Priznam da... #19

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Jun. 2021 21:53

- kar se tiče mojih frendic drugače ni nobena kadilka, sem bolj samo jaz, salam in tega tudi ne jejo vse, ena od teh je bolj vegeterjanka/ veganka.. Potem imam pa 2, ki sta ali ravno rodili, ali s polletnim dojenčkom, ki se doji, kar štekam..
- in ja verjetno vpliva kolektiv, če moji frendici, še ravnateljica nazaj pametuje, da bolje, da se ne cepi, če še nima otrok. Mene je pa že parkrat en sodelavc prašal, če sem se že cepila..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 06. Jun. 2021 22:01

Hayley moj bog, pa ti razumeš kako stvar iz konteksta ali rabiš da se ti vse dobesedno razloži?
Včasih se res vprašam...
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Jun. 2021 22:08

Madona, jezikava pa si!

Ne skrbi zame.

Bom naredila v naprej raje ovinek okrog branja ali komentiranja takih uporabnikov, ne rabim tega.
Sicer meni se pa o tebi marsikdaj zdi, da si misliš, da si pojedla vse znanje sveta in lahko komurkoli v svoji okolici komandiraš in pametuješ. Ne bi škodilo malo več samokritike kdaj takšnim.
Verjetno si kar 'prijetna' za ljudi v svoji okolici, si predstvaljam.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 07. Jun. 2021 5:08

Ojoj. Povsem nepotreben kreg. Hayley, Sarissima je s tistimi salamami želela povedati, da vsakodnevno bolj strupene in rakotvorne snovi vnašamo v svoje telo kot so te palčke. In ja, večina panikov se boji testnih paličic, ker naj bi vsebovale ali bile razkužene z neko snovjo(ne vem točno), ki je rakotvorna. Ne zavedajo pa se, da so takšne strupene vse okoli nas in jih vsakodnevno uporabljamo v večjih količinah.
Samo primer, 1 špric parfuma vsebuje precej rakotvornih snovi in ljudje to špricajo na kožo in nihče ne dela panike iz tega. Na tisti palčki, karkoli je, je defenitivno vsaj 100x manj tega kot v špricu parfuma.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Jun. 2021 5:23

Mayaeb, mislim, da ni to problem, sem že sama v enem postu pred njo napisala, da (sama nisem nič posebej raziskovala v tej smeri ampak) so najverjetneje karcinogene snovi v izredno majhnih količinah, ki si jim izpostavljen tudi skozi ostala morebitna živila, zdravila, snovi v vsakdanjem življenju..

Malo mi je bedasto, sama tudi opazim takšno in drugačno značilnost pri branju objav posameznikov, ma nikoli nimam potrebe nekoga posebej komentirat, sicirat, pol pa pride en padalec od nekje, ki misli, da vse najbolje razume in zna in lahko suvereno napiše vsakomur, kar ji pade na pamet. Vidiš od daleč, da so ljudje, ki imajo malo premalo samozavesti in taki, ki jo imajo preveč.
Sem imela 2 taki v osnovni šoli, od takrat naprej hb nobene več.

Si predstavljam, da določene ljudi, zaradi pomanjkanja znanja o raznih medicinskih, farmacevtskih, bioloških temah, je strah za svoje zdravje in imajo paniko, ko slišijo, da je nekaj karcinogeno, ali dedni material v cepivu..
Posebej dolgoročni učinki res niso raziskani, kot pri kakšnih drugih cepivih, se pa gre tukaj za izbira manjšega zla, ali bodo ljudje umirali od covida, ali se poskusi pandemijo zajezit s cepivi..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 07. Jun. 2021 6:09

Hahaha res je, jezikava pa sem :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 08. Jun. 2021 11:52

- da sem bila že čisto prepričana da se grem cepit, zdaj sem pa dobila termin sem pa malo skeptična :roll: tisto ko misliš da delaš prav ampak na koncu kdo ve kaj bo čez par let kakšen učinek bo to imelo na telo a bom plodna ali ne bom a bom kar naenkrat zbolela za vsak drek...nevem premalo vem o vsem skupaj da bi bila popolnoma sproščena, kdaj mi je res žal da nimam koga v bližini ki bi mi znal vse skupaj po kmečko pojasnit.. no ja saj imam še čas da malenkost razmislim a zaradi posla bo na koncu najbrž prevladala prva odločitev če ne bom čisto preveč zaostala za drugimi
- morava v nakup nove mize :oops: sva se malo preveč razgrela in posledica polomljena miza, kavomat in par krožnikov
-sem se letos lotila vrtnarjenja, zaenkrat ne kaže dobro :D
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 08. Jun. 2021 12:57

- da sem tudi jaz končno dobil termin za cepljenje. je pa škoda da bo že pol poletja mimo ko bom precepljen v celoti.
- super dnevi, ni prevroče ni prehladno.
- folk pa ni tako super, še vedno je nek slab vibe povsod, vsi neki tečni, čustveno zavrti, posledično najbrž tudi jaz. lepo je videt koga dobre volje.
- ^ mogoče ker so spet komarji :D
hej norci :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 08. Jun. 2021 13:34

žveplenka napisal/-a:- morava v nakup nove mize :oops: sva se malo preveč razgrela in posledica polomljena miza, kavomat in par krožnikov
-sem se letos lotila vrtnarjenja, zaenkrat ne kaže dobro :D


- Pogrešam svoj libido in posledično fovširam za prvo alinejo :cry:
- mi vsaj vrt dobro uspeva, morda ker ga zalivam s solzami seksualnih frustracij :D
- v službi je tako odštekano, da ne spremljam kaj vse se dogaja. Včeraj sem do 11h zvečer pisala maile in zlagala skupaj podatke. Kill me now.
- še niti za korono nismo cepljeni, že dobivam maile za cepljenje proti gripi. Wat.
- Dan ma premalo ur za vse!
- sem optimistična. In moram priznati da sem se v zadnjih par mesecih naučila zen znanosti "jebivetrstva". Uživam v novo pridobljenih znanjih in jih s pridom izkoriščam vsak dan. Je pa čudno bit svoboden enih skrbi in sekiranja, sploh če si po naravi tak beden zaskrbljenec ko js.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 08. Jun. 2021 16:37

žveplenka napisal/-a:- da sem bila že čisto prepričana da se grem cepit, zdaj sem pa dobila termin sem pa malo skeptična :roll: tisto ko misliš da delaš prav ampak na koncu kdo ve kaj bo čez par let kakšen učinek bo to imelo na telo a bom plodna ali ne bom a bom kar naenkrat zbolela za vsak drek...nevem premalo vem o vsem skupaj da bi bila popolnoma sproščena, kdaj mi je res žal da nimam koga v bližini ki bi mi znal vse skupaj po kmečko pojasnit.. no ja saj imam še čas da malenkost razmislim a zaradi posla bo na koncu najbrž prevladala prva odločitev če ne bom čisto preveč zaostala za drugimi

Zveplenka, noben ti ne bo znal ne kmečko ne bolj strokovno pojasnit, ker noben ne ve, ker še ni bilo toliko preizkušano, kako se odnese dolgoročno.
Za zdaj kakšnih večjih zdravstvenih posledic niso zaznali, ne teoretično predvideli, sicer tudi ne bi bilo v uporabi Oz ne glede na nekatere stranske učinke, je še vedno skupna korist večja od posledic. Več časa kot bo preteklo od začetka uporabe covid cepiv, več podatkov in raziskav bo o samih učinkih.
Sicer jaz sem imela v mislih bolj kakšne splošne dolgoročne težave, ce že, nisem sploh pomislila posebej na neplodnost ali težave s plodom nikoli, dokler nisem slišala kakšne o tem govorit..

- mene je tudi malo strah, sicer zdaj me je kar kratkoročnih učinkov strah, ne dolgoročnih. Kaj če bom pa ravno jaz tista, ki bo nek strdek dobila, ali, da me naenkrat udari močnejša viroza/gripi podobna zadeva, tudi ne bi rada.
- imam en dolg pdf s tabelo o kratkoročnih stranskih učinkih Pfizer cepiva v cca. pol leta (All UK spontaneous reports received between 9/12/20 and 26/05/2021 for
mRNA Pfizer/BioNTech vaccine.
), številčna pojavnost razvrščena po različnih organskih sistemih, organih.., mislim da je nekaj primerov, par sto celo, težave s sluhom, bizarno..
- kolegica se je pred kratkim s Pfizerjem cepila, jo je menda 'samo' par dni kar močno roka bolela
- bila v Beli krajini danes, zdaj me čaka še naprej delo
- kaj si dobil Slovenc? Pri Astri dosti ljudi cepijo že po 6 tednih, ali pa mogoče lahko tudi malo pokličeš po tem času in povprašaš za termin.
- sva se tisti začetni čas, ko sva se spoznala, najprej en teden pogovarjala splošne stvari, potem par mesecev samo o seksu :D, zdaj pa praktično samo še o sluzbah. Vsak ful rad razlaga o svoji ali se pritožuje o problemih v njej. :D Oba sva tisto, jaja saj te poslušam, ampak nimam pojma o čem točno govoriš, ker si čisto iz različne smeri. :D No nekaj splošnih stvari, idej, je tudi skupnih.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 08. Jun. 2021 20:27

hayley napisal/-a:- kaj si dobil Slovenc? Pri Astri dosti ljudi cepijo že po 6 tednih, ali pa mogoče lahko tudi malo pokličeš po tem času in povprašaš za termin.


dobil bom moderno, tako da ne bom kompliciral, tiste 3-4 tedne lahko počakam :)
hej norci :)
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 08. Jun. 2021 21:13

jaz sem bila za astro cepljena že mesec nazaj, pa imam naslednji termin šele konec julija :/ tako da ne vem čisto, kako naj bi to delovalo :) pomoje se tudi oni še malo lovijo.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 09. Jun. 2021 8:25

PRIZNAM DA:

- sem ga tudi jaz končno dočakala. Pfizerja namreč! :ja:

- je bilo nekaj stranskih učinkov. Nič pretresljivega, samo toliko da ne pozabiš, da si bil cepljen :D

- je bil lep dan! :ja:
Darilo “brm, brm” je bilo pa itak zakon!

- se veselim obiska in vikenda
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 09. Jun. 2021 19:35

- sem se potem prijavila na cepljenje, bo Pfizer. Menda bom najkasneje do konca drugega tedna na vrsti, morda celo ta teden, če kaj naročenih ne bo in bodo klicali rezerve.

- včeraj je bil en tak dan, ko si želiš, da gre hitro mimo.

- zjutraj, ko je bilo še temno zapeljem v neko udarno jamo na cesti, poči na polno :| Mudilo se mi je in potem klicanje policije, čakanje :| Najprej tisti grozen občutek, kaj mi je treba tega in živčnost, sem hitro dojela, da z nestrpnostjo si ne bom naredila usluge in sem se sprijaznila, da bo vse počakalo.
Na srečo sta kar hitro prišla in poslikala vse kar je bili treba.

- gledam kaj vse se sprošča in odpira, kako bi se prileglo kakšno sproščanje ampak mi ni do gneče. Potem kar nihče več ne spoštuje nekih ukrepov. Če toliko časa ni bilo določenih zadev jih pa še nekaj ne bo.

- čakam danes na laboratorij, vsi vemo kdaj je kdo prišel in kdo je na vrsti...pride par upokojencev, športniki, tako kot se njim mudi skočit pred vse...kao spoštuj starejše,aha. Največ brezobraznih je med njimi.

- všeč mi je, ko smo v službi v totalni gneči in potem pride dan, ko gre vse nujno ven in nam celo uspe začeti delati zalogo za čez poletje. Dober občutek.

- moram v knjižnico, da si priskrbim kakšno zanimivo knjigo za čez vikend
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Jun. 2021 16:03

- sem se šla cepit pred ene 3 in pol urami. Sem precej nekam zaspana odkar sem se cepila in v roki malo čutim bolečino v zgornjem delu ravno nekje v zadnje pol ure sem začela čutit. Igla boli pa manj kot sem pričakovala in ful hitro je.
- imam še neke stvari za naredit za danes za službo, ma mislim da bom prej šla še malo se uležt
- ne vem ali bi vzela jutri dopust, ali delala od doma pri starših, ker sem se tukaj prišla cepit, ali it nazaj v Lj..
- sem nekje brala, da ima lahko cepivo vpliv tudi na m., ali da je bolj pozna, ali da bolj močno krvaviš ali, da dlje traja.. bom vidla, kaj bo pri tem. Zdaj sem ravno en dan v zamudi že od točnega datuma, ko bi jo mogla dobit.
-s Cjom so same komplikacije. Skos si nekaj premišljuje. In dela drugo kot govori.
- mi je še kar všeč njegov komentar, da se je z mano bolj ujel kot s tistima, s katerima je poprej nekaj imel. Mislim, da je enkrat čisto na začetku poznanstva rekel, da sta z neko prejsnjo imela več skupnih tem, očitno si je do zdaj premislil.
- so mi v zadnjih časih bili všeč samo taki, ki ne bi nič v resnici imeli, izmikajoci.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]