Priznam da... #19

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 16. Sep. 2015 14:04

Priznam, da se pa meni ne zdi, da je hotel izpast ''frajer'', ampak je to preprosto njegov način govora in dojemanja ženske, ki je, mimogrede, seveda banalizacija in popredmetenje osebe na njen spolni organ. Gre za žaljiv in nespoštljiv odnos do ženske, absolutno. Če uporabimo moško obliko dobimo tole: ''Bom onega kurca (a.k.a. svojega fanta) vprašala, kateri film mu je všeč.'' Ja, nekateri ljudje tako govorijo. Je to zelo nespoštljivo in plehko? Ja, definitivno. In a je pomembno, če ima oseba, ki se tako izraža fascinantno lep fris? Ne.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 16. Sep. 2015 14:21

^^ se razume,da ne glede iz kakšnega razloga je izraz 'p***a' uporabljen ni slišat ravno lepo,je žaljivo, še posebej, če to svoji punci rečeš.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 16. Sep. 2015 20:18

-ah norišnica, upam da se vsaj približno poklopijo stvari ta konec tedna, ne veš al bi ugodil enmu al drugmu al bi nekej tretjega po svoje..
-no končno mi je odprla vpisni list ta tečna referentka,no sej na koncu je pa bla že kar priliznjeno prijazna
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
DonCarleone
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 294
Na forumu od: 18. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a DonCarleone » 16. Sep. 2015 23:29

Da je to tako kot pravi Exit ta beseda p*cka za ženske (v Celju in tudi Velenju) nekaj vsakdanjega. Tako, da so že Celjanke verjetno imune na te komentarje. :D
Zadnjič spremenil DonCarleone, dne 17. Sep. 2015 12:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 17. Sep. 2015 9:39

ob izrečeni besedi niti ne cviknem. pač :D je pa tut res, da je čist odvisno v kirem kontekstu je izrečena... sam načeloma je to res čist obično v Celju. ups :D
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 17. Sep. 2015 19:37

- zadnje dva dneva sem požrla tolko hrane, da bom počla. bog ne daj, da me skozi kdo tako pita, ker bi bila kot balon.
- se mi ne da, ne da, ne da it nazaj delat (oz še kr). samo še danes, pol pa upam, da bo neki časa malček manj stresno.
- bi mogle it s frendicami na off vikend na primorsko in je valda vse skupaj odpadlo. bo pa hotel tašča.
- bi mogli mački kupit nov praskalnik, a kaj ko so vsi nagravžni. najbolje, da ga kr po netu naročim, do neke pet štacune se itak nikoli ne bomo spravili. ravno gleda, mislim sej folk ni normalen. 100e za tisti plišast gravž iz sisala. skoraj raje novo ikea preprogo kupim, pa naj tisto praska.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 17. Sep. 2015 20:16

- Da sem fasala en grd grd malware na kompu, po dolgem casu,.. se vedno sem se ga znala sama znebit, ta pa je zaje*an, I give up. Je pa ze skrajni cas za formatiranje laptopa, je ze ziher 3 leta od tega, lol. Jutri je narocen, ubozec :alright:
- Da me res firbec, v kaksno sluzbi hodi Cauliflower.
- Ko smo ze pri tem - KONCNO fasala pretty awesome job v fohu :) ne mores, da verjames. Sicer ni pretirano kreativne narave, ampak ja: nic vec sezonskega dela ob vseh vremenskih pogojih, nic vec lazenja v ritke snobom, nic vec nepotrebne drame na delovnem mestu.. Samo jaz, 4je kompi in 4je sodelavci, ki se brigajo zase :wink: nebesa!
- V tem poletju sem zamenjala tocno 5 sluzb. Toliko jih nisem odkar sem pri 17ih zacela sluziti lasten denar. Hvalezna za vsako priloznost in za to, da sem vsako zgrabila, ceprav sem pri zadnjem imela kar malce slabo vest, ko sem nadrejene po slabem mesecu ze 'pustila na cedilu'. :) Ampak sem se potrudila in jim poslala 3 res super punce, da uboge tetke niti ne iscejo predolgo. Skratka, ce bo slo tako naprej, bom pri naslednjem sihtu pocasi testirala komfot jaht :top:
- Da je sel rojstni dan mimo in me je prvic v zivljenju malo stisnilo, ko sem videla to cifro. :/ jaz imam se toliko v planu.
- Da se mi je na tisti dan uresnicila najvecja skrita zelja, drugega zaenkrat ne rabim :) (no, litra Soplice in likalnika sem bila med drugim tudi izredno vesela) :D
- Samo se en izpit, potem se koncno lotim pravih projektov.
- Da imamo v fletu 3 nove prisleke. Ne samo, da celo pozdravijo, tudi dejansko simpaticni so. Spanska vas.
- Da sem malo fovz kolegom, ki zivijo skupaj, ker je vedno nekdo 'tam'. Sicer mi je v samski sobi super, ampak sem za taksno 'od sveta odrezano' zivljenje cisto prevec rada med ljudmi :) eh, drugo leto si bomo itak morali vsi skupaj neki iskat. Broke but together!
- Da imam neprostovoljen premor od CS-ja, ampak majkemi, da zadnji mesec pisejo samo se cudaki.
- Da smo prejsnjo soboto sli pet na res cudovito poroko. Frendica in frend sta kasneje odpela solo, nikoli si ne bi mislila, da imata kaj takega v sebi, hands down.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 18. Sep. 2015 7:38

- Da imam v nedeljo let proti Sloveniji. Najbolj od vsega se veselim gledanja filmov na avijonu, zastonj neomejene kolicine vincka in heinekena in potem kavice z bestiko v Lj.
- Da imam osem ur v Abu Dhabiju in mi kurci ne dajo hotela, ker ga na tej liniji pac ne dajo. Kurci eni. Priletim pa glih ob enih zjutraj in nimam nic za delat, ker niti v mesto ne morem it pogledat sred noci. Vsaj obrok mi dajo, no. Jej, McDonalds. Za kazen bom ukradla odejo z letala. V obe smeri. Na vseh 4 letih. :evil:
- Da mi po eni strani ni za it, ker moj ni dobil vize. Kurci eni nemski. Upam, da jo od spanske ambasade pa ja dobi in pride par dni za mano. Pa tak sma vse nacrtovala.
- Pazi ti to izvajanje Schengna...
Letalske druzbe: za Schengen vizo zaprosi na ambasadi drzave prvega vstopa, drugace ti ne izdamo vozovnice/te sploh ne spustimo preko Check-Ina. Nas ne briga, ce bos v Italiji samo en dan, ker je pac let do tja cenejsi.
Ambasade: za Schengen vizo zaprosi na ambasadi drzave tvoje glavne destinacije. Nas ne briga, kam letis, 1 dan dlje bos v X drzavi, zaprosi tam.
Uradnik na meji, ki ima slab dan: Kaj, a vizo od X drzave imas, hoces pa vstopit pri nas?! Kaj se pa gres? Sumljivo, sumljivo... Zelis imigrirat v naso lepo homogeno druzbo, kajne da, KAJNE DA?!
Dejansko splosno znano pravilo: zaprosi na ambasadi drzave prvega vstopa ali drzavi glavni destinaciji.
Jaz: ...
Letalske druzbe: :nixweiss:
Ambasade: :nixweiss:
Uradnik na meji, ki ima slab dan: :nixweiss:
- Kurci eni.
- Da grem pa v Barcelono na izlet, jebiga. Mal vec boma zapravla, ampak Barcleona, juhu :)
- Da so po mesecih in mesecih zaceli ponovno delati na nedograjeni stavbi direkt pred najnim oknom. Arrrghh. Adijo spanje naslednje 6 mesecev. Upam, da jim spet zmanjka denarja. Poleg tega je moja koplanica obrnjeno direkt proti gradbiscu in ne vem, ce se vidi notri skozi okno. Zaves itak nimam. In sedaj si ne upam tusirat tam in se moram tusirat v tadrugi kopalnici, ampak tiste kopalnice ne maram :cry: Dobro, da imava vec kopalnic, kot spalnic. Pa kaj morajo tako blizu ene drugi graditi stavbe no? Nobenega nacrtovanja, nic. Kjer je tri krat tri metre placa, bum, gremo blok zgradit. Kurci eni.
- Sami kurci vsepovsod :mad: Pardon my french.
- Grem na bazen se mal ohladit. :fisch:
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 18. Sep. 2015 22:43

- nč takega kar bi blo za na forum, razen da bi se preselila nekam da nobenega ne gledat za par dni
- da povem vsakem svoje, sm prijazna, ne pa tudi neumna, da ne vidim kaj se dogaja
- da z neresnimi ljudmi ne mislim sodelovati, škoda časa in energije
- da mi še upajo povedat naj pridem na kavo ko bom hodila mimo (ne bom hodila mimo, kaj je z vami, a ste nore gobe jedli :lol: )
- da se sprašujem na čem je folk, resno
- jz bi tut mal te substance, da te prime jebitis za cel svet
- da sm se distancirala in mi prav paše
- da ego določenih ljudi zna bit res nadležen
- da hočem obiskat moje in začutim med vrsticam,daleč si, ne pridit,
karnekaj
- da mi gre na k... ker je skos z njim, namesto da bi me obiskala
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 19. Sep. 2015 10:54

da me je prekleto sram, da zivim v taki drzavi in sem skrajno razocarana nad dejstvom, da je okoli mene toliko brezsrcnih ljudi. prav res.
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 19. Sep. 2015 11:53

- sem zelo težko čakala tale vikend, ker sem mislila, da bom po dolgem času končno brez dela. Ampak ne. Sem imela včeraj popoldne seminar do večera, danes zvečer delam, kar sem zvedela včeraj, jutri pa že običajno nedeljsko delo: priprave za nov teden. Pa bo spet en vikend okrog, jaz pa brez počitka.

- bo naslednji teden ubitačen! Vsak dan služba in sestanki, srečanja do večera. Zvečer in ponoči pa delo za naslednji dan za službo.

- je bila ta teden sreda tisti dan, ko sem zjutraj komaj vstala iz postelje in se odpravila od doma (nekaj tednov nazaj se mi je to zgodilo šele v petek, zdaj je že sreda krizni dan ...) :/

- mi zjutraj pomaga samo še kava. Sem se navadila, da si skuham močno kavo, ampak potem prav čutim, kako popusti in rabim novo dozo. Še dobro, da obstaja kava!

- zavidam kolegicam, ki še študirajo in lahko trenutno uživajo nekje na sončnem in toplem. Jaz bi tudi!

- se pogosto spominim letošnje Islandije, blaženega miru, lepega vremena, čudovite narave... jap, lepo je bilo! Pogosto pogledam fotografije in obujam spomine, da se malo sprostim. Res sem vesela, da sem šla!

- sem se pravkar zamislila nad sabo: jamram in se smilim sama sebi, pa mi v primerjavi z begunci ni nič hudega. Imam dom, hrano, družino, obleke, službo, živim v miru, nihče me ne preganja itd.
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 19. Sep. 2015 15:35

* Da nekako vsakič, ko malo pogledam ta forum, naletim na kakšen komentar Mishelinega fanta in so vsi tako nazadnjaški, čeprav pogosti, pa ne samo v Celju, ampak kar povsod, da se sprašujem kako to, da se oseba, ki deluje tako napredna kot Mishela, druži z nekom, ki deluje tako nazadnjaško kot njen fant. :eek: :/

* Da Misheli želim, da bi fanta pustila ali ga vsaj prepričala, da bi se obnašal kot kaj drugega kot nekdo, ki ni dovolj napreden niti za kameno dobo. :D

* Da sem izčrpana od evropskega nacionalizma in rasizma, ki sta postala še bolj očitna kot ponavadi odkar so pričeli v Evropo prihajati begunci.

* Da se mi zdi, da me veliko bolj izčrpa prebirati in poslušati ignoratne, nestrpne misli, ko so uperjene proti neki marginalizirani skupini čigar članica nisem kot proti neki drugi marginalizirani skupini, čigar članica sem.

* Da se mi zdi, da zato, ker na prvo ne naletavam niti približno tako pogosto in v tako intenzivnih oblikah kot na drugo in zaradi tega nisem še postala tako desenzitirana na tudi najbolj nestrpne izjave, obenem pa tudi zato ker se pri prvem zavedam, da ne poznam vsega, da je še na tisoče plasti grozot, do katerih kot evropska državljanka in belka nimam dostopa in da imam od teh tisočih plasti grozot tudi sama korist, čeprav si je ne želim in si je ne prizadevam pridobiti ali obdržati.

* Da me zanima, če se še kdo drug počuti podobno. Sem se zaenkrat o tem pogovarjala samo z eno osebo, a je v kontekstu tega pogovora vprašanje bilo nekoliko nesmiselno, ker heteroseksualnega belega moškega, ki je obenem zdrav in član dokaj premožne družine, ni možno vprašati kaj takega in pričakovati pronicljiv odgovor. Taka oseba ni članica niti ene marginalizirane skupine in kot taka ne more ne vedeti ne si zanesljivo predstavljati kakšni so njeni občutki glede nestrpnih izjav uperjenih proti neki marginalizirani skupini, čigar član ni, napram nestrpnim izjavam uperjenim proti neki drugi marginalizirani skupini, čigar član je, ter kaj to pove oziroma kaj bi to povedalo o njeni osebni desenzitaciji ali čem drugem.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 19. Sep. 2015 16:09

* .... me zanima, kako stališče ima Lani* do begunske krize, kako globoko jo razume ali vidi kako (realno) možnost za razrešitev te krize in kaj bi dejansko bilo potrebno po njenem mnenju zdaj naredit in kako bi ona bila (potencialno) pripravljena pomagat. Zanima me, ker se mi zdi precej razgledana oseba ... in ker se mi zdi, da pri tej temi totalno vsi odpovedujejo.
* ... me jezi, da se na problematiko beguncev gleda tako črno-belo in da levičarji tokrat niso manj enoznačni in enoumni in nerazgledani kot desničarji.
* ... me jezi, ker je begunska kriza izkoriščena za prepucavanje odnosov med levimi in desnimi (spet ena stvar enkrat) ...
* ... ne razumem, zakaj tako malo ljudi v beguncih ne prepoznava LJUDI. Na eni strani imamo levičarje, ki vidijo begunce kot orodje za ''spiranje krivde belega Evropejca'' in zadovoljevanje svojih ''kulturnih potreb''/''potreb po izražanju altruizma'', na drugi pa pač desničarje, ki trdijo, da so to vsi ''eni navadni teroristi'' ... in vmes so ti ljudje, s katerimi se ne vzpostavlja dialoga, pa bi se ga moralo.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 19. Sep. 2015 16:28

floribunda napisal/-a:da me je prekleto sram, da zivim v taki drzavi in sem skrajno razocarana nad dejstvom, da je okoli mene toliko brezsrcnih ljudi. prav res.


To...

cauliflower napisal/-a:- mi zjutraj pomaga samo še kava. Sem se navadila, da si skuham močno kavo, ampak potem prav čutim, kako popusti in rabim novo dozo. Še dobro, da obstaja kava!
- zavidam kolegicam, ki še študirajo in lahko trenutno uživajo nekje na sončnem in toplem. Jaz bi tudi!


... in to.

* sicer sem zadnje 14 dni malo koristila nadure, tako da sem lahko kak dan ostala doma ali vsaj spala malo dlje. Ker če tega ne bi bilo, bi morala res spiti hektolitre kave, da bi zdržala...
* me veseli, da je moj nadrejeni opazil moj trud. Ampak koza od mene tega ne zna izkoristit. Bravo, res bravo!
* me skrbi za brata, res ne vem, kaj se dogaja z njim :(
* sem pa danes malo polenarila; zdaj pa opravki, pospravljanje stanovanja in knjige.. o, joy :roll:
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 20. Sep. 2015 0:17

*haha, 'p***a' je beseda, ki jo on in njegovi vrstniki uporabljajo vsak dan, sprva sem bla malo šokirana, ampak se mi ne da ukvarjat s tem, takrat pa sem pač zvedla, da sem očitno jaz tud ena izmed njih :lach: ne vem.. men to ni beseda, ki bi jo uporabljala v vsakdanjem pogovoru in me prav zanima kako je prišlo do tega, da se v Celju (in drugje) redno uporablja?
*prenašam pa zato, ker ni resna zveza in se mi ne zdi fer, da bi mu skoz težila zarad njegovega mišljenja, poleg tega je še mlad (18), upam samo da mu bodo moje manjše opazke koristile v prihodnosti in se ne bo toliko sekiral v kakšem svetu živimo :)
*sploh nočem odpret facebooka, ker je dobesedno vsaka objava povezana z begunci, ker je pač to aktualna tema in očitno ma vsak nekaj za povedat. a smo res take ovce? da takoj ko se zgodi kaj 'udarnega', začnemo o tem govorit vsepovprek in takoj pozabimo, da obstajajo še kakšne druge teme? kaj se nobenemu ne zmeša, ko bilokam stopi, se odvija pogovor o ena in isti temi?!
*da preden dobim vse pošiljke iz aliexpressa, se bom postarala za 5 let :rolleyes: in če zdaj ne dobim točnega števila izdelkov, se predam.
*imam zadnje dni prisluhe :evil: prvič me je bilo prekleto strah, že zarad glasov, potem pa še ko sem zvedla, da nihče drug ni nič slišal (fant, ata), je pa res, da se je to dogajalo ponoči, verjetno sem bila utrujena.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov