Priznam da...20#

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1757
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 06. Okt. 2024 11:15

hayley napisal/-a:- Jah ne vem kaj glede tega primera, razen prijave na policijo, kar bi najbolj prišlo v poštev, če bi bilo takoj...


žveplenka,

1) Verjetno moraš nekomu povedat, ker te žre. Če ne drugo, si najdi terapevta za to.
2) Za prijavo je verjetno tko kot je hayley povedala. Čimprej, preden se vsi dokazi in priče izgubijo oz. zbledijo.
3) Nevem kaj je, ampak svetoval bi tud doktorja (in preglede za morebitne poškodbe, viruse)... saj razumem, da če nočeš prijavit, bo mogoč pol zarad tega treba
4) Mogoče je še travmatolog na mestu, da popiše vse poškodbe. Lahko tud samoplačniško in mu rečeš, da ne da v zVem. (Ampak če storilca hočeš preganjati, je po mojem to smiselno začeti čimprej, ker po pretečen času boš imela samo še več problemov... (govorim iz lastnih izkušenj))
Zadnjič spremenil mmm, dne 06. Okt. 2024 14:18, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7089
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 06. Okt. 2024 13:32

Torej, ko stvari ne gredo kot si si jih zamislil in nisi v dovoljšni meri obravnavan kot žrtev, pozornost preusmeriš nase. Mogoče bi lahko v takšni delikatni situaciji pomislil na to, da vse ni primerljivo z nečim in ne vem, nehal preden stisneš pošlji? Ampak to sem samo jaz, tvoj tok misli je očitno usmerjen drugam.
The world is as you are.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1757
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 06. Okt. 2024 14:21

emanuela, no si pokazala, zakaj je za mmm-ja gumb edit nujen :wink:

Sem popravil, da se nanaša samo na to, kar je aktualno.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 06. Okt. 2024 20:32

Priznam da:

- trenutno nisem v najboljši koži. Me iz tira vrže že vsaka malenkost

- upam, da ne zbolimo za njo še ostali in bomo lahko izpeljali sobotni plan: kostanj, pečena koruza in lutkovno gledališče :ja:

- se zdaj, kar se bolezni tiče, včasih počutim kot profesionalec. Žal, ampak res. Za kar sem pri prvi potrebovala 1 teden, da smo jo v red spravili, se pri njej začne izboljševati že po 3, 4 dneh…In to brez antibiotikov. :ja: Starejša jih je nenormalno veliko dobivala

- že zbiram ideje za božična darila. Tokrat sem si ideje zapisovala že med letom in ne bo težav :xmas: :snowman:
Mogoče nekaj zadev kupim že v kratkem…
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Okt. 2024 6:29

- sem bila 2 dni nazaj v tediju za kupit kaksno jesensko dekoracijo, imajo samo novoletno
- bom sla v pepco pogledat danes ali jutri

- tamalemu premocile dns tudi pampers harmonie 5, sicer malo, rjuha je kar mokra spodaj, njegove obleke, malo, skoraj nic, sem mu zjutraj dala brisaco pod rit in zamenjala plenico.
- tudi niti ni bila cisto polna plenica, al je slo cez spredej alpa mislim da pri nogah tud nisem mela ven zavihano, ma je tezko prav nastavit, ker ni nic na miru, vcasih pozabim preverit, ce je prav. Se mi je pa tud zgodil, da je premocilo, ko sem res pozorno preverila, ce je plenica povsod prav nastimana.

- moja mama mi je pa ravno v moji postelji nastimala svezo, popolno zlikano, diseco posteljnino, mali spi pri meni, nimam nobene podloge za zdaj, ampak je nismo rabili celo leto od rojstva naprej do zdaj, se je redko kaj zgodilo
- pa una podloga, ki je kot da bi na vreci za smeti spal in skos neki sumi spodaj ni lih fajn


- aaaah, upam da bom vsaj se 10 let imela mamo in zdravo
- no, nonka pod nami je med drugim 84 in izgleda cisto čila in zdrava, se pravi vec kot 10 let starejsa od moje mame
- se bojim, da zdaj ni vec ista ali je bolj zamorjena, odkar je sama
- mali 2 tedna ni bil tu, zgleda kot da je sploh pozabil to hise in te sobe…

- sem nesla tisti noni pod nami en kos torte od praznovanja, moj, je rekla, da je dobra, ker ni (tako) sladka, bogve, kaj si je v resnici mislila.. no ali pa pac tako, nic posebnega…
- je uspelo odpret enemu serviserju garazo vceraj proti veceru, bojo mogli najemodajalci neke stvari nove kupit pri vratih za garažo…
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 07. Okt. 2024 7:10

hayley napisal/-a:- sem bila 2 dni nazaj v tediju za kupit kaksno jesensko dekoracijo, imajo samo novoletno
- bom sla v pepco pogledat danes ali jutri…


Pojdi pogledat v Sinsay, če imaš Lj blizu. V BTC.
Tam imajo sezonske dekoracije. Ko sem bila sept tam, so imeli veliko stvari v jesenskih barvah
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Okt. 2024 7:16

Trenutno sem na primorskem, ja sinsay je lih v enem manjsem nakupovalnem centru tudi zraven tu. Bom pa sla najprej pepco, potem ta sinsay, 1x bila tam, vse neki razmetano noter, me ne privlaci tolk… :D

- sem bila slab mesec pred rojstnim od malega tud js mislim, da se v tediju in je bilo jesensko, nisem imela se casa ukvarjat z dekoracijo do zdaj, grem zdaj, ni vec nic…
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3530
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 07. Okt. 2024 7:25

Sinsay je najboljši za bedarije, dekoracijo in poceni robo za tamale. Pa ful majo licenčnih oblek/postejnin za ko bo tamali zrasel in bo hotel oblačit samo majčke z Bronom :lach: . Sama sreča da ga nimam prav blizu, ker je to edina trgovina kjer me res zanese ko kupujem :) . Smo šle zadnjič s tamalo, nakupile za 25 eur čeprav smo prišle samo po dežne hlače za 10 eur :lach: :lach:


zveplenka upam da si vredu in dobiš pomoč ki jo rabiš :hearts:


- ponedeljek se je začel ponedeljkasto - ravno se pakiram da tamali nesem stvari v vrtec, ker so nam včeraj zvečer poslale vzgojiteljice sporočilo da gredo danes z malimi na izlet in cel seznam kaj rabimo prinest. sori, ne gledam v nedeljo ob 10h zvečer eAsistenta.
- smo imeli krasen vikend - ful smo bili zunaj in kar je še bolj pomembno smo KONČNO uredili otroško sobo da nam ustreza. ven je šlo pol pohištva, spet zamenjala otroško garderobo, vse smo očistili (vključno z notranjostjo radiatorja ki je bila obupno prašna). velike zmage čeprav vem da se bere kot dve uri dela :lach:
- nas čaka manjša sprememba še v kopalnici, ven bomo dali bide, da bo prostor za sušilca. fino bo.
- me je moj presenetil s kartami za Cirque du Soleil. od srednje šole sem si želela d bi jih šla enkrat gledat, in sama sploh še nisem vedela da pridejo v Slovenijo, tako da je bilo res presenečenje!
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 07. Okt. 2024 7:32

Ja, zdaj bo že vse počasi v božično novoletnem duhu. Na določenjh spletnih straneh se že kaj najde :D :lol:

Priznam da:

- mi je super, da je lepo suho vreme, brez megle ali dežja

- mi gre na živce! :evil: :mad: :rolleyes:
Vse drugo in vsi drugi so bolj pomembni… Kr neki.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5012
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 08. Okt. 2024 0:13

hayley napisal/-a:- sem bila 2 dni nazaj v tediju za kupit kaksno jesensko dekoracijo, imajo samo novoletno
- bom sla v pepco pogledat danes ali jutri


V Tediju so imeli avgusta še dost jesenske dekoracije. V septembru so imeli že več božične dekoracije in samo nekaj malega jesenske. V Sinsayu sem tudi že v avgustu kupovala jesenske zadeve. Pred 2 tednoma sem bila v Bauhausu in so imeli že ogromno božično novoletnih zadev, jesenskih samo nekaj malega.

Zdej se že vse ful prej prodaja! :shrug: :nixweiss:
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 08. Okt. 2024 20:34

^^ ja, saj podobno je z oblekami :rolleyes: In potem, ko hočem konec julija pred morjem še kupit kakšno poletno oblekico ali kopalke, se itak nič več ne dobi… :< :rolleyes:

Priznam da:

- sem tudi jaz ugotovila, kako super trgovina je Sinsay - yay! :lol: Res je krasna za kakšne malenkosti od oblek, za darila hčerkinih sošolk in prijateljic, dekoracijo… Real nice! Love it! :D
Konec tedna grem prav “firbcat” če je kaj lepega za božično dekoracijo :ja: :lach:

- še vedno se počutim za nikamor
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1757
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 08. Okt. 2024 21:02

* In ko že misliš, da je zdravstvo v kurcu, prideš do točke... ko rabiš zobozdravnika...

* Ne bom opisoval primera, nima smisla :? :)

* Moram si najti enega samoplačniškega zobozdravnika, ki bo redno spremljal moje zobje, ker ta zadnji poseg tudi samoplačniški je bil precej površen. Saj mislim, da je OK naredil, ampak kriv je fotr, ker me je prestrašil. Ta dela precej po domače, zelo hitro on vidi zobe in dejansko me skrbi, da morda vsega ne vidi in ne naredi prav. Na koncesijo v LJ pa nimam neke normalne čakalne vrste.

------

* Bom pa opisal kolegico (tisto iz new-age plesnih, s katero nisva nikoli seksala, niti ni bilo prave seksualne privlačnosti, mi je pa v štartu bila prijetna družbe, svoj čas zelo prijetna), ker sva zaključila. In je imam poln k***c.

* Seveda me boli, izbral sem dogodek, povabil ljudi. Odzval^ se ni (še?) noben, verjetno je dogodek too hard za marsikoga, čeprav je daleč od swing party-ja.

^Res pogrešam od svojih prijateljev: "mmm, pridem! Kako super ideja. Ali pa. Sicer mi ni všeč, ampak pridem, ker si dobra družba". To mi res manjka, to res pogrešam.

* Povabiti sem želel tudi njo. Potem pa je vse skupaj prerasla v še en zelo nizkoten prepir, zadnje čase sva itak samo še prepire imela.

* Glede kolegice bom samo poenostavil. Mislim, da je prestopila mejo in sva končala.

* Me je pa zadela v rano in je danes bolelo in bo malo še bolelo. :(

* Ampak ja, pač še ena slaba izkušnja - gremo naprej :!: :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Okt. 2024 6:08

- sem sla pogledat v nas sinsay na primorskem in ni bilo nic, pa se tisto ful malo, tedi ima fuuul vec stvari, pa vsec mi je, da vzames nekaj in pol sestavis dekoracijo sam, ne da vzames en plasticen kos in je to to, kot je ze v sinsayu.

- zdaj ne vem, ce zacnem za decemberske okraske kupovat zacetek decembra npr v tediju, je ze pomladno alpa ce zacnem nabirat dekoracijo zacetek novembra, bo sploh se kaj v trgovini…

- moj je pa sicer za tamalega zdaj vse kupil v pepcotu od oblek in tudi kroznik za jest, mi je kar vsec, ceprav ko grem sama kupovat, sem pa vzela pa tistih par kosov oblek vse v babycentru na zadnje

- imam zdaj zobozdravnika oktobra in to ob 7i uri zjutraj, hvalabogu moj ne dela ne en dan pred tem datumom, ne na datum, tako da bo lahko pazil otroka tisti cas
- sem sla delat ortopan splomladi in so vidli, da imam en karies, ne vem, ce jih nimam 10do zdaj.
- sem sla kar sama z otrokom na ortopan, ga nisem imela kje pustit, se prav spomnim
- eh v milerju je paketek varoval 6 kosov za na vticnico malo cez 1 eur, zelo ugodno, ampak varovala za omaro je pa malo cez 2 eura in pa samo en kos notri, ne 6, ni vec toliko ugodno. Jih morem kupit teh varoval za omare se ene par kosov, ko grem naslednjic, sem zdaj za pri moji mami vzela 2 in ni dovolj…
- moja mama ima velik cistil in mil v omaricah na tleh.. mi niti ne, ampak nam pa mali non stop hladilnik odpira, morem varovalo za hladilnim vzet in za ostale omarice, da vsaj kaksno se zaprem, da mi ne bo non stop stvari ven metal…

- sem bila pri nas v milerju, poskusila Mon Guerlain intense od Guerlaina in mi je najlepsi od vseh ostalih parfumov, ki sem jih v zadnjem casu testirsla, nimajo pa ze en mesec sploh navadne steklenicke Mon guerlain edp za testirat.
- aja pepco, moj tamalemu je kupil pajac pizamo, sem rekla, da niti tolk ocitno ni z njim, da ne ve da je fizicno nemogoce mu obleci pajaca, ker ni pri miru vsaj od 8/9m naprej oz najmanj 3m.. mislim da jih se zdaj ni sel vrnit oz zamenjat, pa je ze mesec nazaj vzel
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Okt. 2024 16:45

- se mali zadnja 2 dneva zbuja po ene 7x na noc, spiva kar v moji enojni postelji, je pa mali vedno vecji

- ne rabiva vec hodit od zdaj naprej na fizioterapije in v razvojno

- je ful umirjen in bolj na komot ta teden zdaj, ko sem pri mami, ona kuha, cisti, meni ni treba pa kdaj se malega malo pogleda, manj sitna kot on, on je cel razpizdjen, ko ga more imet pol ure ali eno uro..

- imamo ze cel teden dež, ampak je hkrati kar prijetno ozracje/ letni cas… sploh kako gre hitro cas joj, mi je bilo letos kot da ne bi bilo poletja sploh

- joj, kaksna sreca, da imam tako prijazno sefico, upam sam, da ne bo delo na njenem oddelku manj ugodno, kot ce bi me dodelili k eni drugi, ki ni tako prijazna

- sem pomislila, ce bi si kupila mogoce radio za doma, glede na to da tvja nimamo. Vidim zdaj ta teden, da je ogromno skos govora o Lebanonu- Izraelu, jaz sem pri nas doma kar mal gluha za vse novice, ker ne spremljam nic… mogoce po eni strani bolje, da ne… Ne razumem, zakaj noben nic ne naredi pri vsem tem in to ustavi. Mislim moj mi govori zakaj ne, ampak se vedno….

- kako exciting na en nacin, da bo kolegica imela majhnega dojencka spet
- grozno prebrat, kako je enim dojenckom/otrokom tezko zacet hodit v vrtec, sem hvalezna, da se mi ni treba s tem ukvarjat zdaj…

- aja najdla sem nekaj od stvari, ki sem jih iskala za dekoracojo v kiku
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Okt. 2024 8:08

- se nam dogaja lulanje mimo plenice ali prepuscanje plenice kljub st 5 pampers. Bom se malo bila pozorna, da potegnem sprednji del bolj gor, dns je spredaj prepuscalo. Paculi je nek kit& kin plenice omenjala, bom poskusila še tiste, ce se nam bo ponavljalo naprej.
- sem vidla, da pampers harmoni niti nima vecje st, je 5 najvecja

- sem dobesedno sla prvic po 2h letih v fizicne trgovine nakupovat( ok vmes sem res na hitro za potrebe pozne nosecnosti vzela kaksni 2 navadni HM poletni oblekici in ene trojne pajkice calzedonia, to je pa to) - res da sem utegnila obdelati komaj 3 trgovine, mali ni vec zdrzal potem, ampak naenkrat ni nic vec iz bombaza!! Vse samo poliester, sem pa res da bila le v newyorkerku in HMu ter eni sportni trgovini…
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov