Priznam da... #19

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1678
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 28. Mar. 2021 9:55

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:14, skupaj popravljeno 1 krat.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1678
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 28. Mar. 2021 10:32

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7539
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Mar. 2021 10:42

Hmm zdivja.. ja jaz sem bila samo z enim v obdobju ko sem ravno nekje dopolnila 23 do 26,5 leta. Pa od 18-21 z enim, skoraj eno leto po taprvem (21) z nobenim in potem v enem letu pred 2. zvezo, s parimi (pri 22). :D
Drugače razen tisto eno leto pri 22, sem se bolj s faksom ( pa z enim hobijem malo bolj intenzivno do 21) ukvarjala kot žuranjem ali različninmi tipi..

Je pa res da sem malo drugačen stil tudi od večine svojih prijateljic, so one bolj take tradicionalne, se mi zdi. PLus vse vezane prijateljice ali poročene imajo vsaj po 5 let starejše tipe, v 30ih.. Pač jaz in moj, ko sva bila oba isto stara oz on je še mlajši, v začetku 20 in okrog 25, nisva toliko resno se spet lotila stvari s plani glede prihodnosti, je bilo vse tako bolj na sedanjost.. zdaj se je pri njem mogoče malo začelo kaj za naprej..



Ma niti ne vem, al se gre za zdivjat oz. to, da nisem pripravljena oz. imam dvome, če bi bila od zdaj naprej samo z enim do konca lajfa...
ali mogoče to, da imam malo dvome, če je on res tisti s katerim se najbolj ujamem, ali to pač, da po 5 letih druženja oz. po 7 - 8ih ker sva bila kolega že prej dve- tri leta, ti rata malo bolj dolgčas?
Pa raje imam dvome zdaj, kot da bi sam sledila trendu svoje okolice, šla živet skupaj/se poročila in imela otroke in poteem ugotovila, da bi pa bila s kom drugim.. Kar pa ni izrecno, da se mi kljub vsemu ne more zgodit.

Za friends with benefits me nima nobeden :/ , je bil pa tudi taprvi vmes s par drugimi, ko nisva bila skupi, ni samo da bi mene čakal.. in mene to itak čisto nič ne moti..



Lol js sem ful bolj kot moški po razmišljanju, ne kot ženska, glede teh stvari se mi zdi.. :D Ma vedno od majhnega sem bila tak tip, da nikoli si nisem predstavljala, da bi se hitro poročila ali zgodaj v 20ih imela otoke. Pa tudi starši so me imeli starejši in od vseh bratrancev in sestričen, nobeni niso imeli otrok ali družine zelo mladi... mogoče imam po tem nek zgled, ali mi je vse to bolj domače.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7539
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Mar. 2021 11:52

mmm napisal/-a:[
Ja pomlad je tu, lepo :mrgreen: Končno se ti nekaj dogaja, kar si si celo zimo želela :)



Ta izjava ni lih resnična, jaz sem si samo želela da se kaj novega dogaja, magar kam it ven, tudi s prijateljicami, ker je bila skos samo služba nič drugega dogajanja, niti hobija, pa kak obisk doma ja.. Nisem nič glede ostalih področij pričakovala al si želela..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1678
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 28. Mar. 2021 12:08

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7539
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Mar. 2021 12:19

v bistvu ženske imajo otroke tudi po 35., še toliko več zadnje čase se mi zdi, mene je imela mama pri 40 oz je tisto leto potem dopolnila 41.
In mislim da sem celo jaz govorila vedno, da bi jih imela bolj okrog 35, ko smo meli kakšne te teme v osnovni šoli..
Hm.. v bistvu se je on bolj skregal z mano, samo jaz sem mu povedala vse stvari kot so, kaj se dogaja, ker nisem tip, da bi nekaj prekrivala ali lagala.. se pa tud zavedam, da lih z dvemi se ne bi mogla dobivat..
Ne tam, ko sem bila 26,5 sva se prav nekaj skregala, bila narazen, šele potem sem jaz z nekom vzpostavila stik, se začela dobivat.. ni bilo vmes ko sva bila skupaj.. še nekaj sem imela mogoče z dvema preden sem se začela dobivat s tistim, o katerem sem tudi tle pisala .. Ko sva pa prvič šla narazen tudi nisem imela nič z nobenim obdobje, ko nisva bila skupaj..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 28. Mar. 2021 15:00

hayley, ti čist preveč vse kalkuliraš in se ubadaš s tem kako drugi živijo, s primerjavami z njimi in neke plane kaj moraš pri katerih letih počet in kaj je normalno/ni normalno.. namest da bi sledila lastnemu občutku in začutila, kaj si TI dejansko najbolj želiš. ko začutiš pravo željo, te ne briga kaj si kdorkoli misli, niti kalkuliranje plusov in minusov, enostavno čutiš da je prav.

hayley napisal/-a:ker nisem tip, da bi nekaj prekrivala ali lagala..


:roll:
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7539
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Mar. 2021 15:11

Kje sem napisala, da kalkuliram glede starosti? Če bi kalkulirala, bi najbrž sprejela ponudbo, da greva skupaj živet s tem prvo omenjenim, kar je predlagal šele zdaj pred/ ob prepiru.. in bi pustila vse s tadrugim, pri katerem ne vem sploh točno kaj se dogaja..

Sicer meni je vseeno kakšno mnenje imaš ti, glavno da imajo dobro mnenje tisti, s katerimi imam odnos. Js v bistvu veliko razmišljam o sebi in lastnih situacijah in ne sprejmem, kar vsako mnenje drugo osebe, ki mi ga navrže... sem tudi zelo kritična do sebe in ni vsako tuje mnenje zame dovolj dobro.
Absolutno do neke mere je treba bit realističen, ne samo v nekih idealih živet.. Če imam js bolj analitičen način mišljenja, ga pač imam, pri vse stvareh, to ni prisiljeno, je preprosto način na katerega znam razmišljat.. zate je pač lahko kalkuliranje, ma to je pač moj način razmišljanja.. razen takrat ko se bolj prepustim intuiciji..

Ne vem, kje si sploh prebral, da sem jaz kaj o starosti kalkulirala. To do kdaj naj bi imele ženske otroke, je mmm napisal. Glede starosti moških, ko se bolj želijo vezat in planirajo v naprej, je pač po mojih izkušnjah, opažanjih iz okolice, ne iz neke teorije ali kaklkuliranja.. da so večinoma bolj taki v 30ih.

---------

Mmm, če te zanima nek video ene terapevtke o odnosih in psihologiji in podobnem, sem ravno danes gledala, naslov je: LOVE EXPERT REVEALS Why 80% Of Relationships DON'T LAST | Esther Perel & Lewis Howes
https://www.youtube.com/watch?v=S57343tPKHg

Pa še od iste ženskeo poželenju, spolnosti https://www.ted.com/talks/esther_perel_ ... l#t-987522
(čeprav js sama sicer nisem neki fan ted talkov, ampak ta je ok)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 28. Mar. 2021 21:26

^^ daj no :) poglej si zadnjih par postov. cel kup enih analiz in letnic, kdaj si počela kaj, kdaj bi imela otroka, kdaj je mama imela tebe, kdaj so jih imele frendice, kok mora biti tvoj bodoči star, kok stare tipe majo frendice.. kako vraga to ni kalkuliranje, če ti gre očitno sam take in drugačne (čist nerelevantne) analize po glavi? deluje kot da bi bral mmm.

fokusiraj se na svoja čustva in odnos, ki ga imaš z nekom, pa bo bolj jasno. ti si unikatna oseba in živiš svoj lajf, ki je en sam. in nobene frendice, bivši, starši, tradicije itd. pa tudi razne raziskave, analize, horoskopi in whatever folk pač bere da bi zbežal od lastnega jaza, nima nobene veze s tem.

če moje mnenje takoj vzameš kot neki negativnega in si takoj defenzivna, pa prav, meni je tudi v bistvu vseeno, se ne bom več oglašal. je pa težko gledat človeka ki se v začaranem krogu vrti. ti privoščim več miru v glavi.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7539
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Mar. 2021 21:38

- ma ne vem, lahko je to zate analiziranje. V moji glavi pridejo te letnice in številke instantno, v manj kot sekundi, ne rabim nobenega truda za to priklicat ali napisat, pač imam močnejši spomin za številke oz lažje oz avtomatično razmišljam v številkah in dejstvih, kot v besedah, tako pač delujejo moji možgani.. sem tak tip, bolj tehnični očitno. Saj sem imela neke verbalne sposobnosti vedno med najnižjimi, kot je pisno izražanje in podobno..

- sklepam, da ti gledaš oz bereš stvari iz svojega vidika, če pri meni vidiš kup številk ali letnic, to je zate lahko nemir, zame pa je v bistvu to mir.
- so pa kakšne druge stvari o katerih se tudi sekiram ali preveč razmišljam

- Ja priznam, da na nek način se tudi js zelo enostavno razumem z mmmjem, ker imava tud podoben način razmišljanja, sklepam da sva oba bolj oz. precej naravoslovna tipa. Samo, da jaz se za neke politike pa teorije in ne vem kaj vse z razliko od njega ne zanimam.
- mislim, da nisem bila edina, ki sem vzela napisano kot negativno. Tudi ne bi mogla rečt, da je pozitivno mnenje zavijanje z očmi ob moji izjavi, da ne maram skrivat stvari in ne lažem..
--------------------------

- je prišel ponedeljek s svetlobno hitrostjo, sem mislila, da bom kaj več naredila..
- okeeej zgleda, da metuljčki in kemija nimajo čisto nobene veze, če se o bolj pomembnih stvareh ne strinjaš.. Ko prideš po petih srečanjih do pogovorov, če bi se preselila v tujino in po koliko letih bi bili otroci Oz minimalno koliko let jih še ne bi smelo bit. :confused:
- bi blo fajn, da bi že uredila neke maile, ampak bom pač jutri zjutraj, jbg
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1678
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 29. Mar. 2021 6:11

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7539
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Mar. 2021 6:17

-ma ne meni so vse trditve o meni čisto kontra, da preracunavam glede starosti in glede vsega - ne, samo na tak način moji možgani delujejo avtomatično. Da se ukvarjam z življenjem drugih ljudi - ponavadi v katerikoli družbi sem bila, sem bila vedno tista, ki sem se najmanj ukvarjala z opravljanjem in tem kaj delajo drugi. Bi rekla, da je kakšna prijateljica, ki tudi ima že otroke ali na poti bolj preračunljiva od mene pri kakšnih letih kaj, zato pa tudi je že v tem, čeprav direktno ne pove ali pokaže tega..
- tisto o laganju in Prekrivanje pa tudi ni sploh potrebno komentarja
- mislim saj brez veze najbrž sploh kaj odgovarjam, mi je bilo tudi rečeno naj raje ignoriram vse..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1678
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 29. Mar. 2021 6:45

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7539
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Mar. 2021 7:54

-kaj ne razglablja tako daleč kot jaz, o čem zdaj točno govoriš?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7539
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 30. Mar. 2021 7:29

-imam ful čustveno stresne dneve, malo se pripomorejo hormoni od feste, ker ne vem kaj se odločit na osebnem/ljubezenskem področju. Po eni strani me kar prizadene, da sem/bi izgubila Best frenda iz celega obdobja faxa in po faxu, s tem ko sem prekinila stike/dobivanje z zadnjim fantom/bivšim. Mogoče se najbolj to, bolj od ostalega. On je pa tip, ki hoče čisto prekinit stike z bivšimi, v primeru, da se ta oseba dobiva z drugimi ali ima drugega..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov