Priznam da... #19

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Nov. 2021 13:26

- ja razumem slovenc, sej tako kot ti razmišljaš se sliši zelo prijetno, samo ni lih tako. Glede situacije z bivšim, on noče nobenega stika, 'ker on ne ohranja stika z bivšimi'. Rekel je, da ni iz žlehtnobe, ampak pač, da preprosto ne more delovat naprej, če je v stiku z bivšimi.

- no nočem pametovati, ampak nekje sem nek quote pred kratkim prebrala, da z bivšimi se lahko družiš samo, če želiš ponovno kaj imeti, ali če nisi nikoli imel resničnih čustev/ ali se nikoli nisi ljubil. Ne bom sodila ali je resnično ali ne, samo sem si zapomnila ta quote. Bil je v ang, se ga ne spomnim dobesedno.

- glede žuranja, pa ni isto, kot če si brez otrok, ne. Lahko greš še vedno občasno, samo nisi nikoli več tako brezskrben. Plus, da prideš utrujen, če tam eno leto po rojstvu se zbujaš vsak dan ponoči na 3 ure ali manj. Plus, če dojiš, ne smeš piti alkohola še eno leto, dokler dojiš, plus otrok te rabi nekje na cca. 3 ure (na začetku bolj pogosto, proti enemu letu manj pogosto), če dojiš - še kakšno leto po rojstvu, ne moreš kar nekam it in ga pustit več ur samega..

- sem že zavohala par parfumov po tem Portorožu, se mi zdi da bolj kot v Lj, ali pa v Lj niti ne opazim ker sem bla lih ene 2x v centru letos.. Plus se mi zdi da majo skoraj vse ženske te permanentne nohte tukaj, prodajalke vse v trgovinah - tamlajše, vse ženske, pred, za mano v vrsti v trgovini..
- ena mi je imela dober parfum, ki je nekaj prišla vprašat pred nami v recepcijo + nohte je tudi imela. Ma prav ne bi znala ocenit, kater parfum je bil, ni bil zelo tipično nežno ženski se mi zdi, nekaj med nežnim cvetličnim in močnim orientalskim, neka sredina bi rekla ali pa bolj proti orientalskemu.. Znam prepoznat La vie est belle in Narciso Rodrigez For her(edt), ta dva sem v Romuniji prepoznala - kaj dosti več od tega po moje ne bi znala..

- aja slovenc, prijateljice so imele prvega otroka v starosti 25-27, moški so bili pa nekje 37 oz 38 je dopolnil kmalu po rojstvu prvega eden, en 33, en 30, prav zelo, zelo mlad ni bil noben.. Tudi ta moj zdaj ima že 40.. eni očitno bolj zgodaj niso imeli želje po otrocih ali pa niso našli primerne partnerke..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 20. Nov. 2021 14:21

Vse kul in prav, vsak naj dela kakor mu paše, ampak imeti partnerja in očeta ki bo ob rojstvu otroka bil star čez 40 let?

Ravno zadnjič sem v sklopu izobraževanja bral, da je nekako zdrava zgornja meja med partnerjema 7 let, najbolj uspešni so pari z 1-3 letno razliko, potem pa se z vsako večjo razliko procentualna uspešnost razmerja zmanjšuje.

Sam nisem fan starejših očkotov, pač priznam, ne predstavljam si da en 45 letnik energično skače okoli svojega 3 letnega otroka. Ko bo ta otrok star 25, bo treba očeta že mogoče voziti naokoli na razne preglede, ekonomska moč se bo zmanjšala, medgeneracijska razlika bo še večja. Recept za postaršenega otroka.

Sam sem pri sebi mentalno določil 38 kot zgornjo mejo, potem bi šel na snip snap, nočeš biti star foter, in breme mlajši partnerici, ko je ona v poznih 30ih, še vsa dinamična, ti pa že v 50ih in malo iz gasa.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Nov. 2021 14:26

- glej bejži se kastrirat po 38, najdi si isto staro partnerko, nobenega nič ne briga..
- ostali bomo/ bodo pa delali kot nam paše..
- se bere zgornji komentar precej nedoraslo
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 20. Nov. 2021 14:54

Malo čustven odziv, a?

Kakorkoli izgleda, ne moreš iz zanikati posledic ki se zgodijo zaradi tega, ker si starejši.

Vem da se vsakemu dogajajo stvari, vem da imajo določeni probleme s plodnostjo, ampak na neki točki moraš vedeti kje je meja, kaj si ti želiš in kaj je dobro ne samo zate, ampak tudi za druge.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Nov. 2021 15:06

- Ma Lz napiši nekam javno, da ljudje ne smejo imet otrok, ali da je bolje, da jih ne bi imeli po 38, te bodo linčali, kot če bi napisal kakšno rasistično, ali kaj o močnejših ženskah, oblikah teles, kot so recimo tasanjskega moškega pred kratkim, dejstvo. Poznam polno ljudi, ki so otroke imeli po tej starosti..

Se sliši bolj kot da ima nekdo probleme, sam s sabo, da gre pisat take izjave..

- polno ljudi ima dandanes otroke okrog 40, ta druga tamala od frendice, je bila rojena, ko je oče imel 39. Veliko znanih oseb je več kot 10 let razlike. Mene so imeli pri 40 in 43. Sodelavec je imel 2 po 40em, 2 v začetku 30, teta in stric od prvega mojega fanta sta imela prva otroka pri okrog 40, sta oba zdravnika.. in še in še bi lahko naštevala..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 20. Nov. 2021 16:14

hayley napisal/-a:- Ma Lz napiši nekam javno, da ljudje ne smejo imet otrok, ali da je bolje, da jih ne bi imeli po 38, te bodo linčali, kot če bi napisal kakšno rasistično, ali kaj o močnejših ženskah, oblikah teles, kot so recimo tasanjskega moškega pred kratkim, dejstvo. Poznam polno ljudi, ki so otroke imeli po tej starosti..


A tole ni javno? Lahko me izpostaviš, ni problema.

Ko bereš moje odgovore, se ustavi, in razmišljaj. Nikjer nisem napisal da ljudje ne smejo imeti otroke po 38 letu, rekel sem zase, da jih ne bom imel po 38 letu. Celo napisal sem, zakaj zase vem da jih nočem imeti po 38 letu.

Tudi sam poznam ljudi ki imajo otroke po temu letu, živim v isti dimenziji in času kot ti, in ne zanikam obstoja nečesa ali nekaterih.

hayley napisal/-a:-
Se sliši bolj kot da ima nekdo probleme, sam s sabo, da gre pisat take izjave..


Drži se nivoja, sam zase sprejemam svojo odgovornost, in če verjamem da ima nekaj več posledic kot dobrega, potem bom se bom tega držal.
Poleg razumevanja besedil, je tu potrebno še razumevanje nepoznanih besed, preberi si razliko med kastracijo in sterilizacijo.

hayley napisal/-a:-
- polno ljudi ima dandanes otroke okrog 40, ta druga tamala od frendice, je bila rojena, ko je oče imel 39. Veliko znanih oseb je več kot 10 let razlike. Mene so imeli pri 40 in 43. Sodelavec je imel 2 po 40em, 2 v začetku 30, teta in stric od prvega mojega fanta sta imela prva otroka pri okrog 40, sta oba zdravnika.. in še in še bi lahko naštevala..


Nikjer nisem rekel da tvoje frendice in sodelavec ne obstajajo, nikjer tudi nisem napisal da znani ljudje nimajo otrok starejši, ali celo zdravniki.

Sam sem samo izpostavil, da se moramo kot posamezniki in družba zavedati, da ima večja biološka razlika posledice na vzgojo otrok.
To je tako kot da bi zanikal, da ima večji procent otrok ki jih rodijo starejše ženske zdravstvene in kognitivne težave.

In žal mi je, da smo kot družba prišli tako daleč, da se vse sprejema brez razmišljanja o posledicah na širšo sliko. Seveda ne moremo sprejemati svojih odločitev, na podlagi statistike in raziskovanj, ne moremo pa zanikati nekaterih vprašanj ki se ob temu porajajo.

Mislim da ni nič narobe, če vprašamo nekoga, ali verjameš da boš dovolj fizično in mentalno aktiven, da boš aktivno vzgajal majhnega otroka, in mu bil prisoten skozi njegovo adolescenco in vstop v odraslost?

Boš lahko sprejel, in prilagodil svojo vzgojo svojemu stanju, in drugače podpiral otroka?

Boš lahko pripravil drugačno ekonomsko stanje in svoj vstop v starost, če bo pri tvojih 70ih otrok še vedno živel in bil deloma odvisen od tebe?

Boš lahko sprejel, da si izpostavljen večjim zdravstvenim tveganjem, da najbrž ne boš aktivno vpleten v multigeneracijsko vzgojo svojih vnukov?

Boš lahko sprejel, da čeprav boš imel možnost za aktivno udejstvovanje svojega odraslega otroka, da pač boš več utrujen, da boš potreboval več miru zase, in bosta morala prilagoditi odnos temu?

Boš lahko sprejel, da ko bo tvoj otrok kot odrasel, tebi moral nameniti več časa za oskrbo in pomoč?

Boš lahko sprejel, da kljub vsemu svojemu trudu, da razumeš življenje in svet v kateremu živi tvoj otrok, je razlika v med vajinima generacijama enostavno prevelika?

Vse to so vprašanja, ki bi morala obstajati ko se nekdo odloča za otroke v višji starosti. Ne gre se zato da ne moreš biti dober oče ko si starejši, gre se zato koliko lahko daš, in če sprejemaš da bodo s tem prišle spremembe in omejitve.

Če se tega pač ne zavedaš, si egoističen in jaz kot posameznik, ne bom sodeloval v skupinskemu ploskanju zablodam določenim osebkom.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Nov. 2021 16:22

- vse lepo in prav, sam jih imej kadar jih želiš, ostali jih bodo imeli, če bodo želeli pa tudi po tej tvoji omenjeni meji 38, sem že zgoraj napisala isto, ne vem, kaj te je tako zmotilo.
Sem odgovorila na post, kakor sem ga razumela in kot se je slišal, če ni bil mišljen kot pametovanje nad drugimi, potem ni nobenega problema.

Je pa sigurno občutljiva tema, za ljudi, ki več časa poskušajo zanosit in jim ne uspe imet otrok do 38 ali, ker niso prej našli partnerjev ali iz xy razlogov... Je kar občutljiva tema, če boš v javnosti takšna mnenja izražal.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 20. Nov. 2021 20:12

Občutljiva tema?

Tvoje zdravstvene in čustvene težave te ne odvežejo odgovornosti ki jo imaš do bodočega otroka.

Ni občutljivih tem ko pride do otrok, bolj pomembni kot osebna občutja in čustva posameznikov.

partnerica mojega brata je izobražena iz področja prizadetih otrok, in ko je bila stara 24 je ena od profesoric rekla: "In kdaj bodo otroci"? "Ne vem kaj čakate, veste kake so lahko posledice"

Občutljivo? Ne. Cold fucking truth je včasih dober opomin in opozorilo.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 21. Nov. 2021 0:08

* Joj, ste zakuhali dramo brez mmm-ja :wink:

* Jaz nimam k sreči več toliko časa, ker sedaj 3x na teden plešem, eno popoldne dodatno delam, skoraj vsak teden mi uleti (najmanj ena :mad: :evil: ) kaka nočna še :|

* Bom se vseeno obregnil v nekaj "malenkosti" :cool:

* Najprej ne razumem hayley kaj paničari, do 38. ima še časa, veliko časa, jaz bi moral biti paničen, morda sem pa že čez :evil:

* Potem ne razumem kaj ima hayley tukaj z žuri. Kolikor vem v zadnjega pol leta, ko je bilo (skoraj) vse odprto, ni šla na en žur, in zdaj naenkrat so (potencialno) otroci problem. Res ne razumem :nixweiss:

* Potem, itak se žurat ne moreš prisiliti. Al ti paše, in tak pač si, al si pa tečka tam :) Še vedno me je sram, ko se moram dojemati za žurerja, ker sem vedno bil tak priden, zadržan, brez neke energije, in zdaj vas hočem tukaj prepričati da naenkrat sem žurer :wink: :oops:

* Žuranje je ena dobra sprostitev. Za primer dajmo, da greš na plesne, 3x na teden, in se večinoma tam toliko sprostiš, da prideš domov in se ti pleše še naprej.

* Al še bolje za moj primer. Da naenkrat ko prideš s plesnih se naenkrat več ne počutiš bedno, ker si še vedno sam osamljen, nesrečen... teh čustev naenkrat več ni, si srečen, se počutiš izpolnjenega ob izražanju sebe čez ples.

* No, tooo :cool:

* Glede let. Biologija je eno, družba je naravo razfukala, Led Zeppelin, naredi kaj, da se bomo lahko plodili in množili od 18. leta naprej, ko pač naša biološka ura kaže na to (ali bi morali že prej; ampak moram biti "politično korekten"; 18 torej). Jebeš kontracepcijo in vse te družbene norme, to samo škodi človeku.

* Resno pravim. Cerkev ful govori o vzdržnosti pred zakonom, OK, morda bi bilo to Božje, če bi se možili med 18. in 20. letom, da si pa vzdržen pred zakonom med 25. in 28. letom pa ni niti najmanj naravno. Je perverzno (mal si upam zdajle provocirat).

* Ni pa vse biologija. Moj foter me je imel pri OK starosti, pa je (bil) porazen. Groza, popolnoma nezrel za fotra. V petek me je moral voziti na neko interesno dejavnost, vsak petek ko je bil na vrsti se ni vedelo, ali bo zmogel, ali se ne bo kje zadržal oz. zapil v službi in pozabil na to. Bi rekli malenkost, a živa groza je to.
(**Ampak se je pozneje popravil, sam tisto da se ne moreš zanesti nanj ti pa ostane)

* Zdaj če bi eno spoznal, mislim da nisem med tistimi, ki bi zaradi njene in/ali moje biološke ure v enem letu kupil stanovanje/hišo, kamor bi se preselila, in ji potem takoj zaplodil otroka. So primeri, ko se tudi ne konča dobro.

* Ni mi OK, da se pri 30ih ženska in/ali moški naenkrat odločita, da zdaj je pa čas, da postaneta resna in imata družino. Malo zaradi pritiskov družbe, malo zaradi pritiskov biološke ure. To mi ni OK.

* Sem pač zafural cca. 10 let z bivšo, čeprav sem po pol leta videl, da to ne bo šlo. Samo nisem bil dovolj v stiku s samim sabo (oz. psihološko dovolj stabilen, zrel), da bi si to upal priznati, zato so šla leta. Ampak tudi naslednjo rabim poznati najmanj 3 leta preden jo poročim, tako jaz na to gledam.

Ura teče, nič ne reče. (Ampak tako pač je.)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Nov. 2021 6:50

mmm napisal/-a:*
* Najprej ne razumem hayley kaj paničari, do 38. ima še časa, veliko časa, jaz bi moral biti paničen, morda sem pa že čez :evil:

- mmm, zelo pomanjkljivo si prebral vse skupaj, ni čudno da nič ne razumeš, ker si čisto drugje, kjer je bilo bistvo napisanega.
- se gre za samo neprimerno izjavo, pa ne glede ali bi letela na xy ljudi, moje starše, mojega fanta, ali mene..

- sej ne vem, ali sem jaz malo butasta, ker na vse neumne stvari odgovarjam, ampak se enkrat. Človek ne brani vedno samo, kar gre za njegovo rit, ampak na splošno, če se mu zdi kak komentar žaljiv ali neprimeren do soljudi.
Mene so imeli starši po 40 in na splošno se mi zdi žaljivo do ljudi, ki bi radi imeli otroke po 38, da pride eden in komentira, D aje to neprimerno in da on bi se kastriral pri 38, če jih ne bi imel do takrat.

Prav tako je bilo to napisano ravno pod moj zadnji komentar, kjer sem napisala, da imam fanta, ki ima 40/je nad 40, s katerim bi imela otroka.. Neprimerni komentarji, že če bi prosto izmenjevali mnenja, ne da se napišeš to točno za komentarjem od nekoga, ki pove, D aje v tej situaciji..

- Za moje pojme je tam LZ en kup ne toliko pomembnih stvari naštel. Ogromno otrok nima popolnih nekih razmer, pa ravno tako živi, ne hodijo vsi vedno na športne aktivnosti s starši, pač gre otrok v razne tabore, se druži z vrstniki.. Tudi jaz sem tako hodila smučat, bordat recimo, namesto s starši..
Da bi gledal, da bods moral otroka podpira pri 25, 26 ali 30, se mi tudi zdi pretirano, povprečen človek, zna in mora pri teh letih poskrbeti sam zase.. Bdw ogromno studentov že od 20 let naprej se podpirajo sami. Ali pa res nek minimalen del dobijo od staršev.
(Tudi pokojnina spet ni pravilo, da ti gre slabo financno, nekateri ljudje z visjimi plačami imajo še vedno boljše pokojnine kot drugi, delovno aktivni z bolj nizkimi, povprečnimi placami..)

-mogoče bi mogel bolj se ukvarjati sam s sabo in ne tle gor nekih pametovanj pisati
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 21. Nov. 2021 9:32

hayley napisal/-a: - mmm, zelo pomanjkljivo si prebral vse skupaj, ni čudno da nič ne razumeš, ker si čisto drugje, kjer je bilo bistvo napisanega.

Z veseljem sem drugje, to je tema o priznanjih :D Če končno premorem nekaj sreče, veselja, vidim da precej več od večine če ne vseh (skupaj :razz: ) tukaj, tega res ne bom skrival :cool:

Priznam da:
* Mi je fascinantno, da sem lahko tako srečen, hkrati pa nisem zaljubljen


-mogoče bi mogel bolj se ukvarjati sam s sabo in ne tle gor nekih pametovanj pisati

Kdo? Jaz, LZ ali oba?

Zase mislim, da se veliko ukvarjam tukaj s sabo in tudi forum se čist preveč ukvarja z mano, seveda zaradi mojih (osebnih) pisanj :)

Zate mislim, da se preveč na razumski ravni ukvarjaš s tabo, ampak ti se ne ukvarjaš zgolj s tabo, ampak z vsemi temi razumskimi detajli - kdo je koliko star, koliko otrok ima katera prijateljica - čist preveč razmišljaš o tem

Sem prebral zdaj vse vsaj v tem topicu.

Kar sem včeraj napisal povsem paše v to temo.
Družba je naredila razklanost, družbene norme pričakujejo od ljudi, da bi otroke imeli pozno oz. v srednjih letih, če pa govorimo o biologiji bi se (kot živali) morali množiti že bistveno prej - se opravičujem za te prvinske izraze, tudi včeraj sem jih uporabljal :oops: :) - dovolim, da mi jih administratorka popravi s pravilnimi

Hkrati potem družba daje pritisk, ki ga je omenil že LZ. Dobro to razmišljaš, je tudi mene začelo skrbeti oz. vsaj razmišljati sem začel v to smer.

Ampak kakor sem zaključil, izhajam iz sebe, sem egoist, že dolgo nisem bil srečen. Na Tinderju včasih poklikam tudi 50+, mislim da imam še dovolj časa, da grem v kako krajšo zvezo tudi s starejšo, izkušeno :oops: :)

Seveda se pa zavedam kaj bo to pomenilo čez 20 let oz. da potem lahko na svoje potomce pozabim, če bo ta avantura prerasla v življenjsko ljubezen.

Skratka, zame je na prvem mestu pomemben odnos. Če sem sedaj samski, bom najprej eno moral spoznati, da si bova dovolj zanimiva. Že ta korak lahko traja (pri meni v letih; sta že 2 leti kar sem samski :rolleyes: ). Ko jo bom spoznal jo bo treba nekaj časa poznati, sem uporabil včeraj čas 3 leta - nekaj časa je potrebno, da si ustvariš sliko o partnerju. Zdaj če vidim, da ne gre, lahko zaključim prej, ampak testirat vezo je pa nekaj časa pač treba.
(Ta korak mnogi 30+ preskočijo zaradi te t.i. biološke ure - kar sem tudi včeraj izpostavil)

Ti hayley zdaj s tem 40+ kar razmišljaš že, da bi on imel otroke. Morda je boljše vprašanje kaj bi imela ti, njemu verjamem da se mudi (pisanje/argumenti LZ), morda se ne mudi tebi. Če gledamo glede otrok pa malo cinično-pragmatično izjavim. Nekdo pri mojih letih ali pa še mlajši je za imet družino s tabo očitno bolj primeren od tega trenutno. (Joj, to ti ne bo všeč, ampak pač povedal sem kakor vidim.)

Priznam, da:

* Sicer se zmrdujem nad družbo, ampak živimo v res v nulo storilni družbi.
* Najprej je treba doštudirat, dovolj zaslužit in zmagovalci potem med 25 in 35 imajo in dovolj keša in so še v pravih letih, da lahko še dobro skrbijo za svoje froce.
* Je pa seveda lažje biti med zmagovalci, če imaš bogate starše :twisted: - torej če so že tvoji starši (bili) zmagovalci :evil: - ne maram bogatunov (večino $$€ bi jim pobral)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Nov. 2021 12:11

- jaz sem pisala po forumu prejšnji dan, ker sem bila z mamo na bonih 3, 4 dneve in sem bila že malo sita njene slabe volje, že tako sem bolj njej ustregla da sem šla in jo prevažala okoli, mene ni kaj posebno mikalo, ko sem z družbo ne pišem tle gor..

- bilo je namenjeno lzju, ne tebi mmm, da si drugje, je pa mišljeno, da nisi razumel prebranega, z glavo drugje, ne fizično. Sej ok, js tudi zdaj recimo sem prebrala samo prvi odstavek tvojega posta, kjer si mi odgovarjal, ne bi pa šla komentirat o necem, če ne bi prebrala celega posta, da vem za kaj se gre tema..

- sem ravno prišla domov in se še testirala za covid. Sem negativna, čeprav nek mulc mi je tako pobral bris, da mi niti do polovice nosa ni dal palčke..
- fotr je bil ta teden pozitiven, čeprav je menda že proti koncu obolenja in je Mel ta bolj hudo prejšnji teden, rahlo bolan pa že cel mesec. Ugl. je že med starejšimi, bil cepljen, ma ni imel nobenega hujšega poteka covida.

- ahjoj, jaz tako iz prebranega bi rekla, da oba z lz imata neke probleme in jaz se tukaj nekaj zapletam še z vama, ko vama na te stvari odgovarjam, sploh lz mi ima pa prav neandertalski način izražanja, se sploh ne morem s takimi ljudmi dajat, se ne strinjam z obema.
- načeloma je prav, da je par samostojen, se pa strinjam, da je lažje imeti precej zgodaj otroke, recimo kolegica je zanosila pri 25, če veš da so starši bolj pri denarju, podjetniki po možnosti, in se lahko obrneš na njih, če se vama s partnerjem slučaaaajno kaj zalomi. Ne rečem, da so komu starši dajali denar, ampak gotovo si že psihično bolj brezskrben v takem primeru. Jaz sem se tudi mogoče zalotila, da sem bila tej isti kolegici malo fouš, ko je v prvo zanosila, samo se hkrati zavedam, da ona ni ničesar kriva, sem bolj jaz sama si bila kriva za te občutke..

- ostale stvari, mislim, da nisem dolžna tle razlagat, kdo je pri naju kdaj hotel imet otroke.. Ja ženska lahko, če vidi, da je en partner tak bolj odrasel, zanesljiv, odgovoren.. pri takem bolj začuti, da bi imela z njim potomce, kot pri enem bolj na free, ki niti sam nima želje po otrocih, vsaj jaz pri bivšem nisem nekaj začutila, da bi jih imela kmalu, ali je pa pri naju tista bolj začetna zaljubljena faza že minila dokler nisva bila nekje 24, lahko, da sem bila takšnih občutkov, tudi ker sem vedela da sva še dokaj mlada, on še malo mlajši od mene, težko zdaj točno razložit zakaj se pri določeni osebi počutiš tako kot se..
Zadnjič spremenil hayley, dne 21. Nov. 2021 12:36, skupaj popravljeno 1 krat.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 21. Nov. 2021 12:32

- Super, da oče okreva, hayley, upam da bo kmalu dobro.

- Nisem te neki hotel napadat, ker se nočem (več) tuki z nobeno kregat. Saj če je ta zadnji pravi zate oz. misliš, da bi lahko bil, mu daj možnost ne glede na to, da je malenkost starejši. Boš pa ti, če se kaj zaplete, in kos njemu in otrokom.

- Saj veš, bistvena je ljubezen, in da se imamo radi. Je en kup zunanjih dejavnikov, ki nas motijo, ki nas preračunavajo, ampak bistveno je, da se partnerja v odnosu imata rada - in če se imata rada bo odnos tudi nekak funkcioniral :wink: :)
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 21. Nov. 2021 13:30

LZ jaz te pa razumem, vem kaj želiš povedati. Nisem iz tvojega posta opazila, da bi govoril kaj drugi lahko in kaj ne, povedal si svoje mnenje.

Narava je kakršna je, biološke ure ne moremo prestaviti. Sama sem vedno trdila, da otrok ne bom imela, potem pa prideš v določena leta, ko začneš razmišljati o tem. Sumim, da so za to krivi hormoni.
Prideš h ginekologinji pri določeni starosti in te vpraša o načrtih, pove, da so to tista "najboljša" leta za otroka in da potem gre plodnost počasi navzdol. In če so kakšne težave in to ugotoviš prepozno ni več toliko časa za reševanje kot prej.
Nekateri se trudijo več let, gredo na umetno, vse to traja in niso več rosno mladi takrat.

Nosečnost nad 35.leti se avtomatsko obravnava kot rizična, najbrž so neki razlogi za to, za brezveze si tega niso izmislili.
Zase vem, da pri 20ih sem bila neuničljiva, zdaj pri 10+ že dobro čutim telo. Bolj kot vsak vremenar napovem slabo vreme :) ni temu kriva samo starost ampak še 10let kasneje bo tega še več.
Ja ok polno zvezdnic z otroci nad 40let, koliko od teh jih zanosi naravno? Večinoma umetne, tudi darovana jajčeca, nadomestne matere...o tem je vse tiho. Imajo same dojenčka pri sebi cele noči, dvomim. Dvomim, da so tudi same brez varušk cele dneve. Ampak imajo pa otroka.

Ne obsojam ljudi,ki imajo kasneje otroke iz takšnih in drugačnih razlogov, vsak se sam odloči kdaj je zanj primeren čas ampak roko na srce, lažje je, ko si mlajši. Vsi pogoji nikoli niso idealni.

Ko sva bili s sestro majhni smo živeli v mini najemniškem stanovanju, srarša sta imela slabe plače ampak je šlo, počasi in vztrajno na bolje. Nikoli lačni, vsako leto morje, radi smo se imeli...lahko bi pa čakala 10+ let na "idealo" z boljšo plačo, domom...potem bi pa zmanjkalo energije za naju, tako smo pa marsikaj skupaj počeli in delali.
Imam kolegico mojih let, ki ima partnerja starega 40let. Imata dojenčka, on sam iskreno pove, da mu je bilo veliko lažje, ko je imel prva dva otroka, cca 15let nazaj. Za vse neprespane noči pravi, da je kar šlo, brez težav zjutraj v službo, zdaj je pa zdelan. In ni nek zaležan človek, aktiven, športnik. Tudi glede na videz bi mu jih dal kakšnih 10manj.
Moj tudi govori, da ko bo dovolj star gre na vazektomijo, v Sloveniji moraš biti najmanj 35let star za to. Imel je starejšega "očeta" in pravi, da raje nima otrok kot da bo njihovo breme. Je v to tako prepričan, da se sploh nima smisla pregovarjati z njim. Žal je imel takšno izkušnjo, ko zaradi starosti ni imel kaj veliko od staršev, sam pa pravi, da ne misli imeti otrok samo zato, ker se tako spodobi ampak, da se bo z njimi ukvarjal, kaj doživel.

Mnogo različnih zgodb, mnenj. V bistvu so prav vsa lahko prava in pravilna, če je nam tako ok. Vsak zase ve kaj je zanj najbolje in tako ravna.

Me je zaneslo rahlo..
- trenutno se ne počutim najbolje v svoji koži, obupno suho kožo imam in kar ne najdem neke kreme, ki bi mi pomagala

- naveličana sem korone, vsi smo je. Zgornji sosedi jo imajo drugič v pol leta in tokrat jih je konkretno zdelalo, upam, da vsi okrevajo.

- pogrešam nečaka, predolgo ju nisem vidla. Sestra dela na k.oddelku in se zaradi tega nič ne obiščemo.

- včasih mekdo kar opomni kako nič pri drugih ljudeh ne opazim, ne grem ven zato, da bi opazovala druge, grem zaradi sebe

- res ne razumem ljudi, ki še vedno žurajo, ma kaj živijo v drugem svetu ali kaj, so vsi po vrsti na kakšnih hudih drogah, da ne vidijo kaj se okrog njih dogaja

- imava ta teden planirano fotkanje. Ma sem se zmenila, da se tam dobiva, da bom že pred njim tam in na skrivaj naredimo neke fotke, ki bodo darilo zanj. Komaj čakam.

- jej black friday, legice naročene, v petek še prevzem in darila za minija so pod streho :)

- za odrasle bo letos vse home made, še dokončam in je.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Nov. 2021 13:39

- okej jaz ne spremlajm zdaj teh zdravstvenih stvari okoli nosečnosti, se mi zdi, že malo pretirana izjava, da je za žensko po 35 letu kar že rizična nosečnost..
Sploh, pa ... lahko, da imate vi vsi tako drugačne navade, jaz ne vem..
Meni osebno se zdi, zelo neprmerno, da ti napišeš, da imaš fanta, ki ima 40, in ta druga oseba direktno pod tabo napiše, da bi se on kastriral, k bo imel 38, tudi če ne bo imel otrok, ker je neprimerno imet starejši..
Glej v moji družbi tako obnašanje ni v navadi, če je vam drugim ok, potem v redu, se ne bom dajala. Tudi nekaj se pegovarjati o starostni razliki med partnerjema se mi zdi mimo, razen, če je res več kot 20 ali več kot 30 let razlike, še tisto, naj se vsak sam odloči..
- jaz osebno ne bi rekla, da je za moškega 38 zelo pozno.. en naš sosed je imel tudi pri 50 in ogromno moških ima po 40, zame je vse to pretiravanje.. se mi pa zdi take stvari okrog tega kdaj imet otroke bolje zase obdržat, oz vsaj ne osebi, ki je ne poznaš direktno pametovat, kdaj se tebi zdi ok in kdaj ne..

- Meni se zdi kot 1. najbolj pomembno da ima človek sploh željo po otrocih in da ima partnerja, s katerim, ga želi imet, če nimaš želje imet v 20ih ali za moške do konca 30ih, je pač nimaš. Ne moreš imet zdaj pri 26 kar tako, samo ker je boljše bit čim mlajši npr..
- mene je imela mama čisto normalno pri 40 oz 41 je potem dopolnila tisto leto in tudi kakšne druge ženske imajo, brez da bi bile kakšne zvezdnice..
Zadnjič spremenil hayley, dne 21. Nov. 2021 13:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov