Priznam da...20#

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 13. Mar. 2023 16:04

hayley napisal/-a:ne v Lj, kjer on dela, kjer kot zanimivost, ni moznosti epiduralne, ker je menda premalo anesteziologov..


Moja kolegica je v Lj imela epiduralno. Je pa verjetno odvisno od tega, ce je tisti trenutek na voljo. Konec koncev jih morajo imet zarad carskih rezov.

Sarissima napisal/-a:Paculi a ti si v Sloveniji rodila?


Ne, v Bangladesu. Sva se odlocala, kaj narediti (tudi tretja drzava je bila v igri), pa sva se na koncu kar prav odlocila. Ce bi sla v Slovenijo, bi zaradi pandemije verjetno za vec mesecev obticala vsak na svojem kontinentu.
Pa se v svoji lastni ogromni sobi sem bila za mali denar. Edino brez riza in oljnatega piscancjega karija vsak dan za kosilo bi bila veliko bolj srecna :lach:

mmm, lej carskih rezov se ne dela, ker se pac zenski ne da vec rojevat. Koliksen % je (ne)upravicen, se tezko oceni, ker v Slovniji elektivnih carskih rezov ni (razen ce je bil predhodno carski rez, pa se to ponekod spodbujajo vaginalni porod). Porod je dosti zajebana stvar, tako za zensko, kot otroka. Ce je recimo otrok v nepravilnem polozaju, se zatakne v porodnem kanalu, noce sploh ven (prevec cez rok pa ne sme bit), porod nikamor ne napreduje in milijon drugih razlogov, je pac treba nekaj naredit. Pa to nima veze s tem, kako fit je porodnica pa kake vitamine jemlje. Niti ni nujno povezano s tem, kako je potekala nosecnost. Ali zdravjem otroka do trenutka poroda.
Clovesko telo je pac tako narejeno, da je ocitno evolucijsko gledano rojevanje kljub tveganju dovolj ustrezno za nadaljevanje vrste. Hvala bogu (ehm, znanosti) za sodobno medicino, da si lahko povecamo moznosti prezivetja.

Ps: glede cr-jev in njihove upravicenosti bi pa lahko cel svoj sestavek spisala, pa ne bom, iz osebnih razlogov, ker nocem (metaforicnih) ran odpirat :)
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 13. Mar. 2023 20:33

_patchouli_ napisal/-a:
mmm napisal/-a:
* Moj splošen komentar je, da je človek ena čudna žival, če še rodit ne zna. Mislim, živali rojevajo po naravni poti brez carskih rezov, umetnih popadkov. Človek, ki zdravo živi (vsa zdrava hrana, zdravila, prehranski dodatki, vitamini), pa naenkrat več rodit ne zna.



Dej pobris al pa uredi tole, preden se kdo vidi :lach:

- Da jaz sem bila s osebjem v porodnisnici super zadovoljna, sploh glede na razmere (manj kot 3 tedne po razglasitvi pandemije) in ker niti slucajno ni bila moja top izbira. Sem pa vseeno kolegici in njeni hcerki, ki je ravno rodila, predlagala vecjo bolnisnico, ki je bila sicer moja druga izbira (prva izbira je malo dalec, tako da za tisto se ne bi odlocili), ravno zaradi tistega, kar je emanuela izpostavila.
- da sem vesela, da se mi ni treba uciti slovenscine kot tujega jezika. Wtf zaen jezik je to? :eek:

Res je, ni bilo primerno, da sem tole napisal. Se opravicujem, saj kritika ni letela na zenske, ampak na clovestvo nasploh, vendar ni empaticna, ni primeren kraj za diskusijo o tem.

Vsaka cast vsaki, ki se je spopadala z nosecnostjo. Verjamem, da ni lahko. Se opravicujem :(
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 13. Mar. 2023 22:10

* Me (mal) firbec matra kaj se dogaja z google.se, ampak ne bom niti odpiral.
* A so Google-u "ukradli" domeno na Švedskem, al nekdo zajebava Google ? (Google ponavadi, če zazna tako samo-oglaševanje strani, le-to bana... in potem je sploh ne prikaže)

* Bom obiskal družino, sem se že veselil, pa so me ta večer zapadla neka čustva... tak da jih bom obiskal, ampak samo za 1 dan.
* Če mi oče ne more nič olajšat stvari, mi pogledat stvari za katere sem ga prosil že pred dnevi... potem jaz tudi ne rabim tam preživljat več časa
* Mal sem še razmišljal, če bi neodločeno punco, ki neko simpatijo kaže, vendar zelo počasi, zame prepočasi, vseeno vabil ponovno na dejt... ne, ne bom (še). Zdele ne čutim tako. Lahko bi tud ona kaj naredila iz svoje strani. Res je, da se nisva velikokrat vidla, a vedno sem jaz iniciativo dajal.
* Potem pa ugotavljam, da tam itak nimam kaj za delat. In bo 1 dan povsem dovolj.
* Se pa vseeno veselim, da jih vidim za tistih nekaj minut do uric.
* Je pa prav zanimivo, kako me je je življenje čist ven iz domačega kraja odneslo. :? :(
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Mar. 2023 2:45

_patchouli_ napisal/-a:
hayley napisal/-a:ne v Lj, kjer on dela, kjer kot zanimivost, ni moznosti epiduralne, ker je menda premalo anesteziologov..


V lj seveda je epiduralna, tam kjer moj dela in najblizja bolnica najinemu stanovanju je menda brez epiduralne, v primeru, da bi on dezural in bi recimo mogla resilca klicat, da me pride iskat in bi bila ta bolnica edina moznost...

mmm, lej carskih rezov se ne dela, ker se pac zenski ne da vec rojevat. Koliksen % je (ne)upravicen, se tezko oceni, ker v Slovniji elektivnih carskih rezov ni (razen ce je bil predhodno carski rez, pa se to ponekod spodbujajo vaginalni porod). Porod je dosti zajebana stvar, tako za zensko, kot otroka. Ce je recimo otrok v nepravilnem polozaju, se zatakne v porodnem kanalu, noce sploh ven (prevec cez rok pa ne sme bit), porod nikamor ne napreduje in milijon drugih razlogov, je pac treba nekaj naredit. Pa to nima veze s tem, kako fit je porodnica pa kake vitamine jemlje. Niti ni nujno povezano s tem, kako je potekala nosecnost. Ali zdravjem otroka do trenutka poroda.
Clovesko telo je pac tako narejeno, da je ocitno evolucijsko gledano rojevanje kljub tveganju dovolj ustrezno za nadaljevanje vrste. Hvala bogu (ehm, znanosti) za sodobno medicino, da si lahko povecamo moznosti prezivetja.

Ps: glede cr-jev in njihove upravicenosti bi pa lahko cel svoj sestavek spisala, pa ne bom, iz osebnih razlogov, ker nocem (metaforicnih) ran odpirat :)


Moj govori, da je slabse imet carski res, ker te celega razmesarijo, v trebuh in vec plasti prerezejo... edino spodi se res ne mores pretrgat al kaksnih zapletov imet spodaj. Baje da ce ti pretrze zivce in misice proti tadrugi luknji, da se tega sploh ne da vec popravljat. No ce se otrok zatakne v porodnem kanalu ga tudi potegnejo ven cez trebuh. Je tudi on zraven pri carskih rezih.

Pa ocitno ni nijno starost povezana s carskimi rezi, saj sem pisala, da moja mama je par mesecev po mojem rojstvu dopolnila 41, je rodila naravno in relativno hitro, sla zvecer v bolnico, ob 2h ponoci rodila. Medtem ko sem slisala za vec mojih vrstnic, da so v 20ih imele po 24 urne porode in se epiduralne. Telesno je pa bila fit, ce ima kaksno vezo, ni bila kaksna postarana 40letnica s previsoko tezo.
Moja mama slabosti ni imela popolnoma nobene in je lazje prenasala nosecnost kot jaz, ki imam se 2 meseca ali akoraj 2 meseca slabost vsak dan, cel dan. Baje tista stanja ko se pojavlja mocno in prekomerno bruhanje so najpogostejsa pri 20letnicah, ki imajo med drugim najbolj intenzivno delovanje hormonov in ti hormoni povarocajo najvec nevsecnost
i
Edino pri 40 letnicah je menda pri vsaki zanositvi 40% moznost spontanega splava, tudi manj intenzivno delovanje hormonov lahko privede do splava, ali kromosomske napake in vecja moznost kromosomspkih napak.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 14. Mar. 2023 8:01

- tole o porodih pa men sploh ne gre :mrgreen: smo zgleda jaz pa moja grupa kolegic ena čudna vrsta nč še ne razmišljamo o tem pa smo vse proti koncu 20ih :mrgreen:
- je bil včeri dan poln upanja na koncu se je izšlo tako tako
- za vikend sva šla na izlet in kako se to nama zmeri zgodi, zmer ko sva kje in naju noben ne pozna se ljudje kar popajo na naju, tokrat je bil nek tip podobne starosti, naju zagleda in gre prav samozavestno do naju in naju prepričuje da morva z njemu domov da sva simpatična in da bi ga rad pil z nama :D jaz bi kar šla mam rada take spontane dogodke :P no sam itak nisva sva rajš šla svojo pot naprej
- je pa res hecen ker se nama to zmeri dogaja pa komu to razlagam in vsi rečejo zakaj se njim to nikol ne zgodi :mrgreen:
- sicer je res midva oba delujeva odprta pa sproščena in očitno sva zato magnet za druge kar mi je čist všeč
- sem tok vesela da se je pomlad začela, mi je manjkal sonček, se mi zdi da ko posvet je vse lažje in mogoče
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Mar. 2023 8:28

-jaz sem si po mojem zelela imet otroka oz tako da sem si realno predatavljala ga imet prvic pri nekje 28, samo se s tistim K potem na koncu nisva vec dobro razumela in sva se veliko kregala, pa on je tudi tak zadircen, grob, bolj od ostalih tipov.. dokelr sva bila pa z bivsim v zvezi, ko sva koncala zvezo sva bila on 25, jaz 26, si pa se nisem predstavljala imet.. tudi kar sva se se pozneje dobivala, pri mojih 27 nisem prav imela ideje ali zelje da bi imela z niim v sedanjosti..

- prva od mojih kolegic, ki je zanosila, je pri 25, rodila pri 26, potem je pa se par ostalih pri 26, 27, zdaj ta ki je ze cisto na koncu nosecnosti, bo pri 29 prvic...

- se zelo ne v redu pocutim psihicno, ne vem niti ali od sobote ali nedelje naprej, se nikoli prej nisem tako, odkar sm noseca ali ze od novega leta naprej oz odkar sm zadnjo sluzbo koncala... Ful razmisljam o tem, ce sem se prav odlocala do sedaj, zakaj sem kdaj nekaj naredila...

- kolegica iz obale, ki ima 2 otroka pravi, da je pila do en kozarec alkohola naenkrat med nosecnostjo. Mene alkohol ne mika, bi pa kaksen cigaret. So sploh kakrsnekoli substance najbolj skodljive v 1. trimesecju, jaz sem pa zdaj ven iz tega, najbolj kriticno je pa od 5. Do 10. Tedna...
-sem tudi pri jajcih zacela manj komplicirat in jih zdaj jem nazaj na oko, so pa jajca od domacih kokosi od starsev. So na oko bolj okusna, pa se vec hranljivih snovi je noter, kot ce so do konca pecena.
- imam nespecnost ze 8. Dan zaporedoma, danes mislim da sm bla ene 2 uri in pol budna, boljse kot 3 je...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Mar. 2023 12:00

- Jei, mi je ratalo spat celo noč brez nespečnosti po 8ih dneh. Sem tokrat prvič spala čisto sama v stanovanju, ker je on dežural, pa okno sem si lahko pustila priprto, ker njega moti, jaz se pa ponoči zbujam, če mi je pretoplo ali če nimam dovolj svežega zraka. :roll: Pa dovolj sva visoko, da me zvoki, avti iz okolice ne zbujajo, sicer mislim, da pri starših, me je zbudil kdaj kdo od staršev, ki je šel ponoči na wc, bratranec z vatom, ki se vrača iz službe neki čez 3 ponoči, ali pa on ki smrči. Sem že imela namen si prinest češke za uha da me ne bo budilo njegovo smrčanje. :mad: Ali pa mi je pomagalo, da sem pred spanjem jedla čokoladni sladoled (mislim da ima čokolada magnezij, ker drugače ne jem čokolade nikol kaj več kot v miniaturni količini in Mg naj bi tudi proti nespečnosti pomagal. Ali pa samo naključje.

- sem zdaj nazaj v Lj in mi re malo na živce, da mi cimre mečejo proč neko mehkejšo vrsto hrušk, za katero je normalno da malo porjavi in ne pomeni da hje gnila kot kakšno drugo sadje, če so malček rjave. Moja mama pa splogh vedno, če je kje sadje rjavo na ensi strani obreže in ostalo poje, nikoli hrane ne meče proč.

Si prav ne morem pomagat, da si ne mislim, da so to neke razvajene študentke, ki jim starši že v času študija plačujejo sobo, ki skupaj s stroški znese preko 300e na mesec, medtem ko sem sama v štud. letih imela večino časa sobo v štud. domu za 70 eur in še tistih 70 sem sama odplačala s plačanim dežuranjem ponoči in med vikendom... in sem lahko o tako dragi sobi samo sanjala...

- mi moj želi posoditi avto, da grem na primorsko čez vikend. (Morem povabiti ven za rojstni še drugi del prijateljic, ki jih nisem utegnila prejšnji vikend.) Ma ne vem ali sprejet ali it s prevozi, imam malo strahu da bi kej čudnga se mi zgodilo ravno tokrat, ko bi njegov avto vozila. Sem včeraj prvič vozila njegov avto, ko je on bil v službi in sem šele na sredi enega parkirišča pred trgovino ugotovila, da ne vem kako se da v rikverc :lach: , ker ima drugače kot avto mojih staršev in moj bivši službeni/ privatni, dobro da se mi je takoj oglasil, ko sem ga klicala in mi povedal, ker me je že en avto čakal, da se mu umaknem. :mrgreen:
- mi je posodil neko psihološko/ duhovno knjigo ali kako e že temu reče, za samopomoč, nisem nikoli še nič takega brala.

- ah da iskreno ne vem, koliko pomaga ta terapevtka, sej na neke stvari odgovri, kar ji jaz govorim oz reagira, ni tako da bi samo jaz govorila, ampak bolj malo in počasi... nisem sigurna, če me ne bi znala mogoče kakšna druga, bolj izkušena bolje usmerjat in prej razbrat, kaj ji sama govorim...

- Beh, sem mogla vzet uni sladek nagravžen sirup po 4ih dneh, pa mi je zdaj že malo slabo po njem, glavo mogoče malo čutim la se mi bo glavobol začel, prej sem bila pa čisto v redu pred tem..
- me zanima, če je 'emotional hipersensitivity' nekako dedna ali če se prenese na otroka, ker to imam js. Nisem pa večinoma kazala znakov navzven kot otrok, ampak sem bila še bolj pridna in neproblematična od povprečenega otroka...
- šele zdaj malo boljše razumem, kako deluje ultrazvok, po njegovi razlagi, me je prej prav irritiralo, zakaj je otrok na ekranu poležen, ampak v resnici je pa na glavo obrnjen..
- očitno nekateri zdravniki v ZDA še sami tega ne ločijo, eni ženski znani na tiktoku/ytu so menda skoraj do zadnjega govorili, da je pravilno obrnjen navzdol, v resnici je bil pa počez/ vodoravno...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 16. Mar. 2023 9:56

- sem že 2. dan celo noč prespala, se mi zdi ku da nism mela prav slabosti zadnja 2 dneva, sem pa 2 dni nazaj en dan cel dan preležlaa v postli in nekej prespala od take utrujenosti - ampak sem po tem dnevu ležanja in spanja brez problema celo noč v kosu prespala, tako da super.

- bova dobila voziček ter kar paše zravn 3v1 zastonj od ene zdravnice. :hearts: :hearts: Sva pa oba zdaj v Lj in greva do skupnega stanovanja šele naslednji teden, bo malo smešno, če greva jutri ali čez vikend iskat ta voziček, kam ga bova dala, pri njemu v Lj, kjer živi njegova mama, sploh nič ne ve o nosečnosti, mi imamo en večji prostor, kot garažo/ klet, ma te moje cimre.. tudi nobena nič ne ve o nosečnosti, niti bila nisem tukaj v Lj zdaj ena 2 meseca do zdaj, razn kar sm na pregled in k zobotu šla za en dan.

- đizss, ima on v najinem skupnem stanovanju en tako dober sladoled!!! :hearts: :flower: :jive: - nek veganski čokolada z brownijem, kot ga po moje že leta nism jedla (prej niti nisem kaj posebno sladoleda jedla v bistvu). Sem mu zadnjič slikala sladoled, ki sem ga jedla pri starših in mi on komentira, da zgleda umeten in je res napram njegovemu umeten okus bil.

- bom povabila ven za rojstni dan še drugi krog prijateljic ta vikend in mislim, da jim ne bom niti povedala nič za nosečnost, ker pol še mene v stres spravlja, če to okol govorim in se folk neki čudi...(Oz bom še sproti vidla, kako se bom počutla..) pa še zdej je taka skupinca, ko nimajo otrok, razen ena je noseča, tista ki sem ji že na samem začetku povedala. Tista skupinica iz prejšnjega tedna, so pa imele vse otroke. Povem malo tistim, ki imajo otroke tudi iz razloga, da slišim kakšno stvar, kako je bilo njim v nosečnosti, ma sem pri prejšnjih prijateljicah ugotovila, da nobeni ni bilo tako slabo kot meni, eni celo popolnoma nič. :rolleyes:
- imajo pa čene punce v fb skupini/ah problemov od do, krvavitve, spontani splavi, ene na 1. pregledu ni blo utripa, ene morjo tablete za previsok pritisk jemat, imet dijete za sladkorno, so skoz merit cuker. Hvalabogu, sem imela vsaj ta pritisk in cuker normalen na 1. pregledu. Še kaj tazga bi se mi manjkalo ja.

Sej sem sama za toliko spontanih splavov že slišala, več teh 'vplivnic' ga je že imelo, ena kolegica od kolegice, je že imel utrip, potem ne več (ne vem pa v katerem tednu ga je nehal imet... sicer sem sama tako zelo pozno imela 1. ultrazvok, da če bi nehal imet utrip, zelo verjetno niti vedla ne bi, da ga je kadarkoli imel, vsaj vidla ga ne bi na uz), da sem se prvo tromesečje prav vsak teden tresla, ali se bo čez tisti teden obdržal ali bom tudi jaz imela kakšen splav...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 16. Mar. 2023 13:49

- nadrkana.
- javna uprava mi je včeraj pokvarila ne samo dan, ampak cel teden.
- da je to, kar iz sebe in svojega telesa delam zadnjih par dni eno čisto pravo "žretje" čustev. moram priznat da mi je čudno, ker se ponavadi razpizdim, 20min bentim okoli in ropotam po bajti/pisarni in sem ok, stvar pozabljena. tokrat se pa kar ne otresem teh negativnih misli in občutkov.
- se projekt bajta ne premika dovolj hitro in po pričakovanjih. jaz že iščem opcije 2, 3, 4, medtem ko moj bi še čakal in se trudil z našo prvo izbiro. mislim, da bo moral sprejet dejstvo, da bo v tem procesu še precej kompromisov in sprejemanja "slabše" variante. ali pa bova ena od unih ki po 10+ let gradijo :nein:
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 17. Mar. 2023 14:27

edino spodi se res ne mores pretrgat al kaksnih zapletov imet spodaj. Baje da ce ti pretrze zivce in misice proti tadrugi luknji, da se tega sploh ne da vec popravljat. No ce se otrok zatakne v porodnem kanalu ga tudi potegnejo ven cez trebuh. Je tudi on zraven pri carskih rezih.


Menda zato raje epiziotomijo naredijo, če vidijo, da se kaj začne trgati, da lahko lepo zašijejo nazaj.
Moj se je rodil z vakuumom, nekako se je zataknil čeprav ni bil velik, vse skupaj je trajalo predolgo in začel mu je padati utrip. Za priprave na urgentni CR bi rabili vsaj 10minut več od tega postopka menda, kar bi bilo lahko že prepozno. Imel je veliko modrico na glavi, zlomljeno ključnico, poškodovan živec.. Je jokal, ker ga je bolelo, tako grozen občutek, ko ne moreš pomagati. In potem dnevi, ko je bil na intenzivni jaz pa v sobi s cimro, ki je imela tam dojenčka in še tipu ga ni pustila prijet, da se ne bo razvadil. Vrat bi ji zavila.

Gledam na vse skupaj pozitivno, edino pohvalim lahko vse s katerimi sem imela opravka v Lj, ko se je zakompliciralo so ga rešili. Lahko bi se izteklo veliko slabše. Bojim se, da če bi bila v kakšni manjši porodnišnici ne bi pravočasno ukrepali.
Sestre na oddelku so bile vse po vrsti prijazne, nek sluh so morale preveriti preden sva šla domov in ni in ni šlo, dva dni so se trudile, da je le uspelo, da nama ni bilo treba nazaj hodit.

hayley, nam so v šoli za starše razložili v kateri porodnišnici je na voljo katera možnost lajšanja bolečin in če je dostopna ves čas.

- tak naporen teden je bil
- v službi sem zadnji dan pred plačo povedala kakšna bo uskladitev z inflacijo, se mi je zdelo fer, da prej povem.
- že kakšen teden prej sem dobila informacijo ampak čakala do zadnjega, ker sem vedla, da ne bo ok
- ko si s človekom ena na ena, so vsi kulturni, ko pa imaš množico in nekatere prisotne online pa pogum hitro naraste
- v bistvu razumem bes, ker je dvig plač en navaden posmeh vsem, ki garajo
- dvig bi res moral biti višji, ni fer, da se pričakuje, da se bo to uravnalo z napredovanji
- rezultat se je že takoj pokazal, včeraj dobila na mizo 3 odpovedi, bojim se kaj še bo
- in zdaj bomo zaposlovali študente, ki pridejo iz faksa, ker so poceni in ker drugega ni. Res super, brez vseh izkušenj
- si dopovedujem, da se ne smem obremenjevati s tem, ker tako nimam vpliva. Ma ni mi vseeno za ljudi
- direkcija za vode nam je že drugič dala negativno mnenje, ko bi se vsaj izjasnili kaj je narobe, kaj jih moti. A ne izveš nič, kdo je tisti ženski dal službo. Karkoli vprašaš, ne vem.
- ah ja, saj bo bolje
- vikend je, sonce
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Mar. 2023 16:23

- Ojoj... tudi pri kolegici se je taprva od dveh punčk rodila z vakuumom... ma ni bilo nič narobe z njo, na slikah je tud zgledala čisto ok, ne vem nekih dejtajlov, sicer je bil dokaj kratek porod pri njej časovno vse skupaj, ene 5 ur. Baje, da se je že bala da bo in spodaj rezana in še carski v nekem trenutku, potem je ratalo, da so jo z vakuumom vn pobrali. Je pa menda porod pri drugi punčki bil še veliko lažji in hitrejši (je bla pa tadruga skoraj 1 kg lažja od prve), pa še epidurlano je vzela v nasprotju s prvim porodom.

- moj je bil na nuhalni baje skupno že za 11 dni večji od starosti po zadnji menstruaciji, čeprav menda te meritve na ultrazvoku niso točne. :D
- mam zdej en razgovor ravno na dan 2. pregleda pri ginekologinji(če nuhalne ne štejem), pa bom mogla malo premaknit pregled.

- me malo skrbi, koliko se jaz hitro redim, ma je vsaj pri meni ful težje se ne redit in se kontrolirat pri hrani kot pred nosečnostjo, ko sem mela skoz glih težo, brez da bi kaj pazila. Edino kadila sem tudi zraven. Zdaj ne vem kaj je res, ene ženske govorijo ali pišejo, da je ful težko shujšat po rojstvu, druge, pa ja da sej ti gre kar sama od sebe teža dol. :/

- sva delala 3 različne gentske teste, eden niti še ni zunaj v Slo in so nama ga dali zastonj, pokriva pa največ stvari od vseh testov, ki so na voljo trenutno v Slo. Ma še vedno nobenih rezultatov, pri enem so njemu že 3 tedne nazaj kri vzeli, pa še vedno nič.

- Aja prerežejo pa menda čisto vse, ki prvič rodijo, še nisem slišala primera, da katere ne bi.

- da ene punce iz moje skupine govorijo, kako zelo so zivcne pri prvem pregledu in pri nuhalni, ma js nisem pa nic posebnega, sem neprimirljivo bolj zivcna pri razgovorih za sluzbo in pri tedenskih sestankih pri prejsnji sluzbi, kot pri pregledih za otroka.

- ma studiram da mi je ta terapevtka predraga in bi mogla kmalu nehat. Ce vidim, da bo kriza, grem nazaj, ma vsaj provam nehat, ker je drago.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 18. Mar. 2023 9:51

- vsaka zenska je drugacna, tako da se telo vsake pred, med in po porodu drugace obnasa. Ni neke formule. Jaz recimo sem par mesecev po porodu imela se kako kilo, dve manj kot pred nosecnostjo, cisto nenamenoma.
- da se moj uci slovenscino in ga mali na vsake par dni testira, ce ze zna. Ultimativni test je pesmica Mojster Jaka, ki je zal moj se ne zna pravilno zapet. Po pravici povedano tudi mali ne, ker je v njegovi verziji Monster Jaka :nixweiss:
- da bi morala zacet malo klicat okoli za urejanje papirjev za macka, ker itak traja par mesecev, in me je groza, ker ne maram birokracije. Mogoce raje placam malo vec in nam res to agent uredi.
- potem pa se sploh najbolj stresen del - potovanje. Sploh ni jasno, ali bo lahko potoval v kabini ali bo moral v prtljazni del.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Mar. 2023 13:25

-js sem se danes zvagala pa mam na zacetku 4. Meseca ze +6 kg, se pravi od zacetka januarja sem dobila 6kg. Sem pa vcwraj mal vec jedla pa mal bolj napihnjena sm danes, mogoce mam na normalen dan pol do 1 kg manj.

-mi je reku moz od zdravnice kamor sva sla po vozicek, da se mi nic ne pozna ko sm pravla kolk kil sm ze dobila :D

- mi je rekla anesteziologinja, da priporoca epiduralno posebej za 1. Porod. :/ Pa da pri njiju si je moz tako urihtal, da ni imel dezuranjze 3 tedne pred njenim rokom. Tako da bi si ocitno mogel tud moj.

-sva dane sze cel cas okrog, jaz zjutraj prisla iz primorske v Lj, pa studoram da bi mi bolj pasal sirov burek za kosilo kot d abi kaj kuhala. Mogoce tud da mi kaj manjka teh mlecnih izdelkov in mi zato to gre. Pa slano mi gre.

-ful sta fajn ta dva zdravnika pri katerih sva bila na obisku dopoldan.
-je ona inela dva otroka pri okrog 25 pa sw dva pri 37, 39, pa je menda ful lazje bit nosec in imet otroke mlajsi.

- je meni zdaj idealna starost za zensko za imet 1. Otroka nekje od 27 do 29., mene je se malo pozno srecala pamet, po mojem mnenju.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Mar. 2023 9:21

- Je ful nenavadno zbirat otroška imena, sploh za fante se mi zdi da je še težje. Se strinjava glede dveh imen, on ima pa sicer 2 najljubša imena, ma eno mi ne paše tolk na otroka, kolikor sm ga vidla na uz, glede drugega se strinjava. P a tisto, ki mi new paše na otroka po videzu in gibanju na uz, sta dala isto ime že tisti par, ki nama je dal voziček in nosilko, pa tanajmlajši od mojega bivšega sodelavca ima isto ime. je bilo pa v preteklosti tudi meni všeč to ime. Za žensko bi imela ful več idej. Potem ima moj še neke ideje, da more imet bolj internacinalno ime, v zahodni evropi kao ne marajo Slovanov, potem neko ime je pa ka židovsko in židov tudi ne marajo.. :roll: Da ne začnem še z njegovimi izjavami, katera imena ima 'nižji sloj'.

- aah sem naredila danes 2 videa telovadbe, ki sta mi bila težja kot ostali videi, zadihana pri obeh, pri večini ostalih nisem.
- nisem povedala za vikend na skupni pijači vsem prijateljicam za novico, sem potem povedala na novo samo eni ko sva bile same v avtu., ko sme jo domov peljala. :) Pa menda njen brat pa njegova punca sta še bolj na začetku imela kot midva, kolikor sem razumela oz tudi zelo na začetku, pa še finančno slabše stoječa...
- meh, sem zadnjič kupla neko novo kavo, ki se mi je zdela boljšpa kot tista, ki j ev skupnem loncu s cimrami ali pa tista pri starših doma, pa sem pustila vrečko nekje v kuhinji, zdaj je pa ena najbrž več kav skupaj z mojo spet zmešala v skupen lone pa se mi zdi da je spet splabši okus kave. :/
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 20. Mar. 2023 13:37

- sem končno ugotovila kaj me tok iritira..se bom zdaj mal lažje nazaj držala
- vem da rab sam oporo in čas, jaz mu loh to dajem, sam na neki točki se zlomem in zahtevam svoje... pač sem samo človek
- je bil lušten vikend, sva bla končno spet na motorju, mi je pasal bolj kot sem mislila, veter v laseh mi je očitno bolj manjkal kot srm se zavedala
- sva spet ušpičla par neumnosti pa spraznila flašo konjaka, ki je bla namenjana sam za posebne priložnosti, ampak sva si zaslužila...no pa saj ubistvu je bla posebna priložnost :oops:
- študiram da si mogoče ledven pas nabavim, čeprav se ga že leta otepam :mrgreen: nisem sicer še nikol težav mela čeprav sva se tud po minusu že vozila, sam študiram da bi blo pa vseen pametno vsaj za ta prehodna obdobja...

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov