Priznam da...20#

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 18. Jan. 2023 18:15

- končno se mi življenje spet v red postavlja, ni še vse kul, ampak bo
- sem pa ugotovila da so vse te "slabe" stvari mi nekak pokazale da se ne smem sekirat za stvari na katere nimam vpliva, no da se je dejansko na splošno brezveze sekirat kaj preveč
- sem včeri avto opraskala in včasih bi se mi mešal, eh včeri sem pa sam kozarec vina spila pa iskala najbližjega kleparja, res življenje je prekratko za vso sekirancijo ki si jo za bv nalagamo
-pol sem dejansko ugotovila da kaj ma pa veze tista praska avto ni najnovejši tok da se bom sama spravla nad njo, tok sposobna pa sem da jo loh deloma popravim vsaj tok da ne bo rjavel zdaj tam
- ne razumem ljudi k hočjo najnovejši avto in se kreditirajo zanje to mi je tak vržen denar stran, če bi mi ga kdo dal ok ampak sama pa novga ne bom kupila pa če bom mela še nevem kok dnarja
- mi je kul ker se poslovno tok dogaja, čakam na izid drug teden, vrjamem da bo par folka kr mal pozijal ko bodo to vidl... čeprov iskreno ne vem če velik ljudi to bere..ma nima veze so vseen to neki ful ogromni napredki, si nism misla da bo šlo organsko vse tok hitr
- se pa pozna da mam ogromen dela, upam da kakor pozitivno mojmu biznisu kaže da bom morda lahko pustila stalen šiht...mal me ubija ker rabm bit 20ur na dan zbrana za vse stvar..sploh ko pride še kakšna nočna vmes...
- bi zdele jaz dala vse za eno gospodinjo, ne morem henglat in poslov in gospodinjenja in mam tak kot že dolg ne...no ubistvu sej je ok pač tla nevem kdaj sem na zadnje pomila sam sej ni k da iz njih jem :mrgreen:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7538
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Jan. 2023 18:22

-ma faking prebrala in odprla sem vsaj 10-15 razlicnih strani na to temo, ce ne vec...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 20. Jan. 2023 2:49

- se spomnim kako mi je bilo kruto v nosečnosti čez praznike, ker toliko dobrot nisem smela jesti. Stvari za katere ti je prej vseeno, ko pa ne smeš bi pa to jedel. Ampak ok, ko je imela znanka v nosečnosti tokso in vidiš kaj to za seboj potegne. Ni panike, se odpoveš.
- še tihi dnevi so bili, ko se je moj spozabil in iz slaščičarne nosil sladoled. Takrat je bilo to nekaj najhujšega, kar je lahko zakuhal, zdaj se samo še smejim tem :lach:
- spoznala sem očetovo novo. Nerada priznam ampak mi je všeč. Moj pravi, da me je s hrano kupila.
- mogoče je prav, da je kot je. Oče deluje srečen. Karkoli je, vedno bo moj oče, ni bil vedno najboljši ampak kaj naj. Vsi delamo napake.
- je bilo zanimivo videti, ko mu je rekla naj postreže goste in on tako vse naredi. Doma je bil v tem stilu kot je hayley pisala, kavč mojster, vedno utrujen, mami pa garala za vse.
- ne predstavljam si, da bi bila doma sama za vse, moški pa lagano, ker je ubošček utrujen. Tudi ženska je lahko utrujena, kaj pa potem.
- tudi če manj zaslužim od njega, ni v hotelu, da bi skrbela zanj, otrok je pa toliko njegov kot moj.
- kuhanje je lahko prav fajn, če sodelujeta, kaj prinese, zreže, zmeša, se družita...noben problem, če vmes, ko ima čas posesa, da kaj v pomivalnega, pralnega..v končni fazi kdorkoli kaj naredi, da je le narejeno.
- prav nič manj moško zato ne deluje, včasih še prav seksi :)
- moški hitro ugotovijo, da če sodelujejo je vse hitreje opravljeno in če je hitreje opravljeno in ženska ni sama za vse, bo manj utrujena in imela več časa zanje.
- čeprav ok, eni so tako navajeni da ženska skrbi za vse
- me kar malo stiska, ker se približuje čas vrnitve v službo. Par dni na teden bom odsotna po dobrih 13h na dan + šola zvečer. Vest me daje.
- 3x letno mora vsak svoje podrejene oceniti, sem oddala ocene in dobila od nadrejenega prijazni opomnik naj jih vsem "prilagodim". Kakšna blamaža in potrata časa.
Če je nekdo dobro ocenjen pomeni, da ima več možnosti za napredovanje, napredovanje je za podjetje strah in trepet, ker lahko pomeni višjo plačo. Budget za plače pa že sedaj presegamo, katastrofa. Ampak to pač ni moj problem, plače imajo vsi prenizke, zato tudi drugam odhajajo.
Ker želim, da se plače dvignejo bom morala to zagovarjati, ne pri svojem nadrejenem ampak pri inštanci višje. Kak neumen sistem, itak vem kaj bo odgovor. Jaz bom slaba za vse podrejene, ker sem dala slabe ocene, kakšne igrice so v ozadju ne vejo. Vsaj pokažem jim lahko na razgovorih od kje ocene in si krijem hrbet.
- vedno bolj se vidi kakšna old school firma je in na kakšen način deluje, kup nekih brezveznih položajev. 3/4 bi jih lahko ukinili, ker so sami sebi namen, nihče ne ve zakaj je, naredili ne bi nič, ker ne znajo in bi raje pustili kot je pa čeprav je slabo.
- izmišljujejo si nesmiselna delovna mesta, da spravijo noter čimveč sorodnikov in znancev...
- ko želiš nekaj narediti dobiš na vsakem vogalu polena pod noge. Ker se bojijo sprememb in ne vedo kaj sploh delajo tam.
- ogromno bi lahko dosegli in izboljšali učinkovitost, če le ne bi bili tako trdi. Tako pa se samo grejo kdo je jači, namesto, da bi sodelovali. Kot da ne delamo vsi za isto podjetje, sama nagajanja.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1678
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 20. Jan. 2023 6:58

* K temu, da si šef, sodi tudi to, da rečeš pogosto NE. Deliš s kupčka, ki ga imaš na voljo, sej podrejeni vejo/-mo, da ne moreš "bonbončkov" kar deliti naokrog.
* Saj če podrejeni vse dosežejo (pre)lahko pol nisi šef. Meje morajo biti jasne. Kdo je šef in kdo ni šef in vse stremi k temu, da je delo narejeno dobro in kvalitetno in da s(m)o na koncu vsi zadovoljni :mrgreen:
* Koliko jih pa imaš pod sabo, big boss, mayaeb? :)

* Sicer pa podobno doma. Tudi svoji dragi je treba reči pogosto NE in imeti dobro razdelane meje. Da bo gospodinjstvo na koncu funkcioniralo in da se bo vedelo kdo skrbi za kaj.
* Da se tudi ve kdaj in s kom kdo hodi na pijače, fitnes, plesne in kdaj mora kdo biti doma z otroci. (ja vem mal se ko vojaški sistem bere :) ...ampak saj mislim, da razumete )
* Jasno zastavljene vloge doma nimajo nobene zveze z romantiko in kreativnostjo potem. Slednje je v zvezi zelo pomembno, da se partnerja dobro počutita drug ob drugem, da se "redno" presenečata (pozitivno), da sta drug drugemu zabavna

* Še mal pa bo vikend... jeeej, sam kaj ko bo prekratek :roll: :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7538
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Jan. 2023 8:03

- ojoj.. in potem je dejansko bilo z otrokom kaj narobe? (saj ne vem, ali je tista tadruga okužba še bolj riskantna, da ostanejo kakšne posledice). Zdaj me malo firbec, a je to dejansko 1x ali 2x pojedla nekaj odsvetovanega ali je kar celo nosečnost jedla 'odsvetovano' ?? ..sem že slišala kje, da nekatere(verjetno zelo redke) se sploh ne držijo teh smernic..
(-ok, sem še 1x prebrala napisan post in sem vidla, da si napisala 'znanka', mi je najprej ostalo v glavi, da je bilo napisano 'prijateljica', ko sem zgornjo alinejo pisala, tako, da najbrž ne veš, kaj je jedla... :mrgreen: )

- ma to, da bi se moglo vedet kdaj in s kom kdo hodi na pijače, vsaj pri nama, ne drži, se mi sliši malo pretirano... oz po eni strani nesamozavestno iz moške strani, če bi to zahteval ob nekem normalnem, povprečno socializiranem lajfu... (ne rečem, če bi kakšna se hotela non stop z nekom dobivat ali nekam po svoje hodit).
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 20. Jan. 2023 9:38

Čak hayley a ti si spet noseča?
Jaz nič več ne sledim.

mmm napisal/-a:* K temu, da si šef, sodi tudi to, da rečeš pogosto NE. Deliš s kupčka, ki ga imaš na voljo, sej podrejeni vejo/-mo, da ne moreš "bonbončkov" kar deliti naokrog.
* Saj če podrejeni vse dosežejo (pre)lahko pol nisi šef. Meje morajo biti jasne. Kdo je šef in kdo ni šef in vse stremi k temu, da je delo narejeno dobro in kvalitetno in da s(m)o na koncu vsi zadovoljni :mrgreen:
* Koliko jih pa imaš pod sabo, big boss, mayaeb? :)


Torej to da rečeš NE je po tvoje enako avtoriteti in samo po sebi vzbuja spoštovanje podrejenih & njihovo kvalitetno delo?

* Sicer pa podobno doma. Tudi svoji dragi je treba reči pogosto NE in imeti dobro razdelane meje. Da bo gospodinjstvo na koncu funkcioniralo in da se bo vedelo kdo skrbi za kaj.
* Da se tudi ve kdaj in s kom kdo hodi na pijače, fitnes, plesne in kdaj mora kdo biti doma z otroci. (ja vem mal se ko vojaški sistem bere :) ...ampak saj mislim, da razumete )


ubistvu se ne bere tako jasno, sploh ker primerjaš odnose v službi nadrejeni-podrejeni s partnerskimi odnosom. tako da ne, z veseljem povem da ne razumem. razumem pa da si samski in te v tej odločitvi podpiram ker ne vem ce si zrel za alternativo.


glede dela doma pa se strinjam z mayaeb, važno da je narejeno in najlepše je, ko pucava ali kuhava skupaj. imamo pa tudi pri nas "neklasično" razdeljena dela, ker nam tako pač ustreza in leži.


back on topic:
- priznam da je v službi fino, da sem padla v stare/nove tirnice. malo sem razočarana nad delitvijo projektov, iz zahtevnih, strokovnih top of the pop projekov ki sem jih delala prej, sem sedaj presedlala na projekte ki zahtevajo več managementa/delegiranja in "thinking on your feet" (kako bo bilo to v slovenščini?) pristopa. taki projekti sicer super nalegajo na mojo osebnost in nacin dela, ampak vseeno sem nekako pričakovala da grem nazaj na staro delo in k starim znancem. se bom navadila.
- smo se vedno v izolaciji :tot: sicer nam res ni hudega, jaz delam normalno, nismo bili močno bolni (razen mene ki sem bila prejšnji teden 3 dni kar slaba) ampak sem naveliiiiičana bit doma in sprehodov :roll:
- študiram da za vikend pustim vse doma in grem sama nekam :) . morda na kak izletek, gledališče, po trgovinah, morda na kako babjo aktivnost a la na nohte al neki? kake ideje za pol-dnevno aktivnost za zdolgočaseno mamo :D ?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1678
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 20. Jan. 2023 11:49

Doma moras tudi znati reci ne in postaviti mejo cimprej. Seveda sta si doma enakovredna, ne-je moras biti sposoben tudi sprejeti od nje.

Ce kdaj sem zdajle pripravljen na zvezo... aja ups, edino prevec si je pa zaenkrat niti ne zelim - zveze. Bi zelo postopoma sel proti skupnemu zivljenju. Tokrat.

Sefovstvo bom pa kaj vec komentiral ...nekoc (popravek - brzdam ego :wink: :lach: )
Zadnjič spremenil mmm, dne 20. Jan. 2023 13:48, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 20. Jan. 2023 13:44

šefovstvo lahko že zdej komentiraš. ne rabiš bit šef da veš za koga si kot zaposleni pripravljen naredit naduro ali dve. pripravljen stisnit da se delo zaključi čeprav te teoretično lahko ne bi brigalo ker greš drug teden na dopust pa naj se sodelavci zaj** naprej s tem delom.

jaz vem, da se mi splača delat dobro. ker vem da če je stvar korektno narejena oba izpadeva dobro in ko pride ura za povišico napredovanje in pohvalo bo šef tam in ne bo tiho.
hkrati mi je še bolj pomembno, da vem da bo šef za mano tudi ko ne bo ok in bom naredila neki narobe/zamudila deadline itd.
To je človek za katerega z veseljem delam.

Sem mela pa prej NE šefa. Vsaka stvar je bla bitka. ko si šel vprašat za dopust ki ti pripada, te gleda ko da sprašuješ po prvorojencu direkt iz naročja.
sej delo je blo narejeno, ker in kolikor pač mora bit, ampak da bi pa z dopusta delala, kot včasih zdaj delam pa ni šans :lach:
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1678
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 20. Jan. 2023 13:53

Sem mela pa prej NE šefa. Vsaka stvar je bla bitka. ko si šel vprašat za dopust ki ti pripada, te gleda ko da sprašuješ po prvorojencu direkt iz naročja.

Sem imel enega takega, ja. Lahko bi sel na dopust, pa nisem mogel, ker nisem dovolj zgodaj povedal, ostali pa so. Ceprav bi me komot lahk na dopust spustil. Pravi mikro-manager je bil :wink:

Vcasih pa je kar tezko balansirat dopust in odprte projekte, kakor sama verjetno tud dobr ves :roll:
Niso vsi delavci dovolj kriticni oz. sposobni dovolj dobro delati project/time management

Za vikend plane bi ti jaz rekel - pejt zurat :cool: sam kar je dobr zame, se ne pomeni da bo zate :)
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 22. Jan. 2023 20:35

* K temu, da si šef, sodi tudi to, da rečeš pogosto NE. Deliš s kupčka, ki ga imaš na voljo, sej podrejeni vejo/-mo, da ne moreš "bonbončkov" kar deliti naokrog.
* Saj če podrejeni vse dosežejo (pre)lahko pol nisi šef. Meje morajo biti jasne. Kdo je šef in kdo ni šef in vse stremi k temu, da je delo narejeno dobro in kvalitetno in da s(m)o na koncu vsi zadovoljni :mrgreen:


Ti že veš...
Nekdo, ki prestopi prag šole in se tukaj zaposli dobi v štartu veliko lepšo plačo kot tisti, ki so tukaj že več let.
Tisti ljudje, ki delajo nedelje, praznike, so dosegljivi med dopustom, ki nikoli ne rečejo ne... da se izpeljejo nujne zadeve, si več kot zaslužijo boljše plače. Tega mi ne rabijo reči, ker je očitno, da je sistem zgrešen, vseeno mi je od kje se denar dobi, če je za nove, bo tudi zanje. Se planirajo stroški vnaprej in se bo planiralo več za plače in manj za kaj drugega.
Najlažje bi bilo zamahniti z roko in pozabiti. V nadaljevanju pa me pričaka več odpovedi, drugje bodo dobili boljše plače in odšli, jaz pa dobim nove, ki jih je treba dolgo uvajati. Lahko se znajdejo, dajo odpovedi, se ponovno prijavijo za delovno mesto in izsilijo še veliko višje plače, ker nas stisnejo v kot, nimamo druge izbire in jih zaposlimo, s tem smo še na slabšem kot če se zdaj potrudimo in končno uskladimo plače kot bi morali že zdavnaj.

- študiram da za vikend pustim vse doma in grem sama nekam :) . morda na kak izletek, gledališče, po trgovinah, morda na kako babjo aktivnost a la na nohte al neki? kake ideje za pol-dnevno aktivnost za zdolgočaseno mamo :D ?


Pol dneva je premalo :) uf jaz bi šoping, frizer, mogoče gledališče, če je kaj zanimivega ali pa kino.
Joj ali pa bi se zapeljala do obale na sprehod, par uric miru in glasbe po želji v avtu :cool:
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1678
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 22. Jan. 2023 23:31

Na morje bi pa tudi jaz šel... :cool: že dooolgooo nism bil :roll: :oops:

Sej zaposleni tudi morajo pravi čas povedati, da dela več ne zmorejo, oz. tudi delavci znamo jamrati in govoriti NE :!: Itak. In da mamo nizke plače in da hočemo več.

K priznanjem:

* Najbolj bi si želel, da bi svoje delo (nazaj) vzljubil do te mere, da bi zjutraj šel z veseljem in poln energije v službo in da vikendi ne bi bili toliko različni od delovnih dni :cool: :mrgreen:

* Zdravstveno stanje. Zgleda, da je terapija prijela :cool: , zgleda obetavno. Saj sem imel vero in upanje, da se bo tako razpletlo.

* Ne bom odpiral šampanjcev dokler ne bo dokončno vse potrjeno. Ko se enkrat zaplete, potem več heca ni (vsaj pri meni ne). Zdravniki bi šparali s kontrolami, saj ne rabiš, saj bo verjetno OK. Je že prvič bilo zelo verjetno OK, za 90% ljudi bi bilo OK, meni pa se je zapletlo. Tokrat se mi ne bo. Kontrol bo toliko, kolikor jih bom sam hotel/zahteval. :)

* Hvala vsem tistim, ki ste mi dajali oz. mi še dajate pozitivno energijo glede te stvari, npr. slovenc79 se je javno izrekel :wink:

* Sem zdajle zlagal spodnje perilo in posteljnino ter cunje v omaro (majice sem seveda imel zložene na postelji) že iz pranj 3 tednov nazaj. Ne, nisem len, saj sem kar priden. Enostavno preveč stvari sem si zadal.

* Bom sedaj, ko sem malo bolj zadovoljen s sabo in malo bolj vem kaj ta hip rabim, opustil kak konjiček pa kak tečaj. Toliko kot sem si zadal enostavno ne zmorem :)

* Mi je terapevtka dala kompliment, da sem potrpežljiv in vztrajen. Malo me je "šokirala" s tem, saj sem bil kar "agresiven", ker se mi zdravstveni zaplet ni razpletal niti malo tako kakor bi si želel (tudi ona je pač nekak posredno bila vpletena v to zgodbo). No potem sva ugotovila, da govori o ženskah. Da saj praviloma nonstop kaj delam, pa nisem zaprt, da ne bi poskušal novih stvari. Je za primer dala klasične paciente, ki depresivni pridejo k njej, rečejo da nič ne zmorejo in tudi nikamor ne grejo. Jaz seveda niti malo nisem tak, ker sem večino obrambnih mehanizmov že zdavnaj opustil ali pa predelal.

* No saj, stvari ki jih ne dobiš na prvo žogo, potem ko jih enkrat dobiš toliko bolj ceniš. Medtem ko v vmesnem tudi v času, ko ne gre in ne obupaš, mnogo stvari pri sebi tudi spremeniš / predelaš / ozavestiš.

* Sem kar ponosen nase :) Glede vsega :mrgreen:

* Recimo, da se spomnim življenja velikega filozofa Immanuela Kanta, ki ga je naša profesorica v gimnaziji zelo cenila. Niti ne vem zakaj. Njegovo življenje je bilo dokaj bedno. Vstal, šel v službo, živel sam, delal do spanja. Pa vednar ta hip, ko o tem razmišljam se mi niti ne zdi več njegov lajf tako beden.

* Moj je pač dosti bolj pester (imam še kak hobi, dva poleg službe), ampak se mi zdi, da nimam neke hudo nujne želje po družini (še?), da mi samskost na nek način celo ustreza... po mojem sem eden tistih, ki bi si lahko razvil sposobnosti in konjičke do te smeri, da bi z njo povsem kompenziral seksualnost - ne v teoriji, ampak v praksi, brez ekscesov :)

* Mi bo še žal, da nisem šel za duhovnika, v kolikor ostanem samski :oops:

* Jah, če/ko te Bog kliče nimaš kej. :) Samo ta hip sicer katolištvu tudi precej ne zaupam (v smislu, da ne verjamem, da je razodeta religija, ampak se nagibam, da je noter precej zgodovinsko družbeno-političnih konstruktov; čeprav verjamem oz. čutim, da nekaj duhovnosti vendarle je noter - ampak duhovnost je prisotna še kje drugje), tak da je čas, da neham nakladat in grem spat :mrgreen:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7538
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Jan. 2023 7:04

- Sem že dala jutranjo telovadbo skozi in mi je fajn, ker se ne počutim preveč utrujeno, včeraj me je še cel dan bolelo telo od telovadbe in od vse hoje na vse konce, čakanja na mestu, ko si brez avta

- je bila fajn terapija včeraj, samo, da zdaj, ko morem hodit s trolo, rabim res ogromno časa za na drugi konc pridet, prej sem z avtom bila pa 123 po obvoznici. Med drugim sem letošnjega januarja šla 1. na trolo po cca. 3 letih.

- jaoo.. ne vem sploh, kje bova živela, je on dobil stanovanje od službe v tistem mestu, mapak če mu v mecem ne ugodijo bo dal odpoved in delal v Lj in iskala bova v Lj stanovanje, potem je pa še možnost, da bi kdaj šla na primorsko, kjer je hiša od moje pokojne none zraven mojih staršev prazna, ma ne vem, če bi on hotel prit na primorsko, pa če bi dobil. Pa še njemu je primorska 'kulturno najbolj tuja regija'. Pa še ne vem koliko bi bilo treba tisto hišo obnoviti.

- Se veselim kakšnega naslednjega skupnega kina, samo upam, da bo ok film, ker prejšnjič sva na tak čuden zamorjen Korejski naletela, pa ni deloval tak iz previewja. Je bil to 4. najin skupni film v kinu in mi ni bil preveč všeč, prvi trije so bili boljši.
- sem dobila tudi jaz idejo zadnje dni, da bi si prvič v lajfu šla nohte delat (samo po moje se ne bom spravila), to je zdaj ful neki popularno očitno, še na troli sem ful tega vidla, ker prej, ko sem se z avtom povsod furala sploh ljudi skoraj nisme videvala, sploh žensk ne. Ne vem pa, koliko stane, bi dala za kakšnih 20 ali 30 eur, za kake 80 eur pa sigurno ne.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 24. Jan. 2023 11:10

-* sem crknjen, dobesedno sam ulegel bi se in samo spal.
-*Imam več kot meter snega, in že od včeraj zjutraj samo delam da se mi kaj ne podre. Odmetal sem za nekaj tovornjakov snega, drevesa so mi padla na cesto, in sem moral žagati celo jutro.
-*Se dejansko bojim da bi prišlo kaj iz juga, in mi polomilo strehe ali kaj podobno.
-*Komaj sem se zjutraj pobral pravi čas, ker je spet začelo padati na polno
-* sem res fasal pravo zimo, kot otrok je že bilo toliko snega, ampak nikoli toliko v 24h...sem včeraj začel odmetavati, spravljati sneg iz streh, avto je bil pokrit z 70cm snega, in zaplužen od pluga. Ampak mi ga je uspelo očistiti.
-* moram naslednje leto res kupiti 4x4 avto, ker enostavno tvegaš preveč, ko se voziš po 10cm snega dol v dolino. Je 630m višinske razlike v eno smer, tako da, enostavno mi je že zmankuje sreče.
-* ampak, spet, sem model za krizne situacije, hiša je narejena za take situacije, ker nisem elektrike pol časa zadnja dva dneva, tako da hb imam kuhalnik na plin, krušno peč, naredil sem dodaten vhod, razne alternativne šanse izhodov in podobnega.
-* sem prišel v dolino, in bil šokiran ker nimate nobenega snega, samo dežuje :D
-* grem na en razgovor za službo, potem se pa učit s sošolko za jutrišnji izpit...za katerega se nisem skoraj nič učil...ker pač, Efekt lopata za sneg :lol:
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 24. Jan. 2023 16:27

- Meni se ne daaaaaa spet na avion :cry: Sem ravno dobro stopila z aviona, pa bi spet naj nekaj sli. Mene to tako nenormalno anksiozno naredi, ze sedaj, pa se sploh kart nimamo.
- Da se je moj decembra nekaj pritozeval, kako mu je bilo na zadnjem letu dolgcas, ker ni bilo zaslonckov. Fuck you, kaj bi jaz dala, da bi mi bilo med letom dolgcas, ampak jaz imam dvoletnika na kokainu zraven :lach:
- Smo takrat loceno leteli, ampak tudi drugace si 10 minut po vzletu odejico cez glavo potegne in zaspi :mad:
-Aja, pa se zimske garderobe nimam. Se to. Upam, da bojo vsaj se imeli kaj zimskih cevljev in puloverjev. Brezveze moram kupovati za tistih par dni mraza. Sploh za otroka, ki vse v petih minutah preraste.
- Malo sem tecna
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 25. Jan. 2023 9:45

- sem upala na boljše novice... pa jih ni bilo... ok slabe spet niso boljš je ampak vseen sva mislm da oba upala na neki kar žal še ni možno
- se veselim enega obiska, pa rajš ne kažem veselja tok kot ga dejansko imam, ker se bojim da si bo kej čudnega mislil...pa ker dejansko bi se ga on mogel v prvi vrsti veselit pa sam jamra.. jaz mam pa to osebo rada že zato ker je bla edina oseba k je nekak zares pomagala ko je blo najbolj potrebno pa na pravi način, se mi zdi da bi vse še težji prenesla če je ne bi blo takrat zraven
- mam zadnje čase težave sama s sabo, nevem časi ki so za mano so me na nek čuden način pretresel, se mi zdi da sama sebe več ne poznam čist dobr
- sem sicer na nek čuden način zadovoljna, do metamorfaze je itak mogel pridet tako ali drugače, mi je pa po drugi strani grozno še nikol v življenju se nisem počutila tok "odraslo" hecen se sliš ampak s tem bolj mislm to da se zavedam določenih stvari, ki kot da ti jih drugi nalašč prikrivajo celo življenje, da moraš čez trnje da te stvari dojameš in izveš

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov