujajo slabša iz cost/benefit vidika - mislim da mu bo na koncu pobrala precej več časa in energije, čeprav bo imel na papirju 2 ure manj. S tem da je še dodatno 10 min dlje kot trenutna + nima parkinga in ista plača. Ne vem, gledam sicer izključno iz sebičnega vidika, ker imam že jaz precej časovno potratno službo z miljon nadurami in bi hotela da je vsaj on čimveč časa doma. Ampak - kolikor je jamral da ne bo dobil službe, je lani zbiral med 3 ponudbami in letos so ga na podlai CVja še ti klicali. He's good.
-
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 19. Maj. 2022 18:22

Cestitam za otroka, Sarissima. Ali sem spregledal ali pozabil, samo se mi zdi da nisi se povedala. No, lepo :mrgreen:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Maj. 2022 18:45

- Mi zdaj tisti parfum Montale oud tobacco sploh ni več všeč/ nič posebnega, ga bom prodala očitno. Ne vem zakaj sem ga kupila, dejansko pri Kilianu dodaš še malo denarja več in dobiš za moje pojme veliko bolj kvalitetne in prefinjene vonje. Pa tudi tester je dišal močneje, lepše od dejanskega parfuma. Chaski sicer pravi, da mu je všeč in da mu diši žensko, ne uniskes ali moško. Mislim, da je na koncu zelo vohat tonka bean in ne ouda ali tobacca, v testerju se je še nekako čutilo oud. Good girl gone bad od Kiliana je boljši, pa še ful časa mi je že všeč.

- bila danes cel dan po primorskem in obali službeno. Sem se dobila spotoma še s tistim, ki sem ga spoznala v 'hrbih'/ 'na pohodu' . Sva zdaj prvič šla na pijačo, odkar sva se spoznala... ne vem, kaj bi rekla, kot znanec, kolega v redu, kot kaj več pa sploh ne... sem zdaj ugotovila, da mi je čisto mimo v tem smislu... Pleše pa tudi on neke plese v paru.. samo energetsko, mi kaj več kot kolega res čisto ni privlačen.. deluje pa fajn, tak zrel za se pogovarjat

- mi pa daje to druženje z njim neke ideje še o mojih preostalih odnosih. Si morem pisat takoj, ko se kaj spomnim, da imam pol za govorit s terapevtko. Ugl. sem vidla, da K mi vseeno je precej bolj privlačen (karakterno) kot kakšen, ki ga naključno spoznam.. Verjetno od vseh, s katerimi sem do zdaj kaj imela, sem se še najbolj ujela z bivšim in K. Pa še vedno me pri obeh njih je kaj motilo, premalo pogovora pri obeh je ena stvar.. Zgolj vizualno mi je bolj všeč bivši.. glede ostalega pa raje ne bom tukaj razlagala, se že bojim kaj preveč filozofirat in komentirat, se mi zdi, da se vse zelo resno, preresno vzame tukaj...

- da js ful nekih osnovnih stvari nisem vedela od avta do zdaj... ki mi jih je šele K povedal zadnje čase.. jao
- damn, kako mi je dobra limonada z meto v kafičih, morem pogruntat, če se da kupit meto v marketih, tako kot ostalo zelenjavo, začimbe (ok gugl pravi da ja)

- danes sem se malo kuhala čez dan na obali, a kaj ko si zjutraj oblečem oblekico, planiram imet zraven sandale (plus reklc), potem pogruntam, da je le premrzlo iti tak ven ob pol 7ih v Lj, ko kaže na termometru 9 stopinj in se preoblečem v toplejše obleke - dolge hlače, zaprte čevlje :?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 21. Maj. 2022 7:02

- grozno mi je bilo, ker sem ju pustila sama za par dni ampak sta super zgurala, nad pričakovanji
- ugotovila sem, da znam biti najbolj tečna, ko se znajdem v situaciji, ko nečesa ne zmorem in pričakujem od drugih, da to opazijo in vskočijo. Očitno je treba moškim vse razložiti in skoraj da ne še narisati zraven.
- da sem vesela, da je bil spet par tednov doma, čeprav je delal od doma je bil v veliko pomoč
- da sem imela glavo polno misli kako to ni fer in zakaj jaz..smiljenje sami sebi na polno. Potem tisti preblisk, nekateri tam ležijo v hujših situacijah, čisto nič hudega ni.
- mi je odbita anestezistka krajšala čas z debato, je rekla, da je samo za vsak slučaj zraven, če mi bo mogla kaj dobre robe dati. Mislim, da je ne pozabim, res je bila faca.
- kako nam je včasih vse samoumevno, za brezveze jamramo. Potem pa nekaj čisto rutinskega in vsakodnevnega ne zmoremo sami pa ugotovimo, da nam sploh nič ne manjka.
- sanja, da gremo na vikend bazen postavljati. Od veselja skačem v zrak, tam je milijon stopnic. Za gor ni panike, za dol so trenutno moja nočna mora.
- spet mu bo treba razložiti, ker mu pač ne kapne, ah ja
- ampak je prav fino, ko je lepo vreme in čez dan dremava zunaj v atriju, hodiva na dolge sprehode
- dober občutek, ko pade neko breme iz ramen
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 21. Maj. 2022 7:24

hayley napisal/-a:- mi crkuje ena tamesnata roža, e vem kaj je narobe, zemlja pod njo je suha, steblo je pa pri dnu že mehko, kot da gnije? Nimam pojma, zalivam jo 1x na teden in na zadnje sem jo v ponedeljek.


Ne vem, kaj sicer mesnata pomeni, ampak predvidevam, da je neke vrste sukulenta. Enkrat na teden zna bit cisto prevec. Sicer tudi odvisno od tega, v kaksni zemlji je posajena, ampak recimo jaz sukulente (tiste, ki niso prav kaktusi) zalivam poleti na 14 dni, pa jih imam zunaj na delno direktnem soncu, pri 30+ stopinjah. Vecina rastlin (tudi tropskih) ima radih, da se zemlja vsaj delno izusi med zalivanji. Porini prst v zemljo, da vidis, ce je suha, preden jo spet zalijes. Rastlino je lazje ubit s prevec kot premalo zalivanja. Ce so korenine ze nagnite, je bolj ali manj edina resitev, da jo presadis.

- da sem jedla lici in mango, njam njam
- da sem si zadnjic kupila pliskota, pa je bil tamali zraven, ko so ga dostavili in sedaj misli, da je njegov :x
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Maj. 2022 7:38

- ja zdaj je pa čisto do konca crknila oz steblo se je kar zlomilo, še zadnji od 3h 'stebrov' . Ja čudno sem se počutila, ker je imela sicer čisto suho zemljo, sem mislila, da jo morem zalit. To bi bilo po eni strani logično, zalivati na manj kot 1 teden. Bom vedela za drugič. Mislim, da sem jo imela kakšno leto in pol. Imena se zdaj ne spomnim, bom vprašala mamo in potem napišem. :D Takrat, ko sme jo 1x tedensko zalila sicer zemlja je bila suha pred zalivanjem, možno pa, da sem ji preveč vode dala naenkrat.

- me zelo spominja liči na sestavino parfumov, je del enega zelo znanega parfuma Delina in enega, k isem ga kupila na letališču na poti v Romunijo, Chloe Nomade edt (in tudi že prodala)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Maj. 2022 16:49

- se mi vikend prehitr obrne, večino vikendov zdaj niti ne delam nič za službo, ali sem crknjena in bolj počivam ali izkoristim za skupno druženje.. potem imam pa skos krivdni občutek, ker nisme stvari za službo naredila
- sem se danes videla s prijateljicami, se jim očitno zdi ful malo, ko sem jim povedala, da sem v letošnjem letu do zdaj koristila samo 2 dneva dopusta
- sem na nek razgovor povabljena, ma sem malo napačno poslala, ker je za določen čas in nisem še stoprocentna ali odpovedati razgovor ali iti in se malo informativno o čem pozanimati, pa še v službenem času je

- bila včeraj na nekem bajkerskem in festivalu starih ameriških avtomobilov v Lignanu in je bilo fajn malo zamenjati okolje za par uric
- se bo treba še v Lj peljat dnaes
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 22. Maj. 2022 20:48

* Imam v življenju določene stranpoti
* Imam mnenje (wanna-be) "prijateljice", ki kar boli

* Saj u bistvu ne rabim na njo nobenega vtisa nardit. Tudi prepričevat v nič je ne rabim.

* Zaradi nje delam nekaj introspekcije ta vikend. Težko je ugotoviti ali greš na bolje ali na slabše. Morda celo postajam slabši človek. A živim svoje življenje :) Imam svobodo, svojo voljo, svojo energijo

* Opažam, da določen folk začenja skrbet, da sem preveč padel not v svoj "hobi". Zaenkrat še ne vidim (vsaj povsem jasno ne - čeprav določene (stvari) že čutim :) ) kdo med tistimi, ki jih poznam, je do mene dobronameren, kdo pa morda malo manj. Dolgo časa sem živel precej naivno življenje, veljal za "malo drugačnega", naivnega, ki so si ga kdaj lahko privoščili :twisted: Zaradi nizke EQ, pa socialne inteligence.

* Yeah, nisem jaz računalničar, postajam čarodej, magician :cool: :ideadev:

* Pa človk ne more verjet kolk sem končno užival v hrani, pa (pre)hvalil neko pico, ki sem jo že velikokrat jedel (in mislim, da ni bila nič boljša/drugačna kakor običajno). Razlog pa: It was just a sex, a good one :lach:
(The best until now, čeprav zmorem še precej več in bolje)

* Imam nekaj stranpoti, a res se začenjam imeti rad in si postajam všeč kakršen pač sem
* Se pa moram potruditi, da začnem hoditi po poti s čim manj stranpotmi.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 23. Maj. 2022 19:25

* Ko bi vsaj bil magician, pa sem očitno še vedno zgolj računalničar, ki ne razume nič :evil:

* Vsakdo ima pravico do zasebnosti, tudi jaz :x :)

* Se mi je zgodilo, da je nekdo imel zelo dobro intuicijo, predobro, zlasti ker jo je imela oseba, ki je nikoli ne bi uvrstil v tak krog

* Zato sem pač najprej vprašal o stvari edino osebo, ki sem ji to stvar povedal na tak način, na kakršnega sem slišal od druge osebe v hecu nazaj. Verjamem, da mi je zamerila, vsaj malo, ampak moral sem to narediti.
* Potem sem se šel igrat na relativno nerazumen ukrep, se vidi da sem računalničar, po mojem nima smisla kaj sem delal naprej, je bilo zgolj malo "vježbanja" namesto delanja trebušnjakov al pa sklec :twisted:
* Itak da vem kdaj se prijavljam v svoj Facebook in v svoj Messenger in iz katerih naprav in nobene neprepoznane naprave ni bilo na seznamu, kar itak občasno prečekiram
* Vseeno sem počistil stare shranjene naprave, čeprav je zraven timestamp, da se nisem nikoli (že leta) prijavil iz njih. Preventivno sem jih odstranil, valda bi se timestamp posodobil če bi mi kdo ukradel "cookie" iz katere od njih
* Vedel sem že nekaj časa, da mi 2FA preko Facebook aplikacije, ki sicer niti ni nekam varna ne dela in sem se občasno moral potrjevati preko SMS-a, ker koda v aplikaciji se začuda sčasoma ni več matchala. Temu nisem posvečal pozornosti, sedaj sem, sem poresetiral še to, da sedaj 2FA dela preko na aplikacije. Bi rekel, da je Facebook tako zelo lame, da jim je enkrat nekaj v bazi odpovedalo, in tudi temu ne bi posvečal pozornosti, zakaj tak način prijave več ne dela

* Ne vem, morda bi moral pogledati še pravice kakšnih Facebook 3rd party aplikacij, čeprav malo dvomim, da le-te imajo dostop do vsebine pogovorov v Facebook Messengerju. Ostalo pa me ta hip ne zanima.

* Tak da bi rekel, da sem tukaj naredil čistko čez, čeprav po mojem ni bilo potrebe, ker sem že prej imel vse pod kontrolo. Če je kdo mnenja (mogoče slovenc79 ima kdaj kake dobre ideje :wink: :) ), da moram preveriti še kak dostop/pravico kake aplikacije, se priporočam. Več glav več ve, Facebook ni nikoli bil nek predmet mojega zanimanja :razz: :twisted:

* No saj bi rekel, da bodo določeni sedaj malo bolj pazili kaj/kako komunicirajo in se šalijo z menoj, razen če po nekem čudežu poznajo vsebino mojih Facebook Messenger pogovorov ali pa še huje imajo še kak drug dostop, po nekem čudnem - bi rekel sila čudnem - spletu okoliščin pa kljub temu ne vedo, da pišem tukaj :lach:

* No saj nisem neka pomembna oseba, sem en beden revež, samo svojo zasebnost pa vseeno cenim :!: Ni mi ql, če nekdo toliko stvari o meni zadane, četudi v šali :evil: :mad: Ker ne verjamem, da je zadel. :twisted: (drgač bi mi bilo vseeno)


* Da sem čist beden bi lahk potrdil s tem, da se strinjam s hayley, ko je komentirala, da je vse to moje iskanje žensk mučno. Ja, res je mučno, tudi meni že, bralkam tukaj pa že precej dolgo bi rekel. Jah, sem (pa ravno tudi danes še to :!: ) dobil eno tako zavrnitev, da več ne vem kaj bi. Morda sem dovolj močan, da lahko svoj "projekt iskanja ženske / partnerice / ljubezni svojega življenja" odmislim. Tako bi bilo najlažje in za mene in za vse, ki me berejo. Da postanem dovolj srečen s samim sabo, odmislim na vse ostalo, in preprosto začnem uživati v svojem življenju.

* Priznam, da:
- Ne glede na burno reakcijo čiščenja, ki sem jo podrobno opisal, sem zadnje dni, tudi danes, kar precej zadovoljen s samim sabo ;D
- V službi mi je ratalo nekaj, v kar sem vložil veliko energije, in tudi če morda noben drug ne bo tega prepoznal, meni veliko pomeni, da mi je točno ta stvar uspela :cool:
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 23. Maj. 2022 21:11

mmm, ti z veseljem povem svoje mnenje, samo ne razumem točno, kaj sprašuješ? če prav razumem, glede varnosti/zasebnosti na fb? se pa ne spoznam kej dosti na te stvari :P

priznam, da
- se spomnim časov, ko sem kot najstnik dobil prvi računalnik in si komaj upal v google sploh vtipkati kakšne packarije, paranoičen da bo nekdo nekako videl kaj mi gre po glavi :D zdaj me pa ful ne briga več :)
- tudi glede spletne varnosti se držim tega, da pač ne dajem osebnih podatkov kar tako, če pa nek heker ful brska za tem s kom in kaj si dopisujem, pa naj.. ilegalnega ni nič, tako da mi noben nič ne more. bi me skrbelo edino za dostop do spletne banke, ampak to uporabljam minimalno, pa se tudi vseh pravil držim, tako da me ni strah.
- v bistvu vse kar počnem prek spleta, počnem na računalniku. na fonu imam samo osnovne stvari, mail, fb, in to je v bistvu to. mi ni všeč ideja imeti cel svoj lajf na fonu, raje imam to na kišti ki je skos doma :)

- je ful prehitro prišla tale vročina. nisem še navajen in mi je vroče, najhujše je ponoči spat v tej sopari :P
- moram si izmislit nek dober sistem za zamrežit okno proti komarjem, če bi poleti spal ob na stežaj odprtem oknu in me ne bi brenčanje zbujalo, bi bilo super :P
hej norci :)
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 24. Maj. 2022 17:54

slovenc79 napisal/-a:bi me skrbelo edino za dostop do spletne banke, ampak to uporabljam minimalno, pa se tudi vseh pravil držim, tako da me ni strah.

Haha, you got me.

Sem očitno eden tistih za katerega so neki chati bolj pomembi od (spletne) banke, ali pa morda imam tak minus na računu, da mi je vseeno :lach:
Ali pa nimam vseh koleščkov v glavi na pravem mestu, da bi vedel ločiti bistveno od nebistvenega

Ali pa sem eden tistih, ki si kamero na laptopu prelepijo s salotejpom, saj tisto kar je gor/v računalniku pa ni tolk pomembno kakor moj obraz :lach:

Just kidding :rolleyes: :roll: :lach:

Priznam, da:
* Nisem najbolj pameten na svetu, se vidi na računu in da se določene "manekenke" ne lepijo name, drugače bi se - jah, sem slišal, da je tako razmišljanje plehko
* Ampak hekerjev se praviloma ne bojim, se zavedam, da je vedno nekdo pametnejši, ki me lahko poheka (računam, da takemu pa nisem interesanten :) ), ampak vsaka akcija izzove tudi reakcijo
* Pazim nase, če bom pa kaj spregledal in bom zadet, bom pa že reagiral :)

* Bi rekel, da včeraj sem pretiral, mi je pa bilo tudi (vsaj malo) zabavno :)
* Se sprašujem vzporedno tudi kako kaj moje "paranoje". :? Jih še rabim hraniti, sem bil včeraj paranoičen, ali je vse to bilo potrebno? :)
* Se mi je zdelo, da je tega zdaj malo manj, ma včeraj sem pa kar "zagrabil"

* Bi se moral namesto zgornjega morda malo bolj spraševati kako si osmisliti svoj lajf :? :eek: :)
* Drugače napram folku, ki me pozna že nekaj časa, delujem sedaj precej samozavestno, in se mi zdi, da je folku to ful všeč in se še raje druži z mano ;D
* Te dni so me neki jeznega nardil še v službi :evil: Sem med poslušanjem glasbe prav čutil center, izvor energije, seksualno čakro. To so boki, oz. natančneje popek. Tam noter je tako jeza kakor tudi seksualna energija, kakor tudi tista energija, ki jo rabiš zjutraj, da vstaneš, kakor tudi/predvsem tista "moška" energija. Pišem to kar sam zaznavam/čutim, morda ni vse v skladu s tem kaj govorijo o seksualni čakri učeni. Ta del ima res moč, da motivira, premika, hkrati pa tudi uničuje :) FYI, just in case if you wanna know :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Maj. 2022 19:53

- sem v zadnjih dneh prvič po skoraj 3h letih sama poslala prošnjo za delo in posledično bila danes na razgovoru s 3 člansko komisijo/ izpraševalci. To sem bila prvič ever, do zdaj sem vedno imela samo enega izpraševalca na obeh podjetjih, kjer sem bila na razgovorih do sedaj.
Sicer niti ne ustrezam prav pogojem, ki so jih navedli, tako da ne pričakujem kaj posebnega v naprej, mi je že čudno, da so me sploh vabili na razgovor.
- sem bila toliko živčna, da sem se večkrat ponoči zbudila v strahu, da je ura že prepozna in bom zamudila razgovor in potem še zjutraj nisem mogla skoraj niti dveh grižljajev tistega Kinder pingvija pojest zraven kave, ker mi je delalo slabo. Na koncu so bili izpraševalci čisto v izi, prijazni, nič strokovnega me niso spraševali. Vem, da moj bivši, ki je bil moj sošolec, je bil že na več razgovorih in kolikor se spomnem, je pravil, da so bili eni tudi malo bolj nesramni do njega, samo se ne spomnim več točno iz katerih firm..
- sem si zdaj res oddahnila, da je ta razgovor mimo..

- se počutim malo bizarno, kot da za hrbtom moji sedanji službi in šefu iščem drugo službo. Tudi tem izpraševalcem, ne vem, če sem najbolj učinkovito pojasnila, zakaj iščem novo, niti ne vem, katera razlaga bi bila najbolj primerna..
- mi je neprijetno to vprašanje, kolikšno plačo pričakujem, res ne znam, ne vem na to odgovoriti..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 24. Maj. 2022 21:54

* Pac reces toliko da bos lahk zivela s tem :wink:

* da ne bos cez 1 mesec spet nezadovoljna s tem koliko zasluzis oz. govorila da prevec delas za ta denar
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Maj. 2022 22:08

- js komot živim za svoje potrebe in šparam tudi s sedanjo plačo, bi pa bilo fajn prišparat še več :D

- tudi, ko slišim za plače nekaterih, ki so precej visoke, te mine, da bi sam za kaj preveč nizkega delal
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 24. Maj. 2022 22:31

No meni to res ni vprasanje. Od svojega drugega razgovora za sluzbo sem vnaprej pripravljen za znesek koliko bom rekel.

Pac pred razgovorom ves koliko rabis in priblizno ocenis koliko ti pripada v firmi in na delovnem mestu kamor hoces

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov