Priznam da... #19

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 16. Maj. 2021 20:34

- druženje s kolegi po dolgem času odlično, pogrešala vse

- wellnes pa čeprav samo slaba dva dni, napolnil baterije

- najslabša ideja, če te trenira nekdo poznanih. Nimam navade govoriti grdo ampak ob takšnem mučenju nimam kontrole nad besedami :rolleyes:
5 ponovitev 3min dinamični plank + 1minuta jumping jack in potem izjavi, da je to komaj ogrevanje. Ko obležim se vprašam kaj mi je tega treba, nočem biti žolca je zadosten odgovor, da se skuliram in nadaljujem. Vseeno paše jamrati.

- vesela, ker sem dobila potrdilo o prebolelem covidu. Točno vem kdaj sem ga imela, test je bil negativen. Oseba s katero srm se družila pozitivna, simptome pa oba enake. Sem šla na krvne teste in imela veliko protiteles in na podlagi tega dobila potrdilo, plus, ker sem bila v stiku. Menda, če ni tudi stika nekateri ne želijo izdati potrdila. Itak se jim gre za denar...

- prihajajoči teden bo noro stresen in prav proslavila bom, ko bo mimo.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 16. Maj. 2021 20:44

- joooj, tako sem lena in tako se mi ne da v službo jutri, sem se na svojem koncu, tako da me čaka še eno urna vožnja do Lj zjutraj
- prehitro gre vikend
- js bi rada kakšne počitnice, komaj čakam, dovolj imam vsega ali pa vsaj počitnice za to, da v miru se neka izobraževanja pogledam, čas gre prehitro..
- sem vsaj nekaj telovadila včeraj in bi danes lahko skorajda preštela, kolikokrat me je kaj nasmejalo in kolikokrat so me pri tem bolele trebušne mišice od včerajšnje vadbe
- je že cela večnost odkar sem na zadnje seksala, sploh ne morem verjet
- se mi zdaj pa nič kaj posebnega ne dogaja na ljubezenskem področju zadnji čas, mrtvo. Se v redu razumeva s tem zadnjim, ma ni nobenih planov ali česa rkoli za naprej. Je šlo mimo očitno. Samo živčna sem glede stvari za službo, to je to kar se mi dogaja.

-aja jutri bom najbrž poklicala zdravnico, naj me prijavi za cepljenje. Po pravici povedano me nič ne skrbi da bi dobila covid. Starša sta itak cepljena z obema odmerkoma. Samo zato, da mi ne bo treba dajati 200 eur ali več za na Hr in nazaj npr. :D Čeprav, če mi dajo Astro, bom najbrž kam šla že preden dobim oba odmerka.
- sem se med faxom zredila in potem imela ciljno težo do katere želim prit. Zdaj sem ene 3- 4 kg pod to ciljno težo. Je pa šlo samo od sebe nekje zadnje 4- 5 kg, bolj od stresa in tempa..

- oh glede hujšanja, jaz sem imela ful nekih manjših pravil, ne vem če se mi da vse pisat.
- prvo, da imaš plan 0,5 kg na teden. Več od tega ni smiselno. Ko se hujšanje ustavi, se dela bolj visoko intenzivne vadbe, krajše in intenzivne, da se ima musclefiber naslednji dan, musclefiber ful kalorij porabi in pospeši metabolizem.
Pa da je nek red, 3 obroki ob določeni uri in vmes pa res neki mini obroki ( zelo malo oreščkov, sadja) ko je določeno, kaj se poje v naprej. Jaz enkrat tudi nisem jedla po 18:00, ko sem hujsala in na splošno, da se nikoli ne naješ, ampak samo do neke točke, ko nisi več lačen.
Zadnjič spremenil hayley, dne 16. Maj. 2021 21:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 16. Maj. 2021 21:03

hayley, hitri test je dovolj, da greš čez mejo, je brezplačen. Za nazaj pa pcr, v Istri so cene nekje 50-80€.
Pogoji se bido sigurno še spremenili z izboljševanjem razmer.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 16. Maj. 2021 21:05

- ja ne spremljam točno sprememb, ma pred kakšnimi 2mi meseci je bilo stoprocentno hitri test samo za službeno prehajanje 24 ur, za privat pa obvezen pcr.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 17. Maj. 2021 12:35

- Za izgubo par kg in nasplošno za bolj raven, nenapihnjen trebuh priporočam intermittent fasting z metodo 16/8, ker ni nič ekstremnega, rezultati so pa vseeno vidni. To recimo pomeni, da ješ samo v poljubnem 8-urnem okviru. Recimo 10.00-18.00, meni sicer najbolj ustreza 11.00-19.00. Lahko bi tudi 12.00-19.00. Če vidiš, da ti je preveč, lahko zmanjšaš na 15-ur postenja na dan. :) Če ješ brez omejevanja kalorij, ni pričakovat, da bo hujšanje full vidno, vseeno pa se težje zredit na ta način, tudi če poješ kar dosti čez dan. Če temu priključimo še kako urco športanja na dan pa toliko bolje.
- Mi sestra pošilja slike z dopusta. Damn, imam dosti tega bednega vremena, moj cilj je, da se v naslednjih 2-3 letih vsako leto preselim vsaj za 4 mesece nekam v toplejše kraje. A ni dosti, da je bil že april čisto muhast in čemeren, zdaj pa še maj. ;(
- Ne vem, kaj se dogaja z mojo menstruacijo, ampak količina je res opazno manjša kot pred par leti npr. Zdaj jo imam samo še 2 dni (tudi to ne močno), tretji dan pa pač malo za odtenek toliko da rabim en mali vložek. Ne najdem pa na netu nič uporabnega, kar bi res nakazovalo na kakšne hormonske spremembe, tudi pri ginekologinji je bilo vse videt ok. Mi je po eni strani fajn, da ni močna, po drugi pa pač kakorkoli obrneš, vse vidnejše spremembe cikla je treba resno opazovat vsaj par mesecev.
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Maj. 2021 12:46

- ura športanja na dan se meni zdi veliko, (razen ce je toliko časa vsak dan) lahko kak dan, dva na teden toliko, ni treba vsak dan. Jaz bi rekla bolj magar 20 min na dan intenzivnega, tisto, da si zadihan in si na robu, da zdrzis Oz te utrudi po nekje 5 min. ali manj. In, da prideš do tega, da imaš musclfiber naslednji dan.
- jaz sem tudi držala intermittent fasting, ampak najpogosteje nekje 13 - 14 ur, bolje kot nič, od 16:30/ 17h /18h naprej, vstajala in zajtrk sem pa vedno jedla relativno zgodaj.
- mogoče je malo odvisno od posameznika kaj mu bolj deluje.
- po moje najbolje, da ciljas na 0,5 kg na teden, imaš v koledarju napisano, koliko kg moraš vsak teden imet. In pol prilagajas vnos hrane, glede na to, ali je dosežen cilj, ali ne.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Maj. 2021 15:53

- sem se danes pogovarjala v službi in je 50eur iz Hrvaške PCR, plus dodatek, če potrebuješ hitro rezultat in hitri za iz Slo, je šel sin od sodelavca, lih malo mlajši od mene, z družbo jadrat pred kratkim. Fak kako sem mu fouš. :D

- jutri bom najverjetneje po 100 letih spet od doma, ker imam 4 urni webinar, malo počitka.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 19. Maj. 2021 19:24

-ne bi smela danes v službo, se mi pozna najin "podaljšan" vikend na celem telesu :oops:
-sem sredi službe pozabila zakaj sem dala doma šal gor, je sodelovka skoraj vkup padla :D
-obožujem ko so deževni dnevi, se človeku nikamor ne mudi, nimaš občutka da kaj zamujaš, mi gre pa na živce da je še zmeraj tako mrzlo
-sem danes nadoknadila s hrano za vse dni nazaj :D med malico sem si šla v kitajsko po rakov chopsui in kalčke, spila ene dve ogromne bele kave, zdele pa čakam da mi dostavijo ekstra mastno cheesy pico :D se pozna da je bil prejšnje dni edini obrok oliva v martiniju :D
-se že veselim dopusta, odštevam kot majhen otrok do božiča..samo še 40 dni :mrgreen:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Maj. 2021 21:10

- me kdaj malo sekira, če si kaj cimra/e mislijo o meni, ker mislim, da sem jaz tista, ki imam vedno moške obiske, cimra pa vedno ženske. Mogoče izpade, da se dobivam z večimi. No ja, mogoče preveč razmišljam, pa niti ni nič opazit posebnega...
- kaj se mi dogaja na tistem področju nimam pojma, si že rečem večkrat, da ne bom več nič, in pol se ne čisto držim tega, me njegova luškana pojava vedno premami :D
- imam veliko moralnih, eksistencialnih vprašanj glede tega področja, kaj bi bilo prav, kaj bi bilo najbolje naredit, pa ne vem.. No sem že mislila, da vem
- pegice so kjut :hearts:
- bi morala imet nek pogovor z drugim
- ginekolog mi je prestavil obisk, zdaj sem pa dobila fešto malo predčasno in sem ga mogla jaz spet prestavit
- sem bila danes po dolgem času od doma, ma nisem nič naredila kar sem planirala, pa hormoni mi delajo še 100/ uro, če sem doma, mi grejo same druge misli po glavi,joj
- imamo pred hišo mrtvega glodalca, ki ga še noben ni odstanil :?
- bom poskusila še kaj za službo naredit ta večer
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 21. Maj. 2021 14:08

- sem mislila, da bomo naslednji teden delali od doma, sem si že naslikala predstavo, potem pa pride šef pa reče da delo od doma zaenkrat odpade za vse :cry:
- ni mi čisto jasno, kako bom prvič ever speljala nov projekt :tot:
- mi gre en sodelavec pošteno na živce, ker je tako zjamran in preprosto čuden dečko...včasih me je malce strah kaj se podi po njegovi glavi :gruebel:
- sem danes hotela nekaj drugega za malico, pa je vsega zmanjkalo
- upam da se ne ulije dokler pridem iz službe
- iščem novo službo v administraciji v celjski regiji, če ima kdo kakšne uporabne info, bom vesela, hehe :P
- upam da bova s fantom šla danes za kosilo/večerjo v eno novo restavracijo :)
- moram prebrati eno knjigo, ki že predolgo čaka name
- upam da fant dobi darilo do rojstnega dneva, že davno sem naročila, jao...
- da bo danes jasno in grem lahko po službi na kolo
- da bom uspela doma pospraviti vse, kar sem si zadala
- sem ponosna, ker sem že pred službo danes uspela počistiti celo kopalnico
I am not an enigma, just a contradiction!
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Maj. 2021 17:33

- ful mam slaba dva dneva in ful sem jezna in vse je narobe. Se edina dobra stvar, Da je menda maček malo boljše čez ta teden. Upam, da je res in da mi niso samo tako rekli.
- sem skoraj napol neki slaba, od sekiranja zadnja dva dneva, neki taka utrujena skos, pa se modrostni zob me je začel bolet, tak je lajf!
- ful mam dela za vikend, tokrat pa res morem kaj naredit, ena pijača edino z mojimi mogoce, ko grem na naš konec jutri. V bistvu sploh še nisem bila v lokalih odkar so jih odprli, enkrat s kolegicami edino na sladoledu pozneje zvečer po 19, ko so bili se zaprti po 19.
- morem se spravit it tankat in neki skopirat do pisarne, sem cela neki boga in skos odlašam, se s tem pisanjem zdaj tu tudi.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Maj. 2021 10:11

- ohjaaa, ful imam turbulebtno obdobje, kar se tiče privatnega lajfa in razmerij. Ne vem, ali poskusit nazaj delat na odnosu z bivšim ali ne, ali sva zdaj dokončno končala.
Se mi dogaja, da mi postane še kdo všeč poleg bivšega, sicer po obdobju okrog 4 - 5 let, takrat, ko sva vmesno obdobje bila narazen ali ko sva bila nekaj na pol/ se dobivala, zdaj v primeru letos..
Ni mi jasno nimam pojma glede teh zgornjih stvari. Imam pa vsaj primer ko nimam nobenih skupnih otrok, nepremičnine, živela nisva skupaj, tako, da glede takšnih stvari ni ovir.. Nimam pojma kaj je z mano glede teh stvari. Glede na to, da ljudje okoli mene in v preteklosti se ločujejo in začenjajo razmerja z novimi, nisem edini sfaljeni osebek, ki se mu kaj takšnega zgodi, I guess.
- s prijateljicami tudi ne morem primerjat, ker tiste, ki so končale so imele res se veliko bolj slabo/ neizogibno situacijo od moje, tako da niso bile toliko v precepu glede odločanja.
- je ta zadnji kolega dober poslušalec, mislim, Da je glede tega kot kakšna frendica Oz. s frendicami se niti nisem toliko podrobno pogovarjala o teh osebnih stvareh, njemu pa lahko povem od a do z in je popolnoma odprt in neobsojajoc.


- sem čistila stanovanje danes dopoldan, zdaj pa me čaka še likanje, kar najbolj ne maram Oz spravljanje stvari iz susilca, da se lahko končno odpeljem na moj konec in se tam naprej ukvarjam s službenimi izobraževanji.
- mislim da bom še enkrat preverila, kje imam vozniško v primeru, da me ustavijo.
- za tisti 650 m odsek z omejitvijo 70, ki so ga postavili zadnje dve leti, na daljši cesti z omejitvijo 90 zdaj vem..
- sem včeraj končno uredila, od poslala eno stvar privat, ki se jo že dolgo odlasala
- bom pa mogla it še kaj kupovat za prijateljico/novorojenčka, nimam pojma kdaj, ne kdaj se vidimo, vem da kakšne tretje so ji že poslale stvari ali posredovale preko tretje osebe darilo do njih. Nimam pojma, kaj vzet.. Niti ne spoznam se toliko kot tiste, ki že imajo otroke.. Res nisem pri volji za se z dojenčki kakorkoli ukvarjat pri vseh stresih in stvareh, ki se mi zdaj dogajajo v življenju, po pravici povedano.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 22. Maj. 2021 12:40

-me čaka naporen vikend, delo delo in še enkrat delo!
-sem v branži kjer večinoma delamo ko drugi ne in me občasno frustrira, drugi uživajo jaz pa delam :D ampak ok sem pa frej ko drugi niso
-je pa on frej tako da se veselim, ker se mi bo spet lahko posvetil :oops:
-sem ponosna na naju, nama velikokrat ne verjamejo da sva že tako dolgo skupaj, ampak se res obožujeva kar se baje vidi na daleč
-se zavedam da imam srečo da sva se našla, ko tako človek pomisli koliko enih naključij se mora zgoditi da najdeš pravega, no če imaš to srečo in če si dovoliš priznati kaj si zares želiš in greš za tem
-enkrat me kolegica sprašuje da kako da si nisva kdaj kakšnega premora vzela, zakaj že :D jaz ne razumem teh pavz v zvezah, potem dva že nista za skupaj če si morata vzeti predah drug od drugega po kakšnem letu zveze in kako potem to zgleda ko sta nazaj skupaj?
-sem končno naredila izpit za motor, gledam zdaj da si kupim kakšno enduro, si želim kakšne take old school variante, pa da je čimbolj zjahan da ga malo predalam pa poštriham po svoje
-upam da ga najdem do dopusta da ne bom samo sovoznica spet
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Maj. 2021 13:00

- aja, kar se mene tiče pri zvezi, premor itak, da ni bil namenoma, ok v prvo se ne spomnim točno, kaj je že bilo, najbrž sva se skregala, ni pa noben od naju imel v tistem času prvega premora nič z nobenim drugim. V drugo se spomnim dobro, da je bil premor, ker sva se skregala in potem enkrat spontano prišla nazaj skupaj. Zdaj, da bi jaz koga namenoma spraševala, zakaj nista imela nobenega premora, se mi ne zdi običajno, se zavedam, da ni, sta bila pa oba premora pri naju v prvi polovici 20ih.. Je samo ena od kolegic imela en premor z enim od partnerjev, je potem z njim končala in je z drugim..

- sem verjetno kao bolj jaz kriva, da sva šla narazen, ko sva šla. Po njegovo, če ne bi bil z mano in bi bil s kakšno drugo, bi zdaj že bolj odraslo živel skupaj že veliko časa, ali nekaj takšnega. Je on obrnil 27 pred kratkim, ravno je izjavil, da je mislil, da bo pri teh letih že živel s kakšno in bil malo bolj ustaljen.

- nimam pa sicer nobenih pravil v glavi, tako in tako mora potekat zveza, da je dobra. Ali tako in tako moraš začeti, da je res to to. So različne poti za moje pojme. Čeprav glede kakšnih drugih stvari z zvezami povezanimi, pa nimam odgovorov na vprašanja.

- se spomnim, ko sva bila s prvim fantom pri babici od njegovega best frenda, skupaj z njegovim best frendom in njegovo. Ta babica- 'nona' v bistvu, iz Kobarida, ki mislim da se sicer nekaj ukvarja s poezijo, mogoče erotično poezijo (sem že malo pozabila, ugl. taka bolj moderna nona), vem, da nama je razlagala, kako je imela nekega drugega fanta in je spoznala bodočega moža in si je neki rekla, da ta bo pa njen in nekako je šla za tem in potem bila skupaj s tem novim, ki je postal njen mož. :D

- zdaj ne bom več o tej temi razmišljala, ker imam preveč, ne morem več, bom malo pustila vse skupaj za kakšen teden, kot sem dobila nasvet.
- bom pa mogoče pogledala kakšen, par videov neke terapevtke o razmerjih, sicer ne bom se mučila s svojim primerom, ker ne morem več o tem, ampak samo tako splošno bom razmišljala o idejah na to temo.. Preden se lotim službenih zadev.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 22. Maj. 2021 13:04

Hayley - sicer je do neke mere subjektivno, ampak jaz sem bila bona vedno vesela (vem, da jih nekateri ne marajo, ker naj bi bili bolj neosebni), ker sem potem dokupila kar sem potrebovala na neki točki. Na začetku imamo ponavadi itak že same vse oz. veliko večino stvari pripravljenih in nakupljenih, pred prihodom dojenčka. Nekaj je odvisno tudi od tega ali gre za prvega otroka ali drugega itd., ko veliko stvari že je prisotnih predhodno pri hiši.
Drugače pa vedno prav pridejo kakšen ljubek kos oblačila/pokrival, saj je konec koncev potrošen material, potem kakšne skodelice za pitje, ki ne polivajo, ko otrok maha z njimi, razne "miselne igrače" (npr. sestavljanke, razne oblike, ko jih otrok potiska čez ustrezne odprtine), ki bodo v uporabo prišle malce kasneje, ampak so vedno koristne. Po pravici so še najbolj odveč razni pliškoti...

S prijateljicami, ki smo si najbližje, smo se pa vedno kar direktno povprašale kaj potrebujemo. (Sestri sem med drugim nakupila tudi plenice. :D )

- Me bomo za kolegico, ki rodi v začetku julija in ji s puncami v skupnem chatu pripravljamo zadeve za baby shower (ugh, prav na živce mi gre to poimenovanje) kar denar dale skupaj, ker si želi en malo bolj drag, poseben gugalnik. Pa piknik bomo skupaj "vrgle", samo tole dogovarjanje je prah hecno in na momente zmedeno. Bomo videli.

- Sem bila vesela, ko sem med podpisanimi v odprtem pismu javnosti, zasledila tudi eno bivšo profesorico. Nikoli noben ne bo vedel koliko robčkov sem ji porabila v pisarni in kako mi je pomagala s poslušanjem in vzpodbudo, ko sem šla čez izgube takrat. Res biser od ženske.
Saj manj ne bi pričakovala, da je bila med "tistimi. Srčnost, ponos in hrbtenica. :top:

- Medtem pa enostavno nimam besed glede določenih stvari, ki se odvijajo in bolje, da niti ne začnem pisat. Nekateri vedo, nekateri ne, nekateri nočejo...

- Se tudi mene zadnje 3 kile držijo in nočejo dol. Samo vem, da sem sama kriva - s prigrizki. Bi morala nosit masko znotraj - ne zaradi kovida ampak, da ne bi mogla jest. :D

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov